رفتن به محتوا

برای یادگیری زبان آلمانی از کجا شروع کنم؟ روش های ساده برای یادگیری آلمانی از صفر!

برای افرادی که قصد مهاجرت، ادامه تحصیل و کار در کشور آلمان را دارند ، فراگیری زبان آلمانی ضروریست. اما باید بدانیم که یادگیری زبان آلمانی را از کجا باید شروع کرد؟
زبان آلمانی و انگلیسی در شکل نوشتاری حروف الفبا بسیار به همدیگر شبیه هستند. به همین دلیل یادگیری زبان آلمانی ، برای انگلیسی زبان ها و کسانی که زبان انگلیسی فرا گرفته اند، نسبت به سایر افراد آسان تر است. زبان آلمانی و انگلیسی فقط از نظر تلفظ برخی از حروف با هم تفاوت دارند.
در ادامه این این مطلب روش ها و ترفند هایی را که برای یادگیری سریعتر و اصولی آموزش این زبان نیاز دارید را آورده ایم، همراهمان باشید?

آنچه در این مقاله می خوانیم:

 • نکات مهم برای آموزش زبان آلمانی
 • ویژگی های دوره های آنلاین آموزش زبان آلمانی
 • کتاب های آموزش زبان آلمانی
 • آزمون های زبان آلمانی

نکات مهم برای یادگیری زبان آلمانی:

1- قبل از شروع یادگیری زبان آلمانی، هدف خود را مشخص کنید:

برای یادگیری زبان ، داشتن هدف بسیار اهمیت دارد. اگر بدون داشتن هدف مشخصی بخواهید زبان آلمانی یاد بگیرید ، ممکن است استمرار و انگیزه لازم را برای یادگیری نداشته باشید. بنابراین باید برای خودتان هدف مشخص کنید.

اولین قدم برای تعیین هدف، اینه که بررسی کنید چرا می‌خواهید زبان آلمانی رو یاد بگیرید؟ آیا برای تحصیل در آلمان هستید؟ یا به دلایل شغلی یا سفر به آلمان نیاز به این زبان دارید؟ با تعیین هدف اصلی، می‌تونید بهترین راهبرد‌ها رو برای یادگیری انتخاب کنید.

بعد از تعیین هدف اصلی، می‌تونید هدف‌های کوچکتر و قابل اندازه‌گیری رو برای خودتون تعیین کنید. مثلاً هدف‌هایی مثل “تسلط بر اساسه‌های گرامری”، “توانایی صحبت کردن در موقعیت‌های روزمره” یا “خواندن و فهمیدن متون آلمانی” می‌تونند هدف‌های فرعی شما باشند.

2-برای یادگیری زبان آلمانی روش درست را انتخاب کنید:

هر فردی برای یادگیری زبان آلمانی روش خاصی دارد. برای اینکار باید روش های مختلف آموزشاین زبان را بشناسید و با شناخت خودتان و سبک یادگیری ، روش موثر یادگیری آلمانی را استفاده کنید. برای جلوگیری از خستگی و دلزدگی شما از یادگیری زبان آلمانی بهتر است از روش های مختلف استفاده کنید.

 • کلاس های یادگیری حضوری و آنلاین زبان آلمانی (پیشنهاد اکثر اساتید)
 • تماشای فیلم و سریال به زبان آلمانی
 • خواندن کتاب و اخبار آلمانی
 • صحبت کردن و ارتباط با یک فرد آلمانی زبان
برای یادگیری زبان آلمانی روش درست را انتخاب کنید

3- در آموزشگاه زبان آلمانی ثبت نام  کنید!

آلمانی از زبان انگلیسی سخت تر بوده و قواعد خاص خود را دارد. قاعده خاصی در دستور زبان آلمانی در بسیاری از بخش ها وجود ندارد. به همین دلیل پیشنهاد اکثریت اساتید و کسانی که قبلاً این زبان را یاد گرفته اند این است که با ثبت نام در کلاس زبان آلمانی، کیفیت و روند یادگیری خودتان را سریعتر کنید.

?مزایای شرکت در کلاس های زبان آلمانی:

 1. تعامل مستقیم: با شرکت در کلاس‌های حضوری، شما با معلم و دیگر دانش‌آموزان در تماس مستقیم قرار می‌گیرید.
 2. تمرین صحیح تلفظ: در کلاس‌های حضوری، معلم می‌تواند به شما کمک کند تا تلفظ صحیح کلمات و عبارات را یاد بگیرید.
 3. تمرین‌های گروهی: در کلاس‌های حضوری، می‌توانید با دیگر دانش‌آموزان در تمرین‌های گروهی شرکت کنید.
 4. فرصت پرسش و پاسخ: در کلاس‌های حضوری، شما می‌توانید سوالات خود را مستقیماً از معلم بپرسید و در صورت نیاز به توضیحات بیشتر، می‌توانید از او درخواست کنید
 5. انگیزه و تشویق: حضور در کلاس‌های حضوری می‌تواند به شما انگیزه و تشویق بیشتری برای یادگیری زبان آلمانی بدهد.
 6. تجربه فرهنگی: با شرکت در کلاس‌های حضوری زبان آلمانی، شما می‌توانید با فرهنگ و تاریخ آلمان آشنا شوید.
در آموزشگاه زبان آلمانی ثبت نام کنید!

4- برای یادگیری زبان آلمانی ابتدا بخش های ساده تر را یاد بگیرید:

?ابتدا بهتر است که بخش های ساده در گرامر و مهارت های چند گانه زبان آلمانی را یاد بگیرید ؛ زیرا باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

برای شروع مسیر خود در یادگیری این زبان ، بهتر است با بخش‌های ساده‌تر آغاز کنید. این بخش‌ها شامل موضوعاتی مانند اعداد، رنگ‌ها، اجزای بدن و میوه‌ها می‌شوند. با یادگیری این عناصر اولیه، شما به طور مستقل قادر خواهید بود از آن‌ها در جملات‌تان استفاده کنید و به تدریج دایره واژگانتان را گسترش دهید.

برای یادگیری این بخش‌ها، می‌توانید از منابع متنوعی استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از کتاب‌ها، منابع آنلاین، پادکست‌ها و حتی برنامه‌های تلویزیونی استفاده کنید. همچنین، تمرین‌های تعاملی مانند گفتگوهای کوتاه و نقش‌های بازی در یادگیری زبان آلمانی بسیار موثر هستند.

به خاطر داشته باشید که یادگیری این زبان نیازمند صبر و پشتکار است. بنابراین، هر روز کمی زمان را به یادگیری این زبان اختصاص دهید و تدریجاً به سطوح پیشرفته‌تر بروید. با داشتن این انگیزه و استمرار، به زودی شاهد پیشرفت چشمگیر خود در یادگیری زبان آلمانی خواهید بود!

5- به صورت مرتب زبان آلمانی را تمرین کنید:

آموزش زبان آلمانی نیاز به برنامه ریزی و تکرار و تمرین دارد!

با تمرین منظم زبان آلمانی، می‌توانید به راحتی با جامعه و فرهنگ آلمانی آشنا شده و در مسافرت‌ها و کارهای تجاری به راحتی ارتباط برقرار کنید. برای تمرین آلمانی، می‌توانید از منابع مختلفی مانند کتاب‌ها، فیلم‌ها، پادکست‌ها و برنامه‌های آموزشی آنلاین استفاده کنید.

همچنین، پیدا کردن یک هم‌تمرین یا گروه مطالعه می‌تواند به شما کمک کند تا انگیزه خود را حفظ کنید و با دیگران در یادگیری زبان آلمانی همکاری کنید. پس برای بهتر شدن در آلمانی، هر روز یک قدم کوچک بردارید و با شور و اشتیاق به تمرین آن بپردازید!

 تکرار و تمرین

عزیزانی هم که مایل هستند که زبان آلمانی را از راه دور فرا بگیرند، می توانند از آموزش آنلاین زبان آلمانی استفاده کنند. این کلاس های آنلاین زبان آلمانی در آموزشگاه  زبان GMT هم برگزار می شود. در ادامه دوره های آنلاین یادگیری آلمانی را کامل بررسی و شرایط آن را خدمتتان توضیح داده ایم.

دوره های آنلاین آموزش زبان آلمانی به چه صورت است؟

دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی از سطح A1  تا  C2: در این دوره ، زبان آموزان ، زبان آلمانی را از دوره مبتدی تا پیشرفته به صورت مجازی فرا می گیرند.

دوره های آنلاین مکالمه محور ، گرامر محور و نگارش محور برای سطوح A2 تا C2: در این دوره ها ،مهارت های گفتاری ، نوشتاری و گرامری آموزش داده می شود.

?مزایای شرکت در کلاس های آنلاین زبان آلمانی:

1- انعطاف‌پذیری زمانی: با شرکت در کلاس‌های آنلاین، شما می‌توانید زمان مطالعه و تمرین زبان را براساس برنامه خود تنظیم کنید. این به شما امکان می‌دهد تا بهترین زمانی را برای یادگیری زبان آلمانی انتخاب کنید و با توجه به برنامه روزانه‌تان، به راحتی درس‌ها را در زمانی انتخاب کنید که برای شما مناسب است.

2- تعامل با استاد و دیگران: در کلاس‌های آنلاین، شما می‌توانید با استاد و سایر دانش‌آموزان در ارتباط باشید و در یادگیری زبان آلمانی تعامل داشته باشید. این تعاملات می‌توانند شامل پرسش و پاسخ‌ها، تمرینات گروهی و بحث‌های زبانی باشند. این امکان به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های شناختی و ارتباطی خود را بهبود بخشید و با دیگران در یادگیری زبان آلمانی همکاری کنید.

3- صرفه‌جویی در زمان و هزینه: شرکت در کلاس‌های آنلاین زبان آلمانی می‌تواند به شما کمک کند تا در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنید. به جای رفتن به محل فیزیکی کلاس، شما می‌توانید از راحتی خانه خود درس بگیرید. همچنین، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و مسائل مرتبط با حضور در کلاس حضوری را نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.

4- پشتیبانی آنلاین: در کلاس‌های آنلاین، شما امکان دسترسی به پشتیبانی آنلاین از استادان و منابع آموزشی خواهید داشت. این به شما کمک می‌کند که در هر زمانی که نیاز دارید، سوالات خود را از استادان و دیگران بپرسید و در یادگیری زبان آلمانی خود پیشرفت کنید.

✅مجموعه کتاب های محبوب و پرطرفدار آموزش زبان آلمانی:

1- مجموعه کتاب Starten Wir:

مجموعه کتاب Starten Wir یکی از جدیدترین و محبوب ترین کتاب های آلمانی برای فراگیری زبان زیبا و پرکاربرد آلمانی است. این مجموعه توسط انتشارات هوبر در سال 2018 منتشر شده است. با تمرین ها و گرامر روان و منظم، باعث شده این مجموعه کتاب ها، یادگیری آلمانی را ساده تر شود. این کتاب ها در سه جلد A1 ، A2 و B1 چاپ شده است.

2- مجموعه کتاب DaF kompakt:

مجموعه کتاب DaF Kompakt A1 – B1 شامل 450 بخش است كه از سطح A1 تا آخر سطح B1 را در بر مي‌گيرد. اين مجموعه کتاب مناسب افراديست كه تمایل دارند آلماني را براي ادامه تحصيل، كار و يا زندگي در كشورهاي آلماني زبان بياموزند و يا زبان‌ آموزاني كه مي خواهند به صورت فشرده آلمانی را فرا بگيرند.

3- مجموعه کتاب منشن (Menschen):

این کتاب به طور کامل اصول زبان آلمانی را از سطح ابتدایی تا پیشرفته به شما آموزش می‌دهد و با تکمیل این مجموعه کتاب، شما قادر خواهید بود در آزمون‌های آلمانی شرکت کنید و با دریافت گواهینامه، مراحل دریافت ویزای کشور آلمان را طی کنید. این مجموعه کتاب آموزش آلمانی شامل ۶ جلد است که سطوح A1 تا B2 را پوشش می‌دهد و تقریباً تمامی نیازهای زبان آموزان آلمانی را برطرف می‌کند.

4- مجموعه کتاب Schritte International:

سری کتاب Schritte به عنوان یکی از جدیدترین و محبوبترین مجموعه کتاب‌ها برای یادگیری زبان آلمانی شناخته می‌شود. این مجموعه همواره توانسته است تعداد زیادی از علاقمندان به یادگیری آلمانی را به خود جذب کند. از ابتدا تا انتها، این مجموعه به فراگیران کمک می‌کند تا از سطح صفر تا B1 پیشرفت کنند و اطلاعات کافی و مناسب برای دستیابی به سطوح بالاتر را فراهم می‌کند.

?نتیجه گیری:

برای آموزش زبان آلمانی مانند یادگیری هر زبان دیگری به تمرین و تکرار زیاد نیاز دارید. برای یادگیری بهتر و سریعتر آلمانی می توانید  از کتاب های خودآموز زبان آلمانی استفاده کنید. استفاده از تدریس خصوصی آلمانی هم برای سرعت بخشی به یادگیری شما ، حائز اهمیت است. اما اگر می خواهید برای یادگیری خود هزینه کمتری صرف کنید، می توانید در آموزشگاه زبان GMT سطوح مختلف آلمانی را بگذارنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.8]

3 دیدگاه

 1. Avatar

  مرسی خیلی عالی بود. ??

 2. Avatar

  من کلاس خصوصی داشتم سال گذشته تو آموزشگاهتون اساتید زحمتکش تون لطف کردن منابع دیگری رو برای تقویت مهارت شنیداری و گفتاری معرفی کردن علاوه بر کتاب
  عالی بود❤️

  • Avatar

   بله ما در کنار کلاس های ترمیک ، کلاس های جانبی کمکی هک برگزار میشه که سرعت یادگیری خیلی بالا خواهد برد.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !