رفتن به محتوا

✅ معرفی 11 وبسایت عالی برای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

زبان انگلیسی ، یک زبان ضروری برای افراد جامعه است. چرا  که زبان رسمی 53 کشوردنیا بوده و 400 میلیون نفر در سرتاسر جهان با آن صحبت می کنند .همچنین بیشتر وب سایت ها نیزبه این زبان می باشند. در این مطلب سعی داریم بهترین سایت یادگیری زبان انگلیسی رایگان و غیر رایگان آنلاین را به شما مخاطبان عزیزمعرفی کنیم.این روزها با وجود فراوانی سایت های معتبر انگلیسی ، از فیلم ها تا مقاله ها ، پادکست ها تا وبلاگ ها ، هیچ عذری برای عدم استفاده از اینترنت جهت بهبود یادگیری شما وجود ندارد.با توجه به اینکه در عرصه رقابتی صنعت آموزش امروزه، حاشیه سود آموزش و دوره های آموزش انلاین رو به کاهش است، رویکرد آموزش از راه دور می تواند تا حد زیادی این مساله را تعدیل کرده و با کاهش هزینه و افزایش درآمد ناشی از افزایش دانشجویان، گامی موثر در بهینه سازی روند و کیفیت آموزش ها داشته باشد.

در ادامه ، 11 وب سایت عالی برای یادگیری زبان انگلیسی آنلاین که از بهترین سایت های آموزش زبان می باشند معرفی می گردد تا شما عزیزان با کمک آن ها یادگیری و بهبود مهارت های زبان انگلیسی را بصورت مجازی آغاز کنید .

معرفی 11 مورد از بهترین وب‌سایت‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی :

 • BBC Learning English
 • easy world of English
 • English Central
 • British Council
 • Perfectly Spoken
 • USA Learns
 • Youtube
 • Duolingo
 • Lingua
 • TalkEnglish.com
 • Phrasemix

چگونه از وب سایت های یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

شما می‌توانید به تنهایی در منزل یادگیری زبان انگلیسی را به صورت آنلاین و با استفاده از یک وب‌سایت معتبر دنبال کنید، یا می‌توانید همزمان در کلاس های خصوصی زبان انگلیسی شرکت کرده و برای تمرین بیشتر، از این وب‌سایت‌ها بهره ببرید. اما اگرقصد دارید یادگیری ون حضور در کلاسهای خصوصی بلکه به تنهایی دنبال کنید، بهتر است وب‌سایت معتبری را برای این کار انتخاب نمایید.

جهت استفاده از مطالب آموزشیِ اغلب این وب‌سایت‌ها لازم است در آن‌ها ثبت نام کنید. لازم به ذکر است ثبت نام در سایت‌ها اغلب رایگان اما محتوای آموزشی ارائه شده، ممکن است رایگان یا پولی باشد. بعضی از وب‌سایت‌ها برای استفاده از همه محتوای موجود، حق عضویت دریافت می‌کنند و برخی دیگر برای درس‌ها یا دوره‌های متفاوت، هزینه‌هایی در نظر گرفته‌اند که با پرداخت آن می‌توان در دوره شرکت کرد.

چگونه از وب سایت های یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

وب سایت شماره 1 (BBC Learning English)

وقتی صحبت سر سایت یادگیری زبان انگلیسی رایگان باشد، BBC Learning English یکی از اولین انتخاب‌های بسیاری از افراد است. وبسایت BBC Learning English هر چیزی که به نوعی به یادگیری زبان انگلیسی مربوط باشد اعم از گرامر، کلمات جدید، اصطلاحات، مکالمات روزمره و … به شما ارائه می دهد و برای تمامی سطوح از مبتدی تا پیشرفته حرفی برای گفتن دارد.

قدرت اصلی BBC Learning English در آموزش زبان انگلیسی در سطوح پیشرفته‌تر است، چون منابع آموزشی در سطوح ابتدایی‌تر در اینترنت فراوانند اما کمتر کسی به شکل تخصصی به سطوح بالاتر آموزش پرداخته است.

BBC Learning English

وب سایت شماره 2 (British Council)

یکی از معتبرترین سایت یادگیری زبان انگلیسی رایگان متعلق به British council است. از دوره‌های آنلاین این وب‌سایت با پرداخت هزینه می‌توانید استفاده کنید. اما برای استفاده از بقیه قسمت‌های سایت، حتی نیازی به ثبت نام نیست.

سایت British Council یک دسته‌بندی از مهارت‌های اصلی زبانی یعنی مهارت شنیداری، نوشتاری، خواندن و مکالمه ارائه می‌کند. در هر کدام از این مهارت‌ها آموزش‌هایی در 5 سطح A1, A2, B1, B2, C1 روی وب‌سایت قرار دارد. این سطح‌بندی بر اساس معیار CEFR (چارچوب مرجع اروپا برای سطح‌بندی مهارت‌های زبانی) است. هر درس شامل یک پیش‌آزمون، یک درس و یک یا چند آزمون است.

British Council

وب سایت شماره 3 (easy world of English)

وب‌سایت easyworldofenglish ظاهری ساده دارد.اما ظاهر ساده ی آن به هیچ وجه کیفیت آموزش را تحت تاثیر قرار نمی دهد.سایت easyworldofenglish به آموزش زبان انگلیسی در همه زمینه‌ها پرداخته‌است.از طرف دیگر، برای افرادی که به‌تازگی یادگیری انگلیسی را شروع کرده‌اند، یک انتخاب بسیار مناسب و ایده‌آل است.

easy world of English

وب سایت شماره 4 (English Central)

این سایت نیز، به عنوان یکی از بهترین وب سایت های آموزش زبان انگلیسی محسوب می شود. این وب سایت به شما کمک می کند تا به صورت محاوره ای صحبت کنید. چارچوب منحصر به فرد آن ها مکالمه شما را تشخیص می دهد و بر اساس ساختار جملات به آن نمره می دهد. شما در فرآیند آموزش مبتنی بر اطلاعاتی که این سایت دارد، چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. این فرآیند شامل چهار مرحله اصلی می باشد.

easy world of English

وب سایت شماره 5 (Perfectly Spoken)

Perfectly Spoken یک سایت رایگان آموزش زبان انگلیسی می باشد. برای استفاده از وبسایت Perfectly Spoken، نیاز به ساختن یک پروفایل دارید (که برای ساختن آن باید یک آدرس ایمیل معتبر داشته باشید). در این سایت در ابتدا می‌توانید سطح زبان انگلیسی خود را با پاسخ دادن به یک سری سوال بسنجید، و سپس بسته به سطح زبان خود شروع به تماشای ویدیوهای آموزشی Perfectly Spoken کنید.

ویدیوهای آموزشی Perfectly Spoken به صورت رایگان در پنج سطح در دسترس هستند که هر یک از این سطوح توسط یک استاد ارائه می شود در ضمن کلمات مهم و ساختارهای مربوط به آن سطح نیز کاملا در این ویدیوهای آموزشی موجود است.

ویدیوهای آموزشی Perfectly Spoken هنوز در حال تکمیل هستند اما قسمت اعظم این دوره ها به پایان رسیده و می‌توانید با تماشای آنها به یادگیری آنلاین زبان انگلیسی رایگان بپردازید.

وب سایت شماره 6 (USA Learns)

از میان وبسایت های آموزش زبان انگلیسی وب‌سایت USA Learns چندین دوره آموزشی زبان انگلیسی شامل ویدیوهای آموزشی همراه با توضیحات و تمرین دارد. هر دوره از بخش‌های متنوعی تشکیل شده است و شما را با نکات زیادی آشنا میکند. پس از ثبت نام می‌توانید دوره‌های آموزشی را ببینید. اغلب دوره‌های موجود در این سایت، زبان انگلیسی مورد نیاز برای ارتباطات روزمره و زندگی شهری را آموزش می‌دهند. اما دوره‌هایی برای مکالمات و ارتباطات در مشاغل خاص نیز در نظر گرفته است. نیازی نیست در دوره‌ها به طور جداگانه ثبت نام کنید. می‌توانید یک دوره را انتخاب و از درس اول شروع یه یادگیری کنید. هر درس شامل ویدیویی برای آموزش، توضیحاتی برای تکمیل آموزش ویدیویی، همراه با راهنمای صوتی، تمرین و کوئیز است.

USA Learns

وب سایت شماره 7 (Youtube)

همانطور که میدانید هدف از ساخت یوتیوب ذاتا آموزش نیست بلکه صرفا یک پلتفرم به اشتراک گذاری ویدیو میباشد. ولی شما با باز کردن وبسایت یوتیوب هم می‌توانید ویدیوهای همه سایت‌های بالا را در آن تماشا کنید و هم کلی از آموزش ویدیوهای جذاب و گوناگون که به هدف آموزش رایگان زبان انگلیسی موجود می باشند بهره مند شوید.

youtube learn english

وب سایت شماره 8 (Duolingo)

قبلا درباره اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی صحبت کرده‌ و در آن مطلب دولینگو را در ابتدای فهرست معرفی کرده‌ایم. اگر از Duolingo استفاده کرده‌اید، احتمالا می‌دانید که وبسایت Duolingo نسبت به اپ آن امکانات بیشتری دارد.

در نسخه وب Duolingo می‌توانید به تالارهای گفتگو، دیکشنری، رویدادهای ویژه، کلماتی که یاد گرفته‌اید و میزان تسلط بر آنها و Story ها دسترسی داشته باشید.

تنها مشکل Duolingo برای ما ایرانی‌ها این است که زبان فارسی به عنوان زبان پیش فرض در آن وجود ندارد. پس باید یا به دنبال یادگیری یک زبان دیگر باشید یا برای یادگیری زبان انگلیسی به یک زبان دیگر برای مثال آلمانی یا فرانسوی مسلط باشید! خبر خوب هم این است که وبسایت Memrise از روش مشابهی برای آموزش استفاده کرده و اتفاقا زبان فارسی هم در آن موجود است. پس پیشنهاد می‌کنیم سری هم به آن بزنید.

Duolingo

وب سایت شماره 9 (Lingua)

وب‌سایت Lingua یک پلتفرم آموزشی است که فعالیت‌های متنوع و سرگرم‌کننده‌ای برای یادگیری زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی ارائه می‌دهد. این فعالیت‌ها بر اساس مهارت‌های خواندن، نوشتن و گوش دادن دسته‌بندی شده‌اند. کاربران می‌توانند قبل از پاسخ دادن به سوالات کوتاه یا تکمیل تمرین‌ها، متن‌های کوتاهی را بخوانند و به فایل‌های صوتی گوش دهند. این آزمون‌ها کوتاه و شامل پنج سوال هستند و فایل‌های صوتی با لهجه‌های مختلف ضبط شده‌اند.

وب‌سایت Lingua منابع آموزشی برای سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته را فراهم می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد مهارت‌های شنیداری و خواندن خود را تقویت کنند. بسیاری از آموزش‌های Lingua رایگان هستند، اما برای دسترسی به فعالیت‌های بیشتر و پیشرفته‌تر، کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه اشتراک پریمیوم بگیرند.

Lingua

وب سایت شماره 10 (TalkEnglish.com)

TalkEnglish.com یک وب‌سایت آموزشی است که به کاربران کمک می‌کند مهارت‌های مکالمه انگلیسی خود را تقویت کنند. این وب‌سایت درس‌های صوتی، آزمون‌ها، عبارت‌های موضوعی، برنامه‌های کاربردی و دیالوگ‌های متنوعی را برای یادگیری مهارت‌های صحبت کردن، شنیدن، تلفظ، گرامر و واژگان انگلیسی ارائه می‌دهد. آموزش‌های TalkEnglish ساده اما بسیار مؤثر هستند و کاربران می‌توانند از طریق ۹۰ درس مختلف تمرین مکالمه، مهارت‌های شنیداری و مکالمه خود را بهبود بخشند.

TalkEnglish همچنین نکته‌ها و الگوهای ارزشمندی برای تمرین صحبت کردن فراهم می‌کند که به کاربران کمک می‌کند با اعتماد به نفس بیشتری مکالمه کنند. این سایت یک منبع عالی برای کسانی است که می‌خواهند مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشند.

TalkEnglish.com

وب سایت شماره 11 (Phrasemix)

Phrasemix یک وب‌سایت آموزشی است که بر یادگیری عبارات و جملات کاربردی در موقعیت‌های واقعی زندگی تمرکز دارد. کاربران می‌توانند عباراتی را یاد بگیرند که در موقعیت‌های مختلف مانند دوست‌یابی، غذا خوردن و مصاحبه‌های شغلی مفید هستند. جملات و عبارات در Phrasemix به وضوح بیان می‌شوند تا کاربران بتوانند به راحتی آن‌ها را درک کنند.

یادگیری این عبارات و بهبود مهارت‌های شنیداری به کاربران کمک می‌کند تا به طور جامع‌تر زبان انگلیسی را یاد بگیرند. همچنین، کاربران می‌توانند اپلیکیشن Phrasemix را دانلود کرده و حتی در حال حرکت با استفاده از گوشی هوشمند آموزش خود را ادامه دهند. Phrasemix دارای آموزش‌های رایگان است، اما برای دسترسی به امکانات بیشتر، کاربران می‌توانند به نسخه پریمیوم ارتقاء یابند.

Phrasemix

نکته مهم :

وبسایت های آموزش زبان انگلیسی فقط بعنوان مکمل در مواقعی که وقت آزاد دارید مفید هستند. استفاده از آنها بعنوان ابزار اصلی یادگیری، باعث طولانی تر شدن یادگیری غیراصولی خواهد شد. از آنها فقط برای جنبه سرگرمی زبان استفاده کنید.

نتیجه گیری :

اینترنت، اقیانوسی از منابع آموزش رایگان زبان انگلیسی است. ما در این مقاله تنها به تعداد اندکی از آنها اشاره کردیم که تابحال بازخورد در میان زبان آموزان داشته‌اند.اگر به دنبال منابع آموزش رایگان زبان انگلیسی هستید، بدانید که از هر وبسایتی می‌توانید کلی مطلب یاد بگیرید.لازم به ذکر است این وب سایت ها در کنار کلاس های آموزشی موسسات نقش بسزایی دارد.

برای کسب اطلاعات از نحوه برگزاری کلاس های آنلاین موسسه زبان انگلیسی GMT  میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

29 دیدگاه

   • Avatar

    چه عالی،خیلی ممنون میشم اگه چند تا سایت هم برای یادگیری زبان آلمانی معرفی کنید??

    • Avatar

     🙂 🙂 حتما این مطلب رو بررسی و در اولین فرصت در باب این موضوع خواهیم نوشت 🙂

 1. Avatar

  سایتتون عالیه، باتشکر از مطالب خوبتون.

  • Avatar

   سلامت باشید و پایدار باشید 🙂

 2. Avatar

  خیلی ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون قرار میدهید.
  کارتون درسته.

 3. Avatar

  خیلی جالب بود. یوتیوب هم برای آموزش زبان خوبه؟ کسی تجربه‌ای داره؟

  • Avatar

   بله، یوتیوب هم منابع خوبی داره.

 4. Avatar

  وای مقاله خیلی خوبی بود! ممنون بابت اشتراک‌گذاری!

  • Avatar

   خیلی خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده!

 5. Avatar

  سایت‌ها رو که معرفی کردی خیلی عالی بودن، به‌خصوص برای وقتای بیکاری!

  • Avatar

   خیلی خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده!

 6. Avatar

  مرسی بابت این مقاله، به نظرتون کدومشون برای مکالمه بهتره؟

  • Avatar

   خواهش می‌کنم! برای مکالمه، TalkEnglish.com عالیه.

 7. Avatar

  کلاس‌های آنلاین GMT شریط ثبت نامش چیه؟

  • Avatar

   برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام، لطفاً با موسسه تماس بگیرید.

 8. Avatar

  خیلی ممنون از مطلب مفیدتون! یه سوال داشتم، برای شروع از صفر کدوم سایت‌ها بهتره؟

  • Avatar

   خواهش می‌کنم! برای شروع از صفر، easyworldofenglish خیلی مناسبه.

 9. Avatar

  خیلی اطلاعات مفیدی بود. مرسی

  • Avatar

   خواهش می‌کنم، خوشحالیم که براتون مفید بوده!

 10. Avatar

  خیلی جالب بود، حتماً می‌خوام از BBC Learning English استفاده کنم. کسی تاحالا از این وبسایت استفاده کرده؟ نظرتون چی بوده؟

  • Avatar

   ممنون بابت نظرتون! BBC Learning English واقعاً یکی از بهترین‌هاست.

 11. Avatar

  من با دولینگو کار کردم خیلی خوبه.

  • Avatar

   خوشحالیم که تجربه خوبی با دولینگو داشتید!

 12. Avatar

  کلاسای آنلاینتون شهریش چقدره؟

  • Avatar

   برای اطلاع از شهریه‌ها لطفاً با موسسه تماس بگیرید.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !