Skip to content

✅ ۷ روش موثر برای پیشرفت در زبان انگلیسی

همه کسانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می‌گیرند، اولین سوالی که ذهنشان را درگیر می‌کند این است که چقدر زمان می‌برد تا به سطح مورد نظرشان برسند. با این حال، واقعیت این است که گذر از سطح صفر و پیشرفت در زبان انگلیسی به میزان تلاش خودتان بستگی دارد. 

مسلما هر چقدر زمان بیشتری برای تقویت زبان انگلیسی بگذارید، زودتر به نتیجه می‌رسید. اما خوشبختانه راه‌ها و روش‌های زیادی برای تقویت زبان انگلیسی در خانه وجود دارد که در ادامه  این مقاله هر یک از این روش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

👈 ۷ روش کارآمد برای پیشرفت در زبان انگلیسی

در ادامه به ۷ روش موثر و کارآمد برای پیشرفت در زبان انگلیسی اشاره می‌کنیم. سعی کنید تمام این تکنیک‌ها را به کار ببرید تا هرچه زودتر به نتیجه دلخواهتان برسید.

۱- تعیین هدف مشخص با زمانبندی

قبل از هر چیزی، برای پیشرفت در زبان انگلیسی باید یک هدف واقع بینانه برای خودتان تعیین کنید. بعد از تعیین هدف باید برنامه‌های هفتگی و روزانه خود را طبق هدفتان بنویسید و هر کدام را انجام دادید،‌ علامت بزنید تا انگیزه بیشتری برای ادامه راه داشته باشید.

برای مثال، مشخص کنید که تا سه ماه آینده چه برنامه‌ای دارید:

  • فیلم انگلیسی بدون زیرنویس ببینم.
  • رمان و کتاب انگلیسی بخوانم.
  • با افراد نیتیو زبان تا حد مناسب انگلیسی صحبت کنم.

درست مثل نمونه بالا، یک هدف برای خودتان تعیین کنید و چارچوب زمانی را نیز در نظر بگیرید. دقت کنید که مدت زمانی که برای خودتان تعیین می‌کنید معقولانه باشد زیرا سنگ بزرگ علامت نزدن است.

پیشرفت در زبان انگلیسی

۲- گوش دادن به آهنگ‌های انگلیسی و همخوانی با آهنگ

موسیقی زبان جهانی است و شنیدن آهنگ انگلیسی به شما کمک می‌کند که زبان انگلیسی را در یک فضای شاد و مفرح یاد بگیرید. زمانی که به موسیقی گوش می‌کنید، می‌توانید قواعد و لغات جدید را با خودتان تکرار کنید و این سبک یادگیری خشک و خسته کننده نیست. یوتیوب و سایت‌های ایرانی زیادی موسیقی‌های خارجی در اختیارتان قرار می‌دهند. توصیه می‌کنیم چند آهنگ از خواننده محبوبتان را دانلود کنید و مدام آنها را گوش دهید. 

البته به این نکته توجه کنید که صرفاً گوش کردن تاثیری ندارد و باید با خواننده تکرار کنید. زمانی که آهنگ را با خواننده تکرار می‌کنید، به طور ناخودآگاه گرامر و لغات جدید وارد ذهنتان می‌شود.

بهترین کار این است که برای شنیدن آهنگ انگلیسی از یوتیوب کمک بگیرید زیرا زیرنویس انگلیسی دارد و اگر بخشی را متوجه نشدید می‌توانید به زیرنویس آن مراجعه کنید.

پیشرفت در زبان انگلیسی

۳- درگیری روزانه با زبان انگلیسی

یکی از راه‌های پیشرفت در زبان انگلیسی این است که بخشی از برنامه روزانه خود را به فیلم‌ها، کتاب و اخبار انگلیسی اختصاص دهید. 

اگر تمام وقت خود را صرف کتاب‌ها و تمرین گرامر کنید، مسلما نتیجه‌ای نمی‌گیرید و باید در روز زمانی را برای برنامه‌ها، فیلم‌ها و مقاله‌ها به زبان انگلیسی بگذارید. مطمئن باشید که اگر هر روز به طور مداوم در معرض زبان انگلیسی قرار بگیرید و بعد از ۲ تا ۳ ماه خودتان متوجه تغییرات می‌شوید.

۴- پیشرفت در زبان انگلیسی با تماشای فیلم و سریال

خوشبختانه یادگیری زبان انگلیسی کار چندان خسته کننده‌ای نیست زیرا می‌توانید با دیدن فیلم و سریال جذابیت یادگیری زبان را چند برابر کنید. فیلم‌های انگلیسی، صحبت‌ها و مکالمات محوره‌ای را به شما یاد می‌دهند و می‌توانید بعد از یادگیری یک کلمه، آن را در دیکشنری سرچ کنید تا مترادف‌های آن را نیز یاد بگیرید. 

می‌بینید، فیلم و سریال بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید روی تقویت زبان انگلیسی در خانه تاثیر می‌گذارد.

پیشرفت در زبان انگلیسی

۵- غرق شدن در اخبار انگلیسی

توصیه می‌کنیم روزنامه‌های انگلیسی زبان و اخبارهای آنلاین را دنبال کنید. دنبال کردن اخبار انگلیسی نه تنها به شما کمک می‌کند که از اتفاقات جهانی آگاه شوید، بلکه این فرصت را به شما می‌دهد که دایره لغات خودتان را نیز بیشتر کنید. 

بهترین روش این است که بعد از هر خبر لغات و جملاتی که برایتان تازگی دارد را در یک دفترچه بنویسید و در طول هفته هر روز این اصطلاحات و لغات را با خودتان تکرار کنید.

۶- تهیه دفترچه لغات برای پیشرفت در زبان انگلیسی

حتماً یک دفترچه یادداشت تهیه کنید و در آن تمام لغات و اصطلاحات جدیدی که یاد می‌گیرید را بنویسید. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، فقط روی خود کلمه تمرکز نکنید، بلکه مترادف‌ها و و عباراتی که آن کلمه در آن استفاده شده است را نیز یادداشت کنید. 

اگر فقط یک لیستی از لغات تهیه کنید، بدون شک سراغش نمی‌روید،‌ اما اگر در کنار لغات، جملات کاربردی با آن لغت را نیز بنویسید، بسیار راحت‌تر یاد می‌گیرید و تنها با خواندن همان جمله همه چیز برایتان مرور می‌شود.

۷- پیشرفت در زبان انگلیسی بدون توجه به سطح

بسیاری از زبان آموزان تصور می‌کنند که اگر در سطح پایینی قرار دارند، نباید تمرین‌های سطح‌های بالاتر را انجام دهند. برای مثال اگر زبان‌آموزی در سطح ابتدایی قرار دارد، فیلم انگلیسی نمی‌بیند، رمان نمی‌خواند یا به آهنگ‌های انگلیسی گوش نمی‌کند. اما این کاملا غلط است. 

شما حتی در سطح ابتدایی نیز می‌توانید صحبت کردن را شروع کنید. مسلما نمی‌توانید در مورد هنر مدرن یا سیاست جهانی حرف بزنید، اما می‌توانید در مورد خانواده، دوستان و سرگرمی‌های خودتان صحبت کنید. 

پس تا می‌توانید فرصت‌ها را برای پیشرفت در زبان انگلیسی و تقویت مهارت شنیداری و گفتاری خودتان غنیمت بشمارید. به علاوه، بهترین کار این است که از همان ابتدا روی لهجه, تلفظ و اعتماد به نفس خودتان کار کنید و منتظر سطح بعدی نباشید.

۸- دنبال کردن پیج‌های انگلیسی در اینستاگرام

فضای اجتماعی یک بستر عالی برای پیشرفت در زبان انگلیسی است زیرا این فرصت را به شما می‌دهد که با افراد نیتیو و خارجی زبان به زبان انگلیسی حرف بزنید. زمانی که افراد خارجی زبان را فالو می‌کنید بیش از هر چیزی مهارت نوشتاری شما تقویت می‌شود زیرا در ابتدا با آنها چت می‌کنید. 

اما اگر بتوانید دامنه دوستان خارجی خودتان را بیشتر کنید، فرصت این را دارید که با ویدیو کال و تماس تلفنی با آنها به زبان انگلیسی حرف بزنید.

پیشرفت در زبان انگلیسی

📢 پیشرفت در زبان انگلیسی با آموزشگاه GMT

تمامی روش‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم به شما کمک می‌کند که مهارت زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید اما این تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد مسیر است. در واقع اگر می‌خواهید در زبان انگلیسی حرفی برای گفتن داشته باشید و به سطحی برسید که گلیم خودتان را از آب بیرون بکشید، حتماً باید در کلاس‌های پیشرفته زبان انگلیسی شرکت کنید. 

آموزشگاه GMT انواع کلاس‌های زبان انگلیسی را برگزار می‌کند و شما با توجه به شرایط و بودجه‌ای که دارید می‌توانید در این کلاس‌ها ثبت نام کنید. از طرفی، اگر قصد شرکت در آزمون‌های تافل یا آیلتس را دارید آموزشگاه GMT کلاس‌های آمادگی آزمون‌های بین‌المللی را برگزار می‌کند و به شما تضمین می‌دهد که بعد از شرکت در این کلاس‌ها حتماً مدرک قبولی را بگیرید.

هیچ آموزشگاهی نمی‌تواند به شما این تضمین را بدهد، اما آموزشگاه GMT کاملاً از اساتید و نحوه آموزش خود مطمئن است. در نتیجه می‌داند که زبان آموز بعد از گذراندن کلاس‌های زبان انگلیسی در این آموزشگاه، می‌تواند مدرک بین المللی داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !