رفتن به محتوا

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول میکشد؟! و راه‌های میانبر آن چیست؟!

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول میکشد؟! یکی از اولین سوال‌های زبان آموزان برای شرکت در کلاس‌های زبان آلمانی می‌باشد. خب این سوال خیلی بستگی به خودتان دارد! که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم گفت.

در این مقاله به تمامی سوالاتی که شاید برای شروع این زبان برای شما عزیزان پیش بیاید ، پاسخ داده ایم .

 • مدت زمان یادگیری زبان آلمانی چقدر است؟!
 • مواردی که باعث سردرگمی در زبان آلمانی می‌شوند؟!
 • چقدر وقت برای مطالعه زبان آلمانی بگذاریم؟!
 • انتخاب استاد و آموزشگاه زبان آلمانی مناسب
 • بهترین منابع آموزش زبان آلمانی
 • زبان آلمانی را در کوتاهترین زمان ممکن بیاموزید

مدت زمان یادگیری زبان آلمانی :

امروز با مهاجرت به کشورهای آلمان، اتریش، سوئیش، هلند، بلژیک و برخی دیگر از کشورهای اروپایی آموزش زبان آلمانی بسیار با اهمیت است.
همانطور‌ که میدانید یادگیری زبان دوم، در یادگیری زبان‌های بعدی اثر گذار خواهد بود اما بسیاری از افراد سودجو برای کسب درآمد بیشتر پیشنهاد می‌دهند اول زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؛ و بعد به سراغ زبان آلمانی بروید.
میخواهیم بگوییم که اگر زبان انگلیسی را بلد نیستید، باز هم میتوانید زبان آلمانی را به خوبی یاد بگیرید! و همچنین تلاش ، تمرینات و استمرار شما در یادگیری این زبان است که عامل موفقیت اصلی شما خواهد شد. و البته انتخاب یک متد به روز و جدید هم قطعا به شما در تسریع و لذت بخش تر کردن یادگیری کمک شایانی خواهد کرد.
اگر مشتاق هستید زبان آلمانی را به صورت اصولی ، دقیق و در زمان کوتاه تری یاد بگیرید پیشنهاد ما این است که از دوره‌های آموزش زبان آلمانی آموزشگاه GMT غافل نشوید. اما چرا؟

چون این دوره‌ها بر اساس متد های نوین که سالها تجربه از استاتید به نام و با سابقه و همچنین ایجاد فضایی دلگرم و آرام برای تمرکز بیشتر شما زبان آموزان میباشد و نیاز شما زبان آموزان عزیز از نظر درجه 1 بودن و همچنین کیفیت بالای کلاس‌های گروهی زبان آلمانی و هم کلاس‌های خصوصی زبان آلمانی برآورده خواهد شد.

مدت زمان یادگیری زبان آلمانی

مدت زمان تخمین زده شده برای یادگیری آلمانی :

هجده سال تجربه ما در آموزشگاه زبان آلمانی GMT نشان میدهد که میزان تلاش و علاقه‌ی زبان آموزان، اساتید حرفه‌ای مجموعه، بسیار پر اهمیت می‌باشد. استفاده از زبان آلمانی در زندگی روزمره به شما کمک می‌کند، سریع‌تر یاد بگیرید اما پس از ۲۴ هفته زبان آموزان معمولا میتوانند به زبان آلمانی صحبت کنند و این زبان را کامل یاد بگیرند!
در ادامه به موارد لازم جهت مهاجرت به کشور آلمان و شرایط مختلفی که سفارت آن کشور تعیین کرده است می‌پردازیم.

مدت زمان آموزش زبان آلمانی برای هر سطح :

برای اتمام سطح A1 و A2 شما به ۸ ماه زمان در کلاس‌های گروهی ترمیک زبان آلمانی نیاز دارید. و در کلاس‌های گروهی فشرده سطح A1 و A2 را در ۴ ماه به اتمام میرسانید.

برای اتمام سطح B1 و B2 به ۸ ماه زمان در کلاس‌های گروهی عمومی نیاز دارید. و در کلاس های گروهی فشرده زبان آلمانی سطوح B1 و B2 در ۴ ماه به اتمام خواهد رسید.

در کلاس‌های خصوصی برای رسیدن به سطح B2 به ۸ ماه زمان نیاز دارید.
سطح A1 بیشتر برای پیوست به خانواده کاربرد دارد و سطح B2 برای مهاجرت تحصیلی و کاری کاربرد دارد.

ما در آموزشگاه زبان GMT با استفاده از تجربه بالایی که در حوزه‌ی آموزش زبان آلمانی در این مدت مدید بدست آورده ایم، تمام تلاشمان را میکنیم که در کوتاهترین زمان ممکن شما عزیزان را به سطح B2 برای مهاجرت برسانیم.

مدت زمان آموزش زبان آلمانی برای هر سطح

مواردی که باعث سردرگمی در زبان آلمانی میشوند :

در این بخش میخواهیم در کنار شما عوامل یا اصطلاحاً ” تله های یادگیری ” را بررسی کنیم که باعث سردرگمی و کند شدن روند آموزش زبان آلمانی شما خواهد شد.

این “نباید ها” را یادتان باشد که در دام آنها نیافتید!

در زبان آلمانی هرچه جلوتر برویم مباحث گرامری مقداری پیچیده‌تر شده و زبان آموزان در این مرحله از یادگیری انگیزه‌ی خود را از دست داده (البته به دلیل نداشتن مطالعه‌ی کافی) و استفاده از روش‌های آموزشی قدیمی و حوصله سر بر ، کلاس داشتن با اساتیدی که روش تدریس اصولی را بلد نیستند ، تمرین نکردن و قرار نگرفتن در معرض زبان آلمانی، نداشتن هدف و انگیزه‌ی کافی برای یادگیری زبان آلمانی شاید مواردی باشد که شما را ناامید کرده.

پس اگر نظر ما را بخواهید آگاهانه ترین روش ، درخواست تماس و مشاوره‌ی تخصصصی ” رایگان” با کارشناسان زبان آلمانی GMT است ، همکاران ما در این بخش کنار شما خواهند بود تا انگیزه شما عزیزان را برای ادامه یادگیری بالا نگه دارید تا موارد پیچیده‌ی این زبان را به راحتی آموخته و در مکالمات روزمره‌ی خود استفاده کنید.
نتیجه مطلوب و رضایت شما ، آرزوی قلبی و هدف ماست?❤

غر زدن ممنوع!

⚠توجه داشته باشید اگر بهترین استاد زبان را هم داشته باشید اما تا خودتان نخواهید اتفاق خاصی نخواهدافتاد. و به دنبال عامل و مقصری جز خودتان هستید!
چون که یادگیری یک زبان جدی باید مستمر و هر روز ادامه داشته باشید و شما بعد از مدت خیلی کوتاهی معجزه صحبت کردن زبان آلمانی را در خودتان خواهید دید.

چقدر وقت برای مطالعه‌ی زبان آلمانی بگذاریم؟!

یکی از مهم‌ترین موارد برای یادگیری زبان آلمانی این است که چقدر در روز به مطالعه‌ی این زبان می‌پردازیم. خب قطعا هرچه زمان بیشتری برای یادگیری بگذارید، نتیجه‌ی بهتری هم خواهید گرفت.
هرچند که شاید همه ما در هفته وقت کافی برای یادگیری این زبان نداشته باشیم اما با انتخاب کلاس زبان آلمانی مناسب و روش‌های یادگیری اصولی و دقیق می‌توانیم این زمان را جبران نماییم!
همه‌ی ما با روش‌های گوناگونی زبان را یاد میگیریم‌. برای مثال گوش دادن به موسیقی، دیدن فیلم به زبان اصلی، خواندن کتب آلمانی، استفاده از اپلیکیشن‌های زبان آلمانی، به ما کمک می‌کنند که همیشه با این زبان در ارتباط باشیم.

این روش ها تماماً در دوره ی ترمیک زبان آلمانی و کلاسهای جانبی آن برگزار خواهد شد.

چقدر وقت برای مطالعه‌ی زبان آلمانی بگذاریم؟!

انتخاب استاد و آموزشگاه زبان آلمانی مناسب :

همیشه همه‌ی ما به دنبال کیفیت مطلوب و بالای آموزشی بوده‌ایم. و در این خصوص وسواس خاصی به این موضوع داریم و تحقق این امر برای ما ممکن است کار سخت و زمان بری باشد به نظر بیاید.
شما باید در مرحله‌ی اول دوره‌ای را انتخاب کنید که انگیزه را برای یادگیری زبان آلمانی بیشتر می‌کند و شما را تشویق به خواندن این زبان خواهد کرد.
از این‌ رو آموزشگاه زبان آلمانی GMT در انتخاب اساتید زبان آلمانی سنجش‌های گوناگونی از قبیل روانشناسی با زبان آموزان، نحوه‌ی روش تدریس اصولی و به روز، تست‌های تشخیص شخصیت و تست‌های بین المللی استاندارد را از تمامی اساتید خود به عمل می‌آورد، چون کیفیت یادگیری و درجه1 بودن مکالمه شما عزیزان برای ما مهم است.

بهترین منابع آموزش زبان آلمانی را کجا پیدا کنیم :

منابع آموزش زبان آلمانی زیادی وجود دارد برای مثال کتاب‌های زیادی همانند کتاب‌های کنکور در بازار موجود است.
اما مسئله این است که کدام کتاب‌ را به عنوان منبع اصلی انتخاب کنیم؟

ما در آموزشگاه زبان GMT بر اساس ارتباط مستقیم با سفارت آلمان از قوی‌ترین منبع آموزشی که مجموعه کتاب‌های STARTEN WIR می‌باشد؛ استفاده می‌کنیم.

این کتاب در سال 2019 توسط انتشارات HUEBER آلمان منتشر شده است، جزو بهترین منابع آموزش زبان آلمانی چون که منبع اصلی آزمون‌های بین المللی زبان آلمانی می‌باشد و زبان آموزان را وادار به مکالمه‌ی زبان آلمانی برای ایجاد انگیزه‌ی بیشتر خواهد کرد.

بهترین منابع آموزش زبان آلمانی را کجا پیدا کنیم

یک پیشنهاد عالی برای یادگیری سریع زبان آلمانی :

اگر قصد مهاجرت و علاقه به یادگیری زبان آلمانی دارید، همین الان میتوانید زبان آلمانی رو همانطور که دوست دارید شروع کنید.
آموزشگاه زبان GMT با تنوع زیاد کلاس‌های آموزش زبان آلمانی این شرایط را برای تمامی افراد جامعه فراهم نموده است که هر شخص با هر نوع سلیقه ای بتواند از حضور در این کلاس ها لذت یادگیری را لمس کند. اگر راجع به کلاس‌ها سوالی یا ابهامی دارید میتوانید در قسمت نظرات با ما همراه شوید یا اینکه با شماره‌های آموزشگاه تماس حاصل بفرمایید.

ممنون از همراهی گرمتان ?

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

16 دیدگاه

 1. Avatar

  با سپاس از مجموعه خوب و باسوادتون
  اساتید همگی خیلی باتجربه هستن و باحوصله به سوالات پاسخ میدن???

  • Avatar

   خدمتتون هستیم ، سلامت باشید ??

 2. Avatar

  با سپاس از مجموعه خوبتون
  اساتید باتجربه و باحوصله ای دارید???

 3. Avatar

  کلاس های زبان آلمانی تون واقعا خیلی مفید هستش و اینکه خیلی خوب روی مهارت sprechen (مکالمه) کار میکنن???

 4. Avatar

  سلام
  در حال حاضر کلاس های گروهی صرفا مکالمه هم دارین برای سطح B2؟؟

  • Avatar

   سلام
   بله برای همه سطوح داریم ☺?

 5. Avatar

  اگر کسی کتاب های menchen خونده باشه،میتونه ادامه شو با کتاب starten wir ادامه بده
  ممنون از سایت خوبتون??

 6. Avatar

  Du hast eine sehr gute Schule??
  Ich habe an Ihrer Schule bis zum B2-Niveau studiert

 7. Avatar

  من زبان آلمانی رو در آموزشگاه GMT تا سطح A2 خوندم میخوام برای دوره‌های آمادگی آزمون ثبت نام کنم. واقعا اساتید عالی دارید?

  • Avatar

   خوشحالیم که رضایت دارید ، آموزشگاه متعلق به خودتون هستش?❤?

 8. Avatar

  مقاله بسیار خوبی بود جواب خیلی از سوال‌هام رو گرفتم ممنون❤️

  • Avatar

   خوشحالیم که مفید واقع شده براتون?

 9. Avatar

  تو کلاس های خصوصی سطحA1 توی دو ماه و نیم تموم میشه ؟؟


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !