رفتن به محتوا

آشنایی کامل با آزمون تومر (آزمون بین المللی ترکی استانبولی)

✅ آزمون تومر چیست؟

برای مهاجرت و تحصیل در هر کشوری نیاز است مدرک معتبر بین المللی ارائه شود که آزمون تومر یکی از آزمون هایی است که مختص به زبان ترکی استانبولی میباشد. تومر یا Tömer به معنای مرکز آموزش زبان ترکی است و همانند آزمون های بین المللی انگلیسی ،آیلتس و تافل و همچنین آزمون یوس از اهمیت زیادی برخوردار است.

این آزمون برای ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی و معتبر ترکیه الزامی میباشد و اگر مدرک تومر را نداشته باشید نمیتوانید در دانشگاه های ترکیه پذیرش شوید.

آزمون تومر در 6 سطح، از سطح A1 مقدماتی تا سطح C2 پیشرفته برگزار میگردد. که داوطلبان باید دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی را نسبت به سطحی که میخواهند در آموزشگاه زبان GMT بگذرانند.
در بخش بعدی کارشناسان و اساتید آموزش زبان ترکی استانبولی GMT سوالات متداولی که شما عزیزان در مورد ازمون تومر و کلاس های آموزش ترکی دارید را پاسخ داده اند.

نمایش ویدیو درباره tomer-cover

جواب سوالات شما عزیزان در مورد امتحان بین المللی تومر و کلاس های آمادگی ازمون تومر:

1- آیا آزمون تومر در ایران برگزار می شود؟

بله این آزمون در برخی از کشور های جهان از جمله ایران برگزار می شود. امتحان تومر زیر نظر دانشگاه های آنکارا و سایر شهر های کشور ترکیه می باشد.

2- آزمون تومر شامل چند سوال و چند بخش میباشد؟

امتحان تومر زبان ترکی استانبولی 6 بخش مختلف دارد که شامل درک مطلب، خواندن،  مکالمه، شنیدار، توضیح شفاهی و توضیح کتبی میباشد.

در آزمون تومر 240 دقیقه ( 4 ساعت ) فرصت دارید تا به 100 سوال پاسخ بدهید.

آزمون تومر شامل چند سوال و چند بخش میباشد؟

3- مدت زمان اعتبار مدرک تومر چقدر است؟

دو نوع مدرک با اعتبار متفاوت در سطوح مختلف برای آزمون Tömer وجود دارد که در این بخش شما را با هرکدام از این مدارک آشنا میکنیم.

1- مدرک دیپلما (Diploma)

مدت زمان اعتبار این مدرک به صورت همیشگی و دائمی است و در دو سطح پیشرفته C1,C2 می باشد.

مدرک دیپلما از اعتبار بالایی برخوردار است و افرادی که این مدرک را دارند به راحتی میتوانند در دانشگاه های مورد نظر خود تحصیل کنند و همچنین بسیاری از شرکت های معتبر کشور ترکیه مدرک دیپلمای تومر را معتبر دانسته و برای استخدام این مدرک را از افراد میخواهند.

2- آزمون سرتیفیکا (sertifika)

مدت زمان اعتبار مدرک سرتیفیکا 2 ساله است و مختص افرادیست که به دنبال مدرک تومر در سریع ترین زمان ممکن هستند برگزار میگردد و بر اساس نمره دریافت شده در آزمون تومر C1,C2 و B1,B2 و A1,A2 و افراد در یکی از این سطوح قرار میگیرند.

مدت زمان اعتبار مدرک تومر چقدر است؟

4- هزینه آزمون تومر در ایران چقدر است ؟

هزینه آزمون تومر برای مدرک دیپلما 150 یورو و برای مدرک سرتیفیکا 100 یورو می باشد که بر اساس نرخ تبدیل ارز، در ایران به صورت ریالی دریافت خواهد شد .

5- نحوه نمره دهی در امتحان تومر چگونه است؟

برای قبولی و گرفتن مدرک تومر میبایست نمره قابل قبولی اخذ شده باشد، همچنین ارزیابی مهارت های زبان ترکی استانبولی در 2 مرحله به صورت شفاهی و کتبی انجام میشود.

مهارت های آزمون
حداکثر نمره
درک مطلب
25 نمره
خواندن
25 نمره
مکالمه
15 نمره
توضیح شفاهی
10 نمره
توضیح کتبی
25 نمره
جمع نمرات
100 نمره

توجه : به افرادی که جمع امتیاز آنها کمتر از 50 است مدرک تومر داده نمیشود

نگاهی کلی به سطوح مختلف آزمون تومر

سطح A1 و A2 آزمون تومر:

آزمون تومر در سطح A1,A2 پایین ترین سطح از این آزمون میباشد. در این سطح فرد میتواند به جملات ابتدایی و کلمات روزمره که در رابطه با نیاز های عمومی او میباشد تسلط پیدا کند، همچنین میتواند خود را معرفی کرده و گفتگو های روزمره خود را به خوبی انجام دهد.

سطح A1 و A2 آزمون تومر​
سطح B1 آزمون تومر​ ، موسسه زبان gmt

سطح B1 آزمون تومر:

در این سطح افراد در سطح متوسطی از زبان ترکی استانبولی قرار میگیرند و توانایی صحبت کردن با افراد ترک زبان را دارند .

سطح B2 آزمون تومر:

فردی که بتواند مدرک تومر سطح B2 را بدست آورد به راحتی میتواند در دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کند.

سطح B2 آزمون تومر​ ، موسسه زبان gmt

سطح C1 آزمون تومر:

در این سطح افراد در سطح متوسطی از زبان ترکی استانبولی قرار میگیرند و قادر خواهند بود در حیطه موضوعات پیچیده تر و با به کارگیری واژگان تخصصی با افراد ترک زبان به مکالمه بپردازند.

سطح C2 آزمون تومر:

بالاترین سطح مدرک تومر C2 میباشد و افرادی که نمره C2 را در مدرک تومر خود دارند، میتوانند همانند کسی که زبان اصلی او ترکی است صحبت کنند و به راحتی در جستجو موضوعات علمی باشند.
 این سطح از زبان ترکی نیازمند بیشترین نمره در آزمون Tömer  میباشد .

سطح C1 آزمون تومر​ ، موسسه زبان gmt

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون تومر:

آزمون تومر در موسسه زبان GMT

با بهره گیری از کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی که در آموزشگاه زبان GMT توصیه شده ، از سوی بخش علمی و فرهنگی مرکز تومر، این آزمون برگزار میشود.
همچنین زبان آموزان موسسه میتوانند در تمامی طول دوره خود از اساتید با تجربه و حرفه ای آموزش زبان ترکی درباره ی کشور ترکیه و فنون آزمون بین المللی تومر بصورت رایگان بهره مند شوند و در تمام طول مدت آموزشی، قبل و بعد امتحان مشاوران و کارشناسان موسسه زبان ترکی GMT در کنار شما عزیزان خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان آموزش ترکی استانبولی تماس بگیرید