رفتن به محتوا

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

 آنچه در این مقاله می خوانیم:

  • مهارت های مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی
  • یادگیری زبان انگلیسی
  • بهترین روش حفظ لغات انگلیسی
  • یادگیری زبان انگلیسی در خانه 

برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز به تلاش و وقت کافی و تمرین و تکرار دارید. در این مقاله ما مراحل سریعتر و بهتر یادگیری زبان را بیان می کنیم.

مهارت های مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی :

آموزش زبان انگلیسی شامل 4 مهارت شنیدن، خواندن ،نوشتن و صحبت کردن است .این مهارت‌ها را می‌توانید در موسسه زبان gmt بیاموزید. اهمیت یکی از این مهارت ها به دلیل موقعیت یا دلیل یادگیری زبان بیشتر است .مثلا برای شرکت در کنکور، خواندن و درک مطلب برایتان اولویت دارد یا در برخی از مشاغل برای شما ، صحبت کردن اهمیت بیشتری دارد.

یادگیری زبان انگلیسی :

ساعاتی از روز که بیشترین بازدهی را دارید ، برای یادگیری زبان انگلیسی در نظر بگیرید. داشتن انگیزه و پشتکار برای یادگیری زبان انگلیسی امنیت بالایی دارد .سعی کنید هر روز بخش های متنوعی از زبان انگلیسی را مطالعه کنید.مثلاً یک روز فقط گرامر و یا فقط لغات را بخوانید و روز دیگر ، لغت ، گرامر و مکالمه را با هم بخوانید تا برایتان جذاب باشد.

درادامه به برخی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی می پردازیم :

شرکت در بحث ها و گفت‌وگوها : با افرادی که به زبان انگلیسی علاقه دارند، در مورد یک موضوع انگلیسی صحبت کنید .اگر هنوز به صحبت کردن کاملا مسلط نیستید ، می توانید از روی کتاب با صدای بلند بخوانید

شرکت در بحث ها و گفت‌وگوها

مطالب انگلیسی را بخوانید :یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی ، خواندن مطالب انگلیسی مثل کتاب های داستان، روزنامه‌ها و مقاله های مربوط به رشته شما می باشد. مرور دوباره یک کتاب باعث می‌شود تا شما روی  آن موضوع مسلط تر شوید.

مطالب انگلیسی را بخوانید

فایل های صوتی انگلیسی گوش دهید: فایل های صوتی مثل مکالمات انگلیسی، پادکست‌ها، موسیقی و اخبار انگلیسی گوش دهید. با این روش می توانید تعداد زیادی از کلمات انگلیسی را در یک مدت کوتاه بشنوید. فایل های صوتی در مورد موضوعات مختلف را می توانید گوش دهید مثل آشپزی، پزشکی و ….. شما در هر جایی که باشید می توانید مهارت های شنیداری خود را تقویت کنید.

فایل های صوتی انگلیسی گوش دهید

فیلم و کارتون های انگلیسی ببینید: یکی از بهترین متد های یادگیری زبان انگلیسی، استفاده از ویدئو های انگلیسی می باشد. در کارتون ها معمولاً از لغات ساده تری نسبت به فیلم ها استفاده می شود.از فیلم های انگلیسی بدون زیرنویس هم می‌توانید برای تقویت زبان استفاده کنید.

فیلم و کارتون های انگلیسی ببینید

از کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید: اگر شما علاقه مند به مطالعه در اوقات فراغت هستید ، می توانید از کتاب های یادگیری انگلیسی زبان انگلیسی استفاده کنید .همچنین خواندن کتاب‌هایی که شما به موضوع آن علاقه مند هستید، به شما لذت مضاعف خواهد بخشید. کتاب های موسسه زبان gmt به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک خواهد کرد.

از کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید

اخبار انگلیسی گوش دهید: یکی از بهترین شیوه های یادگیری زبان انگلیسی، گوش دادن به اخبار انگلیسی است.صحبت‌های گوینده های اخبار واضح است و شما بهتر می توانید صحبت های آنها را متوجه شوید.همچنین چون همراه با اعلام اخبار، تصاویر و ویدئو های انگلیسی مربوط به آن پخش می شود ، بهتر می‌توانید موضوع آن را متوجه شوید. 

اخبار انگلیسی گوش دهید

بهترین روش حفظ لغات انگلیسی :

نمی‌توان برای یادگیری لغات انگلیسی روش خاصی را در نظر گرفت و هر کس ممکن است به روش‌های مختلف لغات انگلیسی را یاد بگیرد. اما در ادامه به چند روش برای بهتر حفظ کردن لغات انگلیسی اشاره می کنیم:

روش نسبت یا Linking: از این روش در کلاس ها برای آموزش لغات انگلیسی استفاده می‌شود. در این نوع روش حفظ  لغات انگلیسی،  شما باید کلمات جدید را به مواردی که قبلاً می دانستید نسبت دهید که این چیز نباید یک کلمه یا یک مورد نامشخص باشد. مثلاً برای یادگیری یک صفت اخلاقی انگلیسی ، می توانید از نام یک شخص استفاده کنید و این صفت اخلاقی را به آن فرد نسبت دهید.

بهترین روش حفظ لغات انگلیسی آموزشگاه GMT

روشPictionary  : Pictionary  دیکشنری است که از تصاویر برای هر کلمه استفاده کرده و داشتن Pictionary برای هر زبان آموزی لازم است. با کمک Pictionary مشکل زبان آموزان ، در استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برطرف می شود. یکی از این دیکشنری های تصویری، OPD یا Oxford Picture Dictionary  است. در این کتاب، کلمات در گروه‌های مختلف ارائه شده اند و تصاویر واضح و گویایی دارند. همچنین برای آموزش تلفظ صحیح لغات، CD صوتی به همراه کتاب ارائه شده و به شما در مهارت Listening  و تلفظ صحیح کلمات کمک می‌کند.

روش Word Family: یکی از بهترین روش های یادگیری لغات انگلیسی ، یاد گرفتن کلمات درون خانواده است. این نوع از آموزش برای متقاضیان شرکت در امتحان تافل و آیلتس مناسب است. کلمات درون خانواده باعث می‌شود که ما بتوانیم راحت‌تر، متنوع تر و طبیعی تر صحبت کنیم.

برای آموزش زبان انگلیسی آسان، آکادمی زبانهای خارجی  gmt  دوره‌های مختلفی را برای شما زبان آموزان برگزار می کند.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه :

شاید شما هم علاقه مند به یادگیری زبان در خانه باشید. اگر مایل هستید تا در خانه زبان انگلیسی را فرا بگیرید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

به کاربردن زبان انگلیسی در زندگی روزمره :در زندگی روزمره تا جای ممکن از زبان انگلیسی استفاده کنید، مثلاً لیست خرید را به زبان انگلیسی بنویسید، اخبار انگلیسی را از رادیو و تلویزیون گوش دهید.

استفاده از منابع معتبر آموزشی : برای انتخاب منبع یادگیری زبان انگلیسی سعی کنید ، منابع معتبر با بهترین سطح را انتخاب کنید. منابع معتبر، شامل کتاب ها ، مقالات و فیلم های آموزشی هستند.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

در نظر گرفتن هدف برای یادگیری زبان انگلیسی: داشتن هدف برای یادگیری زبان، باعث می شود انگیزه پیدا کنید. مثل مهاجرت برای تحصیل یا شغل ، افزایش درآمد و … . هدف شما باید واقع‌بینانه باشد تا باعث نابود شدن شما نشود.

یادگیری لغات جدید همراه با سرگرمی : شما می توانید از آهنگ انگلیسی برای یادگیری زبان استفاده کنید .این کار ممکن است باعث تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما نشود، اما گوش دادن به آهنگ انگلیسی و حفظ کردن آنها باعث افزایش دایره لغات شما می شود.

لذت بردن از یادگیری زبان انگلیسی : سعی کنید یادگیری زبان انگلیسی را برای خودتان آسان کنید.از زمان گذاشتن برای یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید و بدانید که این یادگیری برای رسیدن به هدفتان به شما کمک می‌کند.

در آموزشگاه زبان gmt ، سعی می‌کنیم تمامی مهارت های لازم برای یادگیری اصولی زبان انگلیسی را به شما آموزش دهیم.

نتیجه گیری

برای موفقیت در آموزش زبان انگلیسی، باید تلاش مداوم و برنامه‌ریزی منظم داشته باشید. تکرار و تمرین زیاد و استفاده از روش‌های نوین و آسان زبان انگلیسی، به شما در رسیدن به هدفتان کمک می‌کند. برای تقویت مکالمه انگلیسی شنیدن فایل های صوتی و فیلم‌های انگلیسی ،بسیار مفید است. برای یادگیری لغات هم بهتر است از آهنگ های انگلیسی استفاده کنید.

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر
امتیاز شما این مقاله :
4.5/5

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *