رفتن به محتوا

✅ 10 دلیل مهم و جالب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی نیز جزو یکی از برنامه های ویژه آموزشی موسسه زبان GMT است.

کلاسهای آنلاین زبان ترکی استانبولی و همچنین کلاسهای حضوری در این آموزشگاه بصورت کاملا حرفه ای زیر نظر اساتید کارآزموده و مجرب برگزار می شود و این اطمینان را به زبان آموزان خود می دهد که پس از گذراندن دوره های آموزش ,کاملا به این زبان مسلط بوده و مانند یک ترک , این زبان شیرین را صحبت کنند.

حال چرا باید زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم ؟

شاید با خودتان فکر کنید چرا با وجود اینهمه زبان مهم در دنیا ، اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی مورد توجه است و یا چرا آموزش زبان ترکی استانبولی جزو برنامه های آموزشگاه زبان GMT است؟
دلایل زیر را مطالعه فرمایید تا با دید بازتر و انگیزه بیشتری یادگیری این زبان جذاب را شروع کنید.

 • اگر قصد ادامه تحصیل دارید
 • برای کسب درآمد و فرصت شغلی
 • مسافرت و قصد اقامت
 • یادگیری به عنوان زبان دوم و پرکاربرد

در ادامه این مقاله به تمامی این موارد خواهیم پرداخت تا شما عزیزان و همراهان GMT را با دلایل یادگیری زبان ترکی استانبولی اشنا کنیم، باعث افتخار ماست تا آخر این مقاله میزبان شما باشیم ☕


1زبان ترکی استانبولی زبان شیرین و پرکاربردی است و مردم زیادی در سراسر دنیا با این زبان صحبت می کنند:

 ترکی استانبولی در بین زبانهای دنیا جزو 10 زبان اول از لحاظ کاربرد محسوب می شود و حدود 150 میلیون نفر در سطح جهان به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند.

آیا فقط مردم کشور ترکیه به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند؟
خیر. علاوه بر کشور ترکیه که زبان ترکی استانبولی ، زبان رسمی آن کشور است کشورهای دیگری مانند قبرس شمالی، قسمت هایی از عراق، یونان، بلغارستان، مقدونیه، بالکان، قفقاز، کوزوو، آلبانی نیز به این زبان زیبا صحبت می کنند.

جالب است بدانید جدای از اینکه زبان ترکی استانبولی در کشورهای آسیایی و اروپای شرقی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ،در اروپا نیز مخصوصا در کشورآلمان با توجه به اینکه جمعیت مهاجرین ترک بسیار بالاست یادگیری این زبان بسیار با اهمیت است.

آیا فقط مردم کشور ترکیه به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند؟

2) اگر می خواهید برای تحصیل به ترکیه بروید:

وقتی زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید به راحتی می توانید در یکی از دانشگاههای معتبر کشور ترکیه تحصیلات خود را در رشته مورد علاقه ادامه دهید زیرا بسیاری از رشته‌ها و دانشگاه‌ها در این کشور به زبان ترکی استانبولی ‌هستند و داشتن مدرک این زبان برای تحصیل در این دانشگاه ها الزامی است.

مزیت تحصیل در کشور ترکیه نسبت به بسیاری از کشورها ، مسافت کوتاه با ایران و امکان ملاقات آسان با خانواده ها ،هزینه های پایین تحصیل زندگی نسبت به بسیاری از کشورها، اخذ پذیرش و بورس تحصیلی راحت تر نسبت به کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای آسیایی است.

اگر می خواهید برای تحصیل به ترکیه بروید ( موسسه زبان gmt )

یادگرفتن زبان ترکی استانبولی خیلی ساده است:

یادگیری زبان ترکی استانبولی نسبت به  بسیاری از زبانهای دیگر بسیار راحت تر و جذاب تر است چون  یک زبان  آوایی است یعنی  شما کلمات را هنگام نوشتن صحبت می کنید.

3) اگر برای پیدا کردن یک شغل مناسب و پر درامد به ترکیه می روید :

با یادگیری زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه GMT شما قادر خواهید بود از بهترین فرصتهای شغلی مانند گردشگری، انرژی، امنیت سایبری، فناوری اطلاعات، هتلداری، امورمالی، حسابداری، قانون تجارت و .. بهره بگیرید. شغل مورد علاقه خود را به دلیل توانایی در برقراری ارتباط با کارفرما و بیان صریح توانایی های خود به راحتی پیدا کنید زیرا درصد زیادی از مردم ترکیه به زبان انگلیسی مسلط نیستند و قطعا شما به یادگیری زبان ترکی استانبولی نیاز مبرم خواهید داشت.

اگر برای پیدا کردن یک شغل مناسب و پر درامد به ترکیه می روید

شما با تسلط به این زبان قادر خواهید بود در محیط کار نیزاز سوءاستفاده و پایمال شدن حق خود جلوگیری کنید.

4) با یادگیری زبان ترکی استانبولی در کشور ایران هم می توانید شغلی پر درامد داشته باشید:

اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی در کشور ایران، علاوه بر اینکه به شما امکان برقراری ارتباط با افراد ترک زبان را می دهد، به شما فرصتی برای دستیابی به یک شغل پر درامد نیز می دهد.
با توجه به تعداد زیادی از شرکت های ترکی در ایران، شرکت هایی که به دنبال کارکنانی با تسلط به زبان ترکی هستند، زیاد هستند.

بنابراین، اگر شما توانایی صحبت کردن به زبان ترکی را داشته باشید، به راحتی می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

یا با تسلط به زبان ترکی استانبولی در کشور خودمان ایران نیز میتوانید به عنوان معلم زبان ترکی استانبولی و تدریس این زبان جذاب مشغول به کار شوید.

5) حتما شنیدید کسانی که به بیشتر از یک زبان تسلط دارند باهوش ترند!

اگر به دنبال راهی برای افزایش هوش و توانایی ذهنی خود هستید، یکی از راه های بهتر این است که زبان های جدید یاد بگیرید. بر اساس تحقیقات علمی، افرادی که به بیشتر از یک زبان تسلط دارند، دارای یک سرعت و دقت کارایی بالاتر در حل مسایل هستند. بنابراین، اگر می خواهید ذهن خود را به چالش بکشانید و از شناخت بیشتری بهره مند شوید، با یادگیری زبان های جدید شروع کنید.

یادگیری زبان ترکی استانبولی به عنوان زبان دوم به تقویت حافظه شما کمک زیادی می کند. یادگرفتن چندین زبان می تواند مغز شما را فعال کرده و حتی بر دوران پیری تان تاثیر فوق العاده مثبت بگذارد. علت آن هم این است که یادگیری زبان جدید، شبکه ها ی دیگری از اتصالات بین نورون ها را ایجاد می کند که باعث تقویت حافظه و مهارت های حل مسئله می شود.

6) اگر قصد سفر به کشور زیبای ترکیه را دارید:

اگر به دنبال یک سفر زیبا و جالب هستید اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی برای شما بسیار بالاست، کشور ترکیه یکی از بهترین مقصدها برای شما خواهد بود. با داشتن یکی از قدیمی‌ترین فرهنگ‌های جهان، ترکیه با پویایی فرهنگی خود، بازدید کنندگان را به یک سفر بی‌نظیر به عمق تاریخ و فرهنگ خود دعوت می‌کند. با داشتن مناظر طبیعی زیبا، آثار باستانی و شهرهای تاریخی، ترکیه یکی از مقاصد پرطرفدار برای توریست‌های جهانی است.

از آن‌جایی که تعداد زیادی از جاذبه‌های توریستی ترکیه در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند، به عنوان یکی از بهترین مقاصدهای تاریخی و فرهنگی جهان تلقی می‌شود. بنابراین، برای تجربه بهترین سفر زندگی خود، سفر به ترکیه را برای خودتان رزرو کنید.

آموزشگاه زبان GMT این اطمینان را به شما می دهد که پس از گذراندن دوره های زبان ترکی استانبولی ، شما از سفر به ترکیه نهایت لذت را خواهید برد چون مانند یک ترک زبان می توانید به زبان ترکی استانبولی صحبت کنید و با دیگران ارتباط برقرار کنید.

اگر قصد سفر به کشور زیبای ترکیه را دارید

7) اگر به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید چند زبان دیگر را نیز متوجه می شوید:

چون زبان ترکی استانبولی با الفبای لاتین نوشته می شود و همان طور که در بالا ذکر کردیم یک زبان آوایی است (یعنی همانطور که نوشته می شود، خوانده می شود) پس یادگیری تلفظ، خواندن و یادگیری این زبان نسبت به خیلی از زبان ها مثل آلمانی و فرانسه که از چنین خاصیتی برخوردار نیستند، آسان تر است. اگر شما زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید احتمالا زبان ازبکستانی ها، ترکمن ها و آذربایجانی ها را هم متوجه خواهید شد.

8) اگر برای مامورریت کاری قصد سفری کوتاه به ترکیه را دارید:

اگر جهت شرکت درنمایشگاههای مختلف که هر سال در کشور ترکیه در زمینه صنایع مختلف برگزار می شود یا حتی شرکت در یک جلسه کاری کوچک قصد سفر به ترکیه را دارید تسلط به زبان ترکی استانبولی بسیار برای شما مفید و پر سود است ودرصد موفقیتتان بسیار بالا میبرد.

همچنین، ترکیه با وجود تاریخ و فرهنگ گسترده‌ای که دارد، جایی پر از جاذبه‌های گردشگری است که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. در این مسیر، یادگیری زبان ترکی استانبولی به شما کمک می‌کند تا بتوانید با مردم محلی ارتباط برقرار کنید و با موفقیت در سفرتان عمل کنید.

اگر برای مامورریت کاری قصد سفری کوتاه به ترکیه را دارید

9) اگر برای دوران بازنشستگی خود زندگی در کشور ترکیه را انتخاب کردیه اید:

با توجه به اینکه کشور ترکیه نسبت به بسیاری از کشورها دارای هزینه پایین زندگی ، آب و هوای مناسب و همچنین دارای فرهنگ مشابه و نزدیک به فرهنگ ایرانیان است ، برای دوران بازنشستگی گزینه ای مناسبی بوده و اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی کاملا مشهود است تا این مقصد وسوسه‌انگیز را بسیار جذاب تر و راحت تر میکند .

همچنین استانبول به عنوان پایتخت ترکیه با شهربازی‌ها، مساجد، آثار تاریخی، بازارهای محلی، رستوران‌های محلی و بین‌المللی، فروشگاه‌های معتبر و مراکز خرید، موزه‌ها و گالری‌های هنری، پارک‌ها و مناظر طبیعی زیبا، مکان‌های تفریحی و شهربازی‌های متنوع، جذابیت ویژه‌ای برای توریست‌ها دارد.

اگر برای دوران بازنشستگی خود زندگی در کشور ترکیه را انتخاب کردیه اید

همچنین استانبول با تمامی امکاناتی که برای زندگی مدرن لازم است، از جمله مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس بین‌المللی، برای زندگی در دوران بازنشستگی، یک محل مناسب و ایده‌آل است. در این شهر، با یادگیری زبان ترکی استانبولی، می‌توانید با مردم محلی و خارجی در ارتباط باشید و از این طریق فرهنگ و سنت‌های محلی را بهتر بشناسید.

همچنین با دانش زبان ترکی، می‌توانید به راحتی به مکان‌های دیدنی و مناطق گردشگری مختلفی در این شهر دسترسی پیدا کنید و از تجربه‌ی یک سفر فوق العاده به استانبول، بهره‌مند شوید.

در کل، یادگیری زبان ترکی استانبولی به شما کمک می‌کند در دوران بازنشستگی به شهری پر از زندگی، فرهنگ و تاریخ سفر کرده و از زندگی با کیفیتی در این شهر لذت ببرید.

10) اگر می خواهید از از برنامه های تلویزیونی کشور ترکیه استفاده کنید:

همانطور که می دانید کانال های تلویزیونی کشور ترکیه در ایران علاقمندان زیادی دارد و بسیاری از ایرانیان جهت درک بهتر مطالب این کانال های تلویزیونی شروع به یادگیری زبان ترکی استانبولی می کنند.

در واقع، زبان ترکی استانبولی به عنوان یکی از زبان های مهم جهان، در بسیاری از کشورها به عنوان زبان دوم تدریس می شود. این زبان که در ترکیه به عنوان زبان رسمی شناخته می شود، در کشورهایی مانند آلمان، اتریش، سوئیس، بلغارستان، روسیه و جمهوری آذربایجان قابلیت شنیدن و استفاده دارد.

اگر می خواهید از از برنامه های تلویزیونی کشور ترکیه استفاده کنید .

اگر شما نیز به دنبال یادگیری زبان ترکی استانبولی هستید، می توانید از منابع آموزشی مختلفی مانند کتاب ها، دوره های آنلاین و کلاس های حضوری استفاده کنید. همچنین، با تماشای فیلم ها و سریال های ترکی، می توانید با تلفظ و استفاده از اصطلاحات و عبارات متداول زبان ترکی استانبولی آشنا شوید.

سخن آخر:

 شما با یادگیری هر زبان غیر از زبان مادری با یک دنیای جدید آشنا خواهید شد و هر دنیا سرشار از فرصتها ، زیبایی ها و ارتباطات جدید است و قطعا بهترینها در انتظار شما خواهد بود.

حال که مطالب بالا را را مطالعه فرمودید و به اهمیت آموزش زبان ترکی استانبولی پی بردید خوشحال خواهیم شد که در این مسیر کنارتان باشیم و در خصوص کلاسهای حضوری یا آنلاین آموزشگاه GMT  به عنوان یک موسسه زبان معتبر و شناخته شده هر سوالی داشتید ما در خدمتتان خواهیم بود.

ممنون از همراهی و چشمان زیبای شما که مهمان مطلب ما بودید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]

6 دیدگاه

 1. Avatar

  چه مدت میتونم ترکی یاد بگیرم و صحبت کنم؟

 2. Avatar

  واقعا بهترین کاری تو طول عمرم کردم یادگیری زبان ترکی بود.چقد این زبان شیینه.
  دیگه با خیال راحت سفر میکنم یا فیلم میبینم

  • Avatar

   یادگیری زبان ترکی چقدر طول میکشد؟

 3. Avatar

  چه کلاس های ترمیک چه کلاس تربیت مدرستون خیلی عالی هستن??

 4. Avatar

  دومین زبان آهنگین جهان این زبان هستش خیلی قشنگ و گوش نواز?من تو آموزشگاه شما در حال آموزش هستم و خیلی راضیم

 5. Avatar

  مرسییی که همیشه به نظرات ما اهمیت میدید و در مورد سوالاتی که داریم مقاله منتشر میکنید. واقعا بهترینید?


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !