رفتن به محتوا

✅آموزش روز های هفته، فصل و ماه ها به زبان فرانسه و معادل فارسی

زبان فرانسه یک زبان شیرین و جذاب است و یادگیری ماه‌ها، روزها و فصل ها به زبان فرانسه می‌تواند به شما کمک کند که جمله‌های جذاب و زیبایی به این زبان بسازید. یادگیری این کلمات به شما کمک میکند تا مسیر کوتاه تری را برای یادگیری زبان فرانسه طی کنید. همچنین دانستن این کلمات و استفاده از آنها در زمان مناسب باعث میشود که دوستان و اطرافیان شما تصور کنند شما به این زبان کاملا مسلط هستید (:
ممکن است در ابتدا تلفظ روزها، فصل‌ها و ماه‌ها به زبان فرانسه کمی دشوار به نظر برسد اما با کمی تمرین کاملا خبره می‌شوید.

در ادامه این مقاله از آموزشگاه GMT با ما همراه باشید تا یک آموزش کامل و جامع در مورد روزهای هفته، فصل و ماه ها به زبان فرانسه داشته باشیم. در طی این مسیر معادل فارسی کلمات را نیز برایتان آورده‌ایم.


✅آموزش روزها به زبان فرانسه

بهتر است قبل از هر چیزی به سراغ یادگیری آموزش روزها به زبان فرانسه برویم. در جدول پایین به صورت کاملاً شفاف روزها به زبان فارسی، معادل فرانسه و تلفظ آن را برای شما آورده‌ایم.

(روز فارسی)(روز فرانسوی)(تلفظ)
دوشنبه (Lundi)لانْدی 
سه‌شنبه (Mardi)ماغْدی 
چهارشنبه(Mercredi)مِغْقُدی
پنجشنبه (Jeudi)ژودی 
جمعه (Vendredi)وُنْغُودی 
شنبه (Samedi)سَمْدی 
یکشنبه (Dimanche)دی‌مونْشْ 

یادگیری روز های هفته با انیمیشن داستانی:

? مطلب پیشنهادی:  آموزش روزهای هفته، فصل‌ها و ماه‌ها به زبان آلمانی

? چند مثال از کاربرد روزها به زبان فرانسه

در جدول زیر چند مثال از کاربرد روزهای هفته به صورت عبارت را بریتان آورده‌ایم.

عبارت به زبان فارسیعبارت به زبان فرانسویتلفظ فرانسوی
این شنبهCe Samedi (لو سَمْدی)
شنبه گذشتهSamedi dernier(لِ سَمْدی)
شنبه آیندهSamedi prochain(تو لِ سَمْدی)
تا شنبهà Samedi

✅آموزش ماه‌ها به زبان فرانسه

در جدول بالا روزها به زبان فرانسه را یاد گرفتید. اکنون زمان آن رسیده است که به سراغ آموزش ماه‌ها به زبان فرانسه برویم. جدول زیر به شما اطلاعات کاملی در مورد ماه‌ها به زبان فرانسه و تلفظ فارسی آن ارائه می‌کند.

(ماه به زبان فرانسوی)(تلفظ به زبان فارسی)(ماه به زبان انگلیسی)
Janvier ژُنْ‌وی‌یِ January
Février فِوْغی‌یِ February
MarsمَغْسْMarch
Avril آوْغیل April
Mai می May
Juin ژُوا June
Juillet ژویی‌یِ July
Août اوت August
Septembre سِپتام‌غ September
Octobreاُکْتُب‌غ October
Novembreنووام‌ب‌غ November
Décembre دِسام‌ب‌غ December

✅آموزش فصل ها به زبان فرانسه

تلفظ فصل‌های زبان فرانسه اصلاً کار سخت و دشواری نیست و با کمی تمرین می‌توانید به راحتی فصل‌ها را یاد بگیرید و با آنها جمله بسازید. در ادامه به طور کامل فصل‌ها به زبان فرانسه را در یک جدول برای شما طبقه‌بندی کردیم.

فصل‌ها به زبان فرانسهفصل فارسی
le printempsبهار
l’étéتابستان
l’automneپاییز
l’hiverزمستان

? مطلب پیشنهادی: زبان آلمانی یا فرانسه؟ کدوم رو یاد بگیریم و چرا؟

✅چگونه تاریخ را به زبان فرانسوی بگوییم؟

اکنون که ماه های زبان فرانسه را یاد گرفتید حتماً برایتان جذاب است که بیان تاریخ به زبان فرانسوی را نیز بدانید. در ادامه با چند مثال ساده یاد می‌گیرید که چگونه تاریخ را به زبان فرانسوی بگویید.

به طور کلی برای بیان تاریخ در زبان فرانسه از فرمول‌های زیر استفاده می‌کنیم.

 • روز هفته- عدد روز-ماه-سال (le mardi 15 décembre (2020)
 • Le-عدد روز- ماه یا سال (le 15 = le 15 décembre = le 15 décembre 2020)
تاریخ به زبان فارسیتاریخ به زبان فرانسه
سه شنبه 20 اکتبرMardi 20 Octobre
25 اکتبرLe 25 Octobre
10 نوامبر سال ۲۰۲۲Le 10 Novembre 2020

آیا یادگیری زبان فرانسه دشوار است؟

صادقانه بگوییم یادگیری زبان فرانسه نسبت به زبان انگلیسی کمی چالش برانگیز است اما با کمی تمرین و انتخاب مسیر درست، یادگیری زبان فرانسه مانند تمامی زبان‌ها بسیار جذاب و شیرین خواهد بود.

برای اینکه زبان فرانسه را راحت‌تر یاد بگیرید و در طی مسیر یادگیری خسته نشوید، حتما باید در کلاس‌های زبان فرانسه شرکت کنید. انتخاب آموزشگاه خوب و شرکت در کلاس زبان فرانسه اولین قدم برای یادگیری این زبان است. زیرا شور، شوق و اشتیاق شما در همین مرحله شکل می‌گیرد. 

توصیه می‌کنیم در ابتدای کار حتما در کلاس‌های گروهی زبان فرانسوی شرکت کنید تا با قرارگیری در یک جو شاد و پویا انگیزه شما برای یادگیری بیش‌تر شود. بعد از آن می‌توانید برای بالا بردن سرعت خود در کلاس‌های آنلاین یا کلاس‌های خصوصی نیز شرکت کنید.

آیا یادگیری زبان فرانسه دشوار است؟

?چه آموزشگاهی را برای یادگیری زبان فرانسوی انتخاب کنید؟

آموزشگاه‌های زیادی در تهران وجود دارند که خدمات خوب و کلاس‌های متنوعی را برای آموزش زبان‌های مختلف در اختیارتان قرار می‌دهند. اما اگر بخواهیم از میان این همه آموزشگاه، بهترین را انتخاب کنیم، بدون شک آموزشگاه GMT تنها گزینه روی میز خواهد بود. 
آموزشگاه GMT ۱۸ سال سابقه دارد و با کمک اساتید کارآزموده با مدرک بین المللی فرصتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به راحتی زبان فرانسه را یاد بگیرید و دیگر نگران چالش‌های مسیر آموزش خود نباشید. 
این آموزشگاه با برگزاری کلاس‌های متنوع مانند کلاس گروهی زبان فرانسه، کلاس خصوصی، کلاس آنلاین، کلاس فشرده و نیمه فشرده گزینه‌های مختلفی را پیش روی شما می‌گذارد که با توجه به شرایطتان می‌توانید هر یک از آن‌ها را انتخاب کنید. 
? پس بیش از این وقت با ارزش خودتان را تلف نکنید و هرچه زودتر برای یادگیری زبان فرانسوی اقدام کنید تا به صورت اصولی و با یک برنامه‌ریزی درست زبان فرانسوی را یاد بگیرید.

چه آموزشگاهی را برای یادگیری زبان فرانسوی انتخاب کنید؟

? سوالات متداول

? یادگیری زبان فرانسه دشوار است؟

زبان فرانسه نسبت به زبان انگلیسی کمی دشوار است و درجه سختی آن با زبان آلمانی در یک راستا قرار دارد.

? کجا می‌توانم به صورت اصولی زبان فرانسوی را یاد بگیرم؟

آموزشگاه GMT بهترین گزینه برای یادگیری اصولی زبان فرانسوی است زیرا بعد از تعیین سطح یک برنامه دقیق و منحصر به خودتان دریافت می‌کنید و طبق آن برنامه آموزش می‌بینید.

? بعد از چه مدت می‌توانم به زبان فرانسوی صحبت کنم؟

با شرکت در کلاس‌های آموزشگاه جی‌ام‌تی این امکان را دارید که بعد از سه ماه جملات ساده و معمولی را به زبان فرانسوی بگویید. اما برای تسلط کامل به این زبان نیاز است که بیشتر از یک سال آموزش ببینید.

? کلاس خصوصی زبان فرانسه بهتر است یا کلاس گروهی؟

این موضوع کاملاً به سلیقه خودتان بستگی دارد اما بدون شک کلاس خصوصی بهتر است زیرا استاد صرفاً روی شما و توانایی‌هایتان تمرکز می‌کند و این فرصت را دارید تا در مورد موضوعات مختلف سوال بپرسید و جواب خود را به سرعت دریافت کنید. به علاوه این امکان را دارید که با استاد به زبان فرانسه صحبت کنید زیرا تمام وقت استاد در اختیار شما است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]

12 دیدگاه

 1. Avatar

  من ازین آموزش‌های زبان خیلی خوشم میاد! واقعا لذت بردنیه به طوری که حتی اون عبارت‌های روزانه رو هم به فرانسوی یاد بگیرم. واقعا ممنون از مقاله خوبتون.

 2. Avatar

  ممنون بابت مطلب خوبتون! یادگیری روزها و ماه‌ها به زبان فرانسه و فارسی واقعا برام جذاب بود. این آموزش باعث میشه که به یکی از آرزوهای یادگیری زبان خودم هستم واقعا خوشحالم که اینجا بهش برخوردم.

 3. Avatar

  چقدر باحال که می‌تونم اینجا روزها و ماه‌ها رو به فرانسوی یاد بگیریم? این آموزش‌ها برای تقویت مهارت‌های زبانیمون هم بسیار موثر هستند. منتظر بقیه مطالب جذابتون هستم.

 4. Avatar

  واقعا لذت بردم که یاد گرفتم که هر فصل چه اسمی در فرانسه داره، ممنون از مطلب خوبتون?

 5. Avatar

  چقدر عالیه که می‌تونیم اینجا روزها رو به فرانسوی یاد بگیریم! اینطور آموزش‌ها که باعث میشن ارتباط مستقیم با فرهنگ یک کشور دیگه‌ای برقرار کنیم واقعا جذابه.

 6. Avatar

  من ازین آموزش‌های زبان خیلی خوشم میاد! واقعا لذت بردنیه به طوری که حتی اون عبارت‌های روزانه رو هم به فرانسوی یاد بگیرم. واقعا ممنون از مقاله خوبتون.

 7. Avatar

  من این سبک آموزش رو خیلی دوست داشتم! واقعا جذاب بود که یاد بگیرم که هر فصل چه اسمی به فرانسوی داره.

 8. Avatar

  چقدر عالیه که می‌تونیم اینجا روزها رو به فرانسوی یاد بگیریم! اینطور آموزش‌ها که باعث میشن ارتباط مستقیم با فرهنگ یک کشور دیگه‌ای برقرار کنیم واقعا جذابه.

 9. Avatar

  من خیلی دوست داشتم که اینجا ماه‌ها رو به فرانسوی یاد گرفتم. این آموزش‌ها واقعا تاثیر گذار بودن دستتون درد نکنه ?

 10. Avatar

  چقدر باحال که می‌تونم اینجا روزها و ماه‌ها رو به فرانسوی یاد بگیریم? این آموزش‌ها برای تقویت مهارت‌های زبانیمون هم بسیار موثر هستند. منتظر بقیه مطالب جذابتون هستم.

  • Avatar

   خوشحالیم که براتون مفید بوده


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !