رفتن به محتوا

✅ رازهای موفقیت در یادگیری خودآموز زبان انگلیسی (به صورت جذاب و ماجراجویانه) 

نکته اولیه برای شروع یادگیری خودآموز زبان انگلیسی فهمیدن این است که هر شخص به روش منحصر به فرد خود اقدام به یادگیری می کند. شما نیاز دارید تا روشی را پیدا کنید که بیشترین بهره را ببرید. همچنین، تعیین یک هدف و روند پیشرفت مشخص برای خودتان اهمیت دارد.
با تعیین اهداف قابل دستیابی، شما می توانید به سرعت و با اعتماد به نفس، مستقیم به سمت هدف اصلی خود پیش بروید.

یادگیری خودآموز زبان انگلیسی نسبت به شرکت در کلاس‌ها مزیت‌های مخصوص به خودش را دارد اما باز هم جای شرکت در کلاس زبان انگلیسی را نمی‌گیرد.
زمانی که به صورت خودخوان یادگیری زبان انگلیسی را شروع می‌کنید زمانتان کاملا دست خودتان است.

? به راحتی می‌توانید یک برنامه‌ریزی مشخص تنظیم کنید و طبق آن برنامه‌ریزی، روز به روز سطح زبان خود را بالا ببرید.

در این مقاله از آموزشگاه GMT در کنار شماییم تا بهترین روش‌ها برای یادگیری خودخوان زبان انگلیسی را در اختیارتان قرار دهیم. اما یادگیری خودآموز زبان انگلیسی تنها تا رسیدن به یک سطح بخصوص از زبان به شما کمک می‌کند. برای یادگیری دقیق و اصولی باید در کلاس زبان شرکت کنید و با افراد دیگر هم صحبت شوید.


✅ ۷ روش تضمینی برای خودآموز زبان انگلیسی

یادگیری خودآموز زبان انگلیسی کار هیجان انگیز و جذابی است. شما می‌توانید با رعایت کردن چند اصول مهم و کاربردی زبان انگلیسی را تا حدی در خانه یاد بگیرید.
مهم ترین نکته این است که به پیوستگی و پیشرفت مداوم تمرکز کرده و تمرینات خود را به صورت روزانه انجام دهید.

در ادامه این بخش به چند روش رایج و کاربردی برای یادگیری خودآموز زبان انگلیسی اشاره می‌کنیم.

با خودآموزی زبان انگلیسی، بر توانایی هایت سرمایه گذاری کن. در این مسیر توانایی هایت رشد خواهند کرد و هر روز قدمی به سمت آرزو هایت بر می داری.

۱- قبل از هر چیزی هدف خود را تعیین کنید

برای یادگیری درست و اصولی زبان انگلیسی در خانه باید با خودتان صادق باشید‌ و بدون هیچ رودروایسی در نظر بگیرید که در چه سطح زبانی قرار دارید. می‌توانید در آزمون تعیین سطح آنلاین آموزشگاه GMT شرکت کنید تا سطح زبان خود را به طور دقیق متوجه شوید. 

بعد از اینکه سطح خودتان را تعیین کردید، یک برنامه درست بنویسید و طبق آن برنامه روزانه ساعت خاصی را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. 
? یک مثال کاربردی: فرض کنید شما سطح زبان انگلیسی تان در سطح مبتدی است.
برای شروع هر روز به مدت 30 دقیقه مکالمات انگلیسی را گوش می‌دهید و سپس 20 دقیقه به خواندن یک متن ساده مثل داستان کوتاه یا مقاله انگلیسی می‌پردازید. با پیگیری مستمر در این برنامه، می‌توانید در زمان کوتاهی بهبود قابل توجهی در یادگیری زبان انگلیسی خود داشته باشید.

تعیین هدف

۲- برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشید

یادگیری هر زبانی نیاز به یک برنامه‌ریزی مشخص و دقیق دارد. در نتیجه، حتما در یک دفتر برنامه‌ریزی برنامه روزانه خود را بنویسید. برای مثال، می‌توانید روزهای زوج را به یادگیری لغات و گرامر اختصاص دهید و روزهای فرد کتاب بخوانید، فیلم انگلیسی ببینید یا مهارت لیسنینگ و درک مطلب خود را تقویت کنید.

یک برنامه‌ریزی واقع‌بینانه داشته باشید و این ضرب المثل را به یاد بیاورید که «سنگ بزرگ علامت نزدن است به همین علت تنها با توجه به توانی که دارید یک برنامه‌ریزی با ساعات مشخص برای خودتان تعریف کنید و هر روز قبل از هر چیزی به سراغ برنامه خود بروید و طبق آن یادگیری را شروع کنید.

برنامه مشخص

۳- روزی ۵ ساعت را به یادگیری زبان اختصاص دهید

یادگیری خودآموز زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟
صادقانه بگوییم زبان فرار است و اگر میخواهید زودتر از زمان ممکن به نتیجه برسید، باید حداقل روزی ۵ ساعت را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. این ۵ ساعت باید بین مهارت‌های لیسنینگ، اسپیکینگ، گرامر و حفظ واژگان تقسیم شود. سعی کنید هر روز لغات جدید حفظ کنید و حداقل نیم ساعت ویس یا مکالمه زبان انگلیسی بشنوید.

۴- صحبت کردن را اولویت خود قرار دهید

هر چقدر لغت حفظ کنید و قواعد گرامری را مو به مو بلد باشید اما نتوانید در شرایط درست از آن استفاده کنید، در واقع هیچ سودی نکرده‌اید. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم بیشتر زمان خود را صرف صحبت کردن کنید.

برای مثال می‌توانید روبروی آینه بایستید و در مورد یک موضوع با خودتان صحبت کنید.

قبل از شروع صحبت حتماً چندین بار تمرین کنید تا هنگام صحبت کردن با مشکل روبرو نشوید. تصور کنید که در یک کنفرانس هستید و می‌خواهید به زبان انگلیسی صحبت کنید. در نتیجه باید به صورت روان منظور خود را به مخاطب برسانید. 

این تمرین ها باعث خواهند شد که اعتماد به نفس شما هنگام صحبت کردن و مکالمه بالا رود و در چالش های طبیعی بتوانید به راحتی منظور و مقصود خود را بیان کنید.

صحبت کردن با دیگران

۵- حداقل یک ساعت در روز به پادکست و آهنگ‌های انگلیسی گوش کنید

گوش کردن به شدت در یادگیری خودخوان زبان انگلیسی تاثیر مثبت دارد و ما از کودکی زبان مادری را با گوش کردن یاد گرفتیم. سعی کنید در روز حداقل یک ساعت را به شنیدن پادکست و آهنگ‌های انگلیسی اختصاص دهید. 

هنگام شنیدن پادکست و آهنگ‌ها، ساختار جملات و واژگان جدید را یادداشت کنید و سپس از آن ساختارها کمک بگیرید و به کمک آن یک انشا بنویسید یا جمله بسازید.

شنیدن مداوم زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا کلمات و گرامری که یاد گرفته‌اید را با خودتان مرور کنید و همین مرور کردن باعث می‌شود که آن کلمات و نکات گرامری برای همیشه در ذهنتان بماند.

۶- فیلم و سریال به زبان انگلیسی ببینید

یادگیری خودآموز زبان انگلیسی را با سرگرمی تلفیق کنید و با دیدن فیلم و سریال علاوه بر تقویت مهارت زبان انگلیسی، نکات گرامری و واژگان جدید یاد بگیرید. بهتر است ژانر مورد نظر خودتان را تعیین کنید و سپس فیلم‌های سینمایی در این حوزه ببینید. 

به علاوه یوتیوب منبع فیلم‌های کوتاه جذاب به زبان انگلیسی است. از دل این فیلم‌ها می‌توانید واژگان جدید را بیرون بکشید و ساختار جمله‌سازی متفاوت و جذاب را یاد بگیرید. 

تنها زمانی با دیدن فیلم و سریال، زبان انگلیسی قورت می‌دهید که تمام واژگان جدید و نکات گرامری را یادداشت کنید و سپس هنگام تمرین رایتینگ و یا صحبت کردن از آن واژگان کمک بگیرید. 

مشاهده فیلم

۷-  دفتر خاطرات به زبان انگلیسی داشته باشید

سعی کنید خاطرات روزانه خود را به زبان انگلیسی بنویسید یا موضوعات مهم روزتان را دسته‌بندی کنید و آن‌ها را در دفترتان یادداشت کنید. حتما از بزرگان شنیده‌اید که تاثیر نوشتن هر چیزی بیشتر از بیان کردن آن است. 

نکته جذاب اینجاست که می‌توانید تمام گرامر و واژگانی که یاد گرفته‌اید را هنگام نوشتن خاطرات استفاده کنید. به علاوه سعی کنید اصطلاحات عامیانه را هنگام نوشتن به کار ببرید تا در زمان صحبت کردن نیز از این اصطلاحات استفاده کنید.

? مقاله پر کاربرد : در عرض 3 ماه انگلیسی صحبت کنید

✅ یادگیری خودخوان زبان انگلیسی یا شرکت در کلاس‌های آموزشی؟

هر دو روش کارساز هستند و به شما کمک می‌کنند که که نتیجه تلاش‌های خود را ببینید. یادگیری خودخوان زبان انگلیسی دست شما را باز می‌گذارد و می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز زبان انگلیسی را یاد بگیرید و با هر برنامه‌ریزی پیش بروید. 

این ویژگی یادگیری خودآموز کاملاً برای افراد شاغل به کار می‌آید اما باز هم نمی‌توان گفت که با یادگیری خودآموز، تمام ریز و درشت زبان انگلیسی را از بر می‌شوید.

واقعیت چیز دیگری است و برای آموزش درست حتماً باید طبق یک برنامه‌ریزی اصولی و زیر نظر استادان با تجربه در این حوزه پیش بروید. اما آیا آموزشگاهی هست که با ارائه یک برنامه‌ریزی منحصر به خودتان و کلاس‌های انعطاف‌پذیر با زمان متفاوت دست شما را برای یادگیری باز بگذارد؟ 

آموزشگاه GMT کلاس‌های خصوصی و کلاس های آنلاین را طبق برنامه‌ریزی شما برگزار می‌کند و با یک تیر دو نشان می‌زنید. این آموزشگاه این امکان را به شما می‌دهد که زمانتان را خودتان مدیریت کنید و کلاس‌ها را طبق ساعت کارتان تنظیم کنید. به علاوه در کنار انعطاف پذیری این فرصت را دارید تا از بقیه زبان آموزان عقب نیفتید و همچنین زیر و بم زبان انگلیسی را به صورت مکالمه محور یاد بگیرید. این کار باعث می شود در کمترین زمان ممکن نتیجه دلخواهتان را ببینید.

✅ مطلب پیشنهادی: ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب چیست؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

7 دیدگاه

 1. Avatar

  روزی 5 ساعت چجوری آخه؟

  • Avatar

   با برنامه ریزی و داشتن یک هدف خوب که هروز بهتون انگیزه بده?

 2. Avatar

  چقدر نکته های خوبی رو متذکر شدین❤️?
  واقعا کاربردی بود?

 3. Avatar

  سریال office برای یادگیری زبان انگلیسی عالیه??


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !