رفتن به محتوا

✅ آموزش زبان با سریال فرندز (Friends)

سریال فرندز یکی از جذاب‌ترین سریال‌های کمدی آمریکایی است و اکثر زبان آموزان برای تقویت مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ خود به سراغ سریال فرندز می‌روند. اما علت اصلی محبوبیت این سریال برای تقویت و یادگیری انگلیسی با سریال فرندز چیست؟ 

این سریال دیالوگ‌های ساده‌ای دارد و از لغات و کلمات کاربردی و محاوره‌ای استفاده می‌کند. در نتیجه, از زبان آموزان مبتدی گرفته تا زبان آموزان حرفه‌ای، همه می‌توانند زبان انگلیسی را به کمک سریال فرندز یاد بگیرند و اصطلاحات آن را در مکالمات و صحبت‌های روزمره خود استفاده کنند.

اما چگونه می‌توانید به کمک سریال فرندز سطح زبان انگلیسی خود را بالا ببرید؟ ما در کنار شماییم و قدم به قدم، تکنیک‌ها و روش‌های آموزش زبان با سریال فرندز را بررسی می‌کنیم.


? آموزش زبان با سریال فرندز

در این قسمت مرحله به مرحله تکنیک‌ها و روش‌های کاربردی برای آموزش زبان با سریال فرندز را با یکدیگر یاد می‌گیریم. حتماً از این روش‌ها استفاده کنید تا علاوه بر جنبه تفریحی سریال، از جنبه آموزشی آن نیز نهایت استفاده را ببرید.

۱- از زیرنویس انگلیسی کمک بگیرید

زیرنویس انگلیسی به شما کمک می‌کند که کلمه به کلمه صحبت‌های کاراکترها را دنبال کنید و مو به مو حرف‌های آن را متوجه شوید. زمانی که برای اولین بار سریال فرندز را می‌بینید، مسلماً نمی‌توانید تک تک کلمات و صحبت‌های آنها را متوجه شوید، اما اگر از زیرنویس انگلیسی کمک بگیرید، کلمات را درک می‌کنید و معنی حرف کاراکترها را بهتر می‌فهمید. 

البته برای زیرنویس انگلیسی زیاد سخت نگیرید و اگر یادگیری با زیرنویس انگلیسی کار شما را سخت‌تر می‌کند، می‌توانید با زیرنویس فارسی شروع کنید. مثلاً یک قسمت را ابتدا با زیرنویس فارسی ببینید تا متوجه موضوع شوید و بعد از آن دوباره آن قسمت را، روز بعد، با زیرنویس انگلیسی ببینید.

آموزش زبان با سریال فرندز

۲- جملات را بعد از شخصیت‌ها تکرار کنید

یکی از ویژگی‌های جذاب سریال فرندز نحوه صحبت کاراکترهاست. شخصیت‌ها در سریال فرندز واضح صحبت می‌کنند و شما متوجه حرف‌های آنها می‌شوید. شخصیتی که بیشتر با او ارتباط می‌گیرید را انتخاب کنید و هر چیزی که می‌گوید را با خودتان تکرار کنید. 

تکرار دیالوگ‌های کاراکتر مورد نظرتان به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر حرف‌های آنها را بفهمید و لهجه آمریکایی خود را بهتر کنید. شخصیت‌های اصلی سریال یعنی راس، ریچل، چندلر، مونیکا، جوی و فیبی شخصیت‌های کاملاً متفاوتی دارند اما همگی از لهجه آمریکایی استفاده می‌کنند.

۳- لغات جدید را در دفترچه یادداشت خود بنویسید

سریال فرندز اصطلاحات و لغات جذاب و جدیدی دارد و شخصیت‌ها با توجه به سبک شخصیتی از اصطلاحات مختلفی استفاده می‌کنند. بنابراین بهتر است یک دفترچه یادداشت بردارید و هنگام یادگیری انگلیسی با سریال فرندز تمام لغات جدید و اصطلاحات پرکاربرد را برای خودتان بنویسید. 

اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را بگیرید، توصیه می‌کنیم این اصطلاحات و لغات را در طول روز با خودتان مرور کنید و یا حتی در کلاس‌های زبان یا تمرین روزانه، با این اصطلاح‌ها جمله بسازید.

آموزش زبان با سریال فرندز

۴- به ساختار جملات دقت کنید

ساختار زبان انگلیسی با زبان فارسی متفاوت است و ساختاری که در زبان مادری شما معقولانه است در زبان انگلیسی چندان کاربرد ندارد. وقتی شخصیت‌ها درباره یک موضوع صحبت می‌کنند، بیش از هر چیزی به نحوه ساخت جملات، ترتیب کلمات و دستور زبان توجه کنید. توصیه می‌کنیم ساختارهای جدید را در یک دفتر بنویسید و از همان ساختارها در جملات و مکالمات روزمره استفاده کنید. 

۵- سریال را به قصد تفریح نبینید

زمانی که شما سریال فرندز را صرفاً برای تفریح تماشا کنید، مسلماً تمرکز شما روی داستان و لذت بردن از سریال است و هیچ توجهی به ساختار جملات و واژگان نمی‌کنید. شما خودتان را بهتر می‌شناسید. اگر می‌دانید نمی‌توانید به دید آموزشی به سریال فرندز نگاه کنید، بهتر است ابتدا یک فصل سریال را با دل سیر ببینید و بعد از آن دوباره از اول به قصد آموزش به سراغ آن بروید. 

زمانی که آموزش زبان با سریال فرندز را شروع می‌کنید، باید مدام مکث کنید، اصطلاحات و واژگان جدید را بنویسید، آنها را با خودتان تکرار کنید و دوباره آن بخش سریال را ببینید. 

۶- از اصطلاحات سریال فرندز در کلاس زبان استفاده کنید

این قسمت بسیار مهم است. حتما باید در کنار تماشای سریال فرندز، در کلاس‌های مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید تا فرصت این را داشته باشید که تمام جملات، اصطلاحات و کلمات جدید را به کار ببرید. 

خوشبختانه کلاس‌های آموزشگاه زبان GMT به شدت مکالمه محور هستند، به این صورت که شما این فرصت را دارید که با همکلاسی و استاد خود در مورد تجربیات روز و موضوعات مختلف حرف بزنید. 

چه فرصتی بهتر از این که شما هنگام صحبت در کلاس زبان، تمام مطالبی که از سریال فرندز یاد گرفته‌اید را به کار ببرید. شک نکنید که بعد از این کار تمام آن لغات و اصطلاحات وارد حافظه بلند مدت شما می‌شود و نتیجه آن را می‌بینید.

آموزش زبان با سریال فرندز

۷- هر قسمت را ۳ بار ببینید

یکی از خوبی‌های سریال فرندز این است که قسمت‌های آن بسیار کوتاه است و تنها در ۲۰ دقیقه می‌توانید هر قسمت را تمام کنید. از روند زیر برای یادگیری انگلیسی با سریال فرندز استفاده کنید:

 • ابتدا سریال را با زیرنویس فارسی ببینید.
 • سپس سریال را با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید.
 • بعد از آن همان قسمت را بدون زیرنویس ببینید.

۸- سریال را برای خودتان خلاصه کنید

بعد از اینکه سه مرحله تماشای سریال را طی کردید و لغات و ساختار جملات را به خوبی یاد گرفتید، نوبت به خلاصه کردن سریال می‌رسد. بیایید و سریال را برای خودتان خلاصه کنید. 

می‌توانید جلوی آینه بایستید یا صدای خودتان را ضبط کنید و خلاصه‌ای از سریال را برای خودتان بگویید. فراموش نکنید که باید تا جایی که می‌توانید تمامی اصطلاحات، لغات و ساختار جملات آن قسمت را هنگام خلاصه گویی استفاده کنید. 

۹- از شخصیت‌های سریال تقلید کنید

هنگام یادگیری انگلیسی با سریال فرندز، حتماً رفتار شخصیت‌ها را زیر نظر بگیرید و سپس نحوه صحبت کردن، لهجه و حتی زبان بدن آنها را تقلید کنید. استفاده از روش تقلید در یادگیری زبان انگلیسی تاثیر بسزایی دارد. 

پیشنهاد می‌کنیم از همان حالت حرف زدن و لحن صدا استفاده کنید و تا می‌توانید به تلفظ صحیح کلمات توجه بیشتری داشته باشید. تقلید کردن به شما کمک می‌کند که با یک تیر دو نشان بزنید؛ هم مهارت اسپیکینگ و هم مهارت لیسنینگ خود را تقویت کنید.

آموزش زبان با سریال فرندز

✅ آیا صرفاً با آموزش سریال فرندز می‌توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؟

یادگیری انگلیسی با سریال فرندز به پیشرفت زبان شما کمک می‌کند اما نمی‌تواند صفر تا صد مسیر در کنار شما باشد. آیا گزینه بهتری وجود دارد؟ صد در صد. زمانی که آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز را شروع می‌کنید، کوله باری از لغات, اصطلاحات و ساختار جملات جدید را یاد می‌گیرید، اما کجا می‌خواهید از این لغات و اصطلاحات استفاده کنید؟ هیچ جایی بهتر از کلاس مکالمه زبان انگلیسی نیست. 

تا کی می‌خواهید جلوی آینه با خودتان تمرین کنید؟
شما برای اینکه زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرید حتماً باید با افراد مختلف حرف بزنید و شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی آموزشگاه GMT این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

آموزشگاه GMT کلاس‌های مکالمه به صورت جداگانه برگزار می‌کند و در این کلاس‌ها می‌توانید از این فرصت ناب نهایت استفاده را ببرید و تمام دانش خود را به همه نشان دهید. تصور کنید سر کلاس نشسته‌اید و از تمام لغات و کلماتی که یاد گرفته‌اید استفاده می‌کنید. همه محو تماشای نحوه صحبت کردن شما می‌شوند و چه لذتی از این بهتر. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.4]

22 دیدگاه

 1. Avatar

  زیرنویس انگلیسی استفاده کردم ولی گاهی اوقات سخت بود، کسی روش دیگه‌ای سراغ داره؟

  • Avatar

   اگر زیرنویس انگلیسی چالش‌برانگیز هستش، می‌تونید با زیرنویس دوزبانه شروع کنید و سپس به زیرنویس انگلیسی انتقال پیدا کنید. همچنین، می‌توانید همزمان با تماشای سریال، لغات و عبارات کلیدی را یادداشت بردارید.

 2. Avatar

  دفترچه یادداشت برداری از لغات جدید به نظرم خیلی موثره، خودم هم این کارو کردم و نتیجه گرفتم.

  • Avatar

   یادداشت‌برداری از لغات جدید یکی از بهترین روش‌ها برای تثبیت اطلاعات است. ادامه دهید و مطمئن باشید که پیشرفت خواهید کرد.

 3. Avatar

  تکرار دیالوگ‌ها به نظرتون کمک کننده‌ست؟ من همیشه می‌ترسم اشتباه تلفظ کنم.

  • Avatar

   تکرار دیالوگ‌ها یکی از موثرترین روش‌ها برای بهبود تلفظ و فهم زبان است. اشتباه کردن بخشی از فرآیند یادگیری است، پس نگران نباشید و به تمرین ادامه دهید.

 4. Avatar

  استفاده از اصطلاحات در کلاس زبان واقعاً حس خوبی داره، انگار یه قدم جلوترم از بقیه.

  • Avatar

   شنیدن اینکه اصطلاحات یاد گرفته شده در کلاس‌های زبان به شما حس پیشرفت میده برای ما بسیار ارزشمند هستش. این نشون میده که در مسیر درستی قرار دارید.

 5. Avatar

  این روش با زیرنویس فارسی و بعد انگلیسی خیلی به من کمک کرد، متوجه شدم چقدر تفاوت داره.

  • Avatar

   این روش گام به گام بسیار موثر است. خوشحالیم که تونستید از این روش استفاده کنید.

 6. Avatar

  یکی از دوستام بهم پیشنهاد داد با فرندز انگلیسی یاد بگیرم، بهترین تصمیمی بود که گرفتم.

 7. Avatar

  کسی تجربه‌ای در مورد خلاصه کردن سریال‌ها داره؟ من هر بار گیج می‌شم وسطش.

  • Avatar

   خلاصه کردن سریال‌ها می‌تونه در شروع چالش‌برانگیز باشد. پیشنهاد می‌کنیم با خلاصه‌های کوتاه شروع کنید و به تدریج آن‌ها را گسترش دهید. همچنین، می‌توانید در کلاس‌های زبان در مورد داستان‌ها بحث و تبادل نظر کنید.

 8. Avatar

  سریال مورد علاقم?

 9. Avatar

  تماشای سه باره هر قسمت رو شروع کردم، خیلی زمانبره ولی ارزشش رو داره.

  • Avatar

   این تعهد و پشتکار نشان‌دهنده اراده شما برای یادگیری است. تکرار و تمرکز عمیق روی محتوا قطعاً به پیشرفت سریع‌تر شما کمک خواهد کرد.

 10. Avatar

  این سریال واقعاً بهم کمک کرد تا انگلیسیم بهتر بشه، هیچوقت فکرشو نمی‌کردم با فرندز انقدر پیشرفت کنم.

  • Avatar

   ما در آموزشگاه GMT خوشحالیم که شما از سریال فرندز برای پیشرفت زبان انگلیسی‌تان استفاده کردید و نتایج خوبی گرفتید. استفاده از محتوای سرگرم کننده همیشه یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری است.

 11. Avatar

  سریال فرندز رو برای یادگیری انگلیسی شروع کردم و نتیجه‌اش عالی بود.

  • Avatar

   این عالیه که سریال فرندز برای شما مفید بوده. ما در بخش آموزش وبسایت تاکید زیادی روی استفاده از منابع متنوع و جذاب داریم تا یادگیری لذت‌بخش‌تر شود.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !