رفتن به محتوا

✅ یادگیری خودآموز زبان فرانسه بدون کلاس (روش های موثر و خودمانی)

آیا می‌توان به صورت خودآموز زبان فرانسه را یاد گرفت؟
آیا روش‌های خودآموز زبان فرانسه واقعاً کارساز است؟
? بله، شما می‌توانید زبان فرانسه را مانند هر زبان دیگری در خانه نیز یاد بگیرید و برای موفقیت در این کار باید از روش‌های موثر و کاربردی استفاده کنید.

روش‌های یادگیری زبان فرانسه کار سختی نیست و با کمک بهترین منابع و کتاب‌ها برای خودآموزی زبان فرانسه به راحتی می‌توانید خودتان را به سطح مورد نظر برسانید. اما ناگفته نماند که کلاس زبان فرانسه به صورت قطعی و ۱۰۰ درصد شما را به هدفتان می‌رساند و بسیار کاربردی و اصولی‌تر است.

در ادامه این مقاله از آموزشگاه GMT با ما همراه باشید تا به طور کامل چند روش تضمینی برای خودآموز زبان فرانسه را یاد بگیرید.


✅ چگونه زبان فرانسه را خودآموز یاد بگیریم؟

برای یادگیری خودآموز زبان فرانسه روش‌های زیادی وجود دارد، اما در ادامه این مطلب نتیجه بخش‌ترین روش‌ها را برایتان لیست کرده‌ایم. حتماً از این روش‌ها برای یادگیری استفاده کنید. هرچند، ما توصیه می‌کنیم که در کنار یادگیری خودآموز زبان فرانسه، شرکت در کلاس‌های تقویت مکالمه، گرامر و واژگان را نیز در لیست کارهای خود قرار دهید.

۱- لغات جدید فرانسوی را با فلش کارت حفظ کنید

استفاده از فلش‌‌کارت‌ها در بخش یادگیری واژگان فرانسه بسیار کمک‌کننده است و می‌توانید واژگان جدید را به همراه ترجمه داخل فلش کارت قرار دهید.
به علاوه در بخش گرامر می‌توانید صرف افعال مختلف را به صورت فلش کارت در بیاورید و  روزانه آن‌ها را مرور کنید. 

فلش کارت به شما کمک می‌کند که هر روز واژگان جدید زبان فرانسه را با خودتان تکرار کنید و با اضافه کردن واژگان جدید سطح دانش زبانی خود را بالا ببرید.

به علاوه توصیه می‌کنیم حتما با واژگان جدید فلش کارت‌های خود جمله بسازید و آن کلمات جدید را در تمرین مکالمه استفاده کنید.

لغات جدید فرانسوی را با فلش کارت حفظ کنید

۲- فایل صوتی زبان فرانسه گوش کنید

یادگیری هر زبانی با شنیدن کامل می‌شود. در نتیجه سعی کنید ۳۰ دقیقه در روز به آهنگ‌های زبان فرانسه گوش کنید. ممکن است در میان آهنگ‌ها با کلمات جدید و قواعد متفاوت آشنا شوید و همین موضوع به شما کمک می‌کند که درک بهتری از زبان فرانسه داشته باشید و حتی دانش قبلی خود را مرور کنید.

زبان فرانسه مانند هر زبان دیگری فرار است و حتما باید به طور مداوم در حال شنیدن کلمات و مکالمات فرانسوی باشید و به هیچ عنوان خودتان را از فضای زبان فرانسه دور نکنید.
شنیدن فایل صوتی به زبان فرانسه این امکان را به شما می‌دهد تا در هر لحظه و هرجا در معرض زبان فرانسه قرار بگیرید.

فایل صوتی زبان فرانسه گوش کنید

۳- لغات و جملات را در شرایط واقعی یاد بگیرید

پیش از این گفتیم که برای حفظ لغات از فلش کارت استفاده کنید. اما در کنار فلش کارت حتماً سعی کنید لغات و کلمات را با تصویر یاد بگیرید. تصویر به شدت کمک می‌کند که لغت در حافظه دائمی شما ثبت شود و آن را فراموش نکنید.

برای مثال کلمه درخت و ماشین را به زبان فرانسه همراه با تصویر یاد بگیرید و هنگام کار با وسایل مختلف یا در خیابان، کلمه اشیایی که می‌بینید را به زبان فرانسه در ذهنتان مرور کنید.

۴- سخنرانی‌های TED را به زبان فرانسه را گوش کنید

حتماً روزی ۳۰ دقیقه تا یک ساعت را صرف گوش کردن سخنرانی به زبان فرانسه کنید. این گفتگوها و سخنرانی‌ها فوق العاده هستند و به شما کمک می‌کنند که حالت محاوره و غیر آکادمیک زبان فرانسه را یاد بگیرید. توصیه می‌کنیم ابتدا یک بار ویدیو را با زیرنویس فارسی ببینید تا اصل مطلب دستتان بیاید و بعد از آن ویدیو را چندین بار در روزهای مختلف به زبان اصلی ببینید.

زمانی  ۱۰۰ درصد  از این کار نتیجه می‌گیرید که تمام واژگان جدید را یادداشت کنید و خلاصه فیلم را روبروی آینه برای خودتان بگویید. سعی کنید هنگام خلاصه گویی واژگان جدید را به کار ببرید.

? مطلب پیشنهادی:  زبان آلمانی یا زبان فرانسه؟ کدوم رو یاد بگیریم و چرا؟ (بازار کار و مهاجرت)

۵- زبان فرانسه را به کار روزمره تبدیل کنید

بهترین روش برای یادگیری‌ تضمینی خودآموز زبان فرانسوی این است که این زبان را با زندگی روزمره‌تان یکی کنید. اما چطور می‌توانید این کار را انجام دهید؟

یادگیری زبان فرانسه گرامر و واژگان با تکرار بسیار نتیجه بخش‌تر خواهد بود و این تکرار به این معنی است که در طول روز تمام واژگان و گرامری که یاد گرفته‌اید را در شرایط واقعی استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

 • لیست خرید روزانه‌تان را به زبان فرانسوی بنویسید.
 • در خیابان، مترو یا کتابخانه، هر شیئی که می‌بینید، معادل فرانسوی آن را در ذهنتان مرور کنید.
 • یک دفتر یادداشت بردارید و برنامه روزانه خود را به زبان فرانسه بنویسید. این کار را انجام دهید حتی اگر دست و پا شکسته می نویسید.
 • کپشن عکس‌ها و فیلم‌هایتان در شبکه‌های اجتماعی را علاوه بر معادل فارسی، به صورت فرانسه نیز بنویسید.

? مطلب پیشنهادی: مزایای یادگیری زبان فرانسه چیست؟

۶- دوست فرانسوی پیدا کنید

این بخش یکی از قسمت‌های جذاب یادگیری خودآموز زبان فرانسه است. اگر می‌توانید به کشور فرانسه سفر کنید این فرصت را از دست ندهید و در یک سفر خودتان را با فرهنگ و زبان فرانسه یکی کنید.

اگر یک هفته در کشور فرانسه بمانید و مدام مجبور شوید که با اطرافیان به زبان فرانسه صحبت کنید، بسیار راحت‌تر زبان فرانسه را یاد می‌گیرید.

اما اگر فرصت سفر به این کشور را ندارید حتماً در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام یا تلگرام دوست فرانسوی پیدا کنید و با آن‌ها به زبان فرانسه حرف بزنید.

دوست فرانسوی پیدا کنید

۷- کتاب داستان یا رمان زبان فرانسوی بخوانید

درک مطلب یک بخش جدایی ناپذیر در مسیر یادگیری خودخوان زبان فرانسه است.

در نتیجه توصیه می‌کنیم که حتماً کتاب یا رمان به زبان فرانسه بخوانید. دقت کنید که کتاب‌های سخت با واژگان و کلمات قلمبه سلمبه انتخاب نکنید.
برای شروع سراغ کتاب‌های راحت‌تر بروید تا سختی کار، شما را از ادامه مسیر دور نکند. 

به صورت شمرده و خط به خط کتاب بخوانید و تا یک جمله را به طور کامل متوجه نشدید، سراغ جمله بعدی نروید. به هیچ عنوان ترجمه فارسی انجام ندهید و فقط در ذهنتان مفهوم را متوجه شوید.

کتاب داستان یا رمان زبان فرانسوی بخوانید

۸- مکالمات روزانه‌‌ زبان فرانسه را تمرین کنید

به صورت روزانه مکالمات زبان فرانسه را تمرین کنید. بهترین کار این است که جلوی آینه بایستید و این مکالمات را با خودتان تکرار کنید. به علاوه توصیه می‌کنیم هر روز یک مکالمه جدید تمرین کنید و آخر هفته، مکالمات کل هفته را با خودتان مرور کنید. 

یادگیری مکالمه محور زبان فرانسه اهمیت زیادی دارد و صرفاً حفظ کردن جملات و قواعد نمی‌تواند به شما کمک کند که به صورت روان و راحت به زبان فرانسه صحبت کنید.

? آیا یادگیری خودخوان زبان فرانسه ۱۰۰ درصد جوابگو است؟

روش‌های خودآموز زبان فرانسه می‌تواند به یادگیری بهتر زبان فرانسه و پیشرفت سریع شما کمک کند اما به تنهایی توصیه نمی‌شود. زبان فرانسه یک زبان معمولی نیست و یادگیری آن نسبت به زبان انگلیسی چالش‌های بیشتری دارد. 

اما در کنار این چالش‌ها شیرینی و لذت یادگیری زبان فرانسه با هیچ زبانی قابل قیاس نیست. اگر می‌خواهید در مسیر یادگیری خودآموز زبان فرانسه نتیجه دلخواهتان را بگیرید حتما در کلاس‌های آموزش زبان فرانسه شرکت کنید. 

آموزشگاه GMT با افتخار در این مسیر کنار شماست و تمام تلاش خود را می‌کند تا با ارائه بهترین منابع و کتاب‌ها برای خودآموزی زبان فرانسه و همچنین اساتید با مدرک بین المللی، چندین قدم شما را جلو بیندازد. 

این آموزشگاه در کنار کلاس‌های گروهی، کلاس خصوصی زبان فرانسه، کلاس فشرده، نیمه فشرده و کلاس آمادگی آزمون های زبان فرانسه نیز برای شما برگزار می‌کند. به علاوه نتیجه تلاش‌های شما هدر نمی‌رود و با گرفتن مدرک بین‌الملل شانس خود برای دریافت اقامت تحصیلی و کاری چندین برابر می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

4 دیدگاه

 1. Avatar

  سلام چندتا سوال دارم

  1- چه کتاب هایی لازم است برای یادگیری زبان فرانسه خود آموز
  2- آیا روش‌های خودآموز زبان فرانسه واقعاً کارساز است؟
  3- چه فیلم هایی برای یادگیری زبان فرانسه پیشنها میکنید؟

  • Avatar

   1- برای مبتدی : مجموعه کتاب‌های Alter Ego، کتاب Complete Language Pack: French ، مجموعه کتاب‌های Grammaire Progressive Du Francais
   2- بله قطعاً اما نیاز به استمرار و اراده شما دارد، روزی 4 الی 5 ساعت براش وقت بزارید و بعد از 2 ماه نتیجه خوبی خواهید گرفت
   3- بهترین فیلم ها و سریال ها برای یادگیری زبان فرانسوی : Intouchables ، Amélie ، Le Scaphandre et le papillon ، Caché ، La science des réves

 2. Avatar

  خیلی جالب بود ، فقط دوست فرانسوي رو چطوری پیدا کنیم؟??


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !