رفتن به محتوا

10 دلیل مهم برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی نیز جزو برنامه های آموزشی موسسه زبان GMT است. کلاسهای آنلاین زبان ترکی استانبولی و همچنین کلاسهای حضوری در این آموزشگاه بصورت کاملا حرفه ای زیر نظر اساتید مجرب برگزار می شود و این اطمینان را به زبان آموزان خود می دهد که پس از گذراندن دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی در موسسه زبان GMT ,کاملا به این زبان مسلط بوده و مانند یک ترک زبان , این زبان شیرین را صحبت کنند.

حال چرا باید زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم ؟

شاید با خودتان فکر کنید چرا با وجود اینهمه زبان مهم در دنیا ، یادگیری زبان ترکی استانبولی مهم است و یا چرا آموزش زبان ترکی استانبولی جزو برنامه های آموزشگاه زبان GMT است؟ دلایل زیر را مطالعه فرمایید تا با دید بازتر و انگیزه بیشتری یادگیری این زبان جذاب را شروع کنید.

  • اگر قصد ادامه تحصیل دارید
  • برای کسب درآمد و فرصت شغلی
  • مسافرت و قصد اقامت
  • یادگیری به عنوان زبان دوم و پرکاربرد

در ادامه این مقاله به تمامی این موارد خواهیم پرداخت تا شما عزیزان و همراهان GMT خیلی راحتر قادر به گرفتن تصمیم برای یادگیری زبان ترکی استانولی باشید ، باعث افتخار ماست تا آخر این مقاله به همراه یک فنجان چای داغ میزبان شما باشیم ☕


1)  زبان محبوب و پرکاربردی است و مردم زیادی در سراسر دنیا با زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند.

 ترکی استانبولی در بین زبانهای دنیا جزو 10 زبان اول از لحاظ کاربرد محسوب می شود و حدود 150 میلیون نفر در سطح جهان به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند .

آیا فقط مردم کشور ترکیه به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند؟
خیر. علاوه بر کشور ترکیه که زبان ترکی استانبولی ، زبان رسمی آن کشور است کشورهای دیگری مانند قبرس شمالی، قسمت هایی از عراق، یونان، بلغارستان، مقدونیه، بالکان، قفقاز، کوزوو، آلبانی نیز به این زبان زیبا صحبت می کنند. جالب است بدانید جدای از اینکه زبان ترکی استانبولی در کشورهای آسیایی و اروپای شرقی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ،در اروپا نیز مخصوصا در کشورآلمان با توجه به اینکه جمعیت مهاجرین ترک بسیار بالاست یادگیری این زبان بسیار با اهمیت است.

ترکی استانبولی در بین زبانهای دنیا جزو 10 زبان اول

2) اگر می خواهید برای تحصیل به ترکیه بروید :

:وقتی زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید به راحتی می توانید در یکی از دانشگاههای معتبر کشور ترکیه تحصیلات خود را در رشته مورد علاقه ادامه دهید زیرا بسیاری از رشته‌ها و دانشگاه‌ها در این کشور به زبان ترکی استانبولی ‌هستند و داشتن مدرک این زبان برای تحصیل در این دانشگاه ها الزامی است.

مزیت تحصیل در کشور ترکیه نسبت به بسیاری از کشورها ، مسافت کوتاه با ایران و امکان ملاقات آسان با خانواده ها ،هزینه های پایین تحصیل زندگی نسبت به بسیاری از کشورها، اخذ پذیرش و بورس تحصیلی راحت تر نسبت به کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای آسیایی است.

اگر می خواهید برای تحصیل به ترکیه بروید ( موسسه زبان gmt )

یادگرفتن زبان ترکی استانبولی خیلی ساده است :

یادگیری زبان ترکی استانبولی نسبت به  بسیاری از زبانهای دیگر بسیار راحت تر و جذاب تر است چون  یک زبان  آوایی است یعنی  شما کلمات را هنگام نوشتن صحبت می کنید.

3 ) اگر برای پیدا کردن یک شغل مناسب و پر درامد به ترکیه می روید :

با یادگیری زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه GMT شما قادر خواهید بود از بهترین فرصتهای شغلی مانند گردشگری ، انرژی، امنیت سایبری، فناوری اطلاعات، هتلداری، امورمالی ، حسابداری ، قانون تجارت و .. بهره بگیرید و شغل مورد علاقه خود را به دلیل توانایی در برقراری ارتباط با کارفرما و بیان صریح توانایی های خود به راحتی پیدا کنید زیرا درصد زیادی از مردم ترکیه به زبان انگلیسی مسلط نیستند و قطعا شما به یادگیری زبان ترکی استانبولی نیاز مبرم خواهید داشت.

 شما با تسلط به این زبان قادر خواهید بود در محیط کار نیزاز سوءاستفاده و پایمال شدن حق خود جلوگیری کنید.

اگر برای پیدا کردن یک شغل مناسب و پر درامد به ترکیه می روید

4 ) با یادگیری زبان ترکی استانبولی در کشور ایران هم می توانید شغلی پر درامد داشته باشید :

بله با تسلط به زبان ترکی استانبولی در کشور خودمان ایران نیز میتوانید به عنوان معلم زبان ترکی استانبولی و تدریس این زبان جذاب مشغول به کار شوید.

5 ) حتما شنیدید کسانی که به بیشتر از یک زبان تسلط دارند باهوش ترند.آیا این جمله واقعیت دارید؟

بله . یادگیری زبان ترکی استانبولی به عنوان زبان دوم به تقویت حافظه شما کمک زیادی می کند. یادگرفتن چندین زبان می تواند مغز شما را فعال کرده و حتی بر دوران پیری تان تاثیر فوق العاده مثبت بگذارد. علت آن هم این است که یادگیری زبان جدید، شبکه ها ی دیگری از اتصالات بین نورون ها را ایجاد می کند که باعث تقویت حافظه و مهارت های حل مسئله می شود.

6 ) اگر قصد سفر به کشور زیبای ترکیه را دارید :

آموزشگاه زبان GMTاین اطمینان را به شما می دهد که پس از گذراندن دوره های زبان ترکی استانبولی ، شما از سفر به ترکیه نهایت لذت را خواهید برد چون مانند یک ترک زبان می توانید به زبان ترکی استانبولی صحبت کنید و با دیگران ارتباط برقرار کنید.

اگر قصد سفر به کشور زیبای ترکیه را دارید

7 ) اگر به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید چند زبان دیگر را نیز متوجه می شوید :

چون زبان ترکی استانبولی با الفبای لاتین نوشته می شود و همان طور که در بالا ذکر کردیم یک زبان آوایی است (یعنی همانطور که نوشته می شود، خوانده می شود) پس یادگیری تلفظ، خواندن و یادگیری این زبان نسبت به خیلی از زبان ها مثل آلمانی و فرانسه که از چنین خاصیتی برخوردار نیستند، آسان تر است. اگر شما زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید احتمالا زبان ازبکستانی ها، ترکمن ها و آذربایجانی ها را هم متوجه خواهید شد.

8 ) اگر برای مامورریت کاری قصد سفری کوتاه به ترکیه را دارید :

اگر جهت شرکت درنمایشگاههای مختلف که هر سال در کشور ترکیه در زمینه صنایع مختلف برگزار می شود یا حتی شرکت در یک جلسه کاری کوچک قصد سفر به ترکیه را دارید تسلط به زبان ترکی استانبولی بسیار برای شما مفید و پر سود است ودرصد موفقیتتان بسیار بالا میبرد.

اگر برای مامورریت کاری قصد سفری کوتاه به ترکیه را دارید

9 ) اگر برای دوران بازنشستگی خود زندگی در کشور ترکیه را انتخاب کردیه اید :

با توجه به اینکه کشور ترکیه نسبت به بسیاری از کشورها دارای  هزینه پایین زندگی ، آب و هوای مناسب و همچنین دارای فرهنگ مشابه و نزدیک به فرهنگ ایرانیان است ، برای دوران بازنشستگی گزینه ای مناسبی بوده و مسلما یادگیری  زبان ترکی استانبولی این مقصد وسوسه‌انگیز را بسیار جذاب تر و راحت تر میکند .

اگر برای دوران بازنشستگی خود زندگی در کشور ترکیه را انتخاب کردیه اید

10 ) اگر می خواهید از از برنامه های تلویزیونی کشور ترکیه استفاده کنید :

همانطور که می دانید کانال های تلویزیونی کشور ترکیه در ایران علاقمندان زیادی دارد و بسیاری از ایرانیان جهت درک بهتر مطالب این کانال های تلویزیونی شروع به یادگیری زبان ترکی استانبولی می کنند.

اگر می خواهید از از برنامه های تلویزیونی کشور ترکیه استفاده کنید .

سخن آخر :

حال که مطالب بالا را را مطالعه فرمودید و به اهمیت آموزش زبان ترکی استانبولی پی بردید  لحظه ای درنگ نکنید و در کلاسهای حضوری یا آنلاین آموزشگاه GMT  به عنوان یک موسسه زبان معتبر و شناخته شده شرکت کنید .

 شما با یادگیری هر زبان غیر از زبان مادری با یک دنیای جدید آشنا خواهید شد و هر دنیا سرشار از فرصتها ، زیبایی ها و ارتباطات جدید است و قطعا بهترینها در انتظار شما خواهد بود.

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر
امتیاز شما این مقاله :
4.5/5

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *