رفتن به محتوا

✅صفر تا صد یادگیری زبان آلمانی (از شروع یادگیری تا رسیدن به آزمون گوته)

همه ما وقتی میخواهیم شروع به یادگیری یک زبان جدید کنیم سوالات زیادی همراه با بی حوصلگی به سراغمان می آید.
و از آنجایی که انتخاب زبان مناسب ویادگیری آن تاثیر زیادی بر روی آینده مان دارد پس اول از همه باید زبانی را که میتوانیم بیشترین پیشرفت را با آن داشته باشیم انتخاب کنیم.
با توجه به اینکه کشور آلمان فرصت های شغلی و تحصیلی بسیار خوبی را ایجاد کرده، زبان آلمانی به یکی از محبوب ترین زبان ها در دنیا تبدیل شده است و در آینده ای نردیک به یکی از زبان های سطح اول جهان مانند انگلیسی تبدیل خواهد شد.
امروز میخواهیم صفر تا صد آموزش این زبان را مورد بحث و کنکاوش قرار بدهیم تا شاید در در این راه پر پیچ و خم یادگیری، توانسته باشیم چراغی برای شما روشن کرده باشیم?

 1. از کجا باید شروع کنیم؟
 2. چرا یادگیری زبان آلمانی را پیشنهاد میکنیم؟
 3. برای زندگی در آلمان، چقدر باید آلمانی بلد باشیم؟
 4. مهمترین آزمون های استاندارد بین المللی زبان آلمانی
 5. بهترین منابع برای یادگیری زبان آلمانی چیست؟
 6. روش های جذاب برای یادگیری زبان آلمانی کدام اند؟
 7. چگونه می توان زبان آلمانی را با دوره های آنلاین آموخت؟
 8. چالش هایی که در فرایند یادگیری زبان آلمانی با آنها مواجه می شوید

✅ از کجا باید شروع کنیم؟

برای شروع هرکاری اول از همه باید هدفتان را مشخص کنید و انگیزه وعلاقه کافی داشته باشید،درغیر این صورت نمیتوانید هیچ کاری را به اخر برسانید و در آن موفق شوید.
برای شروع یادگیری باید روشی که با آن راحت تر هستید و از انجام آن آن لذت میبرید را انتخاب کنید (در ادامه روش های یادگیری زبان آلمانی را با جزییات کامل خدمتتان عرض خواهیم کرد) بعد میتوانید مدرسی که به این روش تدریس میکند پیدا کنید و یا به اموزشگاه های مختلف سر بزنید تا موسسه ای که مد نظرتان است را پیدا کنید و یا معلم خصوصی زبان آلمانی بگیرید و یا اگر به هر دلیلی دوست دارید در خانه بمانید و فرایند یادگیری را در منزل شروع کنید، میتوانید آنلاین آموزش ببینید.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که باید حتما از سطح مبتدی و بصورت پله ای شروع کرده و سعی نکنید جلو جلو دروس پیشرفته را بخوانید زیرا این موضوع میتواند یادگیری را دچار اختلال کند.
در حالت عادی اگر بخواهید زبان آلمانی را خوب یاد بگیرید می تواند این فرآیند ۲ تا ۳ سال به طول بیانجامد، اما اگر تمایل دارید که در کمترین زمان ممکن زبان آلمانی را بیاموزید میتوانید از دوره های شش ماهه تا یک ساله استفاده کنید و به صورت فشرده آموزش ببینید.
پس تعلل و نگرانی ها را کنار بگذارید و با امید و انگیزه بالا یادگیری را شروع کنید?

 از کجا باید شروع کنیم؟

چرا باید زبان آلمانی یادبگیریم، به چه دردمان میخورد؟

آلمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و با تکنولوژی پیشرفته، می‌تواند به عنوان یک مقصد جذاب برای تحصیل، کار و زندگی باشد.
همچنین زبان آلمانی به عنوان یکی از زبان‌های مهم و پرکاربرد اروپا، همچنان جایگاه خود را حفظ کرده و با توجه به تعداد زیادی از شرکت‌های بین‌المللی در آلمان، یادگیری زبان آلمانی می‌تواند فرصت‌های شغلی بسیاری را برای شما ایجاد کند.
علاوه بر این، آلمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه آموزش، دانشگاه‌های بسیاری با کیفیت بالا دارد که در حوزه‌های مختلفی مانند علوم پایه، مهندسی، پزشکی و … فعالیت می‌کنند.
? با توجه به این مزایا، یادگیری زبان آلمانی و سپس تحصیل و یا کار در آلمان، می‌تواند یکی از بهترین تجربیات زندگی شما باشد.

برای زندگی در آلمان، چقدر باید آلمانی بلد باشیم؟

آموزش زبان المانی در۶ سطح A1,A2,B1,B2,C1,C2 صورت میگیرد که هر کس با توجه به هدفی که از اموزش این زبان دارد میتواند انتخاب کند که تا چه سطحی از این زبان را میخواهد یاد بگیرد.
مثل تمام زبانهای دیگرشما نیاز به یادگیری مهارتهای خواندنی، نوشتنی،شنیداری و صحبت کردن دارید.
حداقل مدرک برای اینکه بتوانید به آلمان مهاجرت کنید، A1 است که اگر بخواهید از طریق ازدواج به کشور آلمان مهاجرت کنید، باید زبان المانی را تا سطح A2 بیاموزید.
اما اگر میخواهید برای کار یا تحصیل به کشور المان مهاجرت کنید باید حداقل مدرکB1 را دارا باشید.
میتوانید بعد از ورود به این کشور مهارتهای زبان خودرا گسترش دهید و تا سطح C2 نیز بیاموزید زیرا وقتی که میخواهید زبان المانی را بیاموزید اگر در محیطی باشید که اکثر مردم المانی صحبت می کنند وهمه جا همه چیز به زبان المانی نوشته شده است، یادگیری بسیار آسان تر وسریع تر اتفاق می افتد?

Living in Germany

مهمترین آزمون های بین المللی زبان آلمانی:

از مهمترین آزمون های زبان آلمانی میتوان به Goethe ,ösd ,telc و testDaf اشاره کرد.

?گوته:

یکی از معروفترین آزمونهای زبان المانی، آزمون Goethe است و در۶ سطح A1,A2,B1,B2,C1,C2 برگزار میشود و برای افرادی که می‌خواهند به کشورهای آلمانی زبان مهاجرت کنند مناسب است.
این آزمون برای تمامی رده سنی از 10 سال در۴ سطح A1,A2,B1,B2 برگزار می شود و در ایران موسسه گوته این ازمون را برگزار میکند.

?آزمون او اس دی:

آزمون ösd نیز یکی از ازمونهای معروف زبان آلمانی است که در۶ سطح وبه صورت امتحان نوشتاری و شفاهی برگزار میشود. این مدرک برای کسانی مناسب است که قصد مهاجرت شغلی و یا تحصیلی و یا اقامتی به کشورهای آلمانی زبان رادارند. این آزمون در ایران نیز برگزار میشود.

?مدرک تلک:

آزمون تلک نیز در۶ سطح برگزار میشود ویکی از ازمونهای معتبر زبان المانی است. این آزمون در کشور ایران برگزار نمیشود.
برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشورهای المانی زبان را دارند و حق شهروندی این کشورهارا میخواهند دریافت کنند، مناسب است.

?مدرک تست داف:

این آزمون نیز در ایران توسط موسسه گوته و در سطح های B2 و C1 برگزار میشود.
همه دانشگاه های آلمان این مدرک را به رسمیت میشناسند و متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه های آلمانی را دارند و یا میخواهند به منظور کار تحقیقاتی و علمی به المان مهاجرت کنند،میتوانند این در این آزمون شرکت کنند.

بهترین منابع برای یادگیری زبان آلمانی:

منابع زیادی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد و با توجه به اینکه زبان المانی یکی از زبانهای پرکاربرد جهان است، افراد زیادی متقاضی آموزش این زبان در سطوح مختلف و با روشهای گوناگون هستند.
منابعی مانند: کتاب،روزنامه،مجلات،موسیقی،فیلم و سریال ها و شوهای تلویزیونی،ویدئوهای آموزشی،فایلهای صوتی وفایلهای متنی وتصویری و… وجود دارند که میتوانید در کنار کلاسهای آموزشی از آنها استفاده کنید و یا به صورت خودآموز،آموزش ببینید.

اما به این موضوع دقت داشته باشید که از منابعی استفاده کنید که در سطح آموزشی شما باشد، مثلا اگر شما در سطح A2 هستید، از فایلها یا کتابهای اموزشی که در سطح B2 هستند استفاده نکنید تا در یادگیریتان دچار اختلال نشوید.

?یکی از کتاب های معروف و منبع آزمون های گوته و ösd سری کتاب های اشتارتن ویا می‌باشد که پیشنهاد آموزشگاه زبان آلمانی GMT به شما این است که در هر کجا که هستید حتما با این کتب شروع به یادگیری زبان آلمانی بکنید.

بهترین منابع برای یادگیری زبان آلمانی

روشهای جذاب برای یادگیری زبان المانی:

روشهای مختلفی برای یادگیری یک زبان خارجی وجوددارد، بعضیها باکمک تصاویر میتوانند راحت تریادبگیرند، بعضیها با کمک فایلهای صوتی بهتر می آموزند، بعضیها با ارتباط و تعامل با دیگران و درکلاسهای حضوری سریعتر یادمیگیرند و یا بعضی ها هم نمیتوانند درکلاسهای حضوری و گروهی به خوبی تمرکز کنند و یادبگیرند یا وقت رفتن به کلاس را ندارند،پس کلاسهای خصوصی و یا انلاین را ترجیح میدهند.

به همین دلیل نمیتوان دقیق گفت که کدام روش بهتر است. زبان آلمانی درچند سطح A1,A2,B1,B2,C1,C2 آموزش داده میشود.
میتوانید بعداز پایان سطحA2 از روشهای دیگری مانند تماشای فیلمهایی به زبان المانی بازیرنویس،گوش دادن به آهنگ های المانی،تماشای ویدئوهای اموزشی درفضای مجازی و… استفاده کنید.

روشهای جذاب برای یادگیری زبان المانی

چگونه می توان زبان آلمانی را با دوره های آنلاین آموخت:

اموزش آنلاین یکی از روشهای پرطرفدار در تمام دنیاست و افراد زیادی توانستند از این طریق زبان المانی را به خوبی و اصولی بیاموزند.
این نوع آموزش هم مانند دیگر روشها، مزایا و معایبی دارد، برای مثال نیازی نیست که زمانی را برای رفت و برگشت به محل آموزش صرف کنید، میتوانید هرجایی که هستید و در هر زمانی فقط با داشتن تلفن همراه و اینترنت، زبان آلمانی را یاد بگیرید و مطالب را در گوشی خود ذخیره کنید تا اگر مطلبی را فراموش کردید دوباره آن را مرور کنید.
اما در این روش افراد زیادی در کنار شما حضور ندارند که با آنها صحبت کنید و تعامل داشته باشید، چون در یادگیری زبان اینکه بتوانید با دیگران به راحتی ارتباط برقرار کنید و صحبت کنید، از اهمیت زیادی برخوردار است.
این به شما بستگی دارد که کدام روش را میپسندید. در هر صورت نباید زبان را صرفا به صورت تئوری بیاموزید بلکه باید بتوانید صحبت کنید و از آن استفاده کنید.

چالشهایی که ممکن است در فرایند یادگیری زبان آلمانی با آنها مواجه شوید:

این درست است که زبان المانی، زبان آسانی برای یادگیری نیست و در این زبان کلمات دارای جنسیت هستند، برخی مونث، برخی مذکر و برخی خنثی هستند و باید آرتیکل هر کلمه را بدانید.
اما این دلیل برای توقف در یادگیری نیست زیرا شما با هدفی مشخص شروع به یادگیری این زبان کرده اید و باید این را بدانید که زبان المانی در بسیاری از کشورهای دیگر به جز آلمان هم مورد استفاده قرار میگیرد و حتی اگر قصد مهاجرت ندارید، یادگیری این زبان در کشور خودتان هم قطعا به دردتان خواهدخورد. اگر زبان خارجی دیگری را نیز آموزش دیده اید،پس خوشحال باشید چون روند یادگیری یک زبان خارجی رامیدانید، حتی بعضی از کلمات دربسیاری از زبانها مشترک هستند و یا قوانین گرامری انها به هم شباهت دارند.

چالش

?جمع بندی:

یادگیری این زبان باعث می‌شود فرد بتواند با جامعه و فرهنگ آلمانی آشنا شده و در آنجا به راحتی زندگی کرده و ارتباط برقرار کند.
روش‌های یادگیری آلمانی شامل کلاس‌های حضوری، آنلاین و یادگیری خودآموز با کتاب‌ها و فیلم و پادکست ها می‌باشد.
یادگیری بصورت ترمیک و شرکت در کلاس های حضوری و آنلاین زبان آلمانی به دلیل امکانات بیشتری که در اختیار دارد و همچنین امکان تنظیم برنامه‌ی آموزشی برای فرد، مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.

ممنون از همراهی شما، امیدواریم توانسته باشیم که به سوالات و پرسش های شما در این مطلب پاسخ داده باشیم? برای ارتباط بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88913000 / 021-88905800

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

1 دیدگاه

 1. Avatar

  لذت بردم از خوندنش ?


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !