رفتن به محتوا

✅ معیارهای یک آموزشگاه زبان خوب چیست؟

در دنیای به هم پیوسته امروزی، اهمیت یادگیری زبان انگلیسی یا زبان‌های روز دنیا غیر قابل انکار است. امروزه یادگیری زبان به امری واجب تبدیل شده است و شما حتما باید اقدام به یادگیری کنید اما واسطه یادگیری مناسب انتخاب یک موسسه خوب است. اگر به دنبال ارتقای شغلی و ورود به دنیای فرهنگ‌های مختلف هستید، حتما باید زبان‌های مختلف را نیز یاد بگیرید. از طرفی، یادگیری زبان جدید به خودی خود یک چالش به حساب می‌آید و اگر یک آموزشگاه زبان خوب را برای یادگیری انتخاب نکنید. مسلماً نتیجه دلخواه‌تان را نمی‌گیرید.

در ادامه این مقاله از آموشگاه GMT با ما همراه باشید تا به طور کامل با ویژگی‌های یک آموزشگاه خوب آشنا شوید و برای شروع یادگیری یک زبان جدید با قاطعیت بیش‌تری قدم بردارید.


✅ ویژگی‌های آموزشگاه زبان خوب

یک آموزشگاه زبان خوب و معتبر باید ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد که بتواند در مرحله به مرحله یادگیری زبان شما را همراهی کند. در ادامه این مطلب به چند مورد از ویژگی‌های آموزشگاه زبان خوب اشاره می‌کنیم. حتما قبل از انتخاب آموزشگاه مورد نظرتان، تک تک این ویژگی‌ها را بررسی کنید تا شروع خوبی داشته باشید.

۱- اساتید مجرب با مدرک بین المللی و سابقه کار

ستون اصلی هر آموزشگاه زبان خوب، کادر آموزشی آن است. یک آموزشگاه زبان معتبر همیشه اساتیدی را استخدام می‌کند که نه تنها به آن زبان مسلط هستند. بلکه مدرک بین‌المللی و تجربه آموزشی قابل توجهی دارند.

در نتیجه، قبل از هر چیزی به دنبال آموزشگاه زبانی باشید که روی اساتید خود سرمایه‌گذاری می‌کند و این اطمینان را به شما می‌دهد که اساتید در بالاترین سطح ممکن قرار دارند. به علاوه، یک استاد خوب  ریز و درشت نکات آموزشی زبان مورد نظر را به شما یاد می‌دهد و کلاس را طوری برگزار می‌کند که با شور و اشتیاق برای جلسه بعدی آماده باشید.

اساتید مجرب با مدرک بین المللی و سابقه کار

۲- برنامه آموزشی کامل و جامع

یک آموزشگاه زبان خوب و سطح بالا، برنامه درسی منظم و اصولی را در اختیارتان قرار می‌دهد. این برنامه آموزشی باید تمام جنبه‌های یادگیری زبان از جمله گرامر، واژگان، مهارت صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن را پوشش دهد. اگر یک برنامه آموزشی کامل داشته باشید، می‌توانید با سرعت بیش‌تری زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید و به سرعت قله‌های موفقیت را طی کنید.

آموزشگاه GMT بعد از تعیین سطح یک برنامه آموزشی منحصر به فرد در اختیارتان قرار می‌دهد و تک تک جنبه‌های آموزشی را هدف می‌گیرد. در نتیجه، بعد از چند جلسه متوجه می‌شوید که سطح زبانتان به طرز غیر قابل باوری پیشرفت کرده است.

۳- تعداد کلاس‌ها و تعداد زبان آموزان در هر کلاس

کلاس زبان با تعداد دانش آموز کم‌تر، مشارکت فعال‌تری دارد و تمامی دانش آموزان فرصت می‌کنند که خودی نشان دهند و سوالاتشان را بپرسند.
به علاوه، یک آموزشگاه زبان خوب حتماً باید تعداد کلاس‌های متعددی برگزار کند تا شانس این را داشته باشید که در کلاس‌های مختلف برای تقویت مهارت شنیداری، گفتاری، صحبت کردن یا واژگان شرکت کنید.

آموزشگاه GMT در این مرحله نیز به کمک شما می‌آید و با ارائه کلاس‌های free discussion، تقویت گرامر، مکالمه، انواع کلاس‌های فرعی و رایگان دیگر این بستر را برای شما فراهم می‌کند تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

تعداد کلاس‌ها و تعداد زبان آموزان در هر کلاس

۴- سبک آموزشی تعاملی و جذاب

یک آموزشگاه زبان خوب باید متد آموزشی خود را بر اساس بازی، فعالیت و سناریوهای دنیای واقعی پیش ببرد تا شما از یادگیری خسته نشوید. این موضوع را دست کم نگیرید زیرا شرکت در کلاس‌های شاد و پویا به شدت روی یادگیری و علاقه شما به ادامه یادگیری تاثیر می‌گذارد.

یکی از ویژگی‌های جذاب آموزشگاه GMT این است که تمامی کلاس‌ها در یک محیط شاد و مفرح برگزار می‌شود و رابطه بین زبان‌آموز با استاد بسیار دوستانه است. به طوری که زبان آموز برای شرکت در کلاس هر روز مشتاق‌تر از روز قبل می‌شود.

۵- برنامه کلاسی انعطاف پذیر

قبل از انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب این نکته را حتماً در نظر بگیرید. ممکن است زمان شما با زمان کلاس‌های آموزشگاه تطابق نداشته باشد، آیا در چنین شرایطی باید یادگیری زبان را کنار بگذارید؟ خیر، اگر یک آموزشگاه خوب با برنامه آموزشی انعطاف‌پذیر انتخاب کنید، دیگر نگران زمان‌بندی کلاس‌ها نیستید.

در واقع یک آموزشگاه زبان خوب باید کلاس‌های مختلفی مانند کلاس‌های گروهی، خصوصی، فشرده، نیمه فشرده و آنلاین را برایتان فراهم کند تا شما با توجه به شرایطی که دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید. کدام آموزشگاه چنین شرایطی در اختیارتان قرار می‌دهد؟

جواب شما آموزشگاه GMT است. این آموزشگاه انواع کلاس‌های مختلف را برایتان برگزار می‌کند و شما می‌توانید با توجه به شرایط کاری و مشغله‌ای که دارید، کلاس خودتان را انتخاب کنید. همچنین کلاس‌های خصوصی آموشگاه GMT کاملاً مناسب افرادی است که تنها در ساعات خاصی از شبانه روز می‌توانند در کلاس‌ها شرکت کنند.

? مطلب پیشنهادی: بهترین آموشگاه زبان خارجه در تهران کدام است؟

۶- استفاده از روش‌های نوین تدریس

مبادا به سراغ آموزشگاه‌هایی بروید که از روش‌های قدیمی برای آموزش استفاده می‌کنند. این روش‌ها قدیمی شده‌اند و دیگر تاثیری ندارند و تنها وقت و هزینه خود را هدر می‌دهید.

روش‌های آموزشی خوب شامل تعامل زبان آموز با همکلاسی‌ها و استاد، شرکت در بحث‌های مختلف، یادگیری با فیلم و بازی، روش‌های مکالمه محور و انواع روش‌های مختلف دیگر است. یک آموزشگاه زبان خوب باید از این روش‌ها در تمامی کلاس‌ها استفاده کند تا شما زودتر و بهتر زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید.

۷- دسترسی به منابع آموزشی

یک آموزشگاه زبان خوب باید انواع منابع آموزشی متنوع را فراهم کند تا شما بتوانید بهترین تجربه یادگیری را داشته باشید.
منابعی مانند کتابخانه، کلاس‌های فرعی رایگان و دوره‌های آنلاین برای پیشرفت مهارت های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتاری شما اهمیت دارند.

پس از حضور در کلاس، می‌توانید به کتابخانه آموزشگاه مراجعه کرده و چند کتاب داستان مربوط به زبان مورد علاقه تان را قرض بگیرید تا از این منابع بهره‌وری بهتری داشته باشید، شما همچنین میتوانید با توجه به پیشنهاد اساتید خود این کتاب ها را از طریق اینترنت نیز دانلود کنید.

دسترسی به منابع آموزشی

۸- اعطای مدرک بین المللی

هر چقدر از اهمیت این موضوع بگوییم باز هم کم گفته‌ایم. یادگیری زبان مهم است اما دریافت مدرک از خود یادگیری نیز اهمیت بیش‌تری دارد. شما ساعت‌ها وقت می‌گذارید و هزینه می‌دهید تا زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید اما اگر مدرک بین‌المللی و معتبر با قابلیت ترجمه رسمی نداشته باشید، در واقع از ۱۰۰ درصد مسیر، تنها ۴۰ درصد آن را رفته‌اید. 

به هیچ عنوان اهمیت مدرک بین‌المللی را دست کم نگیرید و تنها در آموزشگاهی ثبت نام کنید که به شما مدرک بین‌المللی بدهد. در این بخش آموزشگاه GMT بهترین گزینه است زیرا بعد از هر دوره آموزشی، مدرک بین المللی و معتبر دریافت می‌کنید و تمامی این مدارک قابل ترجمه هستند. به علاوه، می‌توانید با شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون‌های بین‌المللی مانند آیلتس، تافل و گوته برای مدرک‌های سطح بالاتر نیز آماده شوید و از این طریق تک تک اهدافتان را برای مهاجرت و یادگیری درست آن زبان تیک بزنید.

۹- موقعیت آموزشگاه

یک آموزشگاه زبان خوب موقعیت جغرافیایی مناسبی دارد، به طوری که با مترو و هر وسیله‌ای نقلیه دیگری می‌توانید به راحتی در کلاس‌ها شرکت کنید.
اگر موقعیت مکانی آموزشگاه خوب نباشد، مسلما تصور آن مسیر طولانی برای شرکت در کلاس‌ها، تمامی شور و اشتیاق شما برای یادگیری را کور می‌کند. به همین علت حتماً به آموزشگاه‌های مرکز شهر سر بزنید. زیرا این آموزشگاه‌ها خط مترو اتوبوس دارند و حتی با اسنپ و ماشین شخصی نیز می‌توانید رفت و آمد کنید. 

خوشبختانه آموزشگاه GMT در قلب تهران قرار دارد و با هر وسیله‌ای می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن خودتان را به کلاس‌ها برسانید و دیگر هیچ نگرانی نداشته باشید.

موقعیت آموزشگاه

? ویژگی‌های آموزشگاه زبان خوب در چند خط

اولین قدم برای یادگیری هر زبانی انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب است. اگر از همان ابتدای کار آموزشگاه‌تان را به درستی انتخاب نکنید. مسلما در آینده دچار مشکل می‌شوید و حتی ممکن است تمام اشتیاق برای یادگیری آن زبان را از دست بدهید.

ما در این مقاله به تمام ویژگی‌های آموزشگاه های زبان خوب اشاره کردیم تا شما یک انتخاب درست و منطقی داشته باشید. در میان بهترین آموزشگاه های زبان در تهران. آموزشگاه GMT تنها آموزشگاهی است که تمامی این ویژگی‌ها را دارد و می‌توانید به عنوان یک آموزشگاه زبان خوب روی آن حساب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

2 دیدگاه

  1. Avatar

    خیلی آموزشگاه تون رو دوس دارم ، محیطش، پرسنل مهربون و دوست داشتنی که دارن ❤


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !