رفتن به محتوا

آزمون بین المللی زبان آلمانی چیست؟

اگر می خواهید برای تحصیل، مهاجرت و یا کار در آلمان اقدام کنید ، باید در یکی از آزمون های بین المللی زبان آلمانی شرکت کنید.برای سنجش توانایی تان ، سطح بندی CERF بسیار مفید است. در این مقاله ما بر آزمون های بین المللی زبان در کشور خودمان تمرکز می کنیم.

آن چه در این مقاله می خوانیم:

  • آزمون گوته
  • هزینه آزمون گوته
  • شرایط شرکت در آزمون گوته
  • آزمون زبان آلمانی Telc
  • روش برگزاری آزمون Telc
  • آزمون زبان آلمانی TestDaf
  • نحوه برگزاری آزمون زبان آلمانی TestDaf
  • آموزش مجازی زبان آلمانی
  • ویژگی های آموزش زبان آلمانی آنلاین

آزمون گوته :

موسسه گوته حدود ۷۰ سال قبل تاسیس شد. آموزشگاه گوته ، سازمانی غیرانتفاعی است که از طریق بودجه های دولت آلمان و دریافت شهریه از زبان آموزان اداره می شود. این موسسه از معتبرترین مراجع آموزش زبان آلمانی و برگزاری آزمون تعیین سطح می باشد. آزمون گوته تاریخ انقضا ندارد و برای همیشه شما می توانید از آن استفاده کنید.آزمون گوته در شش سطح ابتدایی یک و دو یا A1 و A2 ، متوسط یک و دو یا B1 و B2 و پیشرفته یک و دو یا C1 و C2 برگزار می شود. دانشگاه های کشور آلمان برای پذیرش دانشجو حداقل مدرک B2 و حداکثر مدرک  C2 شرط می کنند.

آزمون گوته

آزمون گوته برای افراد بالای ۱۶ سال برای سنجش ۴ مهارت خواندن، شنیدن، نوشتن و مکالمه به زبان آلمانی برگزار می شود و دشواری سطح های مختلف باهم تفاوت دارند.آزمون سطح B1 و C2 زبان گوته از یونیت های مختلف تشکیل شده اند و برای قبولی در آزمون باید حداقل ۶۰ درصد نمره در هر یونیت را کسب کنید. برای قبول شدن در آزمون های سطح B2 ، A2 و C1 زبان گوته، حداقل باید در سه بخش خواندن، گوش دادن و نوشتن ، ۴۵ درصد نمره را بگیرید و در قسمت مکالمه هم باید ۱۵ درصد نمره را دریافت کنید.

در سطح ابتدایی A1 هم باید حداقل ۳۵ درصد نمره را کسب کنید تا بتوانید در بخش شفاهی آزمون گوته شرکت کنید.

سطح های مختلف  آزمون گوته ( موسسه زبان gmt )

هزینه آزمون گوته :

هزینه بخش ها و سطح های مختلف آزمون گوته ، متفاوت است. بخش های ابتدایی ارزان تر هستند و از هزینه ۱۱۹ یورو برای سطح A1 شروع شده و برای سطوح به صورت ماژول به حدود ۴۴۰ یورو می رسد.

شرایط شرکت در آزمون گوته :

موسسه گوته بیش از ۱۵۹ شعبه در ۹۸ کشور دنیا دارد. در ایالات متحده ۶ شعبه این آموزشگاه و در بریتانیا دو شعبه موسسه گوته حضور دارند. در تهران نیز یک شعبه از موسسه گوته وجود دارد.

آزمون زبان آلمانی Telc :

نام این آزمون از مدرک The European language Certificates گرفته شده است. این مدرک زبان دارای شش سطح شناخته شده زبان های اروپایی است و برای مقاصد خاص مثل زبان آلمانی مورد نیاز در محل کار یا تحصیل ، مدرک خاصی را صادر می کند.

روش برگزاری آزمون Telc :

این آزمون برای چهار مهارت اصلی در چهار ماژول متفاوت برگزار می شود. هر چه سطح این آزمون بالاتر باشد، مدت زمان هر بخش از این آزمون بالاتر می شود. هزینه این آزمون ، برابر با ۹۰ یورو است و به صورت اینترنتی باید پرداخت شود.

آزمون زبان آلمانی TestDaf :

این آزمون فقط یک سطح دارد و شما در یکی از سه سطح B2 تا C1 استاندارد زبان های اروپایی قرار می گیرید. در سایت TestDaf آزمون تعیین سطح آنلاین وجود دارد که برای تعیین سطح دانش زبان آلمانی شما مورد استفاده قرار می گیرد و کمک به رفع اشکالات شما می کند.

آزمون زبان آلمانی TestDaf

نحوه برگزاری آزمون زبان آلمانی  TestDaf :

این آزمون ، ۴ مهارت اصلی دارد و هدف از آن مهارت استفاده از زبان آلمانی در زمینه تحصیل در دانشگاه است. این آزمون یک قسمت شفاهی دارد که به وسیله ضبط صدا امتیازدهی می شود و هیچ بخش مجزایی برای تخمین مهارت گرامر در نظر گرفته نشده است.

هزینه این آزمون نیز ، ۹۰ یورو است و فقط به صورت اینترنتی پرداخت می شود.

آموزش مجازی زبان آلمانی :

برخی از آموزشگاه های زبان ، برگزار کننده دوره های آموزش زبان آلمانی به صورت مجازی می باشند.

آموزش مجازی زبان آلمانی به صورت کلاس آنلاین آلمانی :

هدف از برگزاری این دوره ها ، ارتقای سطح مکالمه زبان آلمانی هستند. این دوره ها بر مبنای هر چهار مهارت اصلی زبان پیشرفت خواهند کرد.آموزش آنلاین زبان آلمانی دارای سه سطح مختلف می شوند:

– سطح مبتدی

– سطح متوسط

– سطح پیشرفته

آموزش مجازی زبان آلمانی به صورت کلاس آنلاین آلمانی ، آموزشگاه زبان gmt

دوره های این آموزش آنلاین آلمانی به صورت زیر می باشد :

– هر سطح در دو دوره ۱۵ جلسه ای برگزار می شود.

– هر جلسه یک ساعت زمان می برد.

– به صورت آنلاین و با برقراری تماس تصویری انجام می شود.

– از برنامه هایی مانند Imo, Whatsapp, Skype و … استفاده می شود.

ویژگی های آموزش زبان آلمانی آنلاین :

– کلاس آنلاین آلمانی ، به صورت خصوصی برگزار می شود.

– این کلاس ها با کمک اینترنت پر سرعت و اپلیکیشن اسکایپ ارائه می شوند.

– ساعت و تعداد روزها را خود زبان آموز تعیین می کند.

– زبان آموز می تواند صدا و تصویر هر جلسه را ذخیره کند.

– این کلاس ها در هر ساعت و حتی روزهای تعطیل برگزار می شود.

ویژگی های آموزش زبان آلمانی آنلاین موسسه زبان GMT

نتیجه گیری :

آزمون های مختلفی برای گرفتن مدرک بین المللی زبان آلمانی برگزار می شود که برخی از آن ها شامل آزمون گوته، آزمون Telc و  TestDaf هستند. اما در بین این آزمون ها ، آزمون گوته از همه آزمون های دیگر معتبرتر است. هم چنین آموزش زبان آلمانی در برخی از موسسات به صورت آنلاین برگزار می شود که این دوره آنلاین خصوصی بوده و تعداد ساعت و روز آن را خود زبان آموز تعیین می کند و این دوره ها شامل سه سطح آسان ، متوسط و سخت می باشد.

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر
امتیاز شما این مقاله :
4.5/5

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *