رفتن به محتوا

آشنایی کامل با آزمون گوته ( آزمون بین المللی زبان آلمانی )

آزمون گوته چیست ؟

برای مهاجرت و تحصیل در هر کشوری نیاز است مدرک معتبر بین المللی ارائه شود. که آزمون گوته یکی از آزمون هایی است که مختص زبان آلمانی میباشد.

کسانی که علاقه مند هستند به کشور هایی که زبان رسمی آنها آلمانی است. مثل آلمان ، اتریش ، سوئیس ولیختنشتاین و قصد مهاجرت و تحصیل را دارند باید در این آزمون شرکت کنند. که این آزمون در سطوح مختلف از A1 تا C2 برگزار میگردد .
آزمون های گوته Zertifikat-Goethe دقیقا مشابه آزمون آیلتس برای افرادی که قصد اقامت و مهاجرت در کشورهای انگلیسی زبان را دارند میباشد .

داوطلبان باید دور های زبان آلمانی را ،نسبت به سطح مدرکی که میخواهند در آموزشگاه زبان آلمانی GMT بگذرانند .
در این بخش کارشناسان و اساتید موسسه زبان آلمانی GMT سوالات متداولی که زبان آموزان در مورد امتحان بین المللی گوته دارند را پاسخ میدهد .

سوالاتی که شما عزیزان در مورد امتحان بین المللی گوته و کلاس های آموزش آلمانی را دارید​

1- آیا آزمون گوته در ایران برگزار می شود؟

بله، به دلیل وجود مزیت تحصیل رایگان در کشور آلمان، سالانه حدود 30000 ایرانی در این آزمون شرکت میکنند.همچنین ایران نیز جزو لیست پنج کشور اول جهان ازنظر تعدد برگزاری آزمون گوته است.

آیا آزمون گوته در ایران برگزار می شود؟​

2- محل برگزاری امتحان زبان آلمانی گوته کجاست؟

آزمون گوته، فقط در آموزشگاه زبان آلمانی گوته در شهر تهران و زیر نظر سفارت آلمان برگزار میشود و هیچ شعبه دیگری ندارد .
متقاضیان میتوانند دوره های آمادگی آزمون را در آموزشگاه زبان آلمانی GMT در کوتاه ترین و با کیفیت ترین موسسه زبان آلمانی بگذرانند و بعد از آمادگی در امتحان آموزشگاه گوته شرکت نمایند.

3- نحوه برگزاری آزمون گوته به چه صورت است؟

برای ثبت نام در آزمون که به صورت اینترنتی می باشد 2 گزینه وجود دارد. یک راه انتخاب ۴ مرحله آزمون در یک روز بوده و روش دیگر انتخاب ۴ مرحله آزمون در ۴ روز متفاوت است.

 توجه کنید، با توجه به اینکه تقاضا برای این آزمون بین المللی زیاد است. معمولا برای کسانیکه تاکنون این آزمون را نداده و یا هر ۴ بخش آن را مردود شده اند پیشنهاد می گردد که گزینه تمامی بخش ها در یک روز را انتخاب نمایند .

3- مدت زمان اعتبار مدرک گوته چقدر است؟

درصورتیکه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان را داشته باشید، مدت زمان اعتبار مدرک گوته دوساله است. ولی اگر برای اخذ اقامت از یک کشور آلمانی زبان اقدام کرده اید، اعتباری مادام العمر دارد.

4- هزینه آزمون گوته در ایران چقدر است ؟

هزینه هر سطح متفاوت بوده و متناسب با افزایش سطح ، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. آزمون گوته سطح A1 مبلغ 105 یورو، سطح A2 مبلغ 125 یورو، سطح B1 مبلغ 210 یورو ، سطح B2 مبلغ 2۴0 یورو ، سطح 270 C1 یورو و سطح C2 مبلغ 2۹5 یورو خواهد بود. 

این هزینه در سراسر جهان یکسان بوده و بر اساس نرخ تبدیل ارز، در ایران به صورت ریالی دریافت خواهد شد .

هزینه آزمون گوته در ایران چقدر است ؟​

5- نحوه نمره دهی در امتحان گوته چگونه است؟

برای قبولی در این آزمون میبایست به بیش از 60 درصد سوالات پاسخ صحیح داده و در تک تک بخش ها نیز نمره قابل قبول اخذ شده باشد.
در صورت عدم قبولی در یک بخش، امکان آزمون مجدد در همان بخش برای متقاضی وجود دارد .

منابع آزمون گوته

یادگیری زبان آلمانی در GMT توسط سری کتابهای starten wir میباشد که بر اساس متد توصیه شده از سوی بخش فرهنگی سفارت آلمان در تهران است .

نگاهی کلی به سطوح مختلف آزمون گوته

آزمون گوته آلمان | سطح A1

سطح A1 آزمون گوته آلمان پایین ترین سطح از این آزمون بین المللی می باشد. در این سطح فرد می تواند به جملات ابتدایی و کلمات روزمره که در رابطه با نیازهای عمومی او می باشد تسلط پیداکند.

علاوه بر این او می تواند خود را معرفی کرده و سوالات و پاسخ هایی را در ارتباطات روزمره خود به خوبی انجام دهد. این سطح از زبان آلمانی در ایران نیز طرفداران بسیاری داشته و بیشتر افرادی که برای مقاصد کاری و یا دیدن خانواده خود به کشور آلمان سفر می کنند مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

آزمون گوته آلمان | سطح A1​
آزمون گوته آلمان | سطح A2​​

آزمون گوته آلمان | سطح A2

افرادی که سطح A2 را برای زبان آلمانی می گذرانند، میتوانند با تسلط بر دایره وسیع تری ازلغات ، تعامل بهتری را با اطرافیان خود در مورد مسائل روزمره برقرار کرده و در موقعیت های معمول زندگی بتوانند نظرات خود را بیان کنند.

آزمون گوته آلمان | سطح B1

در سطح B1 افراد می توانند در مورد تمامی مسائل روزمره مکالمه داشته باشند. نکات اصلی صحبت ها را درک نموده و در مورد کشورهای آلمانی زبان به اصطلاح از پس خود بر بیایند.

این سطح از زبان برای افرادی که قصد ورود به کشور آلمان را داشته بسیار مورد استقبال بوده و حتی برای سطوح دانشگاهی نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

آزمون گوته آلمان | سطح B1
آزمون گوته آلمان | سطح B2

آزمون گوته آلمان | سطح B2

فردی که بتواند مدرک گوته سطح B2 را در به دست آورد. به سادگی خواهد توانست مطالب مشخص از متون تخصصی را درک کرده. و در مورد مسائل تخصصی رشته تحصیلی خود به بحث و گفت و گو بپردازد.

 علاوه بر این، این سطح از آشنایی با زبان بین المللی آلمانی باعث شده تا فرد بدون نیاز به پیش زمینه ای بتواند با فردی که زبان اصلی او آلمانی است صحبت نموده بدون اینکه این کار برای هر یک از طرفین دشوار باشد .

آزمون گوته آلمان | سطح C1

سطح C1 در آزمون گوته به عنوان یکی از سطح های پیشرفته زبان آلمانی به حساب می آید. فردی که این سطح را گذرانده خواهد توانست بخش بزرگی از کلمات سطح بالا را درک نماید. همچنین او می تواند بدون نیاز به تمرکز . به صحبت کردن به زبان آلمانی پرداخته و در میان حرف هایش، مکث های طولانی و محسوسی برای پیدا کردن واژگان نکند.

سطح B2 و C1 اغلب برای تمامی دانشگاه های آلمانی زبان مناسب خواهند بود .

آزمون گوته آلمان | سطح C1
آزمون گوته آلمان | سطح C2

آزمون گوته آلمان | سطح C2

فردی که توانایی زبان آلمانی او در سطح C2 از نظر موسسه گوته می باشد. می تواند به راحتی هر نوع از مطالبی را خوانده و بدون هیچ مشکلی متوجه شود .

چنین فردی همانند کسی که زبان اصلی او آلمانی است می تواند اطلاعاتی را از منابع مختلف جمع آوری کرده و بتواند خالصه ای درک شده از آنچه می خواهد را بنویسد. علاوه بر این فرد در صحبت کردن بدون مشکل بوده و می تواند به سهولت تمامی نیازهای خود را برطرف نماید.

بهترین آموزشگاه زبان آلمانی کجاست؟

دوره های آمادگی آزمون گوته با ساختاری علمی و اصولی توسط گروهی از اساتید، کارشناسان برتر دپارتمان زبان آلمانی GMT طراحی و برنامه ریزی شده است. که همین امر باعث شده موسسه زبان آلمانی GMT از دیگر رقبا متمایز گردد و تبدیل به بهترین آموزشگاه زبان آلمانی در تهران شود.

موسسه زبان آلمانی GMT با برگزاری بهترین کلاس های آمورشی زبان آلمانی بصورت خصوصی و گروهی و به کار گیری از برجسته ترین وبهترین اساتید کشور و علاقه مند کردن زبان آموزان به زبان آلمانی در چندین سال توانسته اعتماد زبان آموزان را جلب کند .

هدف اصلی آموزشگاه زبان آلمانی GMT این است که زبان آموزان را در کوتاه ترین زمان و با کیفیت ترین حالت ممکن به هدف خود برساند .

متقاضیان میتوانند با مراجعه تلفنی و حضوری به صورت رایگان مشاوره بشنوند تا در بهترین مسیر ممکن حرکت کنند .

در تمام طول مدت آموزشی و قبل و بعد امتحان تمام مشاوران و کارشناسان GMT در کنار زبان آموزان خواهند بود .

همچنین دوره های تخصصی امتحان بین المللی زبان آلمانی گوته در موسسه زبان آلمانی GMT بصورت آنلاین و حضوری تشکیل میشود .

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان آموزش زبان آلمانی تماس بگیرید