رفتن به محتوا

✅ چطور انگلیسی صحبت کردن را به کودکان یاد بدهیم؟ (7 نکته کاربردی و جدید)

کودکان دنیای خودشان را دارند و برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان حتماً باید از روش‌ها و متد خاصی استفاده کنید. دنیای کودکان دنیای رقص شادی و بازی است و برای اینکه کودک شما زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرد باید چند سالی کوچک‌تر شوید و خودتان را جای او بگذارید و با ذهن او فکر کنید تا بتوانید زبان انگلیسی را به او آموزش دهید.
یکی از مسائلی که فرزندتان را به یادگیری زبان مشتاق می کند این است که او را تشویق و تمجید کنید و با اشتیاق فراوان به او آموزش دهید.

سفر یادگیری زبان انگلیسی با کودکتان، نه تنها درهای جدیدی را برایشان باز خواهد کرد بلکه خاطرات زیبایی را به همراه خواهد داشت که تا ابد در زندگیشان باقی می ماند.

چطور انگلیسی صحبت کردن را به کودکان یاد بدهیم؟

مهم ترین نکته این است که به کودکان فرصت و انگیزه بیشتری بدهیم تا زبان انگلیسی را در محیطی شاد و صمیمانه یاد بگیرند. با یادگیری زبان انگلیسی، کودکان می توانند پیشرفت بهتری در تحصیلات و شغل آینده خود داشته باشند.

در این مقاله از آموزشگاه GMT با ما همراه باشید تا به ۷ نکته مهم و کاربردی برای آموزش زبان انگلیسی و تقویت مهارت صحبت کردن کودکان بپردازیم.


✅ بهترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

با بکارگیری روش های متنوع، آسان و مفید می توانید کودکتان را در مسیری شیرین و هیجان انگیز به سوی یادگیری زبان انگلیسی همراهی کنید.
در ادامه این مطلب به چند نکته بسیار مهم کاربردی و اصولی اشاره می‌کنیم. سعی کنید از این نکات برای آموزش زبان انگلیسی به کودکتان استفاده کنید تا نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

۱- از رنگ‌های شاد مفرح در فضای آموزش استفاده کنید

ما بزرگ‌ترها برای آموزش زبان انگلیسی به یک محیط ثابت و آکادمیک نیاز داریم اما کودکان به هیچ عنوان در همچین محیطی دوام نمی‌آورند. حتما در فضای خانه از مداد و دفترهای رنگی استفاده کنید تا کودک بیشتر برای یادگیری ترغیب شود.

به علاوه تمام وسایل یادگیری زبان انگلیسی حتما باید از رنگ‌های شاد مانند قرمز، سبز، صورتی، زرد و آبی باشند و به هیچ عنوان از رنگ‌های مشکی و تیره استفاده نکنید.

ویدیو آموزشی : یادگیری رنگ ها برای کودکان

۲- با عروسک و اسباب بازی شروع کنید

یکی از راه های جالب و موثر برای یادگیری زبان انگلیسی، استفاده از اسباب بازی است. کودکان ارتباط خاصی با عروسک و اسباب بازی‌هایشان می‌گیرند در نتیجه آموزش زبان انگلیسی از طریق عروسک مورد علاقه‌شان می‌تواند میزان یادگیری را دوچندان کند.

استفاده از این روش می تواند عمیق ترین و ماندگار ترین شیوه یادگیری برای کودکان باشد و موضوعات مختلف را به شکلی جذاب و آموزشی یاد بگیرند.

توصیه می‌کنیم یک عروسک دستی تهیه کنید و به جای عروسک صحبت کنید. زمانی که فرزندتان صحبت کردن کودکانه به زبان انگلیسی را ببیند تمام تلاش خود را می‌کند تا مثل او صحبت کند.

یادگیری با اسباب بازی

۳- برای کودکتان در خانه شعرهای انگلیسی پخش کنید

پخش شعر در خانه می تواند باعث تقویت مهارت های شنیداری و تلفظ کودکان شود و روحیه آنها را بالا ببرد. همچنین یک فعالیت سرگرم کننده و لذت بخش است تا با واژگان جدید آشنا شود.

ابتدا یکی از شعرهای انگلیسی ساده از داخل کتاب آموزشی کودکتان را انتخاب کنید. سپس در خانه هنگام کار کردن و حتی هنگام رانندگی به طور ملایم و دائم این آهنگ را پخش کنید.

قبل از هر چیزی کودک شما ابتدا باید شعر را چندین بار گوش کند و سپس به سراغ حفظ کردن آن برود. بعد از آن نوبت یادگیری، تمرین و شعر خوانی می‌رسد. سعی کنید با حرکات صورت و دست کلمات مختلف در شعر را بیان کنید تا کودک راحت‌تر شعر را حفظ کند.

پخش شعر در خانه

مطلب پیشنهادی : کلاس های جانبی رایگان مخصوص کودکان

۴- شمارش اعداد انگلیسی را با جایزه آموزش دهید

زمانی که صحبت از جایزه می‌شود، کودک تمام تلاش خود را می‌کند تا جایزه را به دست بیاورد. در نتیجه سعی کنید در آموزش زبان انگلیسی به کودکتان حتماً از گزینه جذاب جایزه کمک بگیرید.

شمارش ۱ تا ۱۰ به زبان انگلیسی را به کودکتان به صورت شعر آموزش دهید و بعد از آن از او بخواهید که به همان صورت اعداد انگلیسی را برای شما بشمارد.

به علاوه می‌توانید از چند اسباب بازی کمک بگیرید، آن‌ها را کنار هم بگذارید و سپس از کودکتان بخواهید که عدد مورد نظر را بیان کند. زمانی که فرزندتان کار خود را به خوبی انجام داد به او جایزه بدهید.

۵- ویدیوهای آموزش زبان انگلیسی کودکان را فراموش نکنید

ویدیوی آموزش مخصوص کودکان کار شما را راحت‌تر می‌کند زیرا تمامی نکات و ریز و درشت آموزش به کودک را در نظر می‌گیرند و در قالب یک ویدیو ارائه می‌کند. 

این ویدیوها مخصوص خانواده‌های شاغل است و با یک روش جذاب و مفید کلمات و عبارت‌های انگلیسی را به کودکتان آموزش می‌دهد. می‌توانید ویدیوهای آموزشی مناسب را از یوتیوب دانلود کنید یا بعد از کلاس آموزشی کودکتان، آن‌ها را برای او پخش کنید.

ویدیو آموزشی : ویدیو آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

۶- دیکشنری تصویری کار شما را بسیار راه می‌اندازد

این دیکشنری برای کودکان یک ابزار مفید است که به آنها این امکان را می دهد تا واژگان جدید را به طرز سرگرم کننده یاد بگیرند. وقتی کودکان این دیکشنری را می خوانند علاوه بر یادگیری کلمات جدید، تصاویری از اجسام و مفاهیم مختلف را مشاهده می کنند. این کار به آنها کمک می کند تا ارتباط بین کلمات و تصاویر را بهتر درک کنند.

صرفاً با تکرار کردن کلمه انگلیسی و معادل فارسی نمی‌توانید کودکتان را به حفظ آن کلمه ترغیب کنید. روش یادگیری کودکان کاملاً متفاوت است و حتماً باید از دیکشنری تصویری کمک بگیرید. 

حتی می‌توانید خودتان یک دیکشنری تصویری بسازید و کلمه انگلیسی را به صورت تصویر به کودکتان آموزش دهید. برای مثال به شما توصیه می‌کنیم که کلمات مورد نظر را در گوگل سرچ کنید و عکس‌های جذاب مربوط به یک کلمه را دانلود کنید. مرور کلمات با استفاده از تصویر به شدت در یادگیری و حفظ لغات کمک می‌کند.

دیکشنری تصویری

۷- کتاب الفبای زبان انگلیسی بخرید

برای آموزش الفبای انگلیسی به کودک می‌توانید از دو روش استفاده کنید: کتاب الفبای زبان انگلیسی یا تکرار الفبا در خانه به صورت شعر.

البته به طور کلی کتاب‌های الفبای انگلیسی کودکان به صورت شعر الفبا را آموزش می‌دهد اما اگر می‌خواهید برای کتاب هزینه نکنید می‌توانید الفبای انگلیسی را به صورت یک شعر جذاب دربیاورید و به کمک عروسک‌ها به کودکتان آموزش دهید. 

به علاوه می‌توانید از کودکتان بخواهید که الفبا را بیان کند و سپس صدای او را ضبط کنید. صدای ضبط شده کودکتان را مدام برای او پخش کنید تا الفبای زبان انگلیسی ملکه ذهنش شود.

✅ بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان چیست؟

تمام روش‌های بالا می‌تواند در منزل به شما کمک کند که زبان انگلیسی را به کودکتان آموزش دهید. هرچند، با انجام این کارها تنها ۳۰ درصد کار را پیش می‌برید و ۷۰ درصد هنوز مانده است. 

صادقانه بگوییم کودکان نمی‌توانند در یک محیط دو نفره با مادر یا پدرشان زبان را یاد بگیرند و حتماً باید در یک کلاس آموزشی با دوست و همکلاسی خود الفبا و اعداد را آموزش ببیند. برای همین توصیه می‌کنیم در کنار آموزش در منزل، کلاس زبان انگلیسی مخصوص کودکان را نیز اولویت کار خودتان قرار دهید.

کلاس آموزش زبان مخصوص کودکان یک محیط جذاب و پویا است که کودکان را ترغیب می‌کند تا زبان انگلیسی را یاد بگیرند. اما آیا آموزشگاه مناسبی وجود دارد که خیالتان از آموزش زبان انگلیسی کودکتان راحت باشد؟ بله آموزشگاه GMT به کمک شما می‌آید تا فرزند شما هرچه زودتر زبان انگلیسی را یاد بگیرد.

نکاتی برای آموزش زبان به کودکان:

 1. مشارکت در فعالیت‌های خانوادگی به زبان انگلیسی: به جای استفاده صرف از رسانه‌ها، زمان‌های خانوادگی مثل آشپزی یا ورزش کردن را فرصتی برای آموزش زبان قرار دهید. به این صورت که در حین انجام این فعالیت‌ها، زبان انگلیسی را به کار ببرید.
 2. بازی‌های فکری و کلامی: بازی‌هایی مانند حدس کلمات یا بازی‌های کارتی که نیازمند به کارگیری واژگان هستند، می‌توانند بسیار مفید باشند. این نوع بازی‌ها هم زبان آموزی را تقویت می‌کنند و هم تفکر کودک را به چالش می‌کشند.
 3. ساخت داستان‌ها: به کودکانتان کمک کنید تا داستان‌های کوتاه خودشان را بسازند. این کار می‌تواند به صورت نوشتاری یا شفاهی باشد. ساخت داستان به کودکان اجازه می‌دهد تا خلاقیت خود را به کار گیرند و در عین حال زبان انگلیسی را در قالبی جذاب تمرین کنند.
 4. آموزش از طریق هنر: نقاشی یا سایر فعالیت‌های هنری می‌توانند به عنوان ابزاری برای آموزش زبان استفاده شوند. برای مثال، کودکان می‌توانند تصویری را نقاشی کنند و سپس سعی کنند توضیح دهند که چه چیزی کشیده‌اند.
 5. گردآوری و تماشای ویدیوهای آموزشی: انتخاب ویدیوهای آموزشی که مخصوصاً برای کودکان طراحی شده‌اند و دارای محتوای جذاب و آموزنده‌ای هستند می‌تواند به تقویت شنیداری و دیداری زبان کمک کند.

✅ چرا آموزشگاه GMT را پیشنهاد می کنیم؟

آموزشگاه GMT در کنار تمامی کلاس‌های مختلف، کلاس انگلیسی مخصوص کودکان را نیز برگزار می‌کند و این کلاس‌ها توسط اساتید کاربلد در حوزه آموزش انگلیسی برگزار می‌شوند. محیط کلاس‌ها در آموزشگاه GMT بسیار شاد و جذاب است و تمامی کلاس‌ها با استفاده از رنگ‌های شاد طراحی شده اند.

اساتید آموزشگاه GMT متخصص نحوه صحبت با کودکان هستند و می‌دانند چگونه زبان انگلیسی را به کودک یاد بدهند. تمامی کلاس‌ها در آموزشگاه GMT با استفاده از متد روز دنیا است و می‌دانید که زمانی که کودکتان را به آموزشگاه می‌آورید زیر نظر اساتید با مدرک بین المللی هستند و دیگر هیچ نگرانی نخواهید داشت.

آموزشگاه GMT همچینین برای اولیایی که قصد دارند کودکشان به صورت آنلاین و در منزل آموزش ببیند کلاس های آنلاین جذابی برای کودکان برگزار می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

28 دیدگاه

 1. Avatar

  خیلی نکات جالب بود?

 2. Avatar

  دیکشنری تصویری خیلی روش موثریه واقعا??

  • Avatar

   بهترین کلاس های زبان کودکان در آموزشگاه شما برگزار میشه، طبق تجربم کمتر‌ از ۶‌ماه بچه ها انگلیسی صحبت کردنو یاد میگیرن‌.

   • Avatar

    ممنون از محبت و انرژی خوبتون

 3. Avatar

  خیلی مطلب مفید و کاربردی بود، ممنون??

 4. Avatar

  روش های خوبی رو معرفی کردید ممنونم

 5. Avatar

  ویدیوهای آموزشی که پیشنهاد دادید برای کودکان خیلی جذاب هستند.

  • Avatar

   مرسی که بازخوردتون رو به اشتراک گذاشتید!

 6. Avatar

  آیا در آموزشگاه GMT برنامه‌های خاصی برای تقویت زبان کودکان از طریق بازی وجود دارد؟

  • Avatar

   برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه‌های آموزشی که از طریق بازی به تقویت زبان کودکان در آموزشگاه GMT کمک می‌کنند، توصیه می‌کنیم با موسسه تماس بگیرید.

 7. Avatar

  عالی بود که این روش‌های نوین و کاربردی برای آموزش زبان به کودکان رو به اشتراک گذاشتین.

  • Avatar

   خیلی خوشحالیم که اطلاعات مقاله براتون مفید واقع شده! امیدواریم که این روش‌ها در آموزش زبان به فرزندانتان مؤثر باشه.

 8. Avatar

  استفاده از شعر برای آموزش زبان به کودکان ایده بسیار خوبی است.

  • Avatar

   بله، شعر و موسیقی می‌توانند در آموزش زبان به کودکان بسیار مؤثر باشند. خوشحالیم که این روش برای شما جذاب بوده.

 9. Avatar

  کلاس خصوصی برای بچه ها ام دارین؟

  • Avatar

   بله، کلاس های خصوصی برای کودکان هم برگزار میکنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه‌های آموزشی لطفا با موسسه تماس بگیرید.

 10. Avatar

  ممنون برای معرفی این روش‌های مؤثر برای یادگیری زبان.

  • Avatar

   مرسی که بازخوردتون رو به اشتراک گذاشتید!

 11. Avatar

  شهریه کلاس ها چقدره؟

  • Avatar

   لطفاً با موسسه تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری دریافت کنید.

 12. Avatar

  کلاس‌های زبان انگلیسی GMT برای کودکان چه ویژگی‌هایی دارند؟

  • Avatar

   برای اطلاع از ویژگی‌های کلاس‌های زبان انگلیسی مخصوص کودکان در آموزشگاه GMT، لطفاً با موسسه تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری دریافت کنید.

 13. Avatar

  راهنمایی‌های شما برای استفاده از اسباب‌بازی‌ها در یادگیری زبان خیلی کاربردی بود.

  • Avatar

   ممنون از بازخوردتون!

 14. Avatar

  ایده‌های شما در این مقاله برای تشویق کودکان به یادگیری انگلیسی فوق‌العاده‌اند.

  • Avatar

   خوشحالیم که مقاله براتون کاربردی بوده!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !