رفتن به محتوا

✅ مدت زمان یادگیری زبان فرانسه چقدر است؟ سریع ترین روش یادگیری فرانسه؟

زبان فرانسوی یک زبان جذاب و شنیدنی است یادگیری آن یک تجربه متفاوت را برای شما رقم می زند.
هرچند این زبان نیز مانند هر زبان دیگری نیاز به صرف زمان دارد.
? اما واقعاً یادگیری زبان فرانسوی چقدر طول می کشد؟
?آیا یادگیری زبان فرانسه سخت تر از یادگیری زبان انگلیسی است؟
در این مطلب جدید از آموزشگاه GMT  کنار شماییم تا اطلاعات کامل و جامعی در مورد مدت زمان یادگیری زبان فرانسوی در اختیارتان قرار دهیم. به علاوه، در ادامه در مورد روش سریع برای یادگیری زبان فرانسه نیز صحبت خواهیم کرد.

مدت زمان یادگیری زبان فرانسه چقدر است؟ (سریع ترین روش یادگیری فرانسه کدام است؟)

یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان فرانسوی در مدت زمان کوتاه تنها به تلاش، انگیزه و هدف شما بستگی دارد. اگر برای یادگیری مصمم باشید مسلماً در مدت زمان کوتاه تری می توانید زبان فرانسه را یاد بگیرید.

در ادامه به طور کامل در مورد مدت زمان یادگیری انواع سطوح زبان فرانسه صحبت می کنیم.

فراموش نکنید که در مسیر یادگیری زبان فرانسه تنها نیستید و آموزشگاه GMT قدم به قدم در کنار شماست تا در سریع ترین زمان ممکن به هدف خود برسید.

مدت زمان یادگیری فرانسه
سطح زبانموارد یادگیری در این سطحمدت زمان یادگیری
سطح A1حروف الفبا، رنگ ها، اعداد و دیگر مفاهیم ساده60 ساعت
سطح A2توانایی صحبت درباره موضوعات ساده مانند اطلاعات شخصی و خانوادگی، خرید و محیط زندگی160 ساعت
سطح B1توانایی نوشتن متون ساده درباره موضوعات مختلف
تبادل اطلاعات با دیگران
صحبت در مورد تجربیات، رویاها و برنامه های خودتان
شنیدن نظرات دیگران و پاسخ به آن ها
310 ساعت
سطح B2صحبت کردن روان، ارتباط با دیگران
توانایی درک پیام اصلی متن های پیچیده درباره موضوعات مختلف از جمله موضوعات تخصصی
نوشتن متن های واضح درباره موضوعات مختلف
490 ساعت
سطح C1درک متون سخت و تخصصی به صورت شفاف
صحبت در مورد توانایی ها و موقعیت خود بدون نیاز به فکر کردن
استفاده از زبان فرانسه در موقعیت های کاری و دانشگاهی
نوشتن متون منسجم و پر جزئیات درباره موضوعات پیچیده
خواندن شاهکارهای ادبیات فرانسه
690 ساعت
سطح C2صحبت به زبان فرانسه مانند یک فرد بومی
درک تمام موقعیت های مربوط به زبان فرانسه
نوشتن مقالات علمی به زبان فرانسه
صحبت خیلی روان با دیگران
890 ساعت

✅ ۵ روش سریع برای یادگیری زبان فرانسه

شاید در نگاه اول این ساعتها زیاد به نظر برسند اما اگر روش های سریع برای یادگیری زبان فرانسه را بدانید، دیگر ترسی برای یادگیری نخواهید داشت. بیایید به سراغ ۵ روش برای کوتاه کردن مدت زمان یادگیری زبان فرانسه برویم تا هرچه زودتر به نتیجه دلخواه تان برسید.

۱- هر روز با زبان فرانسه درگیر شوید

با حقیقت روبرو شوید. شما نمی توانید با دو یا سه جلسه تمرین زبان فرانسه را سریع یاد بگیرید. به همین علت حتماً باید هر روز چند ساعت را صرف یادگیری زبان فرانسه کنید.

بهترین کار این است که در کلاس های خصوصی شرکت کنید. به علاوه در کنار کلاس خصوصی می توانید در کلاسهای رایگان فرعی آموزشگاه GMT نیز ثبت نام کنید تا زمان بیشتری درگیر یادگیری زبان فرانسه باشید.

اگر با اینستاگرام و شبکه های اجتماعی زیاد وقت میگذرانید این را در نظر داشته باشید که دنبال کردن صفحات و مطالبی که به زبان فرانسه هستند میتواند به شما در کوتاه کردن روند و مدت زمان یادگیری زبان فرانسه و آشنا شدن با لهجه فرانسوی ، اصطلاحات و فرهنگ این کشور و مردمانشان کمک زیادی بکند.

هر روز زبان فرانسه بخونیم

۲- تکرار و تمرین را اولویت کار خود قرار دهید

زبان فرار است و برای یادگیری زبان فرانسه باید مدام تمرین کنید. بهتر است آهنگ های زبان فرانسه گوش کنید یا فیلم فرانسوی ببینید تا گرامر و لغاتی که یاد گرفته اید، دوباره برایتان تکرار شود. تکرار و تمرین چاشنی یادگیری هر زبانی است و اگر مدام لغات خود را تکرار کنید و با آن لغات جمله بسازید بدون شک به سرعت نتیجه می گیرید.

?️ یکی از فیلم های پیشنهادی ما از سینمای فرانسه فیلم La Haine می باشد.

۳- گوش کنید و کمتر حرف بزنید

بنیه و اساس یادگیری هر زبانی شنیدن است. اگر مدام بشنوید سریع تر می توانید با ساختار و جملات آن زبان ارتباط بگیرید.
سعی کنید به طور مداوم آهنگهای زبان فرانسه گوش کنید تا با جمله بندی و نحوه صحبت کردن افراد بومی آشنا شوید.

ما یادگیری زبان مادری خودمان را نیز ابتدا با شنیدن شروع کردیم. به علاوه دانشمندان ثابت کردند که روش یادگیری زبان مادری با روش یاد گرفتن زبان دوم تفاوت چندانی ندارد.

پس تا می توانید مدام فیلم زبانه فرانسوی ببینید یا آهنگ های زبان فرانسوی گوش کنید تا یادگیری این زبان برایتان راحتتر شود.

گوش کنید

۴- گرامر را در متون یاد بگیرید

گرامر هر زبان یک مبحث خشک است و شاید یادگیری آن نسبت به لغت و موارد دیگر کمی سخت تر باشد.

اما چه چیزی باعث می شود که یادگیری گرامر زبان فرانسوی جذاب شود؟
آیا واقعاً راهی وجود دارد؟

بله گرامر را در دل متون یاد بگیرید.

اینکه ساعتها وقت بگذارید و قواعد گرامری را به خورد مغزتان دهید، هیچ نتیجه ای نمی گیرید.

بیاید و روش تازه ای پیش بگیرید و با خواندن کتاب زبان فرانسه و رمان های مختلف نکات گرامری را در دل متن با خودتان مرور کنید. با این روش یادگیری گرامر بسیار شیرین می شود.

یادگیری از متون

۵- در کلاس های زبان فرانسوی شرکت کنید

کلاس چیز دیگری است. زمانی که در کلاس زبان فرانسوی شرکت می کنید، این فرصت را دارید که با زبان آموزان دیگر در مورد موضوعات مختلف صحبت کنید و اشکالات و ایرادات خود را از استاد بپرسید. یادگیری زبان فرانسه بدون کمک یک استاد کار بلد شاید کار شما را به شدت سخت می کند.

مسیر یادگیری زبان فرانسوی مانند یک جاده است. زمانی که در این جاده قدم می گذارید اگر راهنمای درست نداشته باشید مسلما به جاده های اشتباه می روید و مسیرتان بسیار سخت تر و طولانی ترمی شود. اما اگر در کنارخودتان یک راهنمای کارآزموده و یک استاد مجرب داشته باشید، با طی کردن راه درست، نتیجه موفقیت آمیزی نیز می گیرید.

چرا پیشنهاد ما آموزشگاه GMT است؟

آموزشگاه GMT همان راهنمایی است که در جاده یادگیری زبان فرانسوی به آن نیاز دارید. اساتید فرانسوی آموزشگاه GMT مدرک بین المللی دارند و با جذاب ترین روش های روز دنیا زبان فرانسوی را به شما آموزش می دهند. به علاوه زمانی که در کلاس های گروهی و خصوصی شرکت می کنید این فرصت را دارید که تمام سوالات خود را از استاد بپرسید یا با دانش آموزان دیگر تعامل داشته باشید.
یادگیری خودخوان زبان فرانسوی تنها در چند پله اول به شما کمک می کند اما در مراحل بعدی نیاز به افرادی دارید که در این مسیر شما را راهنمایی کنند و بتوانید با آن ها به زبان فرانسه صحبت کنید.
درست در همین نقطه آموزشگاه GMT به کمک شما می آید. این فرصت را از خودتان نگیرید و هرچه زودتر در کلا سهای خصوصی یا گروهی زبان فرانسه در آموزشگاه GMT ثبت نام کنید.

آموزشگاه آکادمی زبان GMT با بکارگیری از بهترین اساتید و بیشترین کیفیت، تمامی کلاس های تخصصی را به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می دهیم و برای افرادی که مشکل راه، ترافیک، هزینه های زمانی و مالی و … دارند بهترین انتخاب می باشد.

? آشنایی با دوره کلاس های آنلاین زبان فرانسه

بدون شک از نتیجه ای که می گیرید شگفت زده خواهید شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

22 دیدگاه

 1. Avatar

  یادگیری زبان فرانسه یک فرایند مداومه و بهتره منظم و مداوم وقت بذارید. بستگی داره که آیا شما یک ساعت در روز یا چند ساعت در هفته بتونید وقت بزارید.

  • Avatar

   بله دقیقاً درست میفرمایید

 2. Avatar

  من کلاس‌های فشرده زبان فرانسه رو تموم کردم و می‌تونم بگم که اگر فقط به کلاس برید و بدون تمرین خودمون، ممکنه خیلی وقت ببره. ولی اگر با تمرین مداوم خودمون رو محکم کنیم، مدت زمان کمتری احتیاجه.

  • Avatar

   بله حتما در کنار کلاس ها باید خودتون با کمک فیلم و کتاب به تقویت مهارت ها بپردازید

 3. Avatar

  یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری سریع زبان فرانسه، استفاده از نرم‌افزارها یا برنامه‌های زبان فرانسه مثل Rosetta Stone یا Babbel هست. این نوع برنامه‌ها از روش‌های تعاملی برای یادگیری زبان فرانسه استفاده می‌کنند که می‌تونه بهترین روش برای بعضی افراد باشه.

  • Avatar

   بله این برنامه و اپلیکیشن هایی که فرمودید بسیار خوب و کاربدی هستند ولی پیشنهاد ما این است که بصورت کمکی و در کنار کلاس ها و دوره های آموزشی استفاده کنید.

 4. Avatar

  من دوره‌های زبان فرانسه رو همراه با فعالیت‌های عملی رفتم، مثلاً فیلم‌ها و کتاب‌های فرانسوی رو مشاهده و مطالعه کردم. این کار باعث شد تا مدت زمان یادگیری کمتر بشه و به طور موثرتر زبان رو یاد بگیرم.

 5. Avatar

  من از روش‌های یادگیری سریع مثل زبان‌شناس و Duolingo استفاده کردم و در عرض یک سال مسلط به زبان فرانسه شدم. البته، این تجربه شخصی من بوده و برای دیگران ممکنه متفاوت باشه.

 6. Avatar

  با توجه به سابقه زبانی من، مدت زمان یادگیری فرانسه ممکنه متفاوت باشه. یادگیری زبان فرانسه برای یک فردی که زبانی مشابه مثل اسپانیایی یا ایتالیایی داره، ممکنه زمان کمتری طول بکشه.

 7. Avatar

  من کلاس‌های فشرده زبان فرانسه رو تموم کردم و می‌تونم بگم که اگر فقط به کلاس برید و بدون تمرین خودمون، ممکنه خیلی وقت ببره. ولی اگر با تمرین مداوم خودمون رو محکم کنیم، مدت زمان کمتری احتیاجه.

  • Avatar

   قطعاً بدون تمرین و تلاش خودتون یادگیری زبان سخت خواهد شد.

 8. Avatar

  با توجه به پشتوانه زبانی من، مدت زمان یادگیری فرانسه ممکنه متفاوت باشه. یادگیری زبان فرانسه برای یک فردی که زبانی مشابه مثل اسپانیایی یا ایتالیایی داره، ممکنه زمان کمتری طول بکشه

 9. Avatar

  من از روش‌های یادگیری سریع مثل زبان‌شناس و Duolingo استفاده کردم و در عرض یک سال مسلط به زبان فرانسه شدم. البته، این تجربه شخصی من بوده و برای دیگران ممکنه متفاوت باشه.

 10. Avatar

  من تقریباً 2 سال وقت گذاشتم تا به طور کامل زبان فرانسه را یاد بگیرم. البته، این مدت زمان بستگی به تعهد و زمانی که فرد برای یادگیری اختصاص می‌ده.

  • Avatar

   بله دقیقاً بستگی به زحمت و وقتی که خودتون میزارید داره

 11. Avatar

  من تقریباً 2 سال وقت گذاشتم تا به طور کامل زبان فرانسه را یاد بگیرم. البته، این مدت زمان بستگی به تعهد و زمانی که فرد برای یادگیری اختصاص می‌ده.

 12. Avatar

  یکی از روش‌های مناسب برای یادگیری سریع زبان فرانسه، گوش دادن به پادکست‌ها یا فایل‌های صوتی به زبان فرانسه هست. این کار باعث می‌شه گوش به زبان و تلفظ کلمات رو بهبود بده و همزمان با یادگیری لغات جدید رو به رو بشیم.

  • Avatar

   بله خیلی میتونه در روند سریع شدن یادگیری شما تاثیر داشته باشد.

 13. Avatar

  یادگیری زبان فرانسه یک فرایند مداومه و بهتره منظم و مداوم وقت بذارید. بستگی داره که آیا شما یک ساعت در روز یا چند ساعت در هفته بتونید وقت بزارید.

 14. Avatar

  من از روش امریکایی Intensive French استفاده کردم و تقریباً 9 ماه طول کشید تا به سطح مطلوبی از زبان فرانسه برسم.

 15. Avatar

  من توی یک دوره فشرده یادگیری زبان فرانسه شرکت کردم و متوجه شدم که اگر به صورت مداوم و هر روز وقت بزارم، می‌تونم در عرض 6 تا 12 ماه به یک سطح خوب برسی.

 16. Avatar

  من توی یک دوره فشرده یادگیری زبان فرانسه شرکت کردم و متوجه شدم که اگر به صورت مداوم و هر روز وقت بزارم، می‌تونم در عرض 6 تا 12 ماه به یک سطح خوب برسی.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !