رفتن به محتوا

✅هزینه آزمون آیلتس در 1403 چقدر است؟ ( شرایط و تاریخ برگزاری آیلتس )

مدرک آیلتس یکی از رایج‌ترین و معتبرترین مدرک‌ها برای سنجش زبان انگلیسی است. برای دریافت مدرک آیلتس شما حتماً باید در آزمون آیلتس شرکت کنید. افرادی که قصد مهاجرت دارند و می‌خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند، حتماً باید مدرک آیلتس داشته باشند. اما هزینه آزمون آیلتس چقدر است؟ در ادامه همراه ما باشید.

سازمان IDP استرالیا، آزمون آیلتس را در بسیاری از کشورهای جهان به خصوص ایران برگزار می‌کند و هر سال مبلغ مشخصی را به عنوان هزینه ثبت‌ نام آزمون در نظر می‌گیرد. در ادامه این مقاله، به بررسی کامل هزینه آزمون آیلتس، تاریخ برگزاری ازمون ایلتس و شرایط شرکت در ازمون ایلتس می‌پردازیم و اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

مطالب جدیدی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

 • هزینه آزمون آیلتس در سال ۱۴۰۳
 • تاریخ برگزاری ازمون ایلتس
 • شرایط شرکت در ازمون ایلتس
 • شرایط برگزاری آزمون آیلتس
 • چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟
 • کسب نمره قبولی در آیلتس با آموزشگاه GMT

هزینه آزمون آیلتس در سال ۱۴۰3

سازمان سنجش تنها مرجع رسمی در ایران است که مجوز برگزاری آزمون آیلتس را صادر می‌کند. این سازمان هزینه آزمون آیلتس را با توجه به قیمت ارز در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

لازم به ذکر است که اگر هزینه آزمون آیلتس را پرداخت کنید و پیش از برگزاری،هزینه آزمون آیلتس کاهش یا افزایش داشته باشد، داوطلب باید ما به تفاوت آن را دریافت کند یا هزینه اضافی را بپردازد.

هزینه آزمون آیلتس در سال 1403:

 • قیمت آزمون آیلتس کاغذی یا کتبی: ۸،۹۹۰،۰۰۰ تومان
 • هزینه امتحان آیلتس کامپیوتری: ۸،۴۹۰،۰۰۰ تومان
 • قیمت دلاری آزمون آیلتس: حدود 180 دلار
هزینه ازمون ایلتس در سال ۱۴۰۲

تاریخ برگزاری ازمون ایلتس

آزمون آیلتس آکادمیک هر سال ۴۸ مرتبه و آزمون جنرال ۲۴ مرتبه برگزار می‌شود.

شما می‌توانید در روزهای پنجشنبه و شنبه آزمون بدهید.

متقاضیان می‌توانند تاریخ برگزاری ازمون ایلتس در طی یک سال را ببینند و تاریخ مورد نظر را برای خودشان انتخاب کنند. 

سازمان سنجش تاریخ برگزاری ازمون ایلتس را مشخص می‌کند و شما می‌توانید با توجه به شرایط خودتان، زمان و تاریخ آزمون را مشخص کنید. توجه داشته باشید که حتماً قبل از برگزاری آزمون، پاسپورت خودتان را هم ببرید.

تاریخ برگزاری ازمون ایلتس

شرایط شرکت در ازمون ایلتس

برای شرکت در آزمون آیلتس حتماً موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • شروع آزمون در تمامی مراکز ساعت ۹ است و داوطلب باید ۴۵ دقیقه قبل از شروع آزمون حضور داشته باشد.
 • داوطلبان باید مدارک لازم برای آزمون آیلتس را همراه خود داشته باشند. این مدارک شامل پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی یا هر مدرک شناسی شناسایی معتبر است.
 • طبق قوانین آیلتس در سال ۱۴۰۳، اگر بخواهید تاریخ آزمون خود را تغییر دهید یا لغو کنید، حتماً باید ۵ هفته قبل از برگزاری آزمون این درخواست را ایمیل کنید. توجه داشته باشید که لغو آزمون یا تغییر زمان شامل پرداخت هزینه است.
 • داوطلبان می‌توانند در کنار آزمون آیلتس، در آزمون زبان انگلیسی تافل نیز شرکت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون تافل به لینک زیر مراجعه کنید.
شرایط شرکت در ازمون ایلتس

هزینه‌های کنسلی و تغییر زمان آزمون آیلتس

در صورتی که نیاز به کنسل کردن یا تغییر زمان آزمون IELTS خود دارید، باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید که معادل 25 درصد از هزینه کل آزمون است، مبلغی حدود 55 تا 75 دلار آمریکا. لازم به ذکر است که کنسلی آزمون باید حداقل 5 هفته قبل از تاریخ برگزاری آن اعلام شود. در صورت عدم رعایت این فاصله زمانی، هیچ هزینه‌ای به شما بازگردانده نخواهد شد. همچنین، اگر کمتر از 5 هفته به زمان برگزاری آزمون باقی مانده باشد، تنها در صورت ارائه مدارک معتبری که نشان دهنده عدم توانایی شما در شرکت در آزمون باشد، مانند گواهی پزشکی، می‌توانید درخواست کنسلی دهید.

به طور مشابه، تغییر زمان آزمون نیز نیازمند پرداخت همان 25 درصد از هزینه اصلی آزمون است. توجه داشته باشید که این درخواست باید حداقل 5 هفته قبل از تاریخ آزمون مورد نظر صورت گیرد و تاریخ جدید آزمون باید حداکثر سه ماه پس از تاریخ اصلی برگزار شود. همچنین فقط امکان یک بار تغییر زمان داده می‌شود.

شرایط برگزاری آزمون آیلتس

کسب نمره قبولی و شرایط شرکت در ازمون ایلتس با دیگر آزمون‌های زبان متفاوت است. زمانی که آزمون می‌دهید، کیفیت سطح دانش شما از نمره ۳ تا نمره ۹ تعیین می‌شود. مسلماً هرچه نمره بالاتری بگیرید، مدرک محکم و قوی‌تری برای ارائه به دانشگاه‌ها و کارفرمایان خارجی دارید. در ادامه این مطلب به بررسی کامل شرایط آزمون آیلتس می‌پردازیم.

نمرات آزمون آیلتس

 • نمره ۹: این نمره نشان دهنده سطح تخصصی و تسلط کامل به زبان انگلیسی است.
 • نمره ۸: این نمره نشان دهنده سطح عالی است و فرد تسلط کاملی به زبان انگلیسی دارد. هرچند در برخی از موارد دچار مشکل است، اما به طور کلی سطح بالایی دارد.
 • نمره ۷: این نمره بیانگر تسلط بسیار خوب زبان آموز به زبان انگلیسی است. این فرد پیچیدگی‌های زبان را به خوبی درک می‌کند و استدلال دقیقی از بخش‌های مختلف زبان دارد، اما گاهاً ممکن است در برخی از بخش‌های شنیداری، گفتاری و صحبت کردن دچار مشکل شود.
 • نمره ۶: کسب این نمره به این معنی است که شما به طور کلی تسلط مناسبی روی زبان انگلیسی دارید و در شرایط مشابه می‌توانید از پس خود بر بیایید.
 • نمره ۵: اگر نمره ۵ کسب کنید به این معنی است که تسلط نسبی به زبان انگلیسی دارید. در حالت کلی زبان را متوجه می‌شوید و می‌توانید صحبت کنید و مطالب را بفهمید هرچند ممکن است اشتباهات نسبتاً زیادی داشته باشید. در واقع، فردی که این نمره را کسب می‌کند، به ارتباط اولیه مسلط است.
 • نمره ۴: این نمره نشان دهنده این است که زبان آموز نمی‌تواند از ساختار پیچیده زبان در شرایط مختلف استفاده کند. به علاوه، فردی که این نمره را کسب می‌کند، اشکالات مکرر و زیادی در درک و بیان مطالب زبان انگلیسی دارد.
 • نمره ۳: فردی که این نمره را کسب می‌کند فقط می‌تواند با سرهم کردن چند جمله منظور خودش را برساند و تنها در شرایط یکسان مشخص شده می‌تواند از سطح زبان انگلیسی خود استفاده کند. چنین فردی نمی‌تواند ارتباطات اولیه به زبان انگلیسی را مدیریت کند.

ما در آموزشگاه زبان gmt به شما کمک میکنیم تا به نمره مورد نظر خود برسید و بهترین عملکرد خود را در آزمون داشته باشید.

چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

یکی از بهترین راه‌ها برای آمادگی آزمون آیلتس و کسب نمره قبولی، استفاده از نمونه سوالات قبلی است. همچنین، توصیه می‌کنیم که در دوره‌های آیلتس آموزشگاه زبان GMT شرکت کنید تا در چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن حرف اول را بزنید.

آموزشگاه جی ام تی علاوه بر برگزاری کلاس‌های ترمیک، برای بالا بردن سطح آیلتس، کلاس‌های جانبی رایگان نیز برای شما برگزار می‌کند تا از این طریق گرامر، لغات و اصول اصلی زبان انگلیسی را به طور کامل یاد بگیرید. 

علاوه بر این، آموزشگاه GMT بهترین نمونه سوالات آزمون آیلتس در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند که در شرایط آزمون قرار بگیرید و از این طریق استرس شما کمتر می‌شود.

آموزشگاه GMT با ۱۸ سال سابقه در آموزش زبان انگلیسی و آمار قبولی بالای زبان آموزان در آزمون آیلتس، به یکی از بهترین آموزشگاه‌های  زبان انگلیسی در تهران تبدیل شده است. با تبت نام در آموزشگاه GMT، یک قدم از دوستان خود جلو بزنید و نمره بالاتری در آزمون آیلتس کسب کنید. ما راه ورود به دنیای آکادمیک و مهاجرت به خارج از کشور را برای شما هموار می‌کنیم.

چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

✅کسب نمره قبولی در آیلتس با آموزشگاه GMT

آموزشگاه GMT دوره‌های آزمون آیلتس را برای علاقمندان برگزار می‌کند. کیفیت این آموزشگاه را یک دهه تحقیق و تلاش گروهی از اساتید و کارشناسان برتر آیلتس تضمین می‌کند.

دوره‌های آیلتس آموزشگاه GMT طبق یک برنامه اصولی طراحی شده است و تمامی نکات و تکنیک‌های ۴ مهارت اصلی آزمون به طور کامل توسط اساتید نیتیو (native) تدریس می‌شود.

این آموزشگاه به شما کمک می‌کند که با گذراندن و کامل کردن دوره آیلتس در ۴۶ جلسه، نمره قبولی آیلتس را از آن خود کنید.

سوالات متداول

کدام مراکز مجوز برگزاری آزمون آیلتس را دارند؟

پاسخ: سازمان سنجش هر سال مراکز مجاز به برگزاری آزمون آیلتس را از طریق وب سایت رسمی خود منتشر می‌کند.

آزمون آیلتس چقدر طول می‌کشد ؟

جواب: مدت زمان آزمون آیلتس اغلب دو ساعت و ۴۵ دقیقه است.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه یا مهاجرت به کشورهای انگلیسی چه نمره‌ای را در آزمون آیلتس کسب کنم؟

در پاسخ: معمولا برای پذیرش در دانشگاه‌های خارجی نمره 6.5 تا 7.5 کار شما را راه می‌اندازد. هرچند برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان نمره ۷ به بالا مورد نیاز است.

چگونه هزینه آزمون آیلتس را پرداخت کنم؟

در جواب: داوطلبان و زبان‌جویان می‌توانند هزینه آزمون آیلتس را از طریق سایت موسسه IDP و یا موسسه برگزار کننده پرداخت کنند.

در آخر

ممنون از اینکه مهمان این مقاله ما بودید.
برای اینکه بتوانیم مطالب مفید بیشتری برایتان بنویسیم لطفا با کامنت و نظرات خود به ما انرژی بدهید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

24 دیدگاه

 1. Avatar

  بسیار عالی و درجه یک?

 2. Avatar

  خیلی خوب بود، ممنون از وبسایت جذاب و مفیدتون?

 3. Avatar

  مقاله شما بسیار مفید و کاربردی بود. متشکرم!

  • Avatar

   خوشحالیم که مقاله برای شما مفید بوده است. ممنون که وقت گذاشتید و این را با ما به اشتراک گذاشتید!

 4. Avatar

  توضیحات شما در مورد تاریخ‌های آزمون و شرایط ثبت‌نام بسیار واضح و مفید بود. از اینکه این اطلاعات را به صورت دقیق ارائه دادید، ممنونم!

  • Avatar

   از اینکه اطلاعات مقاله برای شما مفید بوده خوشحالیم. موفق باشید!

 5. Avatar

  چجوری می‌تونم برای کلاس‌های آیلتس در آموزشگاه GMT ثبت نام کنم؟

  • Avatar

   برای ثبت نام در کلاس‌های آیلتس آموزشگاه GMT، لطفاً به وب‌سایت آموزشگاه مراجعه کنید یا مستقیماً با دفتر آموزشگاه تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

 6. Avatar

  ممنون که این توضیحات رو به اشتراک گذاشتید.

  • Avatar

   خواهش می‌کنم، خوشحالیم که توضیحات مفید بوده‌اند.

 7. Avatar

  اساتید انگلیسی این مجموعه فوق العاده هستن!

  • Avatar

   اساتید GMT جزو اساتید برتر کشور هستن! خیلی خوشحالیم که از کلاس ها رضایت دارید.

 8. Avatar

  من می‌خوام بدونم تو آموزشگاه GMT برای سطوح مختلف مهارت زبان انگلیسی، کلاس‌های مختلفی برگزار می‌شود؟

  • Avatar

   بله، در آموزشگاه GMT کلاس‌ها برای تمامی سطوح زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌شود. برای اطلاعات دقیق‌تر، پیشنهاد می‌کنیم با موسسه تماس بگیرید.

 9. Avatar

  آموزشگاه GMT کلاس‌های خاصی برای آمادگی آزمون آیلتس دارد؟

  • Avatar

   بله، آموزشگاه GMT کلاس‌های تخصصی برای آمادگی آزمون آیلتس دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات ثبت‌نام، لطفاً با موسسه تماس بگیرید.

 10. Avatar

  اطلاعات شما حیلی کاربردی بود.

  • Avatar

   ممنون که بازخورد خودتون رو به اشتراک گذاشتید!

  • Avatar

   ممنون از نظرتون!

 11. Avatar

  این مقاله عالی بود! به خصوص بخش نکات برای آمادگی آزمون آیلتس، خیلی به من کمک کرد.

  • Avatar

   خیلی خوبه که نکات مقاله به شما کمک کرده برای آمادگی آزمون. امیدواریم در آزمون موفق باشید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !