رفتن به محتوا

✅چگونه مدرس زبان آلمانی شویم؟

همه ما وقتی میخواهیم کاری را شروع کنیم دوست داریم به بهترین شکل انجام دهیم و یکی از بهترین ها در عرصه کاری خود باشیم.

اما آیا فقط خواستن کافی است؟ قطعاً نه!

اگر میخواهید یکی از بهترین ها در عرصه کاری خود باشید باید برای آن آموزش ببینید تا‌‌ بتوانید بهترین خود را ارائه دهید.
بسیاری از علاقه مندان تدریس زبان آلمانی پس از فراگیری این زبان و پیشرفت در این زبان دوست دارند تا بتوانند وارد عرصه کاری شوند و کاری را شروع کنند که مدت ها برای آن زحمت کشیدند و یا دوستانی که از کشور های آلمانی زبان به ایران برگشته اند و میخواهند از توانایی خود در زبان آلمانی استفاده کنند اما نمیدانند چگونه و از کجا شروع کنند.

?ما در این مقاله راهکار و متدهایی را بررسی کرده ایم، تا شما عزیزان با استفاده از آن ها جزو 10 استاد و مدرس برتر زبان آلمانی در کشور باشید.

در این مقاله میخوام موارد زیر را برسی کنیم:

 • بهترین مدرس زبان آلمانی چه خصوصیاتی دارد؟
 • چگونه یک مدرس حرفه ای زبان آلمانی شویم؟
 • آیا شرکت در کلاسهای تربیت معلم زبان آلمانی تاثیر در مدرس حرفه ای زبان آلمانی شدن دارد؟
 • آیا در کلاسهای آموزش تربیت مدرس آلمانی روش‌های تدریس زبان آلمانی هم آموزش داده می‌شود؟
 • مهارت های زبان آلمانی چیست؟

بهترین مدرس زبان آلمانی چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به اینکه داشتن یک مدرس زبان خوب در یادگیری زبان آلمانی بسیار تاثیر گذار است همواره زبان آموزان به دنبال بهترین مدرس این زبان هستند.

اما یک مدرس زبان حرفه ای چه خصوصیاتی دارد؟
در این قسمت از مقاله میخواهم به ۵ تا از مهم ترین ویژگی های مدرس زبان آلمانی حرفه ای اشاره کنیم:

1) دانش بالای زبان آلمانی:

اولین و مهم ترین ویژگی برای تدریس زبان آلمانی یا هر زبان دیگری دانش کافی در آن زبان است داشتن مدرک زبان بین المللی و داشتن مدرک تحصیلی مرتبط از فاکتور های مهم یک مدرس زبان خوب است.
اما فقط داشتن سواد زبان آلمانی کافی نیست!
هستند مدرسانی که از سواد بالایی برخوردارند ولی توانایی انتقال درست یا بیان مفاهیم و دستور زبان آلمانی به زبان ساده را ندارند و این امر باعث میشود زبان آموز احساس ضعف و عدم پیشرفت در یادگیری کند.

دانش بالای زبان آلمانی

2) طریقه انتقال مفید مفاهیم:

بسیاری از علاقه مندان به تدریس زبان آلمانی دانش کافی را دارند اما توانایی انتقال درست مفاهیم را ندارند و این امر باعث می‌شود تا زبان آموز سردرگم شود و احساس کند که یادگیری زبان آلمانی بسیار سخت و پیچیده است و دیگر تمایلی به یادگیری نداشته باشد.

انتقال مفاهیم با راه های مختلف و استفاده از خلاقیت در تدریس از ویژگی های یک مدرس حرفه ای زبان آلمانی است.
علاقه مندان به تدریس که قدرت انتقال مفاهیم و یا دستور زبان آلمانی را ندارند می‌توانند با شرکت در دوره های تربیت مدرس زبان آلمانی آموزشگاه GMT شرکت کنند تا روش‌های صحیح آموزش را یادبگیرند و بهترین و مفید ترین کلاس را برگزار کنند .

طریقه انتقال مفید مفاهیم

3) داشتن طرح درس برای هر جلسه یا همان lesson-plan:

داشتن طرح درس یکی دیگر از موارد مهم است که در کلاسهای زبان از اهمیت بالایی برخوردار است و یک استاد زبان با داشتن طرح درس می‌تواند به بهترین شکل کلاس را مدیریت کند.
از ویژگی های دیگر داشتن طرح درس جلوگیری از هرج و مرج و سردرگمی در کلاس است و هم چنین در هر جلسه حجم کافی از درس تدریس میشود و مطالب منظم و مرتبط با هم تدریس میشود.

داشتن طرح درس برای هر جلسه یا همان lesson-plan

۴) مدیریت کلاس:

یک مدرس زبان حرفه ای باید بتواند به بهترین شکل کلاس را مدیریت کند تا یک کلاس پر انرژی و فعال داشته باشد.
برای مثال، می‌توانید یک بازی آموزشی مانند “Scrabble” را با زبان‌آموزان بازی کنید تا آن‌ها بتوانند با کلمات جدید آشنا شوند. همچنین، می‌توانید از فیلم‌های آموزشی استفاده کنید تا زبان‌آموزان به گفتار و شنیدار زبان انگلیسی آشنا شوند و همچنین از موسیقی و غذا برای آموزش اصطلاحات و کلمات جدید استفاده کنید.

در کل، بهترین روش برای جذاب کردن کلاس زبان، استفاده از تنوع در تدریس و ایجاد ارتباط موثر با زبان‌آموزان است. با این کار، می‌توانید زبان‌آموزان را به‌صورت پایدار و بهتری در یادگیری زبان یاری کنید.

مدیریت کلاس

5) ایجاد اعتماد به نفس برای صحبت:

بسیاری از زبان آموزان وقتی در حال یادگیری زبان آلمانی هستند از اشتباه صحبت کردن واهمه دارند و این امر باعث میشود تا نتوانند به خوبی ارتباط برقرار کنند!
به همین دلیل ایجاد اعتماد بنفس برای صحبت در کلاس های زبان آلمانی و نترسیدن از اشتباه صحبت کردن بسیار مهم است.
به همین دلیل هر جلسه باید هم شامل TTT (teacher talk time) STT (student talk time) باشد تا زبان آموز ترس صحبت کردن در جمع را نداشته باشد.

ایجاد اعتماد به نفس برای صحبت

✅ چگونه یک مدرس زبان آلمانی حرفه ای باشیم:

یکی از مهم ترین خصوصیات مدرس زبان آلمانی حرفه ای داشتن تجربه تدریس موفق است چرا که بسیاری از مسایل را فقط میشود با تجربه کردن و گذشتن از آن مسایل درک کرد و بهترین راهکار را ارائه داد.
یک مدرس زبان آلمانی حرفه ای می‌تواند روش های تدریس خاص خود را خلق کند و همواره با بروز کردن اطلاعات خود در امر آموزش بهترین خود را ارائه دهد.

در بعضی از آموزشگاه ها اساتیدی درحال تدریس هستند که دوره های TTC نگذرانده و به همین دلیل کلاسها دارای کیفیت بالایی نیستند.
اساتید آموزشگاه زبان های خارجی GMT همه دارای مدرک دوره تربیت مدرس (TTC) هستند و همه کلاس ها با بروز ترین روش‌های آموزشی برگزار میشود.

چگونه یک مدرس زبان حرفه ای باشیم

✅ کلاسهای تربیت مدرس زبان آلمانی “گامی برای حرفه ای شدن در زمینه آموزش”

همانطور که در ابتدای صحبت خدمتتان عرض کردیم، نمیتوان صرفاً به دلیل داشتن دانش زبان آلمانی شروع به تدریس نمایید و الزاماً در کنار مهارت زبان باید مهارت انتقال صحیح مفاهیم یا به اطلاح فنون تدریس را هم داشته باشید.
و خوشبختانه در آموزشگاه GMT برای این منظور دوره و کلاس هایی برگزار میشود که میتوانید با شرکت در دوره های TTC زبان آلمانی در این آموزشگاه قدم در مسیر حرفه ای شدن در تدریس زبان آلمانی بگزارید.

?و به لطف خدای منان این افتخار این را داشته ایم که اساتید برتر و مطرح زبان المانی کشور که در حال حاظر در کلاس های زبان و فضای مجازی مشغول به تدریس می‌باشند، اکثریت دوره های تربیت مدرس زبان آلمانی را در موسسه GMT گذرانده اند و دلیل آن این است که این مجموعه مبدع این دوره ها برای اولین بار در ایران بوده است و بیشتر از دو دهه سابقه “برگزاری دوره های تی تی سی” را داریم.

دوره های TTC زبان آلمانی در آموزشگاه GMT شامل :

•آموزش روش های بروز تدریس زبان آلمانی
•چگونگی ارتباط موثر با زبان آموز
•چگونگی مدیریت کلاس های آلمانی
•روش درست تدریس مفاهیم کتاب
•آموزش نوشتن طرح درس
•ایجاد اعتماد بنفس برای تدریس و صحبت در جمع
•شرکت در کارگاه های آموزش زبان آلمانی

کلاسهای تربیت معلم زبان آلمانی “گامی برای حرفه ای شدن در زمینه آموزش

خلاصه صفر تا صد روش های تدریس رو در این دوره با شما کار میکنیم تا با اعتماد به نفس کامل بتونید در هر جایی از دنیا باشید که باشید به تدریس زبان آلمانی بپردازید.

✅ در کلاسهای تربیت مدرس آلمانی چه روش‌هایی برای تدریس آموزش داده می‌شود؟

همانطور ‌که در ابتدای مقاله اشاره شد شما با شرکت کردن در کلاسهای تربیت مدرس زبان آلمانی بروزترین روشهای تدریس و همچنین طریقه تدریس مطالب کتاب و گرامر ها را آموزش میبینید و همچنین آگاهی از حجم موارد قابل تدریس در هر جلسه را خواهید داشت.

✅ مهارت های که در دوره TTC زبان آلمانی به آن مسلط خواهد شد

زبان آلمانی هم مانند زبان های دیگر شامل چهار مهارت اصلی زیر است:

 • Sprechen
 • Hören
 • Lesen
 • Schreiben

اگر میخواهید یک مدرس زبان آلمانی خوب باشید باید در همه این مهارت ها از توانایی بالایی برخوردار باشید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن به زبان آموزان انتقال دهید
همچین آشنایی با سنت های کشور های آلمانی زبان بسیار مهم و تاثیر گذار در امر انتقال درست مفاهیم است چرا که تفاوت در فرهنگ کشور های مختلف می‌تواند باعث ایجاد سوءتفاهم در بعضی موارد آموزشی شود و آشنایی با فرهنگ آن کشور باعث میشود که از اشتباه جلوگیری شود .

مهارت های زبان آلمانی چیست؟

جمع بندی:

در کل، زبان‌آموزان تمایل دارند در کلاس‌هایی شرکت کنند که معلمان آن‌ها مهارت کاربردی تدریس داشته باشند و همچنین تجربه کافی را دارند. این مورد باعث تشویق و حمایت زبان‌آموزان برای یادگیری بهتر زبان خارجی می‌شود و باعث افزایش اعتماد به نفس در مکالمه در هر سطح آموزشی خواهد شد.

برای کمک به زبان‌آموزان که می‌خواهند به معلمانی با تجربه و مهارت در تدریس زبان تبدیل شوند، برگزاری دوره TTC بسیار مفید است. این دوره، مهارت آموزی کافی را در حوزه آموزش زبان خارجی به شما می‌دهد و می‌توانید به عنوان یک استاد برجسته در آموزشگاه‌های زبان خارجه تدریس کنید.

در آموزشگاه زبان GMT، دوره تی تی سی زبان آلمانی برای زبان‌های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی برگزار می‌شود که به شما در کسب مهارت کافی در تدریس زبان خارجی کمک می‌کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.8]

3 دیدگاه

 1. Avatar

  خیلی خوبه که آموزشگاه شما حتی برای آلمانی هم دوره تربیت مدرس گروهی برگزار میکنه?

 2. Avatar

  من زبان آلمانی رو تا سطح C1 خوندم و میخوام برای TTC مجموعه ی شمارو انتخاب کنم. چون اعتبار مدرک برام واقعا مهمه.

  • Avatar

   اعتباری که در حال حاضر داریم از اعتمادی است که شما عزیزان به ما داشته اید??


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !