Skip to content

✅ ۷ روش روش یادگیری کلمات انگلیسی از پایه؛ دامنه لغات خود را متحول کنید

زبان آموزان باید تمرکز خود را روی یادگیری لغات انگلیسی بگذارند زیرا پایه و اساس هر زبانی را کلمات و لغات آن زبان تشکیل می‌دهد. به عنوان زبان آموز حتماً هر روز کلمات جدید را پیدا می‌کنید، آنها را به خاطر می‌سپارید، با فلش کارت مدام در حال تمرین هستید، اما زمانی که نوبت به صحبت کردن می‌رسد، ناگهان همه چیز از ذهن شما خارج می‌شود. این اتفاق برای اکثر زبان آموزان می‌افتد و شما در این شرایط تنها نیستید.
اما نگران نباشید. آکادمی GMT در کنار شماست تا بهترین روش یادگیری کلمات انگلیسی را به شما معرفی کند. فراموش نکنید که شما قبل از هر چیزی باید به سراغ آموزش لغات انگلیسی از پایه بروید و بعد از آن نوبت به روش‌های مفید برای حفظ کردن آن لغات است.

✅ بهترین روش‌های یادگیری لغات انگلیسی

به طور کلی روش‌های زیادی برای یادگیری لغات و کلمات انگلیسی وجود دارد اما ما در این بخش بهترین و موثرترین آنها را معرفی می‌کنیم. آموزشگاه GMT تمام این روش‌ها به علاوه روش‌های جدید و ابداعی اساتید را در اختیار زبان آموز قرار می‌دهد تا آنها بتوانند در کمترین زمان دامنه لغات خود را بالا ببرند. 

۱- لغات جدید خود را مرور کنید

قبل از هر چیزی باید یک دفترچه یادداشت کامل از لغات جدید داشته باشید. اما صرفاً این دفترچه کار خاصی برای شما نمی‌کند، زیرا باید این لغات را با خودتان تکرار کنید. جالب است بدانید که به طور متوسط، زمانی که لغت جدید حفظ می‌کنید، تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد آن را به خاطر می‌آورید. 

اما اگر بعد از یک ساعت، سری به دفترچه لغات بزنید و بعد از آن یک روز بعد و سپس روزهای بعد نیز لغات جدید را مرور کنید، ۱۰۰ درصد هر چیزی که یاد گرفته‌اید در حافظه بلند مدت شما ثبت می‌شود.

در نتیجه هر روز ۵ دقیقه وقت بگذارید و مرتب واژگان جدید خود را تکرار کنید.

۲- رمان و کتاب انگلیسی بخوانید

بهترین روش یادگیری کلمات انگلیسی غوطه‌ور شدن در آن کلمه یا یک متن است. در واقع، زمانی که شما یک کلمه جدید را به عنوان بخشی از یک داستان یاد می‌گیرید، مسلماً کلمه به یادماندنی‌تر خواهد بود و در حافظه بلند مدت ثبت می‌شود.

زمانی که صرفاً به لیستی از کلمات نگاه می‌کنید چشم شما خسته می‌شود و بعد از یک مدت حفظ کردن کلمات را کنار می‌گذارید. اما اگر آن کلمه را در قالب یک جمله یا داستان حفظ کنید و کلمات قبل و بعد مرتبط آن را ببینید، حفظ کردن کلمه بسیار راحت می‌شود.

رمان و کتاب انگلیسی بخوانید

۳- کلمه را بخش بندی کنید و در جمله به کار ببرید

زمانی که برای یادگیری لغات کلمات انگلیسی آنها را را به تکه‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کنید یا در یک دیالوگ به کار می‌برید مسلماً راحت‌تر می‌توانید آن را حفظ کنید. 

برای مثال عبارت «to come up with» را در نظر بگیرید. حال به جای اینکه چندین بار این کلمه را با خودتان تکرار کنید و نتیجه‌ای نگیرید، بیایید و این کلمه را به صورت یک عبارت مانند «come with an idea» حفظ کنید.

همچنین برای حفظ کردن کلمه سلام نیازی نیست که از ۱۰۰ روش مختلف کمک بگیرید. به راحتی می‌توانید آن را در یک متن، دیالوگ یا جمله مانند «سلام خوبی؟ سلام. خوبم مرسی.» حفظ کنید.

۴- از صدای درونی خود کمک بگیرید

اساساً یادگیری لغات و کلمات انگلیسی یک فرایند درونی است و برای یادگیری کلمات باید وارد دنیای درونتان بشوید. توصیه می‌کنیم از مراحل زیر کمک بگیرید:

  1. یک بار لغت و کلمه انگلیسی را گوش کنید.
  2. سپس آن کلمه را داخل سرتان تکرار و به آن کلمه داخل ذهنتان گوش کنید.
  3. بعد از آن، کلمه را داخل ذهنتان مرور کنید.
  4. اکنون با صدای بلند کلمه را بگویید.
  5. صدای خودتان را ضبط کنید و دوباره به صدای خودتان گوش کنید.

۵- با کلمات جدید جمله سازی کنید

ما به طور ذاتی هر چیزی که به ما مربوط می‌شود یا در یک متن برای ما منطقی است را به خاطر می‌سپاریم. ایجاد فهرست یا فلش کارت با کلمات تصادفی و غیر مرتبط برای یادگیری لغات و کلمات انگلیسی روش خوبی است اما اگر می‌خواهید کلمه در ذهن شما باقی بماند، باید آن را با یک موضوع معنی‌دار پیوند دهید. 

برای مثال، اگر طرفدار فوتبال هستید و می‌خواهید کلمه «unstoppable» را حفظ کنید، بهتر است این کلمه را در یک جمله مربوط به فوتبال مانند جمله «Messi is unstoppable» به کار ببرید.

با کلمات جدید جمله سازی کنید

۶- لغات و عبارات را تجسم کنید

حافظه تصویری خود را برای یادگیری لغات و کلمات انگلیسی به کار ببرید زیرا ترسیم معنای کلمه، چه روی کاغذ و چه در تخیل، تاثیر زیادی روی یادگیری می‌گذارد.

برای مثال، عبارت «to keep one’s mouth shut» به معنی «بسته نگه داشتن دهان» یا «صحبت نکردن در مورد یک موضوع» است.

حال فردی با دهان بسته را تصور کنید. این حالت فرد و چهره‌ای که تصور کرده‌اید در ذهن شما می‌ماند و هیچ وقت این کلمه را فراموش نمی‌کنید.

 لغات و عبارات را تجسم کنید

۷- داستان و عبارت خنده‌دار با لغات انگلیسی بسازید

لابه‌لای یادگیری لغات و کلمات انگلیسی، داستان سرایی و شوخی را نیز چاشنی کار کنید تا تاثیر بیشتری بگیرید. در این روش شما از یک تکنیک موثر برای ارتباط بین کلمه و معنی آن استفاده می‌کنید. مثال زیر را در نظر بگیرید.

  • ‘career’ – car and beer
  • island’ – is land
  • ‘to lose’ – uh-oh, I’ve lost an ‘o’

📢 یادگیری لغات و کلمات انگلیسی با آموزشگاه GMT

تمامی روش‌هایی که گفتیم به شما کمک می‌کند که لغات و کلمات انگلیسی را یاد بگیرید اما بعد از اینکه دامنه لغات خود را گسترش دادید، نوبت به استفاده از آن کلمات می‌رسد. اما چگونه و کجا می‌توانید از دانش خودتان به نحو احسن استفاده کنید؟

درست همین جاست که آموزشگاه GMT این مسیر مبهم را برای شما روشن می‌کند. این آموزشگاه با برگزاری کلاس‌های آنلاین، حضوری، خصوصی، فشرده و نیمه فشرده و اساتید کارکشته و ماهر یک فضای پویا و جذاب برای یادگیری زبان انگلیسی در اختیارتان می‌گذارد. اما آموزشگاه GMT دقیقاً چگونه سطح زبان شما را بالا می‌برد؟

خلاصه بگوییم این آموزشگاه کلاس‌های خود را به صورت مکالمه محور برگزار می‌کند و شما می‌توانید در این کلاس‌ها کلمات و لغات جدید را یاد بگیرید و لغات و کلمات خود را به صورت مکالمه با استاد یا همکلاسی‌های خود در یک محیط واقعی استفاده کنید. 

موقعیت جذابیست نه؟ پس بیشتر از این معطل نکنید و هرچه زودتر با ثبت نام در کلاس‌های مکالمه زبان انگلیسی در آموزشگاه GMT، در عرض چند ماه و کمتر از یک سال، نه تنها دامنه لغات خود را بالا ببرید، بلکه نحوه استفاده از آن در کلمات و مکالمات را مثل آب خوردن یاد بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.2]

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !