رفتن به محتوا

✅اصلا چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ چرا با بلد بودن زبان کارها راحت تر میشه؟

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟
سود یادگیری زبان انگلیسی؟

? خب شاید مطرح کردن این سوال ها یک سری نیازها را در ذهن شما بوجود آورد و خودتان بتوانید برای آن پاسخ های متعددی بدهید. دلایل یادگیری زبان انگلیسی برای مثال میتواند شامل مواردی همچون: : اگر سفر خارج از کشور بروم ، زبان انگلیسی بدردم خواهد خورد. یا اینکه میتوانم تحقیقات و جستجوهایم در اینترنت بصورت انگلیسی با منابع بیشتر و قدرتمندتری باشد و دلایل بسیار دیگر. اما در این مقاله ما خیلی عمیق تر و موشکافانه تر به سراغ پاسخ و دلایل یادگیری این زبان شیرین و رایج پرداخته ایم که پیشنهاید میدهیم چند دقیقه همراه ما باشید ، امیدواریم که مفید و اقع شود و لذت ببرید.

زبان انگلیسی در مقایسه با زبان های فارسی ، چینی و ژاپنی ، از راحت ترین زبانهای دنیاست. اما چرا یادگیری این زبان در ذهن اکثر ماها مسیری پر چالش و حتی سخت باشد؟
خب پاسخ این سوال به نظر گروه GMT که 20 سال در حوزه آموزش زبان فعالیت دارید این است : روش اشتباه و نادرست یادگیری !

خب چه باید کرد؟

بسیاری از مردم با اصول و روش درست یادگیری زبان انگلیسی آشنایی ندارند و در هنگام شروع به یادگیری انگلیسی سردرگم و با انبوهی از منابع و متد ها مواجه خواهند شد. پس تکلیف چه میباشد؟

موسسه آموزشی و گروه زبان GMT از همان ابتدا که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی دارید. در کنار شما حضور خواهند داشت و این مسیر را با در اختیار داشتن اساتید باتجربه و به روزترین روشهای آموزشی در جهان برای یادگیری راحت زبان انگلیسی هموار ، لذت بخش و سریعتر خواهند کرد و همچنین به شما دلایل یادگیری زبان انگلیسی را نسان میدهد.

تمام تلاشمان در مجموعه GMT این است که شما عزیزان به زبان انگلیسی صحبت کنید:

تقریبا بالای 90 درصد از زبان آموزان موسسه GMT پس از طی دوره های آموزش زبان انگلیسی این توانایی را دارند که زبان انگلیسی را به صورت روان و مسلط صحبت کنند و این مسولیت و وظیفه ای است که برای ما در اولویت بوده و همیش ه درصدد بالا بردن این کیفیت خروجی از زبان آموزان هستیم.

تیم آموزشی GMT توجه بسیار ویژه ای نسبت به آموزش زبان انگلیسی در موسسه دارد و برنامه های آموزشی و جانبی خاصی را برای این بخش در نظر گرفته است. در ادامه همراه ما باشید تا دقیقتر این موضوع و اهمیت یادگیری زبان انگلیسی را بررسی و تحلیل کنیم.

? مطالبی که در این مقاله می خوانید:

 • اصلا چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟
 • زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است
 • کمک به تربیت بهتر و آینده ی روشن فرزندان با آموزش زبان انگلیسی
 • الزام یادگیری آموزش زبان در مقاطع بالاتر تحصیلی
 • یادگیری زبان دوم جهت جلوگیری از آلزایمر
 • یادگیری زبان انگلیسی جهت استفاده بهتر و مفید تر از اینترنت


چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم، آیا واجب است؟

برای نتیجه مطلوب و دلخواه قبل از اقدام و شروع کاری هر کاری ، بهتر است به دلایل و ضرورت انجام آن کار کمی فکر کنیم!

اگر دلایل و الزامات آن اقدام برایمان هدفمند ، لذت بخش و در آینده مان تاثیرگذار باشد در این صورت با استمرار و ذوق بیشتری آن کار را انجام و ادامه خواهیم داد و قطعا نتیجه ی بهتری را هم خواهیم گرفت.

بدون شک در عصر حال حاضر و پیشرفت تکنولوژی هر فرد با توجه به موقعیتهای شغلی، تحصیلی و اجتماعی خود، ضرورت یادگیری زبان انگلیسی را در می یابد و این ضرورت و لزوم شاید تا آخرین لحظه زندگیتان همراهتان باشد.

پس پیشنهاد ما این است هرچه سریعتر به فکر شروع یادگیری این زبان مهم باشید.

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم، آیا واجب است؟

? از نظر ما، یادگیری زبان انگلیسی به دلایل زیر اهمیت دارد:

1- زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است :

زبان انگلیسی در بسیاری از کشورهای جهان زبان رایج و زبان دوم محسوب می شود و در 67 کشور جهان ، زبان انگلیسی زبان رسمی مردم می باشد.

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ با یادگیری این زبان شیرین و جذاب شما می توانید به اکثر کشورهای دنیا سفر کرده و از جاذبه های جهان هستی بیشتر لذت ببرید!
موسسه زبان GMT با آموزش های جدیدی و نوینی که در پیش گرفته است راحتترین و سریع ترین متد زبان انگلیسی را ارئه نموده و شما را در سفر به کشورهای سایر میتوانید به راحتی صحبت کنید ، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و سفر با کیفیت تری را تجربه کنید.

برای مثال تصور کنید شما به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا ، انگلیس و … سفر کرده اید ، از همان بدو ورود به کشور و پیاده شدن در هواپیما شما باید با دیگران برای رفع نیازهایتان از قبیل تاکسی گرفتن ، رزرو هتل و … انگلیسی بلد باشید و بتوانید صحبت کنید و گرنه کارتان دشوار و مجبور به پرداخت هزینه بالا برای گرفتن مترجم شوید که شاید مترجم هم بخوبی خودتان نتواند منظورتان را انتقال دهد.

زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است

? مطلب پیشنهادی: معرفی و دانلود 7 کتاب داستان جذاب زبان انگلیسی برای سطح مبتدی

2- بهبود مهارت های شغلی:

اگر مهارت و استعداد بخصوصی دارید یا حرفه ای را بلد هستید و توانایی انجام و ارائه آن را دارید.
سود یادگیری زبان انگلیسی شامل کمک به شما در آن زمینه و توانایی ای که میخواهید در آن حرفه ای تر شوید است. و حتی اگر به آن حرفه تسلط کافی ندارید می توانید با تسلط به زبان انگلیسی و استفاده از منابع های رایگان زبان اصلی در بستر اینترنت مهارت کافی و پیشرفت را برای انجام آن مهارت را کسب کنید.
اگر هم فعلا مهارت ندارید و یا حرفه ای درآمد زا بلد نیستید اصلا بد به دلتان راه ندهید!
چون به کمک فیلم های آموزشی و منابع با کیفیتی رایگانی که در کانال های ویدیویی مانند آپارات ، یوتیوب و … به اشتراک گذاشته شده در اینترنت هر علاقه و حرفه ای را میتوایند یاد می بگیرید.

اما یادتان نرود که برای درک بیشتر و این محتوا های آموزشی ، زبان انگلیسی شما تقریبا باید در سطحی مطلوب و قابل قبول باشد. ما در موسسه آموزشی GMT برای هموار کردن این مسیر تا انتها در کنار شما خواهیم بود.

بهبود مهارت های شغلی

3- کمک به تربیت بهتر و آینده ی روشن فرزندان:

یک واقعیت انکار نشدنی قرن جدید این است که دیگر نمی توان کودکان را از وسایل ارتباط جمعی و دسترسی به دنیای بدون پایان اینترنت دور نگه داشت، خب پس برای اینکه فرزندان در این مسیر درست گام بردارند و آسیبی نبینند راه حل چیست ؟

جواب این پرسش یادگرفتن زبان انگلیسی است!
بله، با یادگیری زبان انگلیسی، ابتدا والدین در ارتباط با نحوه استفاده از این وسایل آگاهی لازم را پیدا کرده. و سپس فرزندان خود را در مسیر درست با استفاده از این ابزار ها آموزش می دهند.
یا شاید از طرفی شما برای داشتن آینده بهتر برای خود و فرزندانتان قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را داشته باشید!
مطمئناً یکی از مهم ترین شرایط پذیرش و راحت بودن شما در کشور مقصد، آشنایی و تسلط شما و خانواده تان به این زبان می باشد.

برای همین مورد تیم آکادمی زبان GMT با برنامه آموزشی ویژه و اختصاصی، این پروسه را باری شما راحت تر نموده تا خودتان و فرزندان عزیزتان آینده بهتری داشته باشید.

کمک به تربیت بهتر و آینده ی روشن فرزندان

4- ارتقاء شغلی شما در عرصه بین المللی و بزرگ شدن کسب و کار شما در سطح جهانی:

از دلایل یادگیری زبان انگلیسی میتوان به ارتقاء شغلی اشاره کرد. داشتن یک کسب و کار موفق، ارتباط با سایر کشورها را می طلبد.  
سود یادگیری زبان انگلیسی این است که به بهبود تجارت و گسترش با سایر کشورهای جهان کمک می کند. در نتیجه درآمد شما را افزایش خواهد یافت! و با مسلط شدن به آن قطعاً سبب رونق کسب و کار شما خواهد شد.

5- برای بورس تحصیلی و مقاطع بالاتر تحصیلی تسلط بر زبان انگلیسی از واجبات است:

همانطور که میدانید برای گرفتن بورس تحصیلی کالج و دانشگاه های خارج از کشور را باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. و یکی از مهمترین شرایط پذیرش برای این مهاجرت تحصیلی داشتن مدارک IELTS و یا TOFEL با نمرات بالا میباشد.

همچنین سود یادگیری زبان انگلیسی این است که دانشجویان را در انجام پروژه های دانشجویی خودکفا می کند و سبب می شود که دانشجویان عزیز برای انجام تحقیقات خود متحمل هزینه های سنگین نشوند.

تیم ما در موسسه آموزشی زبان GMT با آموزش های متفاوت و جدید یادگیری و آموزش، یادگیری این زبان را در سطوح مختلف راحتتر و سریع کرده. و برای دستیابی به این هدف مهم همواره در کنار شما خواهیم بود.

برای بورس تحصیلی و مقاطع بالاتر تحصیلی تسلط بر زبان انگلیسی از واجبات است

? مطلب پیشنهادی: تکنیک های آزمون آیلتس برای کسب نمره 7و ⛔ تله های آن!

6- یادگیری زبان دوم از لحاظ روحی به شما کمک می کند و از فراموشی جلوگیری خواهد کرد:

اگر میخواهید خدایی نکرده دچار فراموشی و آلزایمر نشوید ، زبان یادبگیرید!

به گفته پزشکان با یادگیری زبان دوم  تعداد بیشتری از سلول های خاکستری مغز فعالیت داشته و در واقع نوعی ورزش ذهنی است.  به همین دلیل به افرادی که در حال یادگیری مستمر نیستند، در سنین بازنشستگی هستند،  یا دارای نشانه های اولیه بیماری آلزایمر هستند و در دارای شغل های پر استرس هستند می باشند ، سود یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم و یک روش پیش گیرانه زبان دوم توصیه می شود.  
موسسه آموزشی GMT برای آموزش راحت زبان انگلیسی در تمام مقاطع سنی همراه شما عزیزان می باشد.

7- گستردگی و فراگیر شدن کاربرد اینترنت در زندگی امروز:

همانطور که میدانید زبان رسمی مورد استفاده در گوگل و سایر پایگاههای جستجو انگلیسی می باشد. 
وقتی که شما زبان انگلیسی را بلد نباشید شاید کمتر از 5 درصد اینترنت استفاده کرده اید. و این یعنی محروم ماندن از 95 درصد محتواهای بسیار با ارزش و مفید اینترنت که به زبان انگلیسی میباشد!

از آنجا که دنیای فعالیتهای اینترنتی بدون حد و مرز است. هر محتوایی که توسط شما در اینترنت گذاشته می شود. توسط شخصی در نقطه دیگر جهان قابل مشاهده است و قابل فهم به شرطی که انگلیسی بلد باشد.

یادمان باشد هرچه رو به جلو حرکت میکنیم ، فضای مجازی و دنیای اینترنت بیشتر به زندگی روزمره ما گره خواهد خورد.

گستردگی و فراگیر شدن کاربرد اینترنت در زندگی امروز

با توجه به دلایل یادگیری زبان انگلیسی میفهمیم که این زبان برای همه اقشار جامعه ضرورت دارد. البته کسانی که به دنبال پیشرفت سریعتر و کیفیت زندگی و شغلی خود هستن هرچه سریعتر اقدام به یادگیری این مهارت مهم میکنند. اما لازم است که این اقدام یعنی یادگیری زبان انگلیسی به صورت درست و اصولی انجام شود.

? اما برای قرار گرفتن در مسیر درست یادگیری راحت چه باید کرد؟

ما در مجموعه GMT شرایطی را اعم از محیط جذاب کلاسی ، کلاس های جانبی ، اساتید گلچین و درجه 1 ، ارائه مدرک معتبر با قابلیت ترجمه رسمی ، مشاورین با تجربه را فراهم کرده ایم. تا شما علاقه مندان به یادگیری زبان بتوانید خیلی راحت و اصولی زبان انگلیسی را   را شروع کرده و از مزایا و شرایط عالی آن لذت ببرید.

منتظر نظرات گرم و دیدگاه های شما همراهان عزیز هستیم ❤

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

7 دیدگاه

 1. Avatar

  تصمیم دارم بعد از عید بیام زبان یادبگیرم آلمانی بهتره یا انگلیسی !

  • Avatar

   بستگی به قصد شما از یادگرفتن زبان است ، اگر قصد مهاجرت دارید ، کشور مقصد مهم است ولی اگر برای استفاده عمومی میباشد ما زبان انگلیسی را پیشنهاد میکنیم دوست عزیز ?

 2. Avatar

  اره واقعا اصلا چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ میشه یه کاری هم کرد که همه مردم دنیا فارسی صحبت کنن??

  • Avatar

   اره چرا نشه ولی انگلیسی یاد بگیری 6 ماه طول میکشه اونی که تو میگی 6 قرن ?

 3. Avatar

  بهتره بگیم چرا نباید زبان انگلیسی یاد نگیریم؟?

 4. Avatar

  خیلی مقاله خوبی بود، واقعا بلد بودن زبان انگلیسی الان جزو واجبات هستش?


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !