رفتن به محتوا

✅ تکنیک های آزمون آیلتس برای کسب نمره 7و ⛔ تله های آن!

مسلما هر انسانی در هر آزمونی امکان اشتباه دارد.اما اشتباه در آزمون آیلتس می‌تواند میزان زیادی از نمره آزمون آیلتس را پایین بیاورد و گرفتن نمره 7 در آزمون آیلتس را خراب کند.
در طول این سال ها زبان آموزانی داشتیم که دانش زبانی خوبی داشته اند ولی در آزمون آیلتس نمره دلخواه را نمی آوردند. دلیلش مشخص است چون آزمون آیلتس تکنیک های خاص خود را دارد و همراه دانش باید از تکنیک ها و رفع اشکالات استفاده کرد. همانطور هم که میدانید هزینه آزمون آیلتس و زمانی که برای آموزش میگذارید با ارزش است.
پس نگران نباشید باهم تکنیک های آزمون آیلتس، تله های آزمون ایلتس و اشتباهاتی که ممکن است در ازمون Ielts انجام دهید را بررسی خواهیم کرد.

✅ویدیوی تکنیک های آزمون آیلتس و گرفتن نمره 7 به بالا:

آنچه در این مقاله میخوانیم:

 • لیسنینگ آیلتس، لطفاً یادت باشه این موارد رو رعایت کنی!
 • ریدینگ آیلتس، با این اشتباهات و تله ها نمره ات رو از دست نده!
 • رایتینگ آیلتس، راهنمای کامل بهترین روش‌ها برای نمره بالا
 • اسپینگ آیلتس، مهارتی که خیلی به نمره آن نیاز داری!
 • تجربه کسانی که در آیلتس نمره 7 به بالا گرفتند
 • برای گرفتن آیلتس ۷ چقدر زمان لازم است؟
 • سوالات متداول شما عزیزان

لیسنینگ آیلتس، لطفاً یادت باشه این موارد رو رعایت کنی!

در بخش لیسنیگ میتواند مکالمه یک نفر در گوشی فروشی باشد که راجب قیمت نوع گوشی و قیمت آن صحبت میکنند و ….
این نشان میدهد که آیا میتوانید اطلاعات مورد نیاز را از مکالمات شنیده شده استخراج کنید یا نه!

در ابتدا مورد مهم این است که بدون استرس و آرام باشید.
سوالی که برایتان پیش می آید این است که آیا باید به تمام سوالات آزمون جواب بدهم!؟ اگر سوالی رو متوجه نشدم یا عقب موندم چیکار کنم!؟
معمولا اشتباه رایجی که وجود دارد به دلیل مضطرب شدن و دقت و تمرکز پایین متوجه سوال گیرنده امتحان نمی شوید و در نتیجه قدرت پاسخگویی به سوال را ندارید و این مورد باعث کسر نمره می شود.
اولین نکته ای که باید بدانید این است که شما لازم نیست هر ۱۰ سوال را جواب دهید.۷ یا ۸ سوال را درست جواب دهید. پس وقتی از سوالی جا ماندید هول نکنید آن سوال را رها کنید تا سوال بعدی را از دست ندهید!

لیسنینگ آیلتس، لطفاً یادت باشه این موارد رو رعایت کنی!

ریدینگ آزمون آیلتس، با این اشتباهات و تله ها نمره ات رو از دست نده!

بخش ریدینگ در آزمون Ielts شامل خواندن متون مختلفی است،از متون ساده تا متون پیچیده تر. به عنوان مثال،یکی از سوالات ممکن است شامل خواندن یک متن در مورد یک توریستی در یک شهر خاص باشد و سپس پرسش هایی در مورد اطلاعات موجود در متن و نظرات شخصی شما مطرح شود.

این نکته را بدانیم در آزمون Ielts قرار نیست متن را بصورت کلمه کلمه بخوانیم و زمان زیادی را صرف خواندن متن کنیم. این اشتباه باعث میشه برای جواب دادن سوالات زمان کم بیاوریم.
بصورت کلی در پنج دقیقه متن را بصورت سطحی بخوانید تا ایده از موضوع و سازماندهی اش را داشته باشید.
برای زمانبندی میتوانید به تعداد سوالات دقت نمایید و زمان باقی مانده را تقسیم بر تعداد سوالات کنید و مدام به بقیه سوالات نگاه نندازید.
اگر سوالی را نتوانستید جواب دهید آن را تیک بزنید و سوال بعدی را جواب دهید و در آخر امتحان اگر وقت اضافه آوردید به آن سوال پاسخ دهید.
به این نکته توجه داشته باشید آزمون آیلتس نمره منفی ندارد. پس اگر گزینه ای به نظر شما درست می باشد انتخاب نمایید.
گول نخورید، مراقب تله ها باشید!
خیلی توجه داشته باشید در سوالات از گزینه (نادرست) استفاده میشود و لغات مشابه در متن استفاده میشود تا شما جواب غلط را انتخاب نمایید.
پس به این موضوع که کلمه نادرست می آید دقت کنید تا گول نخورید!

ریدینگ آیلتس، با این اشتباهات نمره ات رو از دست نده!

رایتینگ آیلتس، راهنمای کامل بهترین روش‌ها برای نمره بالا:

در بخش رایتینگ آزمون Ielts شما باید دو تسک رایتینگ را انجام دهید. در تسک اول،یک نوشته توضیحی کوتاه را بر اساس یک نمودار یا یک نمودار تصویری بنویسید. در تسک دوم،شما باید یک مقاله تحلیلی یا تفسیری بر اساس یک موضوع خاص بنویسید.

در نسخه آکادمیک آیلتس امکان غیر رسمی نوشتن متن وجود ندارد.
میتوانید در منزل به صورت تمرینی متنی را بنویسید و به استاد خود نشان دهید، از ایشان بخواهید در مورد متن نوشته شما نظر بدهد که آیا آکادمیک است یا خیر! این کار ها را بارها انجام دهید تا در امتحان به مشکل نخورید.
ممتحن ها دوست صمیمی ما نیستند پس صبرشان تمام میشود. سعی کنید از کلمه و جملات واضح استفاده کنید چون اگر جمله ای را متوجه نشوند زمان نمیگذارند تا دوباره جمله را از اول بخوانند و به همین دلایل نمره رایتینگ شما را پایین می آورند.
نکته بسیار مهمی که حتما توجه داشته باشید حداقل امکان از کلمات ربطی زیاد استفاده ننمایید.
در بخش رایتینگ حتما به نوشتن درست کلمات دقت کنید و قبل از امتحان حتما این بخش را تمرین نمایید.
معمولا شرکت کنندگان در زمان آزمون به علت دستپاچگی هر آنچه به ذهنشان می آیند شروع به نوشتن میکنند که این درست نیست.
سعی کنید بعد از خواندن سوال به موضوع و کلماتی که میخواهید به کار ببرید فکر کنید.
متنی که میخواهید بنویسید را در ذهن خود ساختار بندی کنید و بعد شروع به نوشتن نمایید.
در نوشتن حتما از ساختار گرامر درست استفاده نمایید.

رایتینگ آیلتس، راهنمای کامل بهترین روش‌ها برای نمره بالا

✅ اسپینگ آزمون آیلتس، مهارتی که خیلی به نمره آن نیاز داری!

مهمترین بخش Ielts اسپینگ میباشد که می‌تواند میزان زیادی نمره آیلتس شما را جا به جا کند.
در موقع آزمون به هیچ عنوان در مکالمه مکث نکنید ( بیشتر از پنج ثانیه). گاهی پیش می آید شما به علت ساخت یه جمله عالی درنگ میکنید یا علت اصلی دیگر آن فکر کردن به زبان فارسی و تبدیل همزمان به زبان انگلیسی است و این موضوع کار را خراب میکند و بدون شک نمره شما در ۵ باقی می ماند.
میتوانید در این موقعیت با استفاده از عبارت های مثل:
You Know what I’m saying!?
Let me see
That’s a tricky question
استفاده کنید تا در این زمان بتوانید به جواب و ساخت جمله خود کمک کنید.

در زمان امتحان ممتحن به هیچ عنوان به شما ایرادات و تلفظ های غلط را اعلام نمیکند.
پس رو تلفظ کلمات دقت کن.

برای راه کار توصیه میکنیم اسپینگ آیتلس را با اساتید سطح بالا Ielts تمرین کنید.
کسب نمره بالا در اسپیکینگ نیازمند تکرار و تمرین مکرر و ادای تلفظ درست کلمات و تسلط بالای شما دارد.
یک نکته را توجه داشته باشید لهجه در نمره شما تاثیری ندارد زیرا Ielts یک آزمون بین المللی است و تمام قومیت ها با لهجه های مختلف صحبت می کنند.

اسپینگ آیلتس، مهارتی که خیلی به نمره آن نیاز داری!
مثالی از بخش اسپیکینگ آیلتس:

در بخش اسپیکینگ Ielts ،شما بایک ممتحن رو به رو میشوید و 3 بخش مختلف اسپیکینگ را انجام می دهید.

در بخش اول،شما معمولا سوالاتی معرفی خودتان و self enter view را پاسخ میدهد ،مانند:

“لطفا خودتان را معرفی کنید.”

“آیا ترجیح میدهید در شهر یا روستا زندگی کنبد؟”

شما باید پاسخ هایتان را با اطلاعات شخصی و تجربیات هودتان پر کند.

در بخش دوم، شما یک موضوع خاص را توضیح میدهید. به عنوان مثال، ممکن است شما بخواهید در مورد یک موضوع مثل محیط زیست، تکنولوژی یا تفریح بحث کنید.

در بخش سوم،شما با ممتحن در مورد یک موضوع خاص گفت و گو میکنید و نقطه نظرتان را بیان میکنید.

به عنوان مثال شما میتوانید درباره مسئله های اجتماعی،فرهنگی یا تحصیل صحبت کنید.

✅ تجربه کسانی که در آیلتس نمره 7 به بالا گرفتند:


اگر قصد دارید نمره 7 در آزمون آیلتس بگیرید، باید به آن مثل یک ماجراجویی بی‌نظیر نگاه کنید. به عبارت دیگر، Ielts می‌تواند یک سفر شگفت‌انگیز به دنیای زبان انگلیسی باشد. اجازه دهید به شما بگویم چرا؟

یکی از دلایلی که تجربه‌ی آزمون آیلتس جذاب است، این است که شما در این سفر با خودتان در ارتباط خواهید بود. شما باید خودتان را به چالش بکشید، زبان انگلیسی را با تمام وجودتان یاد بگیرید و روز به روز پیشرفت کنید. این تجربه به شما اعتماد به نفس می‌دهد و به شما اثبات می‌کند که می‌توانید اهداف بزرگی را دنبال کنید.

در طی این ماجرا، شما با افراد مختلفی آشنا می‌شوید که همه به دنبال یک هدف مشترک هستند: کسب نمره‌ی بالایی در Ielts!
شما ممکن است داستان‌ها و تجربیات فرهنگی مختلف را بشنوید و به اشتراک بگذارید. این ارتباطات بین‌المللی می‌توانند به زندگیتان تنوع بخشیده و فرصت های جذابی را برای شما مهیا کند.

آزمون Ielts همچنین به شما فرصت می‌دهد تا مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشید. شما نه تنها مهارت مکالمه، بلکه مهارت‌های شنیداری، خواندن، و نوشتن خود را نیز تقویت می‌کنید. این مهارت‌ها به شما در زندگی روزمره و حرفه‌ایتان کمک زیادی می‌کنند.

به علاوه، وقتی که نمره‌ی مورد انتظار خود را در Ielts بگیرید، احساس خیلی خوبی به شما دست خواهد داد. این نمره به شما در ادامه تحصیلاتتان در دانشگاه‌ها یا در جست‌وجوی کارهای بین‌المللی بسیار کمک می‌کند.

بنابراین، تجربه‌ی کسانی که نمره 7 در آزمون آیلتس و بالاتر گرفته‌اند، یک ماجراجویی جذاب و مفهومی است که آنها را به سمت توانایی‌های جدید و دنیایی گسترده‌تر از زبان انگلیسی هدایت می‌کند. این تجربه نه تنها برای شغف به زبان، بلکه برای رشد شخصی و حرفه‌ای نیز بسیار ارزشمند است.

برای گرفتن آیلتس ۷ چقدر زمان لازم است؟

پیشنهاد می‌شود که زمان لازم برای آمادگی به آزمون آیلتس و گرفتن نمره 7 در آزمون آیلتس را با دقت مدیریت کنید. مهمترین عواملی که می‌توانند تعیین کننده زمان مورد نیاز باشند، عبارتند از:

 1. سطح زبانی فعلی: اگر سطح زبانی شما از پیش به مراتب بالاتر باشد، ممکن است زمان کمتری برای آمادگی به آزمون نیاز داشته باشید. اگر از پیش نمره‌ی بالایی در آزمون‌های مشابه داشته باشید، ممکن است کمتر از چند ماه برای آمادگی به Ielts کافی باشد.
 2. هدف نمره: اگر هدف شما نمره 7 است،قطعاً زمان بیشتری برای آمادگی نیاز دارید تا گرفتن نمره 6 . نمره‌های بالاتر نیاز به مهارت‌های بیشتری دارند و احتمالاً زمان بیشتری برای آماده شدن می‌خواهند.
 3. زمان مطالعه روزانه: تعیین زمانی که می‌توانید به مطالعه و تمرین‌های زبانی اختصاص دهید بسیار مهم است. اگر روزانه چند ساعت به مطالعه اختصاص دهید و تمرین‌های مکالمه و نوشتن انجام دهید، زمان شما تا به دست آوردن نمره 7 کمتر خواهد بود.
 4. تکنیک‌های مطالعه و آمادگی: استفاده از تکنیک های آزمون آیلتس برای مطالعه و آمادگی به میزان تسریع در رسیدن به هدف کمک می‌کند. دوره‌های آمادگی آنلاین، کلاس‌های حضوری یا کتاب‌های مناسب می‌توانند به شما در این مسیر کمک کنند.
تکنیک های آزمون آیلتس

بنابراین، زمان لازم برای گرفتن نمره 7 در آزمون آیلتس متغیر است و از شخص به شخص دیگر متفاوت است. تکنیک های آزمون آیلتس و اهمیت دادن به مهارت‌های زبانی خود، برنامه‌ریزی دقیق، و تعیین هدف‌های واقعی می‌تواند به شما کمک کند تا به سرعت به هدف خود برسید. به همین دلیل، مهمترین نکته این است که شروع کنید و به پیوستگی تلاش کنید.

جمع بندی:

همیشه برا زبان آموزان موفقیت در آزمون Ielts بسیار حائز اهمیت می باشد و همانطور که اول مقاله اشاره شد با وجود تلاش و علم بالا ممکن است به نتیجه دلخواه نرسند پس باید حتما به دنبال اشتباهات خود باشند. ما سعی کردیم در این مقاله تکنیک های آزمون آیلتس و اشتباهات رایج در آزمون آیلتس را برای شما و راهکاری های آن را ذکر کنیم.
موسسه زبان GMT با مجرب ترین و حرفه ای ترین اساتید آیلتس برای قبولی در آزمون همراه شما خواهد بود.
برای آگاهی از اطلاعات بیشتر از زمان کلاس های Ielts میتوانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 1. آیا مدرک آیلتس کمکی به پیشرفت شغلی من می‌کند؟
  بله، مدرک آیلتس نشان‌دهنده تسلط شما به زبان انگلیسی است و می‌تواند در دریافت پیشنهادهای شغلی بهتر و فرصت‌های بین‌المللی به شما کمک کند.
 2. چگونه استرس خود را در حین آزمون آیلتس کنترل کنم؟
  اولین گام برای کنترل استرس، آمادگی دقیق و استفاده از تکنیک‌های تنفس عمیق است. همچنین، تمرین‌های مکرر قبل از آزمون به شما کمک می‌کند تا با فرمت آزمون آشنا شوید و احساس اطمینان بیشتری داشته باشید.
 3. آیا باید به تمام سوالات در بخش لیسنینگ آیلتس پاسخ دهم؟
  خیر، اگر به سوالی نرسیدید یا پاسخی نمی‌دانید، بهتر است آن را رها کنید و به سوال بعدی بروید تا زمان خود را صرف سوالاتی کنید که پاسخ آن‌ها را می‌دانید.
 4. در آزمون ریدینگ آیلتس چگونه باید زمان‌بندی کنم؟
  سعی کنید متون را به صورت سطحی بخوانید تا ایده کلی از متن به دست آورید و سپس براساس تعداد سوالات، زمان خود را تقسیم‌بندی کنید.
 5. چه نکاتی را باید در نوشتن رایتینگ آیلتس رعایت کنم؟
  مهم است که متن‌هایی رسمی و آکادمیک بنویسید، از ساختارهای گرامری صحیح استفاده کنید، و قبل از آزمون به طور مداوم تمرین کنید.
 6. چگونه می‌توانم مهارت‌های اسپیکینگ خود را بهبود بخشم؟
  تمرین مکرر با یک معلم مجرب یا در یک کلاس آمادگی آیلتس، استفاده از عبارات کمکی برای پر کردن وقفه‌ها و تمرکز بر تلفظ صحیح کلمات برای افزایش نمره شما مفید است.
 7. آیا لهجه در اسپیکینگ آیلتس تاثیر دارد؟
  خیر، آیلتس یک آزمون بین‌المللی است و لهجه شما تاثیری در نمره‌دهی ندارد. مهم این است که بتوانید به طور واضح و دقیق ارتباط برقرار کنید.
 8. چقدر زمان لازم است تا به نمره 7 در آزمون آیلتس برسم؟
  زمان لازم برای رسیدن به نمره 7 در آیلتس بستگی به سطح زبانی فعلی شما، میزان تمرین روزانه، و تکنیک‌های آموزشی استفاده شده دارد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

15 دیدگاه

 1. Avatar

  کلاس های ایلتس برنامش به چ صورت هست ؟

 2. Avatar

  کلاس های ایلتس خصوصی هزینه چقدراست ؟

 3. Avatar

  لطف کنین تفاوت کلاس های گروهی و خصوصی آیتلس تون رو اعلام بکنین

  • Avatar

   لطف کنید با موسسه تماس بگیرید?

 4. Avatar

  تا به حال نمونه هایی داشتین که بتونن با کلاس هاتون نمره بالای 6.5 بگیرن

  • Avatar

   بله خیلی زیاد ، شاید بیشتر از 90 درصد ?

 5. Avatar

  خیلی عالی هستین
  من با خانم فتحی پیشتون خصوصی داشتم آیلتس ماه بودن ایشون? من نمره writing هم کم بود واقعا با task هایی که میدادن نمرم اومد بالا?

 6. Avatar

  کتاب هایی که تو کلاس گروهی و خصوصی تون تدریس می‌کنین رو لطفا معرفی کنید

 7. Avatar

  من آیلتس ۸ دارم اگر مایل باشید به عنوان مدرس میتونیم باهم همکاری کنیم.

  • Avatar

   تشریف بیارید خدمتتون هستیم??

 8. Avatar

  من شنیدم شما درصد قبول آزمون زبان آموزاتون بالا بوده درسته؟
  من الان تقریبا آیلتس 5/5 هستم چند جلسه کلاس باید داشته باشم تا آیلتس 7/5-8؟

 9. Avatar

  کلاس خصوصی هم برگزار می کنید؟

  • Avatar

   بله ، لطفاً با شماره 02188913000 تماس بگیرید همکاران و مشاوران ما اطلاعات کامل رو در اختیارتون قرار خواهند داد?


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !