رفتن به محتوا

روش های کاربردی و موثر برای تقویت زبان انگلیسی چیست؟

این روزها به دلیل مهاجرت، ادامه تحصیل و یا شرکت در آزمون بین المللی افراد به دنبال تقویت مهارت های زبانی خود هستند.

راه حل و پیشنهاد های ومختلفی برای تقویت زبان انگلیسی وجود دارد. هر گزینه هم قطعا مزایا و معایب خود را دارد که هر کس بسته به نیاز ها و روحیات خود مسیری را انتخاب میکند.

موسسه زبان انگلیسی GMT با استفاده از تجربه 20 ساله خود و همچنین نظر سنجی از اساتید و کارشناسان مجرب خود چند راهکار کاربردی و جالب را برای تقویت مهارت زبان انگلیسی شما پیشنهاد میدهد.

در این مقاله به این سوالات شما دوستان پاسخ میدهیم:

1.آسان ترین روش تقویت مهارت مکالمه زبان انگلیسی چیست؟

2. آسان ترین روش تقویت مهارت شنیداری چیست؟

3. آیا مکالمه زبان انگلیسی برای افراد مبتدی امکان پذیر است؟

4. آیا کلاس هایی برای تقویت زبان انگلیسی وجود دارد؟


1- تقویت زبان انگلیسی با مکالمه مدوام:

مهمترین نکته ای که در یادگیری و تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما وجود دارد بی شک از طریق مکالمه زبان انگلیسی میباشد. مکالمه شما با افرادی که سطح زبانی خوبی دارند میتواند کمک بسزایی به مهارت  Speaking شما بکند.

بصورت کلی صحبت کردن با یک پارتنر جذابیت های خاص خودش را دارد. چون کمک میکند مهارت های زبانی را در یک محیط خودمانی و دوستانه تقویت شود.
ممکن است شما از جملاتی با گرامری نادرست استفاده کنید ولی به مرور و تمرین زیاد این مشکل نیز حل خواهد شد.
بصورت کلی وجود یه فرد بومی زبان باعث ایجاد انگیزه بیشتر برای صحبت کردن به انگلیسی خواهد شد.

 تقویت زبان انگلیسی با مکالمه مدوام

👈چگونه هنگام مکالمه انگلیسی با اعتماد به نفس بالا صحبت کنیم:

برای مثال ممکن است شما در جمعی قرار بگیرید که همه به زبان انگلیسی صحبت میکنند و شما به به صحبت های آنها گوش میدهید، در این حین موضوعی که برای شما جذاب است مطرح میشود و دوست دارید در مکالمه آنها شرکت کنید.

اما وقتی صحبت کردن را شروع میکنید استرس میگیرید و عصبی میشوید و فکر میکنید اگر کلمه ای را غلط بگوییم دیگران چه فکری میکنند؟

کارهای زیادی برای غلبه بر این کار وجود دارد، برای مثال:

1-میتوانید در خلوت خود یا جلوی آینه یا صدای خود را ضبط کنید و یک خاطره یا اتفاقات روزمره خود را تعریف کنید. وقتی مجبورید حرف خود را به این دلیل که لغتی را به یاد نمی‌آورید، قطع کنید.

2-کتاب داستانی را بخوانید و برای دیگران بصورت مستند یا خلاصه تعریف کنید.

این روش ها هم به تقویت زبان انگلیسی کمک میکند و هم دایره لغات شما را افزایش میدهد. و از همه مهمتر اعتماد بنفس شما را بالا می اورد تا وقتی در جمعی هستید بتوانید به راحتی و بدون ترس مکالمه داشته باشد.
نتیجه میتوان گرفت  تکرار و تمرین در منزل بصورت مکالمه ای میتواند نقش بسزایی در مهارت در تقویت زبان شما داشته باشد.

3-کلاس های زبان انگلیسی: اگر به دنبال راهی بسیار موثر و پایدار برای تقویت مکالمه انگلیسی خود هستید، شرکت در کلاس های زبان انگلیسی می‌تواند یک گام موثر و جذاب باشد.

این کلاس ها به شما امکان می‌دهند که با سایر هم کلاسی های خود صحبت و تمرین کرده و مهارت های مکالمه خود را بهبود بخشید.
در این کلاس ها، شما با دیگرانی که هم‌رده شما هستند، در محیطی فعال و تعاملی به مکالمه می‌پردازید.
از طریق فعالیت های گوناگون مانند نقش‌آفرینی، بحث و گفتگو، تمرین های گروهی و بازی های آموزشی، مهارت های شما در مکالمه بهبود می‌یابد.
همچنین، در کلاس ها به تلفظ صحیح کلمات و عبارات، گرامر، واژگان و تکنیک های ارتباطی نیز توجه خواهد شد.
بنابراین، شرکت در کلاس های زبان انگلیسی می‌تواند به شما کمک کند تا با اصطلاحات و مکالمات در مواقع مختلفی مانند سفرهای خارجی، مصاحبه های شغلی یا ارتباطات روزمره خود با لعتماد به نفس بیشتری مکالمه داشته باشید.

2.بالا بردن مهارت شنیداری در زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی از طریق شنیدن تاثیر بیشتری از دیدن دارد. شما ابتدا باید بتوانید خوب گوش کنید و درست متوجه شوید تا بعد بتوانید حرف بزنید! مهارت شنیداری در افزایش سطح زبان شما تاثیر شگفت انگیزی دارد، زیرا به طور مستقیم به توانایی درک مطلب مربوط شده و کمک میکند قصد و معنای سخنرانی ها ،اخبار و هرآنچه میشنوید را دریابید و در نهایت بر دیگر مهارت‌ها نیز اثر می‌گذارد.

شنیدن اصلی ترین رکن یادگیری آسان زبان انگلیسی است. ما زبان مادری خود را نیز تنها از طریق شنیدن یاد میگیریم و بعدا نوشتن آن را فرا میگیریم. حتی افرادی که سواد نوشتن و خواندن ندارند تنها با شنیدن زبان را یادگرفته و به راحتی صحبت می کنند.

از قدیم این جمله را زیاد شنیده ایم که گفته‌اند: «شنیدن کی بود مانند دیدن؟!»

👈روش های سریع و موثر برای تقویت مهارت شنیداری:

1-پادکست و فایل های صوتی انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی با پادکست و از طریق گوش دادن به فایل صوتی انگلیسی  و شنیدن موسیقی به زبان انگلیسی یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی است که معمولاً نادیده گرفته می‌شود.

شما میتوانید موضوع مورد علاقه خود را بصورت پادکست گوش دهید!

این کار به شدت برای شما هیجان انگیز خواهد شد وقتی که کم کم کلمات را متوجه خواهید شد.
ناگفته نماند که پادکست‌ها، هم جنبه‌ی آموزشی دارند و هم سرگرم‌کننده هستند و مهم‌تر اینکه در کنار کارهای دیگری مثل آشپزی، پیاده‌روی و یا در سفر هم می‌توانید به فایل صوتی موردعلاقه‌تان گوش دهید.
از مزیت های دیگه این روش این است که میتواند به ارتقا دایره لغات و درست ادا کردن تلفظ کلمات کمک کند.

2-تقویت مهارت شنیداری با دیدن سریال یا فیلم به زبان انگلیسی

یکی دیگه از راه های تقویت مهارت شنیداری با دیدن سریال یا فیلم به زبان انگلیسی است. چون به غیر از تقویت مهارت شنیداری و درک مطلب به ما کمک میکند با فرهنگ و دیدگاه های مختلف نیز آشنا شویم.
برای دیدن فیلم یا سریالی مورد علاقه خود،که انتخاب می کنید، بار نخست آن را با زیرنویس فارسی تماشا کنید و صرفا به فهم کلی موضوع توجه کنید. بار دوم همان فیلم یا سریال را با زیرنویس انگلیسی دیده و این بار به نحوه تلفظ کلمات و بیان عبارات دقیق شوید.
بار سوم بدون هیچ زیرنویسی به تماشای فیلم یا سریال مورد نظر بپردازید و سعی کنید بتوانید جملات را درک کنید.

به همین راحتی😉

تقویت مهارت شنیداری با دیدن سریال یا فیلم به زبان انگلیسی

3-تقویت زبان با گوش دادن به موسیقی

گوش دادن به موسیقی در یادگیری زبان انگلیسی یکی از موثرترین روش ها میباشد.اکثر انسانها در اوقات فراغت خود به گوش دادن به موسیقی میپردازند و از همه مهمتر تکرار مکرر کلمات درون اهنگ کمک بسزای به یادگیری آسان زبان انگلیسی در خانه به شما میکند.شما میتوانید بعد مدتی،متن اهنگ مورد علاقه خود را از اینترنت جستجو کرده و به صورت همزمان به متن نگاه کنید و به موسیقی گوش دهید. شما می‌توانید با تمرین کافی همزمان از روی متن و پس از حفظ کردن آن، بدون متن همراه با آهنگ بخوانید تا تلفظ واژگان در ذهنتان تثبیت شود.

تقویت زبان با گوش دادن به موسیقی

در این مقاله سعی کردیم چند راه کار ساده برای مهارت زبان انگلیسی شما آموزش دهیم. تمامی این راه کارها را شما میتوانید در خانه،محل کار،در راه قدم زدن و … انجام دهید و تاثیر آن را نیز ببینید.

لازم به ذکر است شرکت در کلاس های Free Discussion و کلاس های تماشای فیلم ،و کلاس های موزیک و….. میتوانند به شما نیز کمک کند.
آموزشگاه زبان انگلیسی GMT تمامی این کلاس های را برای زبان آموزان بصورت رایگان برگزار میکند، که میتوانید برای اطلاع بیشتر با  کارشناسان آکادمی زبان GMT تماس حاصل فرمایید.

✅میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید🤗

2 دیدگاه

  1. Avatar

    سطح کلاساتون واقعا پیشرفتس اساتید منظم و باسواد هستن❤️درکل ممنون از مجموعه خوبتون🤍

    • Avatar

      ممنون دوست عزیز از انرژی خوبتون🌹🙏


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !