رفتن به محتوا

تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال چیست؟

کدام آزمون آیلتس برای شما مناسب‌تر است، آیلتس آکادمیک یا جنرال؟
این سوال یکی از مهم‌ترین سوالاتیست که همه افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند، باید به آن پاسخ دهند. مدرک آیلتس یکی از معتبرترین مدرک‌های بین‌المللی زبان انگلیسی است و شما برای انتخاب نوع آزمون خود یعنی جنرال یا آکادمیک باید با هر دوی آنها آشنا شده، تفاوت‌ها و شباهت‌های آنها را بشناسید.

در نتیجه، شما متناسب با هدف خود مانند کار، تحصیل یا مهاجرت نوع آزمون آیلتس خود را انتخاب می‌کنید. این انتخاب، تاثیر موثری برای گرفتن نتیجه و رسیدن به هدف مورد نظر شما دارد.

ما در این مقاله از آکادمی GMT به بررسی فرق بین آیلتس آکادمیک و جنرال می‌پردازیم. تفاوت‌های آنها را توضیح می‌دهیم و شما را راهنمایی می‌کنیم که متناسب با هدف خود کدام آزمون را باید انتخاب کنید.


معرفی آیلتس آکادمیک و جنرال:

زبان آموزان با دادن آزمون آیلتس و به دست آوردن نمره خوبی از این آزمون، رزومه بهتری برای خود ایجاد می‌کنند. ما در این بخش برای انتخاب نوع آزمون آیلتس بر طبق هدف زبان‌آموز به معرفی آیلتس آکادمیک و جنرال می‌پردازیم.

معرفی آیلتس آکادمیک و جنرال
  • آیلتس آکادمیک: اگر شما قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالا یعنی کارشناسی ارشد به بالا را در خارج از کشور دارید؛ یا می‌خواهید در دوره‌های آموزشی یک رشته کاملاً تخصصی مانند انواع مهندسی‌ها یا رشته‌های پزشکی شرکت کنید، نیازمند مدرک آیلتس آکادمیک هستید.
  • آیلتس جنرال: مکالمه زبان انگلیسی یکی از اولین چالش‌هایی است که ذهن شما را برای مهاجرت به خارج از کشور درگیر خود می‌کند. اگر شما قصد اشتغال و استخدام، سرمایه‌گذاری، خرید ملک و مواردی از این قبیل را در یک کشور دیگر  دارید؛ نیازمند آزمون آیلتس جنرال هستید.

تفاوت‌ های آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال:

علاقه‌مندان به شرکت در آزمون آیلتس با توجه به هدف خود برای مهاجرت با بررسی تفاوت‌های آیلتس آکادمیک و جنرال یکی از این دو نوع آزمون را انتخاب کرده و در آن شرکت می‌کنند. ساختار کلی این دو آزمون یکسان است اما تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که در این بخش به بررسی این تفاوت‌ها می‌پردازیم.

آیلتس آکادمیکآیلتس جنرال
لحن نوشتاری رسمیلحن نوشتاری غیر رسمی
سوالات در سطح عمومیسوالات در سطح بالاتر
هدف تحصیلی افرادهدف غیر‌تحصیلی افراد
سوالات ریدینگ با موضوعات علمیسوالات ریدینگ با موضوعات عمومی‌تر
میانگین بالاتر نمره در ریدینگمیانگین پایین‌تر نمره در ریدینگ
تحلیل داده‌ها در رایتینگ تسک ۱نوشتن یک متن ساده در رایتینگ تسک ۱

تفاوت در بخش ریدینگ Reading:

بخش ریدینگ آزمون آکادمیک دارای متن‌های تخصصی‌تر است که شامل مقالات علمی هستند. در نتیجه، داوطلب برای درک مطلب این بخش نیاز به دایره واژگان وسیع‌تری دارد. در حالی که، بخش ریدینگ آزمون جنرال در مورد موضوعات عمومی‌تری مطرح می‌شود؛ یعنی شما با خواندن روزنامه‌ها، گوش دادن به اخبار انگلیسی و افزایش اطلاعات عمومی خود به راحتی از پس جواب دادن به سوالات برمی‌‌آیید.

تفاوت در بخش رایتینگ Writing:

بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک دشوارتر از آیلتس جنرال است. در قسمت اول به شما یک تصویر نمودار یا جدول می‌دهند، که باید حداکثر در ۱۵۰ کلمه آن تصویر را تحلیل کنید. سپس، یک موضوع تخصصی را در اختیار شما قرار می‌دهند که باید حدوداً ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اما در آیلتس جنرال شما باید آماده نوشتن دو متن در مورد دو موضوع عمومی‌تر در حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ کلمه باشید.

تفاوت در نمره دهی:

داوطلبان آزمون آکادمیک به سوالات کمتری در بخش ریدینگ پاسخ می‌دهند. در نتیجه، نمره خام داوطلب با توجه به نوع آزمونی که در آن شرکت می‌کند، متفاوت است. برای مثال اگر داوطلب به ۳۰ سوال از ۴۰ سوال این بخش پاسخ صحیح بدهد در آیلتس جنرال در بخش ریدینگ نمره ۵ می‌گیرد ولی در آیلتس آکادمیک نمره او ۶ می‌شود.

تفاوت در نمره دهی

“لازم به ذکر است که بخش لیسنینگ و اسپیکینگ هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال یکسان بوده و تفاوتی با یکدیگر ندارند.”

انتخاب بین آیلتس آکادمیک و جنرال:

داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس با دو نوع متفاوت آن یعنی جنرال و آکادمیک روبرو هستند؛ که هر کدام از آنها برای اهداف جداگانه کاربرد دارد.
انتخاب هدف از حضور در آزمون آیلتس، اولین کاریست که یک زبان‌آموز باید انجام دهد. اگر شما قصد کار، سرمایه‌گذاری، خرید ملک، ازدواج و یا مواردی از این قبیل را دارید، می‌توانید در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنید.
اما افرادی که می‌خواهند به تحصیل در مقاطع بالا مانند کارشناسی ارشد  دکترا و غیره بپردازند، نیازمند آزمون آیلتس آکادمیک هستند.

انتخاب بین آیلتس آکادمیک و جنرال

بنابراین، شما برای انتخاب بهترین مسیر برای رسیدن به هدف خود علاوه بر داشتن اطلاعات کافی، باید با مشاوران تحصیلی و مهاجرتی مشورت کنید.

منابع و تکنیک‌ های آمادگی آزمون آیلتس:

با توجه به توضیحاتی که تا اینجای این مقاله مطرح کرده‌ایم به این نتیجه می‌رسیم که آیلتس آکادمیک از آیلتس جنرال چالش برانگیزتر است؛ اما نمی‌توانیم بگوییم که کدام یک سخت‌تر از دیگری است. اگر شما تصمیم به گرفتن مدرک آیلتس دارید ما در آکادمی GMT با برگزاری کلاس‌های مخصوص آیلتس در یک مدت زمان مشخص، شما را برای این آزمون آماده می‌کنیم. مطمئناً در کنار هدف مشخص و انسجام شما برای یادگیری، استفاده از اساتید مجرب و منابع به روز آموزشی به شما در این مسیر کمک زیادی می‌کند. همچنین، شما می‌توانید با دادن آزمون‌های ماک آیلتس که آزمون‌هایی مشابه آزمون آیلتس هستند، از استرس خود و ناشناخته بودن این آزمون بکاهید.

داوطلبان با استفاده از این آزمون‌ها می‌توانند مهارت‌های خود را با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از آزمون آیلتس محک بزنند.

جمع‌بندی:

آزمون آیلتس برای ارزیابی مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن در زبان انگلیسی است. ما در این مقاله به توضیح آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال پرداختیم و تفاوت‌های بین آنها را بیان کردیم. در نتیجه، شما می‌توانید با توجه به هدف خود و داشتن اطلاعات کافی، نوع آزمون آیلتس خود را انتخاب کنید. ما در آکادمی GMT با حضور اساتید مجرب، استفاده از منابع مختلف و به روز آموزشی و دوره‌های آنلاین و حضوری به داوطلبان برای آمادگی این آزمون کمک می‌کنیم.

متا: مهمترین تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال هدف شرکت کردن در آزمون آیلتس است. آیلتس آکادمیک برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان برگزار می‌شود و آیلتس جنرال برای اهدافی به جز تحصیل مانند مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری و… است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !