Skip to content

مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت آلمان چیست؟ کدام مدرک زبان آلمانی معتبر تر است؟

مهاجرت به آلمان برای بسیاری از افراد یک هدف مهم است.
از آنجایی که دروس دانشگاه‌ها به زبان آلمانی تدریس می‌شود برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان و یا قصد گرفتن بورسیه تحصیلی آلمان را دارند، داشتن مدرک زبان آلمانی بسیار ضروری است.

در واقع یکی از مراحل حیاتی برای مهاجرت به این کشور، دریافت مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت آلمان است.
در حال حاضر، برای ورود به آلمان و اخذ ویزای مهاجرت، معمولاً نیاز به ارائه یکی از مدارک آزمون زبان آلمانی از سطح A1 تا C1 است.
این سطح مدرک مورد تایید سفارت آلمان است و نشان می‌دهد که فرد متقاضی قادر است به خوبی با زبان آلمانی در زندگی روزمره، کار و تحصیل در آلمان صحبت کند. در حقیقت بدون این مدرک، اخذ ویزای مهاجرت به آلمان تقریباً غیرممکن است!

در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته و نحوه کسب و ارائه مدرک آزمون زبان آلمانی معتبر را بررسی خواهیم کرد.

هر آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

 • آزمون‌های زبان آلمانی مورد تایید سفارت آلمان 2023
 • کدام مدرک زبان آلمانی معتبر تر است؟
 • معیارها و خدماتی که یک آموزشگاه خوب زبان آلمانی باید داشته باشد
 • مقصد نهایی، پیوستن به جامعه آلمانی‌ زبان

آزمون‌های زبان آلمانی مورد تایید سفارت آلمان در سال 2023 کدام ها هستند؟

آزمون‌های آنلاین معتبری نیز برای ارزیابی مهارت‌های زبانی وجود دارد که در ادامه به معرفی برخی از انواع مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت آلمان در ایران می‌پردازیم:

?مدرک زبان آلمانی موسسه گوته:

مدرک گوته یکی از معتبرترین مدارک زبان آلمانی در ایران به موسسه گوته مربوط می‌شود. این آزمون در شش سطوح A1 تا C2  برای ارزیابی مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن در زبان آلمانی استفاده می‌شود.

 در آموزشگاه زبان آلمانی GMT کلاس‌های آزمون گوته، سطح A1 ، سطح A2 ، سطح B1 ، سطح B2 و حتی سطح C1  را که بسیار سطح بالایی است برگزار می‌شود. اگر می‌خواهید در در کمترین زمان برای این آزمون آماده شوید، پیشنهاد ما این است کلاس‌های آمادگی آزمون گوته آموزشگاه GMT را از دست ندهید!

?مدرک زبان آلمانی آزمون OSD:

یکی دیگر از مدارک مورد تایید سفارت آلمان مدرک OSD است که گواهینامه رسمی است که در اتریش صادر می‌شود و مهارتهای زبان آلمانی متقاضیان را سنجیده و تایید می‌کند. این آزمون توسط انجمن فرهنگی اتریش در سطح A1 تا C1 در ایران برگزار می شود.

?مدرک زبان آلمانی آزمون TestDaf:

آزمون  TestDaf یکی از آزمون‌های کاربردی برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور آلمان را دارند است و در موسسه گوته برگزار می‌شود.

?مدرک زبان آلمانی آزمون TELC:

آزمون TELC یکی دیگر از آزمون‌هایی است که مدرک آن مورد تایید سفارت می‌باشد. این آزمون در ایران تا سطح A2 برگزار می شود و برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشور آلمان را دارند مناسب است.

?مدرک زبان آلمانی آزمون DSH:

 آزمون DSH از دیگر آزمو‌ن‌های مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت است. این آزمون در کشور ایران به صورت رسمی برگزار نمی‌شود بلکه توسط دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان برای ارزیابی مهارت‌های زبانی داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را دارند برگزار می‌شود.

کدام مدرک زبان آلمانی معتبر تر است؟

مدرک گوته معتبر ترین مدرکی هست که مورد تایید سفارت آلمان است، آزمون گوته و مدرک آن شرایط لازم برای ورود به بازار کار و تحصیل در آلمان را برای متقاضیان فراهم خواهد کرد. به طور کلی مدرک این آزمون در کشورهای آلمانی زبان از جمله آلمان، سویس و اتریش نیز مورد قبول است.

مدارک TestDaf  و OSD نیز از جمله  مدارک‌های مورد قبول سفارت آلمان است. همچنین کسانی که مهاجرت آنها از طریق پیوست خانواده‌اشان است با آزمون سطح  A1 هر کدام از این دو آزمون می‌توانند مهاجرت کنند. در حقیقت کسانی که بیشتر قصد مهاجرت به اتریش و سوئیس را دارند بهتر است برای آزمون OSD آمادگی پیدا کنند. 

کدام مدرک زبان آلمانی معتبر تر است؟

تمامی آزمون های Goethe ، TestDaf ، OSD در آموزشگاه زبان آلمانی GMT پوشش داده می‌شود. هر کدام از این آزمون‌ها سطوح مختلفی از سطح A1 تا  B2 دارد و با برگزاری آزمون های مشابه آزمون اصلی، متقاضیان در آموزشگاه GMT کاملا برای آزمون اصلی آماده می‌شوند.

معیارها و خدماتی که یک آموزشگاه خوب زبان آلمانی باید داشته باشد:

آیا می‌دانید که از اساسی و مهمترین مساله برای امر یادگیری زبان آلمانی، انتخاب یک آموزشگاه‌ زبان آلمانی است خوب و استاندارد است که اگر قصد مهاجرت هم دارید، به راحتی در کشور مقصد آلمانی صحبت کنید.

انتخاب یک آموزشگاه زبان آلمانی مفید یکی از بزرگترین دغدغه‌های متقاضیان است. امکانات و منبع آموزش زبان آلمانی یک عامل بسیار مهم در انتخاب کلاس آلمانی است.

یکی از موسسات آموزش زبان آلمانی معتبر و محبوب می‌تواند موسسه GMT باشد. این آموزشگاه با تجربه‌ای بیش از 17 سال در ارائه بهترین خدمات و منابع آموزش زبان آلمانی، همواره سعی می‌کند، به نیازها و چالش‌های مخاطبین پاسخ دهد و بستر رشد و پیشرفت آنها را فراهم کند.

دپارتمان کلاس های زبان gmt

?اساتید بومی و Native:

یکی از ویژگی‌های برجسته موسسه GMT، استفاده از اساتید بومی (اساتیدی که در کشورهای آلمانی زبان زندگی کرده اند) می‌باشد.
این اساتید با تجربه و مهارت بالا در زبان آلمانی، توانایی بهتری در انتقال دانش و فرهنگ آلمانی به دانشجویان دارند. حضور اساتید بومی آلمان که به عنوان مدرس آلمانی در این کلاس‌ها تدریس می‌کنند، تجربه زندگی در آلمان را داشته و محیط زبانی اصلی را تجربه کرده‌اند.
این امر به دانشجویان اطمینان می‌دهد که در حین آموزش، با فرهنگ و زبان واقعی آلمانی در تماس هستند و توانایی بالقوه برقراری ارتباط در جامعه آلمانی را به دست خواهند آورد.

?کلاس های ویژه آمادگی در آزمون های بین المللی در کوتاه ترین زمان:

موسسه خوشنام و با سابقه GMT با ارائه برنامه‌های آموزشی گوناگون از سطح مبتدی تا پیشرفته و برگزاری دوره‌های فشرده و نیمه فشرده، به دانشجویان یان امکان را می‌دهد که مطابق با نیاز و سطح خود در زمینه یادگیری زبان آلمانی پیشرفت کنند.

خوشبختانه آمار قبولی بالای زبان آموزان GMT در آزمون های بین المللی آلمانی، نشان از کیفیت بالای آموزش و اثربخشی این کلاس ها است و همین موضوع باعث شده است که داوطلبان با اعتماد و آسودگی خاطر بیشتری در این کلاس ها شرکت نمایند.

در لینک زیر بیشتر می‌توانید با دوره‌های فشرده و نیمه فشرده موسسه  GMT آشنا شوید.

?رفت و آمد راحت و سریع به آموزشگاه:

همچنین، یکی از مزیت‌های دیگر کلاس‌های آلمانی، دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی است. این امر برای داوطلبانی که از مسیرهای حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد استفاده می‌کنند بسیار مهم و ضروری است. آموزشگاه زبان آلمانی GMT در مرکز شهر تهران واقع شده که داوطلبان به راحتی با مترو یا اتوبوس های BRT امکان رفت و آمد به آموزشگاه را دارند.

?مقصد نهایی? پیوستن به جامعه آلمانی‌ زبان:

برای کسب مدرک زبان آلمانی معتبر، افراد می‌توانند از راه‌های مختلفی استفاده کنند.
شرکت در آزمون‌های زبان آلمانی و آمادگی برای قبولی در آن یکی از رایج‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود. آزمون‌های مختلفی برای سنجش مهارت‌های شفاهی و کتبی زبان آلمانی وجود دارد، که معروف‌ترین آنها آزمون گوته (Goethe) است. مدرک گوته سطح‌های مختلفی از A1 تا C2 را پوشش می‌دهد و در سراسر جهان برگزار می‌شود.

?در صورت قبولی در این آزمون و کسب مدرک مربوطه، می‌توان به سفارت آلمان مراجعه کرده و مدرک خود را برای تایید ارائه نمود. سفارت آلمان با بررسی مدرک زبان و اطلاعات دیگر مرتبط، تأیید می‌کند که زبان آلمانی آن فرد به میزان کافی برای زندگی در آلمان مناسب است.

با توجه به اهمیت مدرک مورد تایید سفارت آلمان برای مهاجرت به آلمان، توصیه می‌شود از زمانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارید، برای شروع یادگیری زبان و کسب مدرک مورد نیاز شروع کنید. از آنجایی که فرآیند کسب و تایید مدرک زبان آلمانی ممکن است زمان‌ بر و پیچیده باشد بهتر است سراغ آموزشگاه‌هایی بروید که در تمام مراحل پشتیبانی عالی و حرفه‌ای داشته باشد.

در نهایت پیشنهاد ما این است برای تسریع در یادگیری زبان المانی، شرکت در کلاس های تخصصی زبان آلمانی و دوره‌های آموزشی آن ثبت نام کنید، چون به راحتی می‌توانید مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت آلمان را کسب کرده و در مسیر مهاجرت، تحصیل و کار خود در آلمان با اعتماد به نفس بالا قدم بردارید.

در ادامه چنانچه سوالی در خصوص شرکت در آزمون های زبان آلمانی دارید پاسخگو خواهیم بود?

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.8]

5 Comments

 1. Avatar

  ممنون ازتون عالی بود❤️

 2. Avatar

  اساتید زبان آلمانی تون عالی هستن??

  • Avatar

   خداروشکر که راضی هستید?☺?


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !