رفتن به محتوا

✅ تقویت مکالمه ترکی استانبولی در 10 مرحله ساده‌ و کوتاه!

آمار جهانی افرادی که به ترکی صحبت می کنند ۹۰ میلیون در سال ۲۰۲۳ می باشد‌.
نکته جالبی که باید بدانید، در قدیم الایام رسم الخط زبان ترکی همانند فارسی بود؛ اما امروز حروف الفبای کشور ترکیه به لاتین تغییر پیدا کرده است.
حالا اگر می خواهید به تقویت مکالمه زبان ترکی خود را بهبود ببخشید، باید در یادگیری ترکی استانبولی استمرار و سماجت داشته و همیشه خود را با آن درگیر کنید تا بعد از ۳ ماه معجزه را احساس کنید!
برای اینکه بتوانید به راحت ترین شکل ممکن زبان ترکی را صحبت کنید، ساده ترین و سریعترین روش ها را به شما معرفی کرده ایم.

مراحل یادگیری و تقویت مکالمه زبان ترکی استانبولی:

✅ مرحله اول: تلفظ صحیح لغات و حروف ترکی استانبولی

زبان ترکی بعد از زبان ایتالیایی آهنگین ترین زبان دنیا می باشد. پس در اولین مرحله تلفظ صحیح لغات و حروف ترکی استانبولی از اهمیت بالایی برخوردار است‌.
همانطور که گفته شد حروف ترکی لاتین می باشد‌.
اما تلفظ حروف با انگلیسی تا حدودی متفاوت است. در کلیپ آموزشی تهیه شده تمامی نکات را به شما آموزش داده ایم:

ویدیو آموزش حروف خاص به زبان ترکی استانبولی

✅ مرحله دوم: گرامر ترکی استانبولی را به خوبی یاد بگیرید

بسیاری از زبان آموزان از گرامر و قواعد بیزار هستند‌. اما در کل باید بگوییم که اگر زمان های اصلی حال، گذشته و آینده را یاد بگیرید، ۸۰ درصد گرامر به پایان می رسد. پس نگران این موضوع هم نباشید. در گرامر ترکی معمولا پسوند و پیشوندهایی به ریشه فعل اضافه می گردد‌ و معنای جمله تغییر پیدا خواهد کرد.
آموزشگاه زبان ترکی استانبولی GMT ، بهترین کتاب ترکی استانبولی را برای سهولت یادگیری در نظر گرفته است.

✅ مرحله سوم: برای تقویت مکالمه ترکی استانبولی با جملات ترکی بازی کنید

اگر خود را درگیر جملات ابتدایی ترکی کنید به مرور زمان این جملات را گسترده تر کرده و با آموزش گرامرهای مختلف به راحتی می توانید زمان جملات خود را تغییر بدهید.
پس برای تقویت مکالمه ترکی باید استمرار داشته باشید و از تمرین دست برندارید. صبر و حوصله شما در یادگیری ترکی بسیار مهم است.
تا می توانید سوال پرسیدن به ترکی را تمرین کنید. وقتی شما سوال می پرسید، در واقع در جایگاه استاد ترکی قرار می گیرید، پس به پیشرفت مکالمه شما بسیار کمک می کند‌. سعی کنید در پاسخ هایتان از اصطلاحات رایج و روزمره ترکی که مختص افراد بومی منطقه است، استفاده کنید.
تا می توانید به فایل ها و پادکست های آموزشی به زبان ترکی گوش بدهید، حتی اگر به صورت کامل متوجه نشوید، گوشتان با واژگان و گرامر ترکی آشنا شده و در جهت پیشرفت مهارت شنیداری و صحبت کردن شما موثر است.

✅ مرحله چهارم: گوش دادن به فیلم و موزیک ترکی

اگر متوجه زبان ترکی نمی‌شوید باز هم ایرادی ندارد. در مرحله ی اول به قصد یادگیری ترکی فیلم و سریال های مورد علاقتان را به زبان اصلی نگاه کنید و به موزیک های دلخواهتان گوش بدهید. چون به مرور زمان به گوش شما کلماتی آشنا می آید و بعد از مدت کوتاهی جملاتی را کاملا متوجه خواهید شد. در این مرحله شما میتوانید جملات را تفکیک کرده و حتی گرامر استفاده شده را تشخیص دهید و این موضوع در یادگیری زبان ترکی کمک بسزایی خواهد کرد.
ما فیلم های پربیننده ترکی استانبولی را در جهت تقویت مکالمه شما عزیزان گلچین کرده ایم تا بتوانید به راحتی مهارت مکالمه خود را بهبود ببخشید.

گوش دادن به فیلم و موزیک ترکی

✅ مرحله پنجم: با کلاس های آموزشگاه زبان سرعت یادگیری را بیشتر کنید

به آموزشگاه های نزدیک محله خود یا آموزشگاه هایی که بهترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی را استفاده می‌کنند حتما سری بزنید تا با سرعت هر چه تمام تر زبان ترکی استانبولی را صحبت کنید.
ما در آموزشگاه زبان GMT دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی در طول هفته و ساعت متفاوت به صورت گروهی و خصوصی برگزار میکنیم. آخر هفته ها نیز دوره های آموزشی مختص شاغلین و دانشجویان فراهم می باشد‌. در پایان دوره‌ ی آموزشی به زبان آموزان مدرک معتبر و قابل ترجمه از وزارت علوم اعطا می شود.

✅ مرحله ششم: خواندن کتاب های ترکی استانبولی

خواندن کتاب های ترکی استانبولی یکی دیگر از روش های موثر برای تقویت مهارت مکالمه در این زبان است. با خواندن کتاب های ترکی استانبولی، شما می توانید با لغات و عبارات جدید آشنا شوید و نحوه استفاده از آنها را در جملات مختلف فرا بگیرید.

✅ مرحله هفتم: تمرین کردن با دوستان

تمرین کردن با دوستان یکی دیگر از روش های موثر برای تقویت مهارت مکالمه در ترکی استانبولی است. با داشتن یک یا چند دوست که به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند، شما می توانید با آنها به گفتگو بپردازید و نحوه استفاده از عبارات و کلمات رایج در زبان ترکی استانبولی را فرا بگیرید.
اگر دوستی در این زمینه ندارید میتوانید در کلاس های گروهی آموزشگاه شرکت کنید چرا که هم با زبان آموزان ترکی در ارتباط هستید هم استاد شما نظارت کامل بر روی آموزش دارد دقیقا کلاس های اموزش زبان ترکی GMT به همین گونه برنامه ریزی شده است که شما عزیزان در کوتاه ترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید مکالمه کنید.

✅ مرحله هشتم: استفاده از برنامه های آموزشی آنلاین

استفاده از برنامه های آموزشی آنلاین یکی دیگر از روش های موثر برای تقویت مهارت مکالمه در ترکی استانبولی است. با استفاده از این برنامه ها، شما می توانید با نحوه استفاده از کلمات و عبارات رایج در زبان ترکی استانبولی آشنا شوید و مهارت خود را در مکالمه بهبود بخشید.
در همین جهت GMT کلاس های آنلاین را برای شما با بالاترین کیفیت ممکن برگزار مینماید تا در هر جای ایران و جهان باشید بتوانید به راحتی از این کلاس ها بهره ببرید.

استفاده از برنامه های آموزشی آنلاین

✅ مرحله نهم: گوش دادن به پادکست های آموزشی ترکی استانبولی

گوش دادن به پادکست های ترکی استانبولی یکی از بهترین روش های تقویت مهارت مکالمه در این زبان است. با گوش دادن به این پادکست ها، شما می توانید با لهجه و تلفظ صحیح کلمات و عبارات آشنا شوید و نحوه استفاده از آنها را در جملات مختلف فرا بگیرید.

✅ مرحله آخر: سفر به کشور ترکیه برای تقویت مکالمه ترکی استانبولی

به دلیل همسایه بودن کشور ترکیه سفر کردن و هم صحبت شدن با افراد بومی را جدی بگیرید. چرا که اعتماد به نفس شما را بالا خواهد برد و شما بعد از گذراندن دوره ها و کلاس های ترکی به راحتی میتوانید با آنان ارتباط برقرار کرده و همچنین با افراد ترک زبان آشنا بشوید و دوستی خود را سالیان سال برقرار بکنید.
یکی از دلایل مهم دیگر، آشنا شدن با تلفظ دقیق و بومی این افراد می‌باشد. وحتی بعضی از اصطلاحات جذاب محلی ترکی استانبولی را میتوانید از آنان یادبگیرید. در همین جهت مکالمه ترکی شما بسیار تقویت خواهد شد.

سفر به کشور ترکیه برای تقویت مکالمه ترکی استانبولی

جمع بندی:

در نهایت، باید گفت که تقویت مهارت مکالمه در ترکی استانبولی نیاز به صبر و تلاش دارد. با انجام تمرین های مستمر و استفاده از روش های مناسب، شما می توانید به راحتی مهارت خود را در مکالمه بهبود بخشید و با دیگران به زبان ترکی استانبولی صحبت کنید.

⭐⭐⭐⭐⭐

اگر سوالی راجب کلاس های آموزشگاه زبان GMT دارید لطفاً با کارشناسان ما در تماس باشید. برای اطلاعات بیشتر از دوره ها به قسمت دپارتمان ترکی استانبولی آموزشگاه سر بزنید.
شماره های تماس :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

7 دیدگاه

 1. Avatar

  ترکی استانبولی زبان سختیه ولی به شدت شیرین?
  آموزشگاه خیلی خوبی دارید. اساتید عاااااالییییییییییی?

 2. Avatar

  اگر شاگردی همه نکاتی که فرمودین رو در کنار کلاس اومدن رعایت کنه واقعا میتونه به راحتی بعد از گذشت ۴ ماه ترکی استانبولی رو صحبت کنه

 3. Avatar

  باتشکر از سایت و مجموعه خوبتون
  کلاس های صرفا هم مکالمه هم لطفا برگزار کنید

 4. Avatar

  اسانيد حرفه اي و باسوادي دارين واقعا خيلي خوب راهنماييم كردن

 5. Avatar

  سلام خوبین واقعا خسته نباشید برای زحماتتون سپاسگزارم ، دوره رایگانتون کاربردی و بسیار عالی بود ??❤?

  • Avatar

   سلامت باشید، خوشحالیم براتون مفید بوده و رضایت داشتید.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !