رفتن به محتوا

✅راه‌هایی ساده و سریع برای یادگیری زبان‌های جدید?

مطالعات محققان نشان داده است که صحبت کردن به دو یا چند زبان  (مثلا زبان انگلیسی و زبان مادری) و یادگیری زبان جدید، یک دارایی و مهارت بسیار خوب برای هوش و حافظه شماست!

مغز افراد دو زبانه متفاوت از مغز کسی است که یک زبان بلده، و شخصی که زبان جدید یادگرفته است، به اصطلاح عامیانه مخش بهتر کار می کند و این مزایای ذهنی بسیاری رو برای فرد ارائه می دهد.
بسیاری از  این مزایا غیرقابل انکارند ، مثلا افرادی که به بیش از یک زبان می تونن صحبت کنند ، دارای حافظه قویتر ، مهارت حل مسئله و تفکر انتقادی ، بالا بودن میزان تمرکز ، توانایی انجام چند کار به طور همزمان و مهارت گوش دادن بهتر هستند.

?آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

 • چطور به راحتی یک زبان رو یاد بگیریم و ازش استفاده کنیم؟
 • لطفاً واقع بین باشید!
 • برای شروع ابتدا کلمات پرکاربرد و بدردبخور رو یاد بگیرید!
 • با یک شخص بومی (که زبان مادریشان است) ارتباط داشته باشید
 • از کلاس های زبان هم غافل نشوید!
 • بهترین ها را برای شما در نظر گرفته ایم تا از یادگیری لذت ببرید
 • با گوشی همراهی که اختیار دارید خیلی راحت زبان یاد بگیرید!
 • یادگیری زبان جدید به کمک هوش مصنوعی!
 • شروع روز با مطالعه زبان جدید! (لطفاً هر روز مطالعه کنید)
 • جمع بندی و سخن پایانی

اما چطور به راحتی یک زبان رو یاد بگیریم و ازش استفاده کنیم؟

?لطفاً واقع بین باشید!

تعیین هدف یکی از موثرترین راه‌ها برای دستیابی به موفقیت است. اما برخی از ماها به دلیل تعیین هدف‌های بزرگ و غیر واقعی، نا امیدی و ناکامی تجربه می‌کنیم. برای اینکه از هدفمندی بهره بیشتری ببرید، بهتر است یک هدف ساده و قابل دستیابی برای خودتان تعیین کنید. به عنوان مثال، می‌توانید ۵۰ کلمه از یک زبان جدید را انتخاب کرده و هر روز از آن‌ها استفاده کنید. سپس با آرامش و تمرکز، شروع به یادگیری گرامر زبان کنید.

بنابراین، اگر می‌خواهید زبان جدیدی را یاد بگیرید، ابتدا یک هدف ساده و قابل دستیابی برای خودتان تعیین کنید و سپس با تمرین و تکرار، به آن هدف برسید.

برای شروع یادگیری زبان ابتدا کلمات پرکاربرد و بدردبخور رو یاد بگیرید

?برای شروع یادگیری زبان ابتدا کلمات پرکاربرد و بدردبخور رو یاد بگیرید!

همه ی زبان ها تعداد شوکه کننده ای کلمه دارند . مثلا زبان انگلیسی حدود ۶۰۰,۰۰۰ تا ۱ میلیون کلمه داره که لازم نیست همه رو یاد بگیرید! 
یادگیری زبان جدید می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما شروع به درستی می‌تواند کمک کند. اگر به دنبال یادگیری زبان جدید هستید، اولین قدم باید یادگیری کلمات پرکاربرد و بدردبخور باشد. این کلمات می‌توانند شامل اعداد، رنگ‌ها، ماه های سال به میلادی اشیاء روزمره، فعل‌های پرکاربرد و… باشند. با یادگیری این کلمات، می‌توانید از ابتدا در صحبت کردن با زبان مورد نظر خود موفق باشید. همچنین این کلمات می‌توانند به شما کمک کنند تا در مکالمات روزمره خود بهتر و روان‌تر صحبت کنید. پس از یادگیری این کلمات، می‌توانید به مرور به سطوح پیشرفته‌تری از یادگیری زبان بروید.

برای شروع یادگیری زبان ابتدا کلمات پرکاربرد و بدردبخور رو یاد بگیرید

?با یک شخص بومی (که زبان مادریشان است) ارتباط داشته باشید!

بهترین راه برای یادگیری یک زبان جدید ، صحبت کردن به اون زبانه!
شما نباید تمام وقت خودتون رو صرف یادگیری گرامر و حفظ کردن لیست کلمات کنید (هرچند که اینها ضروری هستند) بلکه باید سعی کنید دوستی پیدا کنید که زبان مادریش اون زبانی باشه که شما دارین یاد میگیرین چون صحبت کردن با یک فرد واقعی و زنده به شما کمک می کند تا نسبت به خیره شدن به یک کتاب یا صفحه رایانه احساس انگیزه بیشتری در یادگیری زبان داشته باشید و در نتیجه کم کم بتونید به اون زبان صحبت کنید و حرف بزنید?

با یک شخص بومی (که زبان مادریشان است) ارتباط داشته باشید

?از کلاس های زبان هم غافل نشوید!

شرکت در کلاس زبان در یک آموزشگاه خوب بسیار در یادگیری زبان شما اثربخش خواهد بود و به یادگیری شما خیلی سرعت میبخشد.اما یک کلاس زبان خوب ، چه جور کلاسیه؟

یه کلاس خوب به کلاسی میگن که استاد با انرژی بالا تدریس کنه، قدرت انتقالش بالا باشه، با سابقه باشه، ارتباط با زبان آموز رو بلد باشه، جو کلاس و محیط آموزشگاه جذاب باشه، پشتیبانی خوبی داشته باشند، که این عوامل باعث میشه زبان آموز از یادگیری لذت ببره!

بدیهی است که چنین کلاسی بازدهی بالایی خواهد داشت و خیلی به زبان آموزان عزیز انگیزه خواهد داد. همچنین یکی دیگر از ویژگی های یه کلاس خوب این است که استاد هنگام آموزش یک زبان،  در همه ی بخش ها (speaking , writing , listening) به شما کمک کند و از متد ها و روش های درست برای آموزش استفاده بشود.

از کلاس های زبان هم غافل نشوید

✅بهترین ها را برای شما در نظر گرفته ایم تا از یادگیری زبان لذت ببرید:

خوشبختانه طی 20 سال تجربه در حوزه آموزش زبان های خارجه، همیشه هدف اصلی آموزشگاه GMT رضایت زبان آموزان و استفاده هرچه بیشتر شما عزیزان از کلاس های آموزشگاه بوده و هست بطوری که استانداردهای و ویژگی های یک موسسه زبان درجه 1 و با سابقه را در مدت این دو دهه به لطف خدای منان کسب کرده است، شما علاقه مندان به یادگیری زبان های (آلمانی، انگلیسی، ترکی استانبولی و فرانسه) میتوانید برای کسب مهارت و تسلط بیشتر در این کلاس ها شرکت نمایید. 

?با گوشی همراهی که اختیار دارید خیلی راحت زبان یاد بگیرید!

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی میتونیم از انواع اپلیکیشن ها برای یادگیری یک زبان جدید استفاده کنیم یا با نصب دیکشنری بر روی تلفن همراه در کوتاه ترین زمان ممکن معنی کلمات رو پیدا کنیم.
چیزهای به ظاهر ساده مثل تغییر دادن زبان تلفن همراه، می تونه در تسریع یادگیری کلمات ، کمک زیادی به ما بکند. خداروشکر پیشرفت تکنولوژی به ما این امکان رو داده تا کسانی که در نزدیکی محل سکونتشان آموزشگاه زبان خوبی ندارند یا برایشان مقدور نیست که در کلاس های آموزش زبان شرکت کنند، بتوانند به راحتی از دوره های آنلاین یادگیری زبان که در آموزشگاه GMT برگزار خواهد شد به کمک تلفن همراه یا لب تاپ آموزش ببینند.

با گوشی همراهی که اختیار دارید خیلی راحت زبان یاد بگیرید

?یادگیری زبان جدید به کمک هوش مصنوعی!

با توجه به پیشرفت فناوری و هوش مصنوعی، یادگیری زبان جدید به کمک این تکنولوژی‌ها می‌تواند یکی از بهترین روش‌های یادگیری برای افراد باشد. در این روش، هوش مصنوعی به عنوان یک مربی شخصی در زبان مورد نظر عمل می‌کند و به شما کمک می‌کند تا به سرعت و با کیفیت بالا زبان جدید را یاد بگیرید.

از مزایای استفاده از هوش مصنوعی در یادگیری زبان می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • امکان تنظیم سرعت یادگیری بر اساس نیاز شخص
 • تنوع در روش‌های یادگیری با توجه به سطح شخص و نیازهای آن
 • امکان تمرین با مکالمات واقعی با هوش مصنوعی
 • اصلاح خطاهای شخص در حین تمرین و یادگیری
یادگیری زبان جدید به کمک هوش مصنوعی

باید به این نکته توجه کنید که هوش مصنوعی تنها یک ابزار برای یادگیری زبان است و نمی‌تواند جایگزین یادگیری کلاسیک با معلم واقعی باشد. به همین دلیل باید با توجه به نیازهای خود، از هوش مصنوعی و یا یک معلم واقعی استفاده کنید تا به بهترین نتیجه در یادگیری زبان برسید.

در کل، هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار بسیار قدرتمند در یادگیری زبان می‌تواند کمک بزرگی به شما در این مسیر باشد. با توجه به مزایا و نکاتی که برای استفاده از این تکنولوژی بیان شد، می‌توانید به سرعت و با بهترین کیفیت، زبان جدید خود را یاد بگیرید.

?شروع روز با مطالعه زبان جدید! (لطفاً هر روز مطالعه کنید)

اغلب افرادی رو میبینیم که ادعا میکنند چند ساله مشغوله یادگیری یک زبان هستند ولی آن طور که شاید و باید مسلط نیستند و نمیتونن به خوبی به اون زبان حرف بزنند. روشن است که این افراد در طول چند سال هر هفته دو ساعت یا کمتر مطالعه داشتند در صورتیکه برای یادگیریه سریع و استفاده ی راحت از یک زبان باید هر روز دو ساعت یا بیشتر مطالعه داشته باشین!

هرچقدر بین جلسات مطالعه بیشتر فاصله بیوفتد ، بیشتر مستعد این هستین چیزایی که یاد گرفتین رو فراموش کنید چون یادگیری زبان مبتنی بر تکراره و تمرین است!

شروع روز با مطالعه زبان جدید! (لطفاً هر روز مطالعه کنید)

جمع بندی و سخن پایانی:

مواردی که در بالا ذکر شد تنها چند مورد از روش هایی هستند که برای تسهیل و تسریع یادگیری یک زبان از آنها استفاده یا کمک بگیرید.
شما میتوانید در مورد فرهنگ کشوری که با آن زبان حرف می زنند ، مطالعه کنید که بهتر آن زبان رو بفهمید و یاد بگیرید، میتوانید آنلاین بازی کنید که بازی کردن هم یک روش عالی برای تفریح ​​هنگام یادگیری است، البته بازی هایی با موضوع یادگیری زبان! که هم به شما فرصت صحبت کردن و هم بازی کردن و استفاده از اون زبان رو میده.
برای یادگیری یک زبان راه و روش های زیادی وجود داره و ماهم برای هرگونه مشاوره و راهنمایی که نیاز داشتید تا بهتر تصمیم بگیرید چه زبانی را یاد بگیرید و چه روشی را انتخاب کنید، کنارتان هستیم?? ولی در نهایت همه چیز به علاقه و تلاش خودتان بستگی دارد?

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

1 دیدگاه

 1. Avatar

  با یادگیری زبان جدید میتونیم با دنیای اطرافمون ارتباط برقرار کنیم و این خیلی جذابه


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !