رفتن به محتوا

چگونه یک مدرس زبان حرفه ای شویم؟✅

دوره ‎های تربیت مدرس یا TTC به چه معناست؟

دوره‌های TTC مخفف “teacher training course  به معنای دوره تربیت مدرس و تبدیل شدن به یک مدرس زبان حرفه ای می باشد.

اگر جزء کسانی هستید که به تدریس زبان خارجه علاقه‎ مند هستید، به شما پیشنهاد می‎کنیم در دوره ‎های تربیت مدرس زبان خارجه شرکت کنید.
برای این کار باید آموزشگاه‎ هایی که در دوره‎ های تربیت مدرس زبان خارجه ثبت نام می کنند، را بشناسید و پس از بررسی کامل اقدام به ثبت‌نام در دوره‌های ttc نمایید.

کسانی که تمایل به شرکت در دوره ‎های تربیت مدرس زبان انگلیسی ، تربیت مدرس زبان فرانسه ، تربیت مدرس زبان ترکی استانبولی یا تربیت مدرس زبان آلمانی  می‌باشند، باید زبان خارجه مورد نظر خود را در سطح بالا و با تسلط کامل فراگرفته و به تدریس زبان خارجه علاقه داشته باشند.

علاقه‌مندان به تدریس زبان  خارجه ، می‌توانند در دوره‎ های تربیت مدرس خارجه درآموزشگاه زبان GMT نیز شرکت نمایند.

در دوره های “تی تی سی” چه مهارت هایی کسب خواهید کرد؟

به طور کلی دوره تربیت مدرس TTC ، شامل : آموزش روش تدریس، آموزش استفاده از ابزار کمک آموزشی ، آموزش نکات لازم برای افزایش خلاقیت در تدریس و بالا بردن جذابیت کلاس می باشد. این مهارت‎ها را در آموزشگاه تربیت مدرس زبان خارجه GMT فرا می‌گیرید.

 1. دانش لازم برای نحوه تدریس زبان خارجه در حضور جمع را کسب خواهید کرد.
 2. نحوه تدریس زبان خارجه به زبان آموزان را در کارگاه های عملی تمرین خواهید کرد.
 3. برگزاری کلاس زبان خارجه  توسط  معلمان باتجربه را مشاهده خواهید نمود.
 4. با انواع روشهای آموزشی (خلاقیت در تدریس، بالا بردن جذابیت کلاس، و استفاده از ابزار کمک آموزشی) آشنا خواهید شد.
دوره های تی تی سی

✅پس از شرکت در دوره های TTC:

1- قادر خواهید بود کلاس زبان خارجه بخصوص کلاس کودکان و نوجوانان را به بهترین نحو مدیریت نمایید.

برای مدیریت کلاس، علاوه بر توانایی اداره کلاس باید به نکات زیادی توجه کرد. نحوه  ورود شما به کلاس و سطح انرژی شما از ابتدا تا انتهای کلاس، استفاده از تکنولوژی‌های جدید (سمعی و بصری) برای تدریس، توجه به نور و چیدمان و فضای کلاس، همگی نقش مهمی در مدیریت کلاس دارند.

2- توانایی آموزش اصولی مهارت‌های Listening, Writing, Reading, Speaking  به زبان‌آموزان خود را  خواهید داشت.

3- قادر خواهید بود جهت شرکت در آزمونهای تافل ، آمادگی لازم را در زبان‌آموزان خود ایجاد نمایید.

4- توانایی اداره کلاس‎های بحث آزاد (Free Discussion) را خواهید داشت.

5- از نحوه برخورد صحیح با زبان ‎آموزان در زمان تدریس آگاهی پیدا می‎کنید.

⭐یک پیشنهاد جذاب!

آن دسته از داوطلبانی که قصد دارند به صورت حرفه‎ ای به تدریس و آموزش زبان انگلیسی بپردازند، پیشنهاد میشود که در دوره‌های تی ‌تی سی موسسه زبان GMT شرکت کرده و پس از موفقیت در آزمون کتبی و عملی  به عنوان مدرس زبان حرفه ای جذب آموزشگا‌ه‌های زبان شوند یا در صورت تمایل در آموزشگاه GMT مشغول به تدریس شوند.

دوره‌های TTC در آموزشگاه تربیت مدرس زبان خارجه GMT به صورت عملی و تئوری برگزار می شود؟

ویژگی‎های یک مدرس زبان حرفه ای خوب و موفق:

نقش یک مدرس زبان خوب در رشد و تعامل زبان آموزان  بسیار مهم است و زبان‌آموزان قطعاً تحت تاثیر ویژگی‌های مدرس زبان خود قرار خواهند گرفت.
ویژگی‌های شخصی، تحصیلات و تجربیات مدرس زبان عواملی هستند که زبان‌آموزان را تحت تاثیر قرار می‎دهند. هنگامی که از ویژگی‎های مدرس زبان صحبت می‌کنیم، منظورما  ترکیبی از  هوش مادرزادی، هوش هیجانی و هوش روابط بین فردی می باشد.

ویژگی‎های یک مدرس زبان خوب و موفق :

✅از ویژگی‌های مدرس زبان موفق می‌توان به نکات زیر اشاره نمود:

1-توانایی برقراری ارتباط با زبان آموزان:

شاید فکر کنید مهم‌ترین ویژگی مدرس زبان حرفه ای، دانش اوست. اگر یک مدرس زبان دانش کافی داشته باشد، ولی توانایی انتقال دانش خود به زبان‌آموزان را نداشته باشد، هرگز نمی‌تواند زبان‌آموز را جذب کلاس نماید.

2-دانش کافی:

اگر مدرس زبان دانش کافی برای انتقال به زبان‌آموز را نداشته باشد، مطمئنا زبان‌آموز متوجه این کمبود خواهد شد و اعتماد کافی به مدرس زبان خود نخواهد داشت و چنین زبان‌آموزی در یادگیری زبان خارجه پیشرفت قابل توجهی نخواهد داشت.

3-تعهد وعلاقه:

هنگامی که یک مدرس زبان با شور و علاقه در کلاس حضور می‎یابد، به این معنی است که برای موفقیت زبان‎ آموزان خود تلاش خواهد کرد. علاقه به تدریس باعث خواهد شد که همواره مایل به کمک به زبان‌آموزان باشد .

4-توانایی درگیر کردن دانش آموزان در مراحل یادگیری:

بهتر است مدرس زبان، درس را براساس توانایی و دانش زبان‌آموز خود تنظیم کند تا یادگیری زبان خارجه برای آنها جذاب باشد. اگر مدرس زبان بتواند در تمام مراحل آموزش، زبان ‎آموزان را درگیر نماید، به آنها انگیزه می‌دهد که در یادگیری زبان خارجه بیشتر تلاش کنند و پیشرفت کنند.

کسانی که مایل به شرکت در دوره های تربیت مدرس زبان انگلیسی، تربیت مدرس زبان فرانسه، تربیت مدرس زبان ترکی استانبولی یا تربیت مدرس زبان آلمانی می‎باشند، ابتدا باید اقدام به فراگیری زبان خارجه نموده و پس از تسلط کامل بر زبان خارجه مورد نظر، اقدام به شرکت در دوره‌های تی سی سی در آموزشگاه‌ تربیت مدرس زبان خارجه  نمایند. کلیه این کلاس ها در آموزشگاه  تربیت مدرس زبان خارجه GMT نیز برگزار می‎شود.

دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی:

در صورتی که در دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی شرکت کنید، این شانس را خواهید داشت که به یک مدرس زبان حرفه‌ای تبدیل شوید.

برخی بر این باورند که با تسلط  کامل بر زبان انگلیسی می‌توانند مدرس زبان انگلیسی نیز باشند، ولی توانایی صحبت کردن یک زبان خارجی، برای تدریس آن زبان کافی نیست.

با شرکت در دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی قادر خواهید بود که یک مدرس زبان انگلیسی حرفه‌ای شوید. دوره‎ های ttc زبان انگلیسی، شامل دوره‌های تئوری و عملی روش‌های تدریس می باشد.

دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی

با شرکت در دوره‌های  TTC زبان انگلیسی آموزشگاه تربیت مدرس زبان خارجه GMT، شما قادر خواهید بود به عنوان یک مدرس زبان انگلیسی حرف ه‎ای، در آموزشگاه‌های زبان انگلیسی مشغول به فعالیت شوید.

دوره تربیت مدرس زبان آلمانی:

زبان آلمانی بیشترین تعداد بومی زبان (بیشتر از زبان های انگلیسی، اسپانیایی یا فرانسوی) را در اتحادیه اروپا دارد.

زبان آلمانی در میان رایج ترین زبان‌های گفتاری جهان قرار دارد. زبان‎های آلمانی و انگلیسی بسیار شبیه به هم هستند. بسیاری از واژگان در زبان آلمانی شبیه معادل خود در زبان انگلیسی بوده و هر دو زبان ریشه مشترکی دارند.

با  توجه به مطالب بالا و تعداد زیاد علاقه‌مندان به یادگیری زبان آلمانی، طبیعتا نیاز به تعداد زیادی مدرس زبان آلمانی احساس می شود. برای پیدا کردن مهارت در تدریس زبان آلمانی حتما باید در دوره تربیت مدرس زبان آلمانی شرکت نمایید.

دوره تربیت مدرس زبان آلمانی:

معمولا دوره تربیت مدرس زبان آلمانی شامل موارد زیر است:

یادگیری صحیح لهجه آلمانی،  آشنایی با روش ها و  کتاب های آموزش زبان آلمانی  و یادگیری به روز ترین شیوه های تدریس زبان آلمانی که با شرکت در دوره TTC زبان آلمانی به تمامی موارد یاد شده دست خواهید یافت. 

با شرکت در دوره‌  TTC  زبان آلمانی در موسسه زبان GMT مهارت‎های لازم جهت نحوه تدریس زبان آلمانی را کسب خواهید نمود.

دوره تربیت مدرس زبان ترکی استانبولی:

درگذشته بر این باور بوده اند که هر کسی  که در زمینه ای دانش دارد حتما میتواند همان را به دیگری بیاموزد، اما امروزه این جمله و این باور کاملا اشتباه است.

 کشور ما ارتباط  نزدیک و تشابه فرهنگی زیادی با کشور ترکیه دارد. از آنجایی ‌که  تعداد سفرهای  تفریحی  و سفرهایی با هدف کسب و کار به کشور ترکیه زیاد است، تعداد متقاضیان یادگیری زبان ترکی استانبولی نیز زیاد می‌باشند که در نتیجه نیاز به تربیت مدرس زبان ترکی استانبولی احساس می شود.

شرکت در دوره TTC زبان ترکی استانبولی، به علاقه‌مندان  تدریس زبان ترکی استانبولی کمک می‌کند تا به یک مدرس حرفه‌ای زبان ترکی استانبولی تبدیل شوند.

دوره تربیت مدرس زبان ترکی استانبولی،  جدیدترین روش‌ها و تکنولوژی‎ها  را به شرکت‌کنندگان این دوره‌ها آموزش می‌دهد .

دوره تربیت مدرس زبان ترکی استانبولی:

دوره تربیت مدرس زبان فرانسه:

حدود 29 کشور در دنیا به زبان  فرانسه صحبت  می‌کنند. فرانسوی زبان‌های زیادی در قاره آمریکا زندگی می‌کنند. زبان رسمی کشورهایی مانند فرانسه، سوئیس، کانادا، بلژیک و… فرانسوی می‌باشد.

در نتیجه با توجه به کاربرد گسترده زبان فرانسه در جهان، افراد زیادی علاقه‌مند به یادگیری زبان فرانسه می باشند، بدون شک بسیاری از این افراد هم پس از یادگیری و تسلط  کامل به زبان فرانسه، تمایل به شرکت در دوره‌های TTC زبان فرانسه و تدریس زبان فرانسه دارند.

دوره تربیت مدرس زبان فرانسه:

علاقه‌مندان به تدریس زبان فرانسه، با شرکت در کلاس‎های تربیت مدرس زبان فرانسه موسسه زبان GMT آمادگی لازم برای تدریس زبان فرانسه را کسب می کنند.

علاقه‎مندان به یادگیری تکنیک‌ها و مبانی پیشرفته تدریس  زبان ترکی استانبولی، می توانند در دوره‌های تئوری و عملی آموزش تدریس زبان ترکی استانبولی  شرکت نمایند و دوره تربیت مدرس زبان ترکی استانبولی در موسسه زبان خارجه gmt  جهت تربیت مدرس زبان حرفه‌ای برگزار می‌شود.

?در نهایت:

به طور کلی، زبان‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در کلاس‌هایی هستند که معلمان آن‎ها علاوه بر تجربه کافی، مهارت کاربردی تدریس نیز داشته باشند. این مساله زبان‌آموزان را ترغیب می‌کند که با علاقه بیشتری زبان خارجه را بیاموزند و به راحتی شروع به مکالمه در هر سطح آموزشی نمایند.

دوره های TTC به افراد کمک می‌کند تا به معلمانی با مهارت و تجربه کافی در امر آموزش تبدیل شوند و اگر با علاقه این دوره را پشت سر بگذارند، می‌توانند به عنوان اساتیدی برجسته در آموزشگاه‎های زبان خارجه تدریس کنند.

دوره‌   TTC زبان انگلیسی، دوره‌  TTC زبان ترکی استانبولی ،  دوره‌  TTC زبان فرانسه،  دوره‌  TTC زبان آلمانی  در آموزشگاه زبان GMT  برگزار می شود و این دوره ها  به شما در کسب مهارت کافی، در امر تدریس زبان خارجه کمک خواهد  نمود.

مشتاقانه منتظر شما به عنوان یک استاد حرفه ای در آموزشگاه GMT هسیتم?

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

12 دیدگاه

 1. Avatar

  تدریس زبان خارجی به من کمک کرده تا با دوستان جدیدی آشنا شم.

 2. Avatar

  تدریس زبان خارجی به شما این امکان رو میده تا با فرهنگ‌های دیگ آشنا شید و دوستان جدیدی پیدا کنید

 3. Avatar

  تدریس زبان خارجی در این اموزشگاه برای من یکی از بهترین تجربه‌های زندگیم بوده

 4. Avatar

  واقعا تدریس زبان خارجی تو این اموزشگاه کمک شایانی به من کرده چون در سفر به کشورهای دیگ، با مردم محلی به راحتی ارتباط برقرار میکنم.»

 5. Avatar

  تدریس زبان خارجی واقعا یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین شغل‌های روز دنیاست

 6. Avatar

  چه مهارت‌هایی برای تدریس زبان خارجی لازمه؟

 7. Avatar

  من به تازگی تدریس زبان خارجی را شروع کردم و باید بگم که این تجربه برام بسیار جذاب و مفید بوده.

 8. Avatar

  میخواستم بدونم ایا شما به دنبال استخدام یک مدرس زبان با تجربه هستید؟

 9. Avatar

  من به دنبال تدریس زبان خارجی به صورت حرفه‌ای هستم میتونید کمکم کنید؟

 10. Avatar

  چطوری مهارت‌های خودمون رو در زمینه تدریس زبان خارجی بهبود ببخشیم؟

 11. Avatar

  آیا شما تجربه تدریس زبان خارجی دارید؟

 12. Avatar

  تدریس زبان خارجی به شما امکان می‌دهد تا به دانش‌آموزان خود، مهارت‌های جدیدی یاد بدهید و آن‌ها را در راه رسیدن به اهدافشان همراهی کنید.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !