رفتن به محتوا

✅ نکات آموزشی ابتدایی برای یادگیری زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی مبتدی به این معناست که شما زبان آلمانی را با الفبا یاد می‌گیرید. به علاوه، در یادگیری زبان آلمانی مبتدی شما تفاوت لهجه و تلفظ آلمانی و انگلیسی را از بر می‌شوید زیرا حروف الفبای آلمانی لهجه متفاوتی دارد اما با انگلیسی یکسان است. 

در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات آموزش زبان آلمانی مبتدی را با شما در میان بگذاریم.


❓ چرا آموزش زبان آلمانی مبتدی را شروع کنید؟

زبان آلمانی نسبت به زبان انگلیسی کمی سخت‌تر است و در این زبان یک سری حروف به اسم حروف فرعی وجود دارد که یادگیری زبان آلمانی را کمی زمان‌بر می‌کند اما غیر ممکن نیست. به علاوه، همانطور که گفتیم، لهجه و تلفظ آلمانی با انگلیسی کاملاً فرق دارد و برای اینکه بتوانید آلمانی را با لهجه درست صحبت کنید حتماً باید با تلفظ درست کلمات آشنا شوید.

شما می‌توانید یادگیری زبان آلمانی مبتدی را با استفاده از کتاب‌ها شروع کنید یا داخل اینترنت از سایت‌های مختلف کمک بگیرید.

✅ مراحل یادگیری زبان آلمانی مبتدی

آموزش زبان آلمانی مبتدی نیازمند این است که یک سری مراحل را طی کنید. در ادامه به تمامی این مراحل برای یادگیری زبان آلمانی مبتدی اشاره می‌کنیم.

? هدف اصلی خود را مشخص کنید

اولین قدم برای یادگیری زبان آلمانی مبتدی این است که هدف خود را مشخص کنید و بدانید با چه انگیزه‌ای می‌خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید. در ادامه به لیستی از هدف‌ها برای یادگیری زبان آلمانی اشاره می‌کنیم.

 • می‌خواهید در یک دانشگاه معتبر ثبت نام کنید.
 • قصد دارید با شرکای تجاری آلمانی خود بدون مترجم صحبت کنید.
 • می‌خواهید در یک شرکت آلمانی مشغول به کار شوید و ویزای کاری آلمان را دریافت کنید.

یادگیری مبتدی زبان آلمانی به شما کمک می‌کند که مهاجرت راحت‌تری داشته باشید و اگر اولین پله برای یادگیری زبان آلمانی مبتدی را به درستی انتخاب کنید، مراحل بعد نیز برای شما آسان‌تر می‌شود.

هدف اصلی خود را مشخص کنید

? حروف الفبا را از بر شوید

وقتی وارد اصل آموزش زبان آلمانی مبتدی می‌شوید، اولین چیزی که باید یاد بگیرید الفبای زبان آلمانی است. در ابتدا تفاوت بین الفبای آلمانی و انگلیسی را یاد بگیرید اما بدانید که مصوت‌ها و صامت‌ها در این زبان با یکدیگر متفاوت هستند. ما به شما توصیه می‌کنیم که ابتدا صداها را یاد بگیرید تا بتوانید کلمات را به درستی تلفظ کنید. هنگام یادگیری الفبای زبان آلمانی، به حروف با ادغام دو حرف صدادار بیش‌تر از همه توجه کنید زیرا نحوه تلفظ این حروف، کلمه را به طور کامل تغییر می‌دهد.

بهتر است به صامت‌ها و مصوت‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید زیرا استفاده تکی از یک صامت و مصوت نسبت به استفاده دو مصوت یا صامت یکی پس از دیگری متفاوت است.

? مطلب پیشنهادی: چرا باید زبان آلمانی یاد بگیریم؟ دلایل مهم یادگیری این زبان مهم و خاص

? کلمات پرتکرار زبان آلمانی را حفظ کنید

برای یادگیری هر زبانی یک سری کلمات و حروف وجود دارد که یادگیری آن‌ها قدم اول برای ورود به آموزش آن زبان است. زبان آلمانی از این قضیه مستثنا نیست. در ابتدای کار، مکالمه ساده زبان آلمانی را با خودتان مرور کنید. در ادامه یک نمونه مکالمه زبان آلمانی را می‌بینید. این مکالمه را حفظ و در طول روز با خودتان تکرار کنید.
برای مثال:

Hallo! —سلام

Hallo! Wie geht’s? — سلام! حالت چطوره؟

Guten Morgen! — صبح به خیر!

Guten Tag! — روز به خیر!

Guten Abend! — شب به خیر!

Danke sehr! — خیلی ممنون!

Tschüss! Bis zum nächsten Mal. — خداحافظ! می بینمتون.

Ich heiße…. — اسم من …است.

Ich spreche nicht sehr gut Deutsch. — من خیلی خوب آلمانی حرف نمی زنم.

? اسم و فعل‌ها را یاد بگیرید!

بعد از یادگیری الفبا و کلمات پرتکرار به راحتی می‌توانید مکالمات ساده و ابتدایی را پیش ببرید. اما اگر می‌خواهید از یک سلام و احوالپرسی ساده جلوتر بروید، حتماً باید اسم‌‌ها و فعل‌های زبان آلمانی را بلد باشید. حتماً کلمات جدید را به صورت روزانه حفظ کنید و اصطلاحات و واژه‌های عامیانه را در تمرین مکالمات خود به کار ببرید تا برایتان مرور شود.

به عنوان یک مثال کاربردی، فرض کنید که شما قصد دارید در یک مسابقه در آلمان شرکت کنید و برای مکالمه با شرکت‌کنندگان از زبان آلمانی استفاده کنید. شما با یادگیری الفبا و کلمات پرتکرار، مکالمات ساده را متوجه می‌شوید و قادر به پرسیدن سوالات ساده مانند “چطور هستید؟” و پاسخ دادن به آن است. اما برای جلو بردن مکالمه و دریافت اطلاعات بیشتر، شما نیاز به یادگیری اسم‌ها و فعل‌های زبان آلمانی دارید. با شناختن و استفاده از اسم‌ها، می‌توانید افراد را به نام ببخشید و با آنها در مورد موضوعات مختلف صحبت کنید.

 اسم و فعل‌ها را یاد بگیرید

? دستور زبان و ساختار جمله زبان آلمانی را قورت دهید!

آموزش زبان آلمانی مبتدی نیازمند این است که دستور زبان را به طور کامل یاد بگیرید. شاید در ابتدای کار سخت‌ترین بخش، گرامر زبان آلمانی باشد اما با توجه به شباهت ساختار زبان انگلیسی با ساختار زبان آلمانی، درک قوانین دستور زبان آلمانی کار سختی نیست.
البته چون گرامر زبان آلمانی از یک قاعده مشخص پیروی می‌کند یادگیری زبان آلمانی مبتدی چندان کار دشواری به نظر نمی‌رسد.

هنگام یادگیری زبان آلمانی مبتدی، شما میتوانید با استفاده از مکالمه‌های روزمره تمرین کنید. این تمرین میتواند به شما کمک کند تا با قواعد و کلمات پرکاربرد زبان آلمانی آشنا شوید و مهارت‌های گفتاری خود را بهبود دهید.

دستور زبان و ساختار جمله زبان آلمانی را قورت دهید

? وارد یک محیط آلمانی شوید

درست شنیدید. برای آموزش زبان آلمانی مبتدی حتماً باید به زبان آلمانی صحبت کنید و وارد یک محیط آلمانی زبان شوید. اما نگران نباشید منظور ما مهاجرت کردن نیست. بهترین راه این است که در کلاس‌های زبان آلمانی شرکت کنید تا با افراد هم سطح خودتان در یک کلاس قرار بگیرید و فرصت صحبت کردن داشته باشید. اگر تمام مراحل بالا برای یادگیری زبان آلمانی مبتدی را انجام دهید اما فرصت استفاده از دانش خود را نداشته باشید، در واقع تمام انرژی و هزینه خود را تلف کرده‌اید.

به همین علت، حتماً در یک کلاس آموزش زبان آلمانی مبتدی شرکت کنید و تمام دستور زبان آلمانی و کلماتی که یاد گرفته‌اید را با همکلاسی‌های خود تمرین کنید. اما چگونه می‌توانید یک کلاس آموزش زبان آلمانی مبتدی پیدا کنید که واقعاً بر اساس سطح شما یادگیری را شروع کند؟ آیا در تهران آموزشگاهی وجود دارد که از ابتدا تا انتهای مسیر قدم به قدم همراه شما باشد؟ خوشبختانه بله. آموزشگاه GMT تنها آموزشگاهی است که به کمک آن می‌توانید یادگیری زبان آلمانی مبتدی را شروع کنید و با تمام ترس‌ها برای یادگیری این زبان خداحافظی کنید.

✅ آموزشگاه GMT کلید موفقیت برای آموزش زبان آلمانی مبتدی

همان‌طور که گفتیم، برای یادگیری زبان آلمانی مبتدی حتماً باید در یک محیط آلمانی زبان قرار بگیرید. آموزشگاه GMT این محیط آلمانی زبان برای آموزش آلمانی مبتدی را در اختیار شما قرار می‌دهد و دیگر جای هیچ نگرانی نیست. 

این آموزشگاه با برگزاری کلاس‌های متنوع در سطوح مختلف این امکان را به شما می‌دهد که فرصت شکوفایی استعدادهای خود را داشته باشید. اگر قبلاً برای یادگیری زبان آلمانی به آموزشگاه‌های دیگر مراجعه کرده‌اید اما به هر دلیلی انگیزه خود را از دست داده‌اید، آموزشگاه GMT این انگیزه را به شما برمی‌گرداند. 

این آموزشگاه از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته، مرحله به مرحله، با ارائه منابع آموزشی معتبر و اساتید خبره در امر آموزش زبان آلمانی، یک فرصت تکرار نشدنی را برای کسانی فراهم می‌کند که به دنبال یادگیری زبان آلمانی مبتدی هستند.

 آموزشگاه GMT کلید موفقیت برای آموزش زبان آلمانی مبتدی

✅ آموزشگاه GMT چه کلاس‌هایی برای یادگیری زبان آلمانی مبتدی دارد؟

زمانی که برای اولین بار وارد آموزشگاه می‌شوید تا آموزش زبان آلمانی مبتدی را شروع کنید، یک نفر شما را تعیین سطح می‌کند. بعد از تعیین سطح دقیق و اصولی، می‌توانید یادگیری زبان آلمانی مبتدی را شروع کنید. البته هر فرد با توجه به شرایطی که دارد می‌تواند در کلاس‌های مختلف خصوصی، گروهی، فشرده، نیمه فشرده و آنلاین شرکت کند. 

تمامی کلاس‌های آموزش آلمانی فرصت‌های منحصر به فردی را در اختیار زبان آموز قرار می‌دهد تا از زمان خود بهترین استفاده را ببرد و به سرعت به مرحله صحبت کردن برسد. البته کلاس‌ها با توجه به انگیزه و هدف دانش آموز نیز برگزار می‌شود. 

کلاس‌های آنلاین کاملا مناسب افرادی است که فرصت شرکت در کلاس حضوری را ندارند. از طرفی کلاس‌های گروهی و خصوصی به صورت حضوری برگزار می‌شود و افراد می‌توانند با حضور در آموزشگاه یادگیری خود را شروع کنند.

⭐ چرا باید آموزشگاه GMT را انتخاب کنید؟

آموزشگاه GMT با برگزاری کلاس‌های آموزش زبان آلمانی مبتدی و آمادگی آزمون گوته تمام راه‌های عدم پیشرفت شما را می‌بندد. در واقع این آموزشگاه بعد از اینکه سطح مبتدی را گذراندید، شما را وارد کلاس‌های آمادگی آزمون گوته می‌کند. 

با شرکت در این کلاس‌ها می‌توانید به صورت تضمینی این آزمون را قبول شوید و با یک مدرک معتبر برای مهاجرت به کشور آلمان اقدام کنید. تمامی کلاس‌ها زیر نظر اساتید نیتیو برگزار می‌شود، در نتیجه صفر تا صد زبان آلمانی را یاد می‌گیرید، به طوری که می‌توانید در آلمان صحبت کنید، درس بخوانید و مشغول به کار شوید.

به علاوه، در کنار مدرک آزمون گوته، شما این فرصت را دارید که مدرک معتبر بین المللی زیر نظر وزارت علوم دریافت کنید. این مدرک زبان آلمانی قابل ترجمه است و برای پیدا کردن کار، چه در داخل ایران و چه در خارج از کشور، کار شما را راه می‌اندازد. هدف آموزشگاه GMT صرفاً برگزاری کلاس نیست. این آموزشگاه تلاش می‌کند تا با یادگیری، یک هدف مشخص را دنبال کنید و تا به هدف خود نرسید شما را رها نمی‌کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

2 دیدگاه

 1. Avatar

  سلام ممنون از اطلاعات کاملتون، من یه مطلبی توی مجله اقتصاد آفرین خونده بودم که برای تقویت مهارت شنیداری باید پادکست آلمانی گوش بدید، خواستم بدونم برای سطح مبتدی شما چه پادکستی رو پیشنهاد میکنید؟

  • Avatar

   سلام دوست عزیز، برای تقویت مهارت شنیداری در زبان آلمانی، پادکست “Coffee Break German” را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این پادکست مناسب برای سطوح مبتدی و متوسط زبان آلمانی است و موضوعات مختلفی مانند مکالمات روزمره، اصطلاحات، و گرامر به طور آموزشی و سرگرم‌کننده رو به زبان المانی میگه.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !