رفتن به محتوا

یادگیری زبان انگلیسی از صفر: با این روش میتوانید از همین حالا شروع کنید!

انگلیسی زبان دوم همه مردم جهان است. هر کجا که زندگی می‌کنید، حتماً باید زبان انگلیسی را یاد بگیرید زیرا برای مهاجرت و پیدا کردن یک شغل مناسب، توانایی مکالمه انگلیسی حرف اول را می‌زند.

مطمئناً سوالی که ذهن شما را درگیر می‌کند این است که برای یادگیری زبان انگلیسی از مبتدی چه روشی را پیش بگیرید. آموزشگاه GMT در کنار شماست تا صحبت کردن به زبان انگلیسی را به راحتی یاد بگیرید.

در ادامه به بررسی کامل ‌روش‌های یادگیری زبان انگلیسی از مبتدی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

?آنچه در این مطلب میخوانیم:

 • یادگیری زبان انگلیسی از صفر و ساخت آینده بهتر
 • ورود به بازار بین الملل با یادگیری اصول مکالمه انگلیسی
 • 4 روش سریع و موثر برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه
 • بهترین فرصت‌های شغلی با یادگیری زبان انگلیسی از مبتدی
 • کلام آخر

یادگیری زبان انگلیسی از صفر و ساخت آینده بهتر

اگرچه در ابتدا یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم کمی سخت به نظر می‌رسد، اما اگر از اصول درست استفاده کنید، بدون شک موفق می‌شوید. علاوه بر این، انتخاب بهترین آموزشگاه نیز به شما کمک می‌کند که صحبت کردن به زبان انگلیسی را با روش درست و اصولی یاد بگیرید.

آموزشگاه GMT است به دلیل 18 سال سابقه در امر آموزش زبان انگلیسی و آمار قبولی بالای زبان آموزان در آزمون های بین المللی آیلتی و تافل و همچنین اعتماد شما عزیزان توانسته است به یکی از بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی در تهران تبدیل شود، و به شما کمک خواهیم کرد تا مکالمه انگلیسی را قورت بدهید و با روش‌های ساده و کاربردی سطح زبان انگلیسی خود را برای ساخت آینده‌ای بهتر و درآمد بیشتر بالا ببرید.

ساخت آینده بهتر

?لطفاً توجه کنید!

نکات مهمی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که در ادامه تمام نکات را بررسی می‌کنیم. ما مطمئن هستیم اگر این روش‌ها را استفاده کنید، با سرعت بیشتری زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید. فراموش نکنید که یادگیری زبان انگلیسی زمان‌بر است، اما یک آموزشگاه معتبر و یک استاد زبان انگلیسی کارآزموده، مسیر شما را راحت‌تر می‌کند.

ورود به بازار بین الملل با یادگیری اصول مکالمه انگلیسی

زبان انگلیسی زبان اینترنت و رسانه‌های محبوب است. اکثر صفحات و سایت‌های معروف به زبان انگلیسی هستند، بنابراین اگر زبان انگلیسی را خوب یاد بگیرید، می‌توانید با قدرت و اعتماد به نفس بیشتری در جامعه بین‌الملل حضور پیدا کنید. 

بدون شک همه ما به دنبال درآمد دلاری هستیم و راه ورود به بازار بین الملل و کسب درآمد دلاری در هر رشته‌ای نیاز به سطح بالای مکالمه انگلیسی دارد.

علاوه بر این، امروزه برای ورود به بازار کار، حتماً باید زبان انگلیسی قوی داشته باشید و بدون دانش زبان انگلیسی و عدم توانایی مکالمه انگلیسی، نمی‌توانید وارد بازار جهانی شوید. بنابراین، به شما توصیه می‌کنیم که صحبت کردن به زبان انگلیسی را تقویت کنید و از روش‌های درست و دقیق برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر بهره ببرید.

بازار بین الملل

چقدر زمان لازم است تا زبان انگلیسی را یاد بگیرید؟

زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم متغیر است و بسته به چندین عامل تعیین می‌شود. این عوامل شامل سطح تسلط فعلی شما بر زبان‌های دیگر، روش‌های یادگیری که انتخاب می‌کنید، و میزان تعامل روزانه‌تان با زبان انگلیسی است. علاوه بر این، سن شما نیز ممکن است بر سرعت یادگیری تأثیر بگذارد؛ جوانان معمولاً زبان جدید را سریع‌تر فرا می‌گیرند.

برای دستیابی به سطوح مختلف مهارت زبانی بر اساس چارچوب مرجع اروپایی مشترک (CEFR)، کمبریج انگلیش تخمین‌های زیر را برای “ساعات یادگیری هدایت‌شده” ارائه داده است. این ساعات صرفاً شامل زمان‌هایی می‌شود که تحت نظارت مستقیم انجام می‌پذیرد و زمان‌هایی که به تمرین خودجوش و غیررسمی اختصاص دارد را دربر نمی‌گیرد.

جدول زمانی تقریبی مورد نیاز برای رسیدن به هر سطح از CEFR:

سطح CEFRساعت کار لازم (تقریبی)
C21000 الی 1200
C1700 الی 800
B2500 الی 600
B1350 الی 400
A2180 الی 200
A190 الی 100

لطفاً توجه داشته باشید که این زمان‌ها تنها مرجعی هستند و ممکن است فرد به فرد متفاوت باشند. برای بهره‌برداری حداکثری از زمان یادگیری، پیشنهاد می‌شود که وقت قابل توجهی را به فعالیت‌های زبانی غیررسمی اختصاص دهید، مانند خواندن مطالب انگلیسی، تماشای فیلم‌ها، و شرکت در مکالمات. این تمرینات عملی که به سه شاخه exposure، study و practice تقسیم می‌شوند، کلید موفقیت در یادگیری زبان هستند.

اولین گام در یادگیری زبان انگلیسی: شناخت نیازهای شخصی

هر سفری با یک قدم آغاز می‌شود و سفر یادگیری زبان انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. قبل از هر چیز، شناسایی دقیق نیازهای شخصی و سطح فعلی دانش زبانی شما ضروری است. این شناخت به شما کمک می‌کند تا مسیر یادگیری خود را به شکلی هدفمند ترسیم کنید و بهترین استفاده را از زمان و منابع خود ببرید. در اینجا برخی از سناریوهای رایج که ممکن است با آن‌ها روبرو شوید، آورده شده است:

 • مسافرت به کشورهای انگلیسی‌زبان: اگر اولویت شما سفر است، تسلط به مکالمات پایه و درک عبارات کاربردی تا سطح B1 می‌تواند نیاز شما را برآورده سازد.
 • آمادگی برای آزمون‌های زبان: آیا قصد دارید در آزمون‌هایی نظیر IELTS یا TOEFL شرکت کنید؟ نمره هدف شما، سطح زبانی را که باید به آن دست یابید مشخص می‌کند.
 • تجربه فرهنگی عمیق‌تر: اگر می‌خواهید از محتوای سرگرم‌کننده مانند فیلم‌ها، سریال‌ها و موسیقی به زبان انگلیسی نهایت لذت را ببرید، تقویت مهارت‌های شنیداری شما اولویت بالایی دارد.

نیازهای شما ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند، بنابراین مهم است که برای انعطاف‌پذیری در یادگیری خود برنامه‌ریزی کنید. از تمرکز بیش از حد بر یک مهارت خاص در مراحل اولیه خودداری کنید و به جای آن، به تقویت همه جانبه مهارت‌های زبانی بپردازید.

اگر آماده‌اید که مسیر یادگیری زبان انگلیسی خود را آغاز کنید، اینجا کلیک کنید تا از طریق تعیین سطح آنلاین ما، سطح دقیق خود را مشخص نمایید و با اطمینان بیشتری پیش بروید.

 ✅4 روش سریع و موثر برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

روش‌های زیادی برای یادگیری مکالمه انگلیسی و بالا بردن سطح دانش زبان انگلیسی وجود دارد. در ادامه به بررسی چند مورد از نتیجه‌بخش‌ترین‌ روش‌ها اشاره می‌کنیم. اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، حتماً از این روش‌ها استفاده کنید.

ما در آموزشگاه GMT به تمام زبان‌جویان خود ‌روش‌های یادگیری بهتر زبان انگلیسی را آموزش می‌دهیم. ما به دنبال آموزش هدفمند هستیم. در نتیجه، یادگیری زبان انگلیسی از صفر، اولویت اول ماست. همچنین استادان نیتیو زبان انگلیسی در آموزشگاه GMT روش‌های زیر را به دانش آموزان خود پیشنهاد می‌کنند تا در خانه نیز نهایت استفاده را از اوقات فراغت خود ببرند.

1- هرچه زودتر مکالمه انگلیسی را شروع کنید:

اگر قصد دارید که صحبت کردن به زبان انگلیسی را زودتر از دیگران یاد بگیرید، حتماً باید به طور مکرر مکالمه انگلیسی داشته باشید. هرچه زودتر ترس‌های خود را کنار بگذارید و صحبت کردن به زبان انگلیسی را شروع کنید، مسیر موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی را با سرعت بیشتری طی می‌کنید.

ساده‌تر بگوییم، اگر ساعت‌ها لغت حفظ کنید و درس‌های گرامری را قورت دهید، اما صحبت کردن به زبان انگلیسی را تمرین نکنید، نتیجه دل‌خواه را به دست نمی‌آورید.

آموزشگاه زبان GMT، مکالمه انگلیسی را در صدر استراتژی‌های آموزشی خود قرار می‌دهد و تمامی دانش آموزان مکالمه انگلیسی را با اصول درست یاد می‌گیرند. به علاوه، دانش آموزان در کلاس‌های آموزشی مجبور به صحبت کردن می‌شوند و از این طریق با ترس‌های خود مقابله می‌کنند.

 مکالمه انگلیسی رو شروع کنید

2- کتاب انگلیسی بخوانید:

خواندن کتاب و مطالب انگلیسی یکی از روش‌های بسیار مهم برای یادگیری زبان انگلیسی از مبتدی است. همیشه سعی کنید در روز یک ساعت وقت بگذارید و مطالب انگلیسی را بخوانید. نیازی نیست کتاب تهیه کنید زیرا سایت‌های زیادی در موضوعات مختلف وجود دارد. تنها با یک سرچ ساده می‌توانید در روز یک ساعت مطالب مفید به زبان انگلیسی بخوانید. 

زمانی که مطالب انگلیسی می‌خوانید با واژگان جدید آشنا می‌شوید و یادگیری واژگان جدید صحبت کردن به زبان انگلیسی را برای شما راحت‌تر می‌کند.

کتاب انگلیسی بخوانید

3- برنامه منظم برای مکالمه انگلیسی داشته باشید

اگر می‌خواهید یادگیری زبان انگلیسی از صفر را شروع کنید، حتماً باید تمرین منظم داشته باشید و این نظم را به یک عادت تبدیل کنید. باید برنامه روزانه خود را طوری بنویسید که به طور تضمینی حداقل دو ساعت در روز برای مکالمه زبان انگلیسی وقت داشته باشید.

برای یادگیری زبان انگلیسی حتماً باید مسئولیت پذیر باشید و اراده خود را برای صحبت کردن به زبان انگلیسی تقویت کنید. می‌توانید یک هشدار تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که یک ساعت خاصی را برای مکالمه انگلیسی بگذارید.

اگر در دسته افرادی هستید که نمی‌توانید برنامه خود را به درستی تنظیم کنید، می‌توانید در کلاس‌های مکالمه انگلیسی آموزشگاه GMT شرکت کنید. در واقع، زمانی که می‌دانید باید در کلاس شرکت کنید، تمرین می‌کنید و مجبور به صحبت می‌شوید و به این ترتیب صحبت کردن به زبان انگلیسی را به یک عادت روزانه تبدیل می‌کنید.

برنامه منظم

4- با فلش کارت دایره لغات خود را تقویت کنید

فلش کارت‌ها برای یادگیری لغات جدید به شما کمک می‌کنند. اما مراقب باشید. اگر زیاد درگیر فلش کارت شوید ممکن است وقت زیادی را صرف یادگیری لغات کنید و از صحبت کردن به زبان انگلیسی غافل شوید. به شما توصیه می‌کنیم که بعد از حفظ لغات، آن‌ها را به صورت جمله استفاده کنید تا از این طریق مکالمه انگلیسی خود را نیز ارتقا دهید.

بهترین کار این است که در یک کلاس آموزشی ثبت نام کنید و قبل از ورود به کلاس لغات جدید را حفظ کنید تا در کلاس و هنگام مکالمه انگلیسی از آن لغات استفاده کنید.

 فلش کارت دایره لغات

بهترین فرصت‌های شغلی با یادگیری زبان انگلیسی از مبتدی:

۷۰ درصد مشاغل در سراسر دنیا نیاز به سطح زبان انگلیسی بالا دارند. به علاوه برخی از مشاغل از شما مدرک زبان انگلیسی می‌خواهند. در نتیجه یادگیری مکالمه انگلیسی در بهترین آموزشگاه تهران می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

آموزشگاه GMT به شما کمک می‌کند که با یادگیری زبان انگلیسی بهترین فرصت‌های شغلی را از آن خود کنید و از این طریق درآمد دلاری داشته باشید.

فراموش نکنید که بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان، به خصوص ایران، حضور بین‌المللی دارند و در نتیجه تمامی این شرکت‌ها نیاز به افرادی دارند که در صحبت کردن به زبان انگلیسی مهارت بالایی دارند.

وجه تمایز آموزشگاه GMT با دیگر آموزشگاه‌ها این است که روی مکالمه زبان انگلیسی تمرکز بالایی دارد و شما به طور کاربردی زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید. علاوه بر این، ما به شما کمک می‌کنیم که با یادگیری اصولی زبان انگلیسی بهترین مشاغل را در سطح بین‌الملل پیدا کنید.

?کلام آخر:

یادگیری هدفمند زبان انگلیسی با آموزشگاه GMT اما چرا و به چه دلیل؟

اگر به دنبال بهبود مهارت زبان انگلیسی اللخصوص مکالمه هستید، حتماً سری به آموزشگاه GMT بزنید? ما در این آموزشگاه، در هر سطحی که باشید، به کمک اساتید زبده و حرفه ای به شما کمک می‌کنیم تا سطح مکالمه انگلیسی تا حدی بالا ببرید که بتوانید به راحتی انگلیسی را صحبت کنید.

آموزشگاه GMT از روش‌های مختلف، اصولی و کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می‌کند. هدف ما این است که شما زبان انگلیسی را کاربردی یاد بگیرید و برای کسب درآمد از آن استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

22 دیدگاه

 1. Avatar

  چقدر مقاله جذابی ، من هی فقط عکساشو نگاه میکنم?

 2. Avatar

  بابت اشتراک این اطلاعات مفید واقعاً متشکرم. خیلی خوب بود که روی نکات کلیدی تمرکز کرده بودید.

  • Avatar

   ممنون از بازخوردتان. خوشحالیم که نکات کلیدی مطرح شده در مقاله برای شما مفید بوده‌اند.

 3. Avatar

  من خیلی وقته می‌خوام انگلیسی یاد بگیرم ولی همیشه فکر می‌کردم سخته. مقاله‌تون نشون داد که می‌شه با برنامه‌ریزی درست پیش رفت. دوره‌های خاصی دارید برای کسانی که می‌خوان سریع پیشرفت کنن؟

  • Avatar

   بله، دوره های زبان انگلیسی فشرده داریم که در سریع‌ترین زمان ممکن میتونید انگلیسی رو یاد بگیرید!

 4. Avatar

  عالی بود! این مقاله به من انگیزه داد که واقعا شروع کنم به یادگیری انگلیسی.

  • Avatar

   خوشحالیم که مقاله براتون کمک کننده بوده و باعث شده انگلیسی رو شروع کنید!

 5. Avatar

  روش‌های یادگیری که توضیح دادید خیلی کاربردی و قابل فهم بودن. خیلی خوشم اومد، ممنون بابت این مقاله خوبتون!

  • Avatar

   ممنون از این که وقت گذاشتید و نظرتان را به اشتراک گذاشتید.

 6. Avatar

  با خوندن این مقاله فهمیدم چقدر مهمه که انگلیسی یاد بگیرم. آیا آموزشگاه شما برنامه‌های خاصی برای تقویت مکالمه داره؟

  • Avatar

   بله، ما برنامه‌های متعددی داریم که به تقویت مهارت‌های مکالمه‌ای شما کمک می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

 7. Avatar

  تا به حال چند تا مقاله خوندم راجع به یادگیری زبان انگلیسی، ولی این یکی واقعا مفید و راهگشا بود. خیلی ممنون!

  • Avatar

   خیلی خوشحالیم که مقاله ما توانسته نظر شما را جلب کند و مفید واقع شود.

 8. Avatar

  واقعا لذت بردم از خوندن این مقاله. راهنمایی‌هاتون برای شروع یادگیری زبان انگلیسی خیلی به درد بخور و عملیه.

  • Avatar

   خوشحالیم که مقاله برای شما مفید بوده!

 9. Avatar

  مقاله شما خیلی کمک کرد که بفهمم چطور باید شروع کنم به یادگیری زبان انگلیسی. اما می‌خواستم بپرسم که آیا روش‌های آموزشی‌تون رو میشه تو خونه هم پیاده کرد؟

  • Avatar

   بله، اکثر روش‌های آموزشی که در مقاله ما بیان شدند، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانید آن‌ها را در خانه نیز پیاده‌سازی کنید.

 10. Avatar

  خیلی خوب بود اطلاعاتتون درباره یادگیری انگلیسی. فقط یه سوال داشتم، آموزشگاه GMT کلاس فشرده زبان انگلیسی داره؟

  • Avatar

   بله، آموزشگاه GMT کلاس‌های فشرده زبان انگلیسی را ارائه می‌دهد که برای افرادی که می‌خواهند در زمان کوتاه‌تری پیشرفت کنند، مناسب است. این کلاس‌ها به شما کمک می‌کنند تا در مدت زمان کوتاهی، دانش زبانی خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.

 11. Avatar

  این مقاله دقیقاً چیزی بود که دنبالش بودم، مخصوصاً برای کسی که می‌خواد از پایه انگلیسی یاد بگیره. دستتون درد نکنه!

  • Avatar

   ممنون از شما بابت این بازخورد خوبتون!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !