رفتن به محتوا

✅ یادگیری زبان و ارتباط آن با مهاجرت؟ اول زبان را یاد بگیر، بعد مهاجرت کن!

?برای درک بهتر یادگیری زبان و ارتباط آن با مهاجرت برای شما یک مثال میزنیم:
فرض کنید به یک کشور جدید مهاجرت کرده‌اید که همه چیزش برایتان نا آشناست. خیابان‌ها، مغازه‌ها ! حالا تصور کنید در این شهر، زبانی استفاده می‌شود که هیچ چیزی از آن نمی‌دانید. مثل یک بچه ای که هنوز حرف زدن را یاد نگرفته، احساس می‌کنید گم شده اید.

رفتن به یک فروشگاه ساده تبدیل به یک ماجراجویی می‌شود. فروشنده چیزی می‌گوید، اما شما فقط می‌توانید به چشمانش خیره شوید، بدون اینکه هیچ پاسخی داشته باشید. یا وقتی که می خواهید یک تاکسی بگیرید و نمی‌توانید به راننده بگویید کجا می‌خواهید بروید!

اما حالا تصور کنید پس از چند ماه، با زبان جدید را یاد می گیرید. با کلمات و جملات آشنا می‌شوند. رفتن به فروشگاه دیگه برای شما چالش نیست، بلکه فرصتی برای گپ و گفت با فروشنده است. با راننده تاکسی درباره آب و هوا یا تیم فوتبال محلی حرف می‌زنید. دنیا به نظر شما بهتر و دوستانه‌تر می‌آید.

در این مقاله به بررسی چگونگی تأثیر یادگیری زبان در مهاجرت و چطور این یادگیری می‌تواند مسیر را برای شما هموار تر و راحت تر بکند، خواهیم پرداخت. زبان نه تنها وسیله‌ای برای ارتباط است، بلکه کلیدی به دست‌یابی به فرهنگ و جامعه‌ی جدید نیز است.

مطالبی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت:

 • چرا یادگیری زبان، اولین گام برای مهاجرت است؟
 • تاثیر یادگیری زبان در اهداف مهاجرت
 • برای یادگیری زبان قبل از مهاجرت باید چه اصولی را رعایت کنیم؟
 • دلیل انتخاب آموزشگاه GMT برای یادگیری زبان قبل از مهاجرت

✅ یادگیری زبان، اولین گام برای یک مهاجرت موفق :

مسلماً اگر قصد مهاجرت به هر کشور با هر هدفی را داشته باشید، ابتدا باید زبان آن کشور را بلد باشید!
برای مثال شرط ورود و مهاجرت به اروپا، آمریکا، فرانسه و … قبولی در آزمون های مختلف بین‌المللی با نمرات خوب است که نکته مورد توجه در این میان، یادگیری زبان کشور مقصد به عنوان اولین گام برای برقرای ارتباط، شناخت فرهنگ و به دست آوردن موقعیت اجتماعی و شغلی است. پس بعد از تعیین کردن کشور مقصد برای مهاجرت ، اولین کار شما پیدا کردن سریع ترین و بهترین روش برای یادگیری زبان آن کشور است.

یادگیری زبان، اولین گام برای یک مهاجرت موفق

✅ تاثیر یادگیری زبان در راحتر شدن مهاجرت:

وقتی شما به زبان کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید مسلط شوید، اعتماد به نفس شما برای اقدام و طی کردن مراحل بعدی مهاجرت بالا میرود چون مهمترین خان این پروسه را که توان ایجاد ارتباط با مردم و فرهنگ جدید آن کشور است را پیدا کرده اید.

یادگرفتن زبان جذاب و راحت خواهد بود اما به شرطی که هدف شما از یادگیری آن شفاف باشد باشد. مثلاً در کشور مقصد میخواهید به چه کاری بپردازید و یا چه شغلی را برگزینید، بنابراین قبل از هر اقدامی و با توجه به اهدافتان به یادگیری زبان بپردازید.

در ادامه اهداف مهاجرت و تاثیر یادگیری زبان در هر کدام به طور مفصل توضیح داده شده است، همراه با باشید

✅ مهاجرت و سرمایه گذاری:

اگر توانایی مالی این را داشته باشید باشید که بتوانید از طریق سرمایه گذاری و پرداخت مالیات شهروند خوبی باشید، در این صورت راحت ترین روش مهاجرت را برای خود انتخاب کرده اید، و در آن کشور آینده خوبی خواهید داشت.

اما یادتان باشد اخذ شهروندی و سر و کار داشتن با مسائل اقتصادی نیاز به دانستن زبان آن کشور دارد که در این لحظه اهمیت یادگیری زبان برای شما آشکار میشود!
یادگیری زبان به شما کمک می کند علاوه بر برقراری ارتباط اجتماعی ، بتوانید در سرمایه گذاری نیز موفق باشید.

مهاجرت و سرمایه گذاری

✅ مهاجرت تحصیلی:

خب اگر هدف از مهاجرت تحصیل باشد، یادگیری زبان به صورت تخصصی و درحد پیشرفته تبدیل به ضرورت میشود ؛
زیرا در دنیای آکادمیک و علمی کتاب های درسی، اصطلاحات و لغات به زبان کشور مقصد استفاده می‌شود که تاثیر یادگیری زبان در مهاجرت و آموزش به صورت تخصصی را به امری لازم مبدل می‌کند.

به عنوان مثال برای مهاجرت به امریکا و تحصیل در برخی از دانشگاه ها شما باید در آزمونی مانند GRE نمره مطلوبی بگیرید یا برای مهاجرت به آلمان شما باید از سد آزمون گوته و test-daf بگذرید تا مدرکی برای نشان دادن تسلط بر زبان آلمانی داشته باشید.

مهاجرت تحصیلی

✅ مهاجرت کاری و فرصت های شغلی جدید:

اگر شما برای راه اندازی کسب و کار یا پیدا کردن شغل مناسب به کشور دیگری مهاجرت می کنید، لازم است زبان کشوری که به آن مهاجرت نموده اید را به خوبی بلد باشید.
این امر بر پیشرفت در حوزه شغلی و حتی درآمد شما نیز تاثیرگذار است، به خصوص زبان انگلیسی که یک زبان بین‌المللی است می‌تواند به توسعه شغل شما در سطح جهانی کمک شایانی بکند. حالا چه در ایران باشید چه در کشوری دیگر.

البته ناگفته نماند که با پیشرفت تکنولوژی و توسعه دنیای ارتباطات مانند اینترنت و هوش مصونوعی ، شغل های جدیدی به وجود آمده است که با یادگیری آنها برگه برنده ای برای مهاجرت شما خواهد بود.

برای مثال در حوزه هوش مصنوعی و ابزارهای آن میتوانید به راحتی در فضای اینترنت جستجو کرده و شروع به یادگیری کار و نحوه توسعه آن بپردازید. بعد از آشنایی کامل و درک این فضای جدید و جذاب شروع به ایجاد فرصت کنید ، حالا شاید بپرسید چه فرصتی ؟ توضیح خواهیم داد:

بر فرض مثال شما با برنامه نویسی و یا تولید محتوا آشنایی دارید ، حالا اگر این تخصص و شغل خود را با هوش مصنوعی ادغام کنید میتوانید در آن شغل یک تحول عظیم ایجاد کرده و محدودیت هایی که در آن وجود داشته را بردارید ومیتواند برایتان رزومه و یک فرصت جدید باشد!

مهاجرت شغلی

همچنین مهاجرانی که طرح های کارآفرینی دارند به سادگی می توانند با اخذ اقامت کاری به سادگی مهاجرت کنند. و مهاجرت به فرانسه از این طریق یکی از راحت ترین روش مهاجرت است.

✅ برای یادگیری زبان قبل از مهاجرت باید چه اصولی را رعایت کنیم؟

بعد از تعیین اهداف و اقدام به یادگیری زبان برای مهاجرت به کشورهای پرطرفدار مانند آلمان، فرانسه، ترکیه، و کانادا پیشنهاد ما این است که زبان مورد نظر را در آموزشگاهی مناسب که در حوزه آمادگی آزمون های بین المللی کار میکنند و اساتید با سابقه دارند یادبگیرید تا علاوه بر هموار کردن مسیر قبولی در آزمون های ورودی با استفاده از روش های منحصر به فرد، در کلاس های گروهی با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید و بتوانید بصورت واقعی مکالمه کنید.

اگر سوالی یا پرسش در خصوص کلاس های زبان و نحوه برگزاری آنها دارید، گروه پشتیبانی و مشاوره GMT در کنار شماست تا بتواند بهترین راهنمایی را به شما عزیزان ارائه دهند.

✅ رعایت این اصول منجر به سهولت و تسریع در امر یادگیری می شود:

١- لطفاً در فرایند یادگیری زبان خونسرد باشید!

افرادی که قصد مهاجرت دارند، قطعا از مسائل استرس زا در این فرایند مطلع هستند. ترک وطن و دوری از خانواده از یک سو و مصاحبه با سفارت خانه، قبولی در آزمون های ورودی، مشکلات مربوط به تحصیل و شغل از سوی دیگر مشکلاتی است که برای فرد مهاجر فشار روانی و استرس زیادی به همراه دارد.

اما یادتان باشد در میان این گونه فشارها و استرس ها بر روی کیفیت یادگیری زبان نباید تاثیر منفی داشته باشند. حفظ خونسردی و استمرار در این مسئله علاوه بر اینکه شما را از ناامیدی دور می کند، کیفیت یادگیری زبان را هم به صورت قابل توجهی افزایش می‌دهد.

١- لطفاً در فرایند یادگیری زبان خونسرد باشید

٢-برای یادگیری زبان علاقه داشته باشید:

هرچه علاقه شما نسبت به یادگیری زبان بیشتر باشد، بیشتر به آن اهمیت می دهید و در نتیجه مهارت‌های زبانی شما تقویت می‌شود.

باید سعی کنید خود را در موقعیت هایی قرار دهید که بتوانید مکالمه کنید به عنوان مثال با دوستان خود به انگلیسی صحبت کنید. در کلاس های بحث آزاد شرکت کنید و از طریق روش هایی که به آنها علاقه دارید، اقدام به یادگیری کنید. اگر شما به موسیقی، فیلم، اخبار، پادکست و … علاقه دارید یادگیری با این روش‌ها را حتما امتحان کنید.

٢-برای یادگیری زبان علاقه داشته باشید

٣- قبل از مهاجرت کنید لهجه خود را تقویت کنید:

هنگامی که شما وارد کشور جدید، محل شغل و تحصیل جدید می شوید باید زبان را به گونه‌ای بلد باشید که نیازهای شما را برطرف کند. پس اول سعی کنید قبل از اینکه به کشور جدید مهاجرت کنید زبان انگلیسی را فرا بگیرد. دوم اینکه با لهجه آن کشور صحبت کنید زیرا نوع گویش و لهجه در کشورهای مهاجرپذیر با کشور ما متفاوت است. هرچه لهجه شما کمتر باشد با اعتماد به نفس بیشتری ارتباط برقرار خواهید کرد.

پس در نظر داشته باشید روی لهجه مورد نظرتان تمرکز کنید، معلم و کلاس مناسب لهجه‌تان را انتخاب کنید و حسابی تمرین کنید. اما جرات صحبت کردن با کمی لهجه خارجی را از خودتان نگیرید. چون به قول معروف صحبت کردن با لهجه نشانه شجاعت است. جلوی آینه بایستید و به حالات چهره‌ی خود هنگام تلفظ کلمات دقت کنید. و سعی کنید حالات چهره‌ی افراد بومی آن لهجه هنگام تلفظ کلمات را تقلید کنید.

قبل از مهاجرت کنید لهجه خود را تقویت کنید

۴- در یادگیری زبان افراط نکنید تا زده نشوید:

همانگونه که گفتیم علاوه بر اینکه باید پشتکار و عزم راسخ در یادگیری زبان قبل از مهاجرت داشته باشید. نباید انتظار داشته باشید که در دوره مدت کوتاهی به صورت فشرده حجم زیادی از زبان مورد نظر را یاد بگیرید.

برخی از آموزشگاه های زبان با استفاده از این ترفند ذهنیت مهاجر را درباره یادگیری تغییر می دهند. اما بعضی از زبان آموزان ممکن است ظرفیت یادگیری به صورت فشرده در کوتاه مدت را نداشته باشند. این مسئله در کنار دیگر قضایای مهاجرت ممکن است اثر سوء بر یادگیری بگذارد.

در یادگیری زبان افراط نکنید تا زده نشوید

5- تاثیر آموزشگاه زبان مناسب برای یادگیری زبان قبل از مهاجرت:

همانطور که قبل تر اشاره شد، آموزشگاه زبان خوب و مناسب میتواند مسیر شما را در رسیدن به یادگیری زبان کوتاه کند. اما چرا؟

آموزشگاه زبان GMT با تمرکز بر تقویت مکالمه سعی دارد شما زبان آموزان عزیز را حتی اگر مهارت های زبانی قوی ندارید. پس از گذراندن دوره های ترمیک، به نمره مطلوبی در آزمون های زبان دست یابید.

در موسسه زبان GMT بخاطر تنوع و گستردگی زمان های برگزاری کلاس ها (حتی روزهای جمعه) برای تمامی گروه های سنی و بازه زمانی 8 صبح الی 9 شب ، میتواند انتخاب شما را برای یادگیری زبان های انگلیسی ، آلمانی ، فرانسه و ترکی استانبولی راحت تر می کند و بخاطر بهره بردن از اساتید درجه 1 و با سابقه محیطی فراهم شده است تا شما عزیزان بدون احساس خستگی از یادگیری لذت ببرید.

تاثیر آموزشگاه زبان مناسب برای یادگیری زبان قبل از مهاجرت

آموزشگاه ما با برگزاری کلاس های آنلاین و حضوری بدون محدودیت زمانی و مکانی و بهره گیری از استادان مجرب که علاوه بر آشنایی با آزمون های بین‌المللی و قوانین مهاجرت با پیگیری و مشاهده پیشرفت زبان آموز او را همراهی می‌کنند.

کنارتان خواهیم بود تا از یادگرفتن زبان کشور مقصد اطمینان حاصل کنید و با خیال آسوده به سمت رویاهایتان حرکت کنید.

ممنون از چشمان زیبا و همراهی شما تا انتهای این مطلب، منتظر تجربیات شما را در قسمت نظرات هستیم?

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

3 دیدگاه

 1. Avatar

  مقاله خوبی بود مرسی از شما ??

 2. Avatar

  هیچ وقت بدون یادگیری زبان به هیچ کشوری مهاجرت نکنید من افغان هستم اشتباه کردم تا سطح b2 نخوندم تو آلمان هزینه های یادگیری زبان واقعا گران است

 3. Avatar

  واژه ی مهاجرت واقعا دلگیر و تلخه! امیدوارم هیچکس با تلخی وطنش رو ترک نکنه.
  مقاله خیلی خوبی بود مرسی از مطالب خوبتون


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !