رفتن به محتوا

✅ با این روش های ساده، یادگیری زبان انگلیسی را به یک سرگرمی تبدیل کنید!

در حال حاضر، یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یکی از مهمترین مهارت هایی شناخته می شود که برای رسیدن به موفقیت در حرفه، تحصیل و سفر به کشورهای خارجی ضروری است. و البته روش های ساده یادگیری زبان انگلیسی برای شروع بسیار مهم است!

اما همیشه چالشی که برای یادگیری داریم مراحل به ظاهر خسته کننده و یکنواخت آن است ولی چرا باید این فرآیند را به عنوان یک وظیفه دشوار و خسته کننده ببینیم؟

چون شاید تا امروز با روش های قدیمی و سنتی پیش رفته ایم و بازدهی آنچنانی نسبت به وقتی که گذاشته ایم نداشته است و همین باعث شده که یادگیری زبان را به عنوان مساله ای پرچالش و سخت تصور کنیم.
اما با روش های جدید و جذاب، شما می توانید یادگیری زبان انگلیسی را به یک سرگرمی تبدیل کنید!
از بازی های آنلاین تا فیلم های آموزشی، این روش ها به شما کمک می کنند تا به طور موثر و سریع به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید و به راحتی به مهارت های لازم برای موفقیت در زندگی برسید. با این روش ها، شما دیگر نیازی به تلاش فراوان برای یادگیری ندارید، بلکه به راحتی و با لذت، در زمان خیلی کوتاه می توانید به تسلط کامل بر زبان انگلیسی دست یابید.

 آنچه در این مقاله می خوانیم:

 • برای یادگیری ساده انگلیسی این 4 مهارت لازم است
 • یادگیری زبان انگلیسی به روش های خلاقانه و جدید
 • بهترین روشِ به یاد سپردن لغات انگلیسی
 • روش های ساده یادگیری زبان انگلیسی در خانه در مدت کوتاه

✅ برای یادگیری ساده انگلیسی این 4 مهارت لازم است:

آموزش زبان انگلیسی شامل 4 مهارت شنیدن، خواندن ،نوشتن و صحبت کردن است. اهمیت یکی از این مهارت ها به دلیل موقعیت یا دلیل یادگیری زبان بیشتر است .مثلا برای شرکت در کنکور، خواندن و درک مطلب برایتان اولویت دارد یا در برخی از مشاغل برای شما ، صحبت کردن اهمیت بیشتری دارد.

همچنین، با داشتن مهارت‌های شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی، می‌توانید برای خود موقعیت‌های شغلی جذابی تری را فراهم کنید و به راحتی با شرکت‌های بین المللی همکاری کنید. در GMT کنارتان هستیم تا این مهارت‌ها را به آسانی و با لذت بیشتری از همیشه یاد بگیرید❤

✅ یادگیری زبان انگلیسی به روش های خلاقانه و جدید:

در ادامه به برخی از روش های ساده و جذاب یادگیری زبان انگلیسی پرداخته ایم:

1- شرکت در بحث ها و گفت‌ و گوها:

با افرادی که به زبان انگلیسی علاقه دارند، در مورد یک موضوع انگلیسی صحبت کنید. اگر هنوز به صحبت کردن کاملا مسلط نیستید ، می توانید از روی کتاب با صدای بلند بخوانید.

روش های یادگیری زبان انگلیسی

2- مطالب انگلیسی را بخوانید:

یکی از بهترین روش های ساده یادگیری زبان انگلیسی، خواندن مطالب انگلیسی مثل کتاب های داستان، روزنامه‌ها و مقاله های مربوط به رشته شما می باشد.

مرور دوباره یک کتاب باعث می‌شود تا شما روی  آن کلمات که یادگرفته اید مسلط تر شوید.

روش های یادگیری زبان انگلیسی

3- فایل های صوتی انگلیسی گوش دهید:

فایل های صوتی مثل مکالمات انگلیسی، پادکست‌ها، موسیقی و اخبار انگلیسی گوش دهید. با این روش می توانید تعداد زیادی از کلمات انگلیسی را در یک مدت کوتاه بشنوید. فایل های صوتی در مورد موضوعات مختلف را می توانید گوش دهید مثل آشپزی، پزشکی و ….. شما در هر جایی که باشید می توانید مهارت های شنیداری خود را تقویت کنید.

روش های ساده یادگیری زبان انگلیسی

4- فیلم و کارتون های انگلیسی ببینید:

یکی از بهترین متد های یادگیری زبان انگلیسی، استفاده از ویدئو های انگلیسی می باشد. در کارتون ها معمولاً از لغات ساده تری نسبت به فیلم ها استفاده می شود.

از فیلم های انگلیسی بدون زیرنویس هم می‌توانید برای تقویت مهارت شنیداری و بهبود لهجه استفاده کنید.

روش های ساده یادگیری زبان انگلیسی

5- از کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید:

اگر شما علاقه مند به مطالعه در اوقات فراغت هستید، می توانید از کتاب های یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید .همچنین خواندن کتاب‌هایی که شما به موضوع آن علاقه مند هستید، به شما لذت مضاعف خواهد بخشید. کتاب های کمکی موسسه زبان GMT به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک خواهد کرد.

روش های یادگیری زبان انگلیسی

6- داستان پردازی و صحبت از تخیلات:

یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت مهارت‌های زبانی، داستان‌پردازی است. چون با این روش می‌توانید با استفاده از تخیلات خود، داستان‌های کوتاهی به زبان انگلیسی بسازید. این فرایند نه تنها قدرت خلاقیت شما را تقویت می‌کند بلکه باعث می‌شود تا در استفاده از واژگان و ساختارهای دستوری جدید به زبان انگلیسی، احساس راحتی بیشتری داشته باشید. انتخاب موضوع بر عهده خود شما باشد تا از این طریق، علاقه‌مندی آن‌ها به یادگیری بیشتر شود.

روش های یادگیری زبان انگلیسی

7- داشتن برنامه‌ریزی مطالعاتی منظم:

داشتن یک برنامه مطالعاتی منظم و مستمر برای یادگیری زبان انگلیسی نه تنها به شما کمک می‌کند تا پیشرفت قابل توجهی داشته باشید، بلکه این امکان را به شما می‌دهد که زبان را با لذت بیشتری یاد بگیرید.
تعیین زمانی مشخص در روز برای تمرین و مطالعه زبان، مانند ساعتی در صبح قبل از شروع کار یا تحصیل، یا در شب قبل از خواب، به شما این فرصت را می‌دهد که به طور منظم و با تمرکز بالا به یادگیری بپردازید. هدف‌گذاری برای هر جلسه مطالعه، مثلاً یادگیری ده واژه جدید یا تمرین ساختارهای گرامری خاص، می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف بلندمدت‌تر کمک کند.

روش های یادگیری زبان انگلیسی

8- ضبط کردن صدا برای تقویت تلفظ:

استفاده از گوشی هوشمند، تبلت، یا لپ‌تاپ برای ضبط صدای خود هنگام تلفظ کلمات و جملات انگلیسی، ابزاری موثر برای شناسایی و اصلاح اشتباهات تلفظی است. با پخش مجدد ضبط‌های خود و مقایسه تلفظ‌تان با نمونه‌های صحیح، می‌توانید به تدریج دقت تلفظ خود را بهبود ببخشید.
این فرایند، علاوه بر افزایش اعتماد به نفس در صحبت کردن، به شما امکان می‌دهد تا پیشرفت قابل توجهی در مهارت‌های شنیداری و تلفظ خود داشته باشید.

روش های ساده یادگیری زبان انگلیسی

9- داشتن هدف:

تعیین اهداف واقع‌بینانه و قابل دستیابی، از قبیل بهبود توانایی‌های مکالمه برای ارتباط با دوستان انگلیسی‌زبان، دریافت نمره بالا در آزمون‌های زبان انگلیسی، یا استفاده از زبان انگلیسی به عنوان ابزاری برای پیشرفت شغلی، نقش کلیدی در حفظ انگیزه و تمرکز بر روی یادگیری دارد.
رصد مداوم پیشرفت خود و تجدید نظر در اهداف بر اساس نیازها و علایق تغییریافته، به شما کمک می‌کند تا در مسیر یادگیری ماندگار و پویا قرار بگیرید.

روش های ساده یادگیری زبان انگلیسی

10- کارائوکه برای بهبود مهارت‌های زبانی:

شرکت در فعالیت‌های کارائوکه و خواندن آهنگ‌های انگلیسی، علاوه بر اینکه فرصتی برای تمرین تلفظ و لحن است، روشی سرگرم‌کننده برای یادگیری معانی و کاربردهای جدید واژگان در زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.
این تمرینات می‌توانند به شما کمک کنند تا با لذت بیشتری به یادگیری پرداخته و مهارت‌های شنیداری و تکلم خود را در محیط‌های واقعی بهبود ببخشید.

روش های یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روشِ به یاد سپردن لغات انگلیسی:

نمی‌توان برای یادگیری لغات انگلیسی روش خاصی را در نظر گرفت و هر کس ممکن است به روش‌های مختلف لغات انگلیسی را یاد بگیرد. اما در ادامه به چند روش برای بهتر حفظ کردن لغات انگلیسی اشاره می کنیم:

1- روش نسبت یا Linking:

از این روش در کلاس ها برای آموزش لغات انگلیسی استفاده می‌شود. در این نوع روش حفظ  لغات انگلیسی،  شما باید کلمات جدید را به مواردی که قبلاً می دانستید نسبت دهید که این چیز نباید یک کلمه یا یک مورد نامشخص باشد. مثلاً برای یادگیری یک صفت اخلاقی انگلیسی ، می توانید از نام یک شخص استفاده کنید و این صفت اخلاقی را به آن فرد نسبت دهید.

2- روش Pictionary:  

Pictionary  دیکشنری است که از تصاویر برای هر کلمه استفاده کرده و داشتن Pictionary برای هر زبان آموزی لازم است.
با کمک Pictionary مشکل زبان آموزان ، در استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برطرف می شود. یکی از این دیکشنری های تصویری، OPD یا Oxford Picture Dictionary  است. در این کتاب، کلمات در گروه‌های مختلف ارائه شده اند و تصاویر واضح و گویایی دارند. همچنین برای آموزش تلفظ صحیح لغات، فایل صوتی به همراه کتاب ارائه شده و به شما در مهارت Listening  و تلفظ صحیح کلمات کمک می‌کند.

3- روش Word Family:

یکی از بهترین روش های یادگیری لغات انگلیسی، یاد گرفتن کلمات درون خانواده است. این نوع از آموزش برای متقاضیان شرکت در امتحان تافل و آیلتس مناسب است. کلمات درون خانواده باعث می‌شود که ما بتوانیم راحت‌تر، متنوع تر و طبیعی تر صحبت کنیم.

بهترین روشِ به یاد سپردن لغات انگلیسی

✅ روش های ساده یادگیری زبان انگلیسی در خانه:

شاید شما هم علاقه مند به یادگیری زبان در خانه باشید. اگر مایل هستید تا در خانه زبان انگلیسی را فرا بگیرید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

1- به کاربردن زبان انگلیسی در زندگی روزمره:

در زندگی روزمره تا جای ممکن از زبان انگلیسی استفاده کنید، مثلاً لیست خرید را به زبان انگلیسی بنویسید، اخبار انگلیسی را از رادیو و تلویزیون گوش دهید.

2- استفاده از منابع معتبر آموزشی:

برای انتخاب منبع یادگیری زبان انگلیسی سعی کنید ، منابع معتبر با بهترین سطح را انتخاب کنید. منابع معتبر، شامل کتاب ها ، مقالات و فیلم های آموزشی هستند.

3- یادگیری لغات جدید همراه با سرگرمی:

شما می توانید از آهنگ انگلیسی برای یادگیری زبان استفاده کنید .این کار ممکن است باعث تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما نشود، اما گوش دادن به آهنگ انگلیسی و حفظ کردن آنها باعث افزایش دایره لغات شما می شود.

4- لذت بردن از یادگیری زبان انگلیسی:

سعی کنید یادگیری زبان انگلیسی را برای خودتان آسان کنید. از زمان گذاشتن برای یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید و بدانید که این یادگیری برای رسیدن به هدفتان به شما کمک می‌کند.

در آموزشگاه زبان GMT ، تمامی مهارت های لازم برای یادگیری اصولی زبان انگلیسی را به شما آموزش خواهیم داد?

لذت بردن از یادگیری زبان انگلیسی

نتیجه گیری:

برای موفقیت در آموزش زبان انگلیسی، باید تلاش مداوم و برنامه‌ریزی منظم داشته باشید. تکرار و تمرین زیاد و استفاده از روش‌های نوین و آسان زبان انگلیسی، به شما در رسیدن به هدفتان کمک می‌کند. برای تقویت مکالمه انگلیسی شنیدن فایل های صوتی و فیلم‌های انگلیسی ،بسیار مفید است. برای یادگیری لغات هم بهتر است از آهنگ های انگلیسی استفاده کنید.

سپاس از همراهیتان.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]

3 دیدگاه

 1. Avatar

  من اون تایمی که کلاس زبان میرفتم بعد از کلاسام اینقد جوگیر میشدم وقتی میرفتم خونه، تا دو روز بعدش فقط انگلیسی حرف میزدم‌. ?? اما همین باعث شد مکالمه من خیییلی پیشرفت خوبی داشته باشه?

 2. Avatar

  چه مطالب خوب و مفیدی رو رایگان در اختیار میزارین،ممنون ازتون❤️

 3. Avatar

  اساتید زبان انگلیسی تون واقعا کاربلد و ماهر هستن تو کارشون،تبریک بهتون بابت داشتن چنین اساتیدی


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !