رفتن به محتوا

✅ چرا کودکان باید زبان انگلیسی را یاد بگیرند؟ و چه تاثیری در آینده آنها دارد؟

زبان انگلیسی چقدر میتواند برای کودکان عزیزمان مفید باشد؟
این یکی از سؤالاتی است که بسیاری از والدین گرامی با آن روبرو هستند و با توجه به تاثیراتی که یادگیری زبان دوم در زندگی فردی و حرفه‌ای دارد، بررسی و پاسخ به این سؤال بسیار مهم است.

اگر شما هم در حال تصمیم گیری برای ثبت نام فرزندتان در کلاس های زبان انگلیسی هستید شاید این سوالات ذهن شمارو درگیر نموده است :

 1. یادگیری زبان انگلیسی چقدر برای کودکانمان ضروری است؟
 2. شرکت در کلاس های انگلیسی چه کمکی در رشد اجتماعی کودک دارد؟
 3. فکر می کنید که آیا سن فرزند شما برای یادگیری زبان مناسب است؟
 4. آیا باید فرزندان خود را به کلاس های زبان انگلیسی بفرستید یا بهتر است یک معلم خصوصی برای آنها استخدام کنید؟
 5. چه روش هایی برای آموزش خلاقانه و جذاب زبان انگلیسی به فرزند دلبندتان استفاده کنید؟
 6. یادگیری زبان انگلیسی چه تاثیری در بهتر شدن آینده فرزندمان دارد؟
 7. ایجاد انگیزه و رغبت بیشتر برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان
چرا کودکان باید زبان انگلیسی را یاد بگیرند؟

در این مقاله می خواهیم به تمامی این پرسش ها پاسخ داده ایم و بررسی کرده ایم که به چه دلایلی باید کودکانمان را به یادگیری زبان انگلیسی تشویق کنیم؟! و یادگیری زبان دوم، دنیای کودکان را با چه تغییراتی روبرو میکند؟!


✅ زبان انگلیسی، یک ابزار ارتباطی در سطح جهانی است:


جهان یک قطار در حال حرکت است. حالا اینکه شما خیلی سریع بار و بندیل سفرتان را ببندید. و یا اینکه خودتان یا فرزندان دلبندتان از قطار جا بمانید، تصمیمش با خودتان است! همگی انسان هایی که روی کره ی خاکی زندگی می کنند، با یک روند رو به رشد جهانی مواجه هستند. هریک از ما جزئی از آن هستیم. به این امر می گوییم جهانی شدن. و یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان مشترک در سطح بین المللی برای ایجاد تعامل بهتر و برقراری ارتباط میان افراد در سراسر جهان لازم و ضروری می باشد.

✅ کشف دنیای جدید و رشد اجتماعی کودکان:

شرکت در کلاس های انگلیسی چه کمکی در رشد اجتماعی کودک دارد؟

اگر بگوییم به تعداد افرادی که در دنیا زندگی می کنند فرهنگ متفاوت وجود دارد، اغراق نکرده ایم‌. هر آدمی طرز فکر و شیوه ی زندگی مختص به خود را دارد که خطه ای که در آن بدنیا آمده و شخصیتش در آن شکل گرفته است، در آداب شخصی و جمعی او بی تاثیر نیست. در چنین شرایطی آشنایی با فرهنگ های متفاوت مردم جهان به رشد فردی و اجتماعی ما کمک می کند و باعث می شود تا از محدوده‌ ی فرهنگی خود فراتر برویم و دیدگاهمان را نسبت به زندگی بهبود ببخشیم.
یادگیری زبان انگلیسی به ما این امکان را می دهد تا با افراد در سطح جهانی ارتباط برقرار کنیم. فرهنگشان را بشناسیم. با هنرشان آشنا شویم‌. و در نتیجه جایگاه خود را در جهان ارتقا بدهیم. پس نیاز است کودکان را از همان ابتدا با زبان انگلیسی آشنا کنیم تا وقتی به سن و سالی می رسند که می خواهند در سطح جهان کنکاش کنند و به شناخت خوبی از خود و جهان پیدامونشان دست یابند، از لحاظ ارتباط زبانی، با محدودیت روبرو نشوند.

در نتیجه شرکت در کلاس های انگلیسی به کودکان کمک می کند تا مهارت های اجتماعی خود را بهبود ببخشند. آنها می توانند با دوستان جدید آشنا شوند و با یادگیری زبان، ارتباط بیشتری با دیگران برقرار کنند. علاوه بر این، یادگیری زبانهای دیگر به کودکان کمک می کند تا دنیای پیرامون خود را بهتر بفهمند و با جوامع بین المللی در آینده بهتر ارتباط برقرار کنند.

چه سنی برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب تر است؟!

فکر می کنید که آیا سن فرزند شما برای یادگیری زبان مناسب است؟

یکی از موضوعات مهم در آموزش زبان انگلیسی به کودکان، سن شروع آموزش است! برخی افراد معتقدند که بهتر است کودکان در سنین پایین‌تر به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند، در حالی که دیگران فکر می‌کنند که بهتر است کودکان در سنین بالاتر یادگیری زبان انگلیسی را آغاز نمایند.
بررسی های اخیر نشان می‌دهد که سن شروع آموزش زبان انگلیسی به کودکان بسیار مهم است و باید با دقت انتخاب شود. برای مثال، برخی تحقیقات نشان می‌دهد که کودکان در سنین پایین‌تر به دلیل توجه کمتر به جزئیات و تفاوت های زبان ها، ممکن است با مشکلات بیشتری در یادگیری زبان انگلیسی مواجه شوند اما بخاطر سرعت یادگیری بالا و پذیرش راحت مطالب در سنین پایین تر در زمان کوتاه تری زبان انگلیسی را یاد خواهند گرفت و مدت زمان بیشتری در حافظه شان باقی خواهد ماند. از طرف دیگر، کودکان در سنین بالاتر به دلیل توانایی های شناختی و حافظه قوی‌تر، می‌توانند بهتر و سریع‌تر زبان انگلیسی را یاد بگیرند.

باید توجه داشت که هر کودکی متفاوت است و باید با توجه به توانایی های شناختی و زبانی او، سن مناسب برای شروع آموزش زبان انگلیسی را انتخاب کرد. همچنین، باید از روش های آموزشی مناسب برای هر کودک استفاده کرد تا بهترین نتیجه را در یادگیری زبان انگلیسی به دست آورد.
با این اوصاف یادگیری زبان بهترین زمان برای شروع آن، در دوران کودکی و نوجوانی بین 7 تا 12 سالگی است. اما هر زمان دیگری نیز برای شروع یادگیری زبان، دیر نیست. مهم این است که به زبان جدید علاقه مند شوند و با شور و شوق آن را یاد بگیرند. هر چه بیشتر با زبان جدید سر و کار داشته باشید، سریعتر آن را یاد خواهید گرفت.

کلاس های زبان انگلیسی گروهی یا خصوصی؟

آیا باید فرزندان خود را به کلاس های زبان انگلیسی بفرستید یا بهتر است یک معلم خصوصی برای آنها استخدام کنید؟

این یکی از سوالاتی است که بسیاری از والدین در ابتدای راه تحصیلی فرزندانشان مطرح می کنند. اما چه روشی برای آموزش زبان به آنها مناسب تر است؟ بست به نیاز و شرایط خانواده، انتخاب بین کلاس های زبان و معلم خصوصی باید صورت گیرد. اما مهمترین نکته در انتخاب هر دو روش، اعتماد به نفس و ارتباط بین فرزند و معلم است.

و شاید تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا برخی کودکان به سرعت و با آسانی زبان انگلیسی یاد می‌گیرند، در حالی که دیگران نمی‌توانند حتی جمله‌ای ساده را به انگلیسی بسازند؟
یکی از علل این مسئله، می‌تواند نوع کلاسی باشد که کودک در آن شرکت می‌کند. کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان می‌توانند تفاوت‌های با کلاس‌های عمومی داشته باشند.

⭐مزیت های کلاس های عمومی:

 • افزایش اعتماد به نفس: کودکان میتوانند با سایر دوستان خود انگلیسی صحبت کرده و باعث افزایش اعتماد به نفس آنها خواهد شد.
 • ایجاد انگیزه: به علت هم خوانی آهنگ ها و شعر های انگلیسی با دیگر زبان آموزان، باعث ایجاد انگیزه و تشویق آنها خواهد شد.
 • رشد اجتماعی: ایجاد ارتباط بیشتر با سایرین که باعث رشد اجتماعی آنها و تعامل بیشتر با دنیای اطراف آنها خواهد شد.
 • هزینه پایین: هزینه پایین تر نسبت به کلاس خصوصی

⭐مزیت کلاس های خصوصی:

 • توجه بیشتر به نیازهای شخصی: در کلاس‌های خصوصی، معلم به طور مستقیم با نیازهای شخصی هر کودک آشناست و می‌تواند برنامه‌های آموزشی را بر اساس آن‌ها تنظیم کند.
 • محیط کوچک‌تر و متمرکزتر: در کلاس‌های خصوصی، تعداد کودکان کمتر است و به همین دلیل، معلم می‌تواند بهتر به هر کودک توجه کند و با او در ارتباط باشد.
 • کار با معلمانی با تجربه و تخصص بیشتر: در کلاس‌های خصوصی، معلمان بیشتری به عنوان مربی و مشاور برای کودکان عمل می‌کنند و می‌توانند بهتر به نیازهای آن‌ها پاسخ دهند.

به طور کلی، کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان می‌توانند از کلاس‌های عمومی در جو آموزشی، توجه به نیازهای شخصی، کیفیت آموزش و سرعت یادگیری بهتری برخوردار باشند. البته هزینه‌های بیشتری نیز می‌تواند مرتبط باشد.

✅ جذاب ترین روش ها برای آموزش به کودکان در خانه کدام اند؟

شما عزیزان در خانه می‌توانید به کودکان خود انگلیسی یاد بدهید و روش های مختلفی را برای آموزش به آن‌ها استفاده کنید. این روش ها می‌توانند شامل بازی های آموزشی، فیلم های آموزشی، کتاب های آموزشی و استفاده از ابزارهای آموزشی مختلف باشند. بهترین روش برای آموزش به کودکان، روشی است که باعث شادی و علاقه آن‌ها به یادگیری شود. بنابراین، تلاش کنید که روش هایی را انتخاب کنید که برای کودکان شما جذاب و جالب باشند.

چه روش هایی برای آموزش خلاقانه و جذاب زبان انگلیسی به فرزند دلبندتان استفاده کنید؟

آموزش زبان انگلیسی به کودکان می‌تواند یک تجربه جذاب باشد، اما برای دستیابی به این هدف، باید از روش های آموزشی مناسب استفاده کرد. در ادامه چند مثال جالب را برایتان اورده ایم:

روش های جدید:

1- بازی کنید و بیاموزید:
بازی ها می‌توانند یک روش جذاب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان باشند. بازی ها می‌توانند به کودکان کمک کنند تا به صورت طبیعی و جذاب زبان انگلیسی را یاد بگیرند. مثلا، بازی های تلفظ، بازی های کلمات و بازی های داستانی می‌توانند به کودکان کمک کنند تا لغات و عبارات جدید را یاد بگیرند.

2- روش های تصویری:
تصاویر و نمودارها می‌توانند به کودکان کمک کنند تا بهتر و سریع‌تر زبان انگلیسی را یاد بگیرند. برای مثال، نمودارهایی که شامل عکس های مرتبط با لغات و عبارات هستند، می‌توانند به کودکان کمک کنند تا بهتر و سریع‌تر لغات را یاد بگیرند.

3- روش های شنیداری:
شنیدن صداهای مختلف می‌تواند به کودکان کمک کند تا بهتر و سریع‌تر زبان انگلیسی را یاد بگیرند. برای مثال، گوش دادن به موسیقی انگلیسی، فیلم های انگلیسی و پادکست های انگلیسی می‌تواند به زبان آموزان کمک کند تا با تلفظ و لهجه انگلیسی آشنا شوند.

4- روش های تعاملی:
تعامل با دیگران می‌تواند به کودکان کمک کند تا بهتر و سریع‌تر زبان انگلیسی را یاد بگیرند. برای مثال، بازی های گروهی، گفتگوهای دو نفره و کلاس های گفتگو می‌توانند به کودکان کمک کنند تا با دیگران درباره موضوعات مختلف صحبت کنند و زبان انگلیسی را بهبود ببخشند.

5- محیط را برای یادگیری آماده کنید:
همچنین، محیط پرورش کودکان نیز می‌تواند به عنوان یک محیط آموزشی مناسب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده شود. در مدارس و مهد کودک، می‌توانید با مربیان و معلمان کودکان صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید که در طول روز، با کودکان به انگلیسی صحبت کنند و از اصطلاحات انگلیسی در کلاس استفاده کنند.

یا این اوصاف…

استفاده از روش های آموزشی جذاب و مفید می‌تواند به کودکان کمک کند تا بهتر و سریع‌تر زبان انگلیسی را یاد بگیرند.
باید توجه داشت که هر کودکی متفاوت است و باید با توجه به توانایی های شناختی و زبانی خود، روش های آموزشی مناسب را انتخاب کرد. آموزش زبان انگلیسی به کودکان، می‌تواند به صورت فعالانه و در محیط خانوادگی انجام شود.

✅ آینده ای روشن در انتظار فرزندان عزیزتان:

یادگیری زبان انگلیسی چه تاثیری در بهتر شدن آینده فرزندمان دارد؟

خب میدانیم که زبان انگلیسی یک زبان بین‌المللی است که در کشورهای مختلف دنیا صحبت می‌شود. یادگیری این زبان به ما کمک می‌کند تا به راحتی با افراد دیگر از کشورهای مختلف در ارتباط باشیم، در مسابقات بین‌المللی شرکت کرده و به درک بهتری از فرهنگ‌های دیگر برسیم. همچنین، یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند شانس ما را برای یافتن شغل خوب در آینده را افزایش دهد. یادگیری زبان انگلیسی به فرزندانمان کمک می‌کند تا در آینده بهتر و موفق‌تر باشند.

به عنوان مثال، یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند فرزندانمان را قادر سازد تا در آینده با کارفرمایان بین‌المللی در ارتباط باشند و در جستجوی فرصت‌های شغلی جدید قرار بگیرند.
یادگیری زبان انگلیسی به آن‌ها این امکان را می‌دهد که بهترین استفاده را از فرصت‌های شغلی و تحصیلی بین‌المللی ببرند و در جهانی که جهش‌های فناوری به سرعت رخ می‌دهد، رقابتی توانمند باشند.

امکان تحصیل در مقاطع بالاتر در کشورهای انگلیسی زبان را برای کودکان:

? دسترسی نامحدود به منابع تحصیلی و دانشگاهی: از آنجایی که بسیاری از منابع دانشگاهی و آکادمیک به زبان انگلیسی می باشند، تسلط بر زبان انگلیسی باعث می شود که بتوانیم پیرامون مباحث مورد نظرمان تحقیق کنیم و مطالعات خود را در سطوح جهانی گسترش بدهیم. مزیت دسترسی به منابع با زبان اصلی نسبت به فرمت ترجمه شده ی آن، این است که شما به هسته و ایده های اصلی نویسنده ی اثر دست پیدا می کنید‌. چرا که همیشه در ترجمه تا حدودی امکان اینکه تفکر مترجم در آن اثر بگذارد، وجود دارد. همچنین یادگیری زبان انگلیسی امکان تحصیل در مقاطع بالاتر در کشورهای انگلیسی زبان را برای کودکان در آینده فراهم می نماید.


? افزایش فرصت‌های شغلی: همانطور که می دانید بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها در سراسر جهان به دنبال افرادی هستند که زبان انگلیسی را به خوبی بلد هستند. حالا تصور کنید فرزند شما از همین ابتدای کودکی شروع به یادگیری زبان می کند و انگلیسی را همانند زبان مادری خود می آموزد‌. این امر به آنان کمک می کند تا در آینده برای فرصت‌های شغلی بیشتر آماده شوند. و بتوانند در حوزه ی کاریشان موفق عمل نمایند.

✅ ایجاد انگیزه و آموزش زبان انگلیسی به کودکان با 7 روش جادویی!

این به معنی این است که با انجام فعالیت‌هایی مانند خواندن کتاب‌های داستان، گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم‌ها و بازی با دوستان انگلیسی زبان، می‌توانید علاقه‌مندی و انگیزه بیشتری برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا کنید. به این ترتیب، یادگیری زبان انگلیسی برای آنها بسیار جذاب و لذت بخش خواهد شد. در ادامه کاملتر توضیح خواهیم داد:

1- بازی‌های آموزشی:

بازی‌های آموزشی می‌توانند به کودکان کمک کنند تا در حین بازی، زبان انگلیسی را یاد بگیرند. مثلاً بازی‌هایی که در آن‌ها کودکان باید جملات ساده‌ای را با کلماتی که باید یاد بگیرند، بسازند. یا بازی‌هایی که در آن‌ها کودکان باید کلمات را با تصاویر مرتبط آن‌ها یاد بگیرند.

2- فیلم‌های آموزشی:

فیلم‌های آموزشی می‌توانند به کودکان کمک کنند تا به شنیدن و درک زبان انگلیسی علاقه مند شوند. فیلم‌هایی که برای کودکان ساخته شده‌اند، می‌توانند مفید باشند. همچنین، فیلم‌هایی که دوبله شده‌اند و به زبان انگلیسی هم نمایش داده می‌شوند، می‌توانند به کودکان کمک کنند تا به شنیدن و درک زبان انگلیسی عادت کنند.

3- مکالمه با دوستان:

کودکان از مکالمه با دوستان خود لذت می‌برند. بنابراین، با تشویق کودکان به تعامل بیشتر با دوستان خود به زبان انگلیسی، می‌توانند به شنیدن و صحبت کردن در زبان انگلیسی علاقه مند شوند.

4- خواندن داستان‌های کودکانه:

خواندن داستان‌های کودکانه به زبان انگلیسی، می‌تواند به کودکان کمک کند تا به شنیدن، خواندن و درک زبان انگلیسی علاقه مند شوند. این داستان‌ها می‌توانند به زبان ساده نوشته شده باشند و حاوی تصاویر جذاب و جالب باشند.

5- برگزاری مسابقات زبانی:

برگزاری مسابقات زبانی می‌تواند به کودکان کمک کند تا به شنیدن، خواندن و نوشتن زبان انگلیسی علاقه مند شوند. می‌توانید مسابقاتی برای تشویق کودکان به یادگیری زبان انگلیسی برگزار کنید، مثلاً مسابقه تلفظ، مسابقه نوشتن جملات ساده، مسابقه پاسخ به سوال‌های ساده و غیره.

6- فرزندتان را به یادگیری زبان تشویق کنید:

برای تشویق کودکان به یادگیری زبان انگلیسی، باید از روش های تحسین برانگیز استفاده کرد. مثلا، می‌توانید به آن‌ها نشان دهید که چقدر خوب هستند که زبان انگلیسی را یاد می‌گیرند و با اعطای جوایز و پاداش های کوچک، آن‌ها را تشویق کنید.

7- تشویق به استفاده از زبان انگلیسی:

باید به کودکان تشویق شود تا زبان انگلیسی را به صورت فعال در زندگی خود استفاده کنند. مثلا، می‌توانید آن‌ها را به دیدار با دوستان انگلیسی زبان دعوت کنید و از آن‌ها بخواهید که با آن‌ها به انگلیسی صحبت کنند. همچنین، می‌توانید با کودکان به فیلم های انگلیسی تماشا کنید و سپس در مورد فیلم با آنها صحبت کنید.

جمع بندی:

یکی از راه های تقویت خودباوری برای کودکان، بالا بردن توانایی های فردی است؛ که آموختن زبان از مهم ترین آن ها می باشد. یادگیری یک زبان جدید برای کودکان چالش‌هایی را به همراه دارد، اما پاسخ به این چالش‌ها به کودکان اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد. و این خودباوری زمانی اتفاق می افتد که کودک می بیند برای بدست آوردن چیزی تلاش کرده و موفق شده است.
یکی از دلایل این اثرات مثبت، ارتباط نزدیک بین یادگیری زبان و توانایی های شناختی است. در واقع، یادگیری زبان انگلیسی به کودکان کمک می‌کند تا مهارت های شناختی خود را توسعه دهند و برای حل مسائل پیچیده و تفکر خلاقانه آماده شوند.

به علاوه، یادگیری زبان انگلیسی به کودکان کمک می‌کند تا توانایی های شنیداری و گفتاری خود را توسعه دهند. این توانایی ها به طور مستقیم با هوشیاری و توانایی های شناختی کودکان مرتبط هستند و باعث می‌شوند که کودکان بتوانند بهتر بفهمند و با دیگران در ارتباط باشند.

بنابراین آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در جهان امروز به عنوان یک ضرورت فرهنگی شناخته می‌شود. زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی، در تمام دنیا به کار می‌رود و داشتن مهارت در این زبان، به کودکان در آینده شغلی و تحصیلی آن‌ها کمک می‌کند. همچنین، آموزش زبان انگلیسی به کودکان، باعث توسعه مهارت های شناوری، خلاقیت و تفکر منطقی آن‌ها می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

5 دیدگاه

 1. Avatar

  سلام خوبین، من دختر و پسرم ۶ و ۷ ساله هستن، میتونن ازین سن شروع کنن زبان انگلیسی رو؟!

 2. Avatar

  کتاب هایی که کار میکنید برای سطح کودکان و نوجوان رو لطف کنین بگین

 3. Avatar

  خیلی خوبه یادگیری از سنین پایین اینطور بچه ها میتونن تو بیست سالگی کاملا مسلط باشن به زبان انگلیسی

 4. Avatar

  كلاس هاتون براي كودكان و نوجوان كه برگزار ميشه خيلي شاد و خوبن و بچه ها هر هفته ذوق كلاس اومدن رو دارن♥️?


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !