رفتن به محتوا

✅ آموزش زبان انگلیسی با فیلم: روشی خلاقانه برای یادگیری انگلیسی بهتر و سریع‌تر !

هیچکس نمی‌تواند تاثیر دیدن فیلم در یادگیری زبان انگلیسی را کتمان کند زیرا فیلم و سریال شما را با دنیای واقعی و کاربردی زبان انگلیسی روبرو می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که زبان انگلیسی را به صورت مکالمه محور یاد بگیرید و لذت دیدن فیلم همراه با یادگیری انگلیسی را تجربه کنید. 

می‌توان ادعا کرد که آموزش زبان انگلیسی با فیلم شما را چندین قدم جلو می‌اندازد و این فرصت را به شما می‌دهد که تمام واژگان، قواعد و گرامر را با دیدن فیلم و سریال مرور کنید. 

در ادامه این مقاله از آموزشگاه GMT با ما همراه باشید تا به طور کامل با تاثیر آموزش زبان انگلیسی با فیلم آشنا شوید و از این روش برای تقویت دانش زبانی خود استفاده کنید.

سوالاتی که در این مقاله به آن میپردازیم:

آیا واقعا تماشای فیلم انگلیسی در یادگیری زبان انگلیسی تاثیر دارد؟

نحوه یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و سریال

لیستی از بهترین سریال ها و فیلم های انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

کلاس تماشای فیلم رایگان آموزشگاه زبان gmt


✅ تاثیر آموزش زبان انگلیسی با فیلم

آموزش زبان انگلیسی با فیلم تاثیر بسزایی روی سطح دانش زبانی شما دارد به طوری که تمام مهارت‌های شما را تقویت می‌کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به طور کامل با تاثیرات آموزش زبان انگلیسی با فیلم آشنا شوید.

? بهبود مهارت‌های زبانی

طبق تحقیقات انجام شده توسط شورای بریتانیا، قرار گرفتن در معرض مکالمه و گفتگوهای محاوره‌ای در فیلم‌ها می‌تواند مهارت‌های شنیداری و درک مطلب را به میزان قابل توجهی تقویت کند. به علاوه با دیدن فیلم و سریال می‌توانید لهجه‌ها و گویش‌های مختلف را بهتر درک کنید و تفاوت آنها را متوجه شوید. 

? گسترش دامنه واژگان

فیلم‌ها منبع غنی از واژگان جدید هستند. طبق مطالعه‌ای که در مجله “Language Learning” منتشر شد، لذت دیدن فیلم همراه با یادگیری انگلیسی می‌تواند به زبان آموز کمک کند تا کلمات و عبارات جدیدی را یاد بگیرد. در واقع یادگیری کلمات و واژگان جدید در بستر فیلم به حفظ بهتره واژگان کمک می‌کند زیرا زبان آموز تلفظ صحیح و به کارگیری آن کلمه در جمله را نیز یاد می‌گیرد. 

? بینش فرهنگ با دیدن فیلم

فیلم‌های زبان انگلیسی دیدگاه جالبی در مورد فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان ارائه می‌کنند. زمانی که فیلم زبان انگلیسی می‌بینید، در فرهنگ انگلیسی زبان‌ها غوطه‌ور می‌شوید و همین موضوع باعث ایجاد یک ارتباط قوی بین شما و زبان مقصد می‌شود. آگاهی از فرهنگ در درک قواعد زبانی و نوع مکالمه به آن زبان تاثیر بسزایی دارد.

? تقویت تلفظ و لهجه

فیلم‌های زبان انگلیسی با لهجه بریتیش و امریکن ساخته می‌شوند. در نتیجه دیدن فیلم به هر دو لهجه به شما کمک می‌کند که تفاوت واقعی لهجه‌ها را متوجه شوید و حتی لهجه مورد نظرتان را انتخاب کنید و زبان انگلیسی را با آن لهجه یاد بگیرید. به علاوه زمانی که دیالوگ‌های بازیگران را تقلید کنید، تلفظ و لهجه را بهتر یاد می‌گیرید.

? افزایش اعتماد به نفس

به طور کلی زبان آموزانی که به طور منظم با رسانه‌های انگلیسی زبان از جمله فیلم‌ها در ارتباط هستند تمایل بیشتری به صحبت کردن و مکالمه به زبان انگلیسی دارند. در نتیجه، حتماً تا می‌توانید فیلم انگلیسی ببینید و در کلاس‌های زبان انگلیسی شرکت کنید. به علاوه، با شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی می‌توانید فرصت صحبت کردن داشته باشید.

? یادگیری محاوره‌ای

قدم اول برای آموزش زبان انگلیسی، یادگیری قواعد و واژگان است و بعد از آن باید به سراغ یادگیری محاوره‌ای بروید. در این مسیر، آموزش زبان انگلیسی با فیلم به شما کمک می‌کند که با اصطلاحات و عبارت‌های روزمره و محاوره به زبان انگلیسی آشنا شوید و سپس از این اصطلاحات در تمرین اسپیکینگ خود استفاده کنید.

? تقویت درک مطلب

آموزش زبان انگلیسی با فیلم به درک مطلب سریع شما کمک می‌کند. در واقع دیالوگ فیلم‌ها با سرعت دی پخش می‌شود در نتیجه شما مجبور هستید که هرچه سریع‌تر مفهوم را درک کنید و متوجه صحبت‌های بین افراد شوید. همین موضوع به شما کمک می‌کند که از نظر گفتاری و شنیداری تقویت شوید و مهارت درک مطلب خود را بالا ببرید.

✅ بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

آموزش زبان انگلیسی با فیلم روش‌های مختلفی دارد و می‌توانید با توجه به سطح خودتان از آنها استفاده کنید. اما بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی با فیلم تنها زمانی میسر می‌شود که شما از حجم اطلاعاتی که از فیلم به دست آورده‌اید، نهایت استفاده را ببرید. 

در واقع یادگیری خودخوان زبان انگلیسی با دیدن فیلم و سریال تنها در چند قدم اول کار شما را راه می‌اندازد اما در قدم‌های بعدی نیاز به یک روش اصولی و کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی دارید. 

به همین علت توصیه می‌کنیم حتماً در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی خصوصی و گروهی شرکت کنید و تمام واژگان، اصطلاحات، گویش‌ها و لهجه‌ها را در شرایط واقعی با همکلاسی‌ها و استاد خود تمرین کنید. یک لحظه تصور کنید که شما مملو از دانش و اطلاعات هستید اما جایی برای ارائه این دانش و اطلاعات ندارید. بدون شک نتیجه مورد نظر خود را نمی‌بینید.

آیا واقعا تماشای فیلم انگلیسی در یادگیری زبان انگلیسی تاثیر دارد؟

دلایل محکمی وجود دارد که نشان میدهد تماشای فیلم انگلیسی تاثیر زیادی در آموختن زبان انگلیسی خواهد داشت. نظریه هایی که امروز پذیرفته شده، این است تماشای فیلم بر عملکرد مغز انسان تأثیر مثبتی دارد و تاثیر تماشای فیلم بر حافظه انسان چه به طور مستقیم و یا غیر مستقیم، در به خاطر سپاری و ماندگاری یادگیریها در حافظه، نقش قابل توجهی دارد. انسانها دوست دارند یک فیلم و سریال  را بارها ببیند و بی اختیار و بدون آنکه تلاشی کنند کلمات آن در ذهنشان نقش میبندد.

فیلم ها همیشه حاوی کلمات و اصطلاحاتی هستند و از آنجاییکه مخاطبین این سریال و فیلم ها افراد بومی زبان هستند لذا در دل این دیالوگ ها می توان انبوهی از کلمات و اصطلاحات زبان محاوره را یافت که این اصلاحات در  کلاس های زبان و … شاید اصلا وقت نشود گفته شود و حتی میتوانید با فرهنگ و آداب و رسوم کشور های مختلف نیز آشنا شوید.

فیلم دیدن به زبان انگلیسی به تقویت گویش و لهجه نیز کمک میکند و دایره لغات شما را نیز افزایش می دهد.

اگر دقت کنید در اکثر فیلم ها اصطلاحات و کلماتی هستند که بعد از دیدن فیلم ما به صورت ناخودآگاه تکرار میکنیم.

آیا واقعا تماشای فیلم انگلیسی در یادگیری زبان انگلیسی تاثیر دارد؟

 یکی از دلایلی که افراد فکر می کنند یادگیری انگلیسی سخت است این است که در طول روز به دلیل مشغله کاری، مشغله تحصیل و…. وقتی در زمان فراقت خود یا در حال سرو ناهار و شام به راحتی میتوانند هم به تماشای فیلم و سریل دلخواه خود بنشیند و هم به یادگیری زبان انگلیسی خود کمک کنند. آنوقت هست میبیند یعنی یادگیری زبان انگلیسی به این روش لذت بخش است.

نحوه یادگیری زبان انگلیسی باتماشای فیلم 

 1. یک فیلم یا سریال را با سلیقه خود انتخاب کنید
 2. فیلم را  چند بار با زیرنویس فارسی تماشا کنید.
 3. در گام بعدی بجای زیر نویس فارسی از زیر نویس انگلیسی استفاده کنید و همزمان به زیرنویس و گفتار دقت کنید .
 4. در گام بعدی به زیر نویس توجه نکنید و بیشتر به گفتار بازیگران توجه کنید.ممکن است در کل فیلم و سریال فقط چند کلمه متوجه شوید ولی دلسرد نشوید.
 5. لغات و اصطلاحاتی که زیاد تکرار میشوند را یادداشت کنید.
 6. در صورت امکان، با هدفون آهنگ را گوش کنید زیرا با تسلط بیشتری به فیلم  و کلمات توجه خواهید کرد.
 7. در قدم بعدی زیرنویس را حذف کرده و فیلم را نگاه کنید و سعی کنید جملات را درک کنید. چندین بار این عمل را تکرار کنید
 8. این کار تا زمانی که تسلط کافی پیدا نکردید و درک کامل از جملات نداشته اید تکرار کنید.
 9. این مراحل را نیز میتوانید با فیلم و سریال های دیگرا نیز تکرار کنید  .

آموزشگاه زبان انگلیسی GMT لیستی ازبهترین فیلم و سریال های انگلیسی را برای یادگیری زبان انگلیسی برای شما فراهم کرده است.

✅ لیستی از بهترین سریال و فیلم های انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

1- فیلم سینمایی The Queen  کارگردان استفن فریرز

تاثیر تماشای فیلم در آموزش زبان انگلیسی وفیلم سینمایی The Queen  کارگردان استفن فریرز

2- فیلم سینمایی The Shawshank Redemptio کارگردان فرانک دارابونت

2- فیلم سینمایی The Shawshank Redemptio کارگردان فرانک دارابونت

3- فیلم سینمایی Inception کارگردان مورتن تیلدام

تاثیر تماشای فیلم در آموزش زبان انگلیسی و فیلم سینمایی Inception کارگردان مورتن تیلدام

4- فیلم سینمایی Eagle Eye  

فیلم سینمایی Eagle Eye

5- فیلم سینمایی the Godfather

فیلم سینمایی the Godfather

✅ آموزشگاه GMT؛ بهترین روش برای تقویت زبان انگلیسی

مسیر پرپیچ و خم یادگیری زبان انگلیسی با گذر از آموزشگاه GMT هموار می‌شود. آموزشگاه GMT یک آموزشگاه پرآوازه و با سابقه در قلب تهران است و با ارائه جدیدترین متدهای آموزشی روز دنیا یک تجربه یادگیری متفاوت را به شما هدیه می‌کند.

این آموزشگاه تمام اساتید خبره و کارآمد با مدرک بین المللی را استخدام کرده است و بهترین منابع آموزشی زبان انگلیسی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا فارغ از هرگونه نگرانی و دلشوره به راحتی زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

هدف آموزشگاه GMT این است که بار سنگین را از دوش زبان آموز بردارد و با ارائه یک برنامه دقیق و مشخص برای یادگیری زبان انگلیسی کار شما را راحت کند. در آموزشگاه GMT همه چیز طبق یک برنامه اصولی و مشخص پیش می‌رود، زیرا اساتید آموزشگاه بر این باورند که یک یادگیری زمانی موثر است که زبان آموز نگران امور جانبی نباشد و تنها روی تقویت سطح زبانی خود تمرکز کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

10 دیدگاه

 1. Avatar

  تکرار و تمرین هم باید بعد از دیدن یک فیلم باشه، خیلی خوبه که یک خلاصه از داستان رو بنویسید یا به دیگران تعریف کنید. این کار به شما کمک می‌کنه تا واژگان و جملات جدید رو به یاد بیارید و همینطور مهارت گفتاریتون رو تقویت کنید.

 2. Avatar

  آموزش زبان انگلیسی با فیلم می‌تونه با فرهنگی و اجتماع غرب هم بیشتر ارتباط برقرا کرد این روش می‌تونه در تقویت تفکرات بین‌فرهنگی و فهم واقعی دیگران نقش مهمی داشته باشه، ممنون از مقاله خوبتون?

 3. Avatar

  استفاده از آثار سینمایی بزرگ امکان دسترسی به لهجه‌ها، اصطلاحات، و عبارات رایج را فراهم می‌کنه. این سبب شده که فیلم‌ها به یک ابزار آموزشی موثر برای یادگیری زبان انگلیسی تبدیل شوند. ممنون از معرفی فیلم های خوبتون ?

 4. Avatar

  تمرین با دیالوگ‌ها خوبه بعد از دیدن یک فیلم، می‌تونید دیالوگ‌های مورد نظرتون رو چندین بار گوش بدید و حتی از فیلم برداشت به همراه دیگرانتون کنید. این کار به شما کمک می‌کنه که لهجه، سرعت گفتار و استفاده از کلمات رو بهتر بفهمید.

 5. Avatar

  مقاله جالبی بود، حالا با اجازه میخوام چندتا روش جالب هم بگم که خیلی بدرد بخوره:

 6. Avatar

  مزیت دیگر آموزش زبان انگلیسی با فیلم، ایجاد یک تجربه تفریحی و لذت‌بخش برای است. این روش می‌تونه روند یادگیری را جذاب و بیشتر به صورت بازی تبدیل کنه?

 7. Avatar

  استفاده از زیرنویس هم کمک میکنه این روش می‌تونه به شما کمک کنه تا چیزایی که می‌شنوید رو با چیزی که می‌بینید مرتبط کنید. اینجوری شنیدن کلمات و جملات رو به تصویر کشیدن کمک می‌کنه و می‌تونه به فهم بهتر محتوا کمک کنه.

 8. Avatar

  تجربه بهتر با تفریح، یکی از مزیت‌های یادگیری زبان انگلیسی با فیلم اینه که شما تماشای یک فیلم رو به عنوان وقت گذرانی می‌تونید انجام بدید. پس یادگیری زبان انگلیسی رو همراه با لذت تجربه کنید و این روند رو برای خودتون لذت بخش کنید.

 9. Avatar

  از اونجایی که فیلم‌ها نه تنها دارای دیالوگ‌های واقعی هستند، بلکه محتوای چندبعدی و متنوعی دارند، یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم و سریال منجر به افزایش مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن می‌شود.

 10. Avatar

  یادگیری زبان انگلیسی باتماشای فیلم خیلی جذابه، از کجا دانلود کنیم بنظرتون؟


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !