رفتن به محتوا

آزمون تورفل (Torfel) چیست؟ صفر تا صد آمادگی آزمون بین المللی (روسی)‌‌‌‌

✅صفر تا صد آزمون تورفل ( TORFEL ):‌ آزمون تورفل روسیه دارای ۵ سطح است و در دو روز برگزار می‌شود. وزارت علوم روسیه این آزمون را برگزار می‌کند و افرادی که قصد شرکت در این آزمون را دارند حتماً باید در کلاس‌های آمادگی آزمون روسی تورفل شرکت کنند. 

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به طور کامل با آزمون تورفل روسیه آشنا شوید و بهترین روش برای آمادگی آزمون را یاد بگیرید.آزمون ترفل یکی از معروف‌ترین آزمون‌های بین‌المللی زبان روسی است و کسانی که قصد مهاجرت تحصیل در کشور روسیه دارند.

ساختار آزمون تورفل به چه صورت است؟

ساختار آزمون طبق چهارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌هاست و شش سطح مختلف (A1، A2، B1، B2، C1، C2) دارد. برای گرفتن مدرک هر سطح باید در آزمون هر پنج مهارت شرکت کنید. این مهارت‌ها عبارتند:

  1. واژگان و گرامر
  2. خواندن
  3. نوشتن
  4. بخش شنیداری
  5. بخش صحبت کردن

هر پنج مهارت صفر تا صد آزمون تورفل ( TORFEL ) به طور مساوی ۲۰ درصد آزمون را به خود اختصاص می‌دهند. به طور کلی، برای این آزمون سه نمره قبولی A، B و C وجود دارد و داوطلبانی که این سه نمره را بگیرند، می‌توانند مدرک تورفل را از آن خود کنند. ناگفته نماند که تنها نمره D به معنای عدم قبولی است.


?سطوح و نحوه برگزاری آزمون TORFEL 

این آزمون در ۶ سطح برگزار می‌شود که در ادامه به هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

?سطح ابتدایی یا А1

زمانی که مدرک قبولی این سطح را می‌گیرید، در واقع حداقل سطح دانش زبان روسی را دارید و تا حد محدودی می‌توانید ارتباطات روزمره خود را پیش ببرید. این مدرک در واقع به شماگواهینامه ابتدایی می‌دهد و می‌توانید برای دستیابی بیشتر به دانش زبان روسی وارد سطح‌های بالاتر شوید.

سطوح و نحوه برگزاری ازمون تورفل TORFEL

زمان برگزاری سطح А1 آزمون ترفل ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه است. 

عنوان بخشتعداد سوالزمان
گفتاریمعرفی و پاسخ به سوالات 30 دقیقه
نوشتارینوشتن یک متن خلاصه۵۰ دقیقه
گرامر و لغت۱۱۰ سوال گرامر – ۷۸۰ لغت۵۰ دقیقه
درک مطلب۳۰ سوال۵۰ دقیقه
شنیداری۲۰ سوال۳۰ دقیقه

?سطح پایه یا A2

این مدرک نشان می‌دهد که شما سطح اولیه دانش زبان روسی را دارید  و می‌توانید در تعداد محدودی از موقعیت‌ها و شرایط به زبان روسی صحبت کنید. سطح A2 در واقع به حداقل میزان دانش لازم به صورت محدود برای پیش بردن کارها به زبان روسی اشاره می‌کند.

سطح A2 آزمون زبان روسی TORFEL در ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه برگزار می‌شود.

عنوان بخشتعداد سوالزمان
شنیداری۳۰ سوال۳۵ دقیقه
درک مطلب۳۰ سوال۵۰ دقیقه
گرامر و لغت۱۱۰ سوال گرامر – ۱۳۰۰ لغت۵۰ دقیقه
نوشتارینوشتن یک متن خلاصه۵۰ دقیقه
گفتاریمعرفی خود و پاسخ به سوالات ممتحن25 دقیقه

?سطح اول یا B1

داوطلب در این سطح به طور متوسط به زبان روسی تسلط دارد و می‌تواند نیازهای اساسی ارتباطی، روزمره، آموزشی و حرفه‌ای را مطابق با استانداردهای دولتی روسیه پیش ببرد. شما می‌توانید از این مدرک برای پذیرش در موسسات آموزش عالی روسیه استفاده کنید.

برگزاری سطح B1 آزمون TORFEL روسی ۳ ساعت و ۵۰ دقیقه زمان می‌گیرد.

عنوان بخشتعداد سوالزمان
درک مطلب۲۰ سوال۵۰ دقیقه
شنیداری۳۰ سوال۳۵ دقیقه
نوشتارینوشتن یک متن ۱۱۰ کلمه‌ای۶۰ دقیقه
گرامر و لغت۱۶۵ سوال گرامر – ۱۳۰۰ لغت۶۰ دقیقه
گفتاریمکالمه با دو ممتحن و صحبت به زبان روسی۲۵ دقیقه

?سطح دوم یا B2 آزمون TORFEL روسیه 

مدرک B2 آزمون TORFL روسیه نشان می‌دهد که شما مهارت کافی در زبان روسی دارید و می‌توانید به خوبی به زبان روسی ارتباط برقرار کنید. با گرفتن مدرک B2 آزمون ترفل این توانایی را دارید که در زمینه‌های علوم طبیعی، فنی، انسانی و مهندسی به زبان روسی صحبت کنید. 

مدرک B2 به شما کمک می‌کند تا مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را به زبان روسی بگیرید.مدت زمان برگزاری سطح B2 آزمون تورفل ۴ ساعت و ۳۵ دقیقه است.

عنوان بخشتعداد سوالزمان
شنیداری۲۵ سوال۴۰ دقیقه
درک مطلب۲۵ سوال۶۰ دقیقه
گرامر و لغت۱۰۰ سوال گرامر – ۲۳۰۰ لغت۹۰ دقیقه
گفتاریشنیدن یک مکالمه و پاسخ به سوالات شرکت در مکالمه با ممتحن‌های ارشد۲۵ دقیقه
نوشتارینوشتن متن در ۳ موضوع مختلف۵۵ دقیقه

?سطح سوم یا C1 آزمون زبان روسی TORFEL

این سطح در واقع سطح پیشرفته زبان روسی است و شما با داشتن این مدرک می‌توانید به عنوان دیپلمات، سردبیر، مترجم یا زبانشناس در یک تیم روس زبان به صورت حرفه‌ای فعالیت کنید. 

مدت زمان برگزاری سطح C1 آزمون ترفل ۴ ساعت و ۵۵ دقیقه است.

عنوان بخشتعداد سوالزمان
نوشتارینوشتن ۳ موضوع مختلف۶۰ دقیقه
گفتارییک مکالمه با ممتحن و پیش بردن مکالمه به زبان روسی۲۵ دقیقه
گرامر و لغت۱۶۵ گرامر – ۵۰۰۰ لغت۹۰ دقیقه
شنیداری۲۵ سوال۳۰ دقیقه
درک مطلب۲۵ سوال۹۰ دقیقه

?سطح چهارم یا C2 آزمون TORFEL روسی

گرفتن مدرک C2 زبان روسی نشان می‌دهد که داوطلب در سطح بالایی از دانش زبان روسی قرار دارد و زبان روسی را مانند زبان مادری صحبت می‌کند. مدرک C2 به شما این فرصت را می‌دهد که تمام فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی خود را به زبان روسی انجام دهید. 

به علاوه، افرادی که می‌خواهند کارشناسی ارشد در رشته فلسفه به زبان روسی بگیرند حتماً باید این مدرک را داشته باشند. شرکت در سطح C2  آزمون ترفل ۴ ساعت و ۳۵ دقیقه از شما زمان می‌گیرد.

عنوان بخشتعداد سوالزمان
درک مطلب۲۵ سوال۶۰ دقیقه
گرامر و لغتگرامر – ۹۰۰۰ لغت۶۰ دقیقه
شنیداری۲۵ سوال۵۰ دقیقه
نوشتارینوشتن مطلب در ۳ موضوع مختلف۸۰ دقیقه
گفتاریشنیدن یک مکالمه و پاسخ به سوالات مکالمه با ممتحن‌های ارشد۴۵ دقیقه

راهنمای آزمون زبان روسی ترفل (TORFEL)

هزینه آزمون: شما برای شرکت در این آزمون باید مبلغ ۶۰ تا ۱۰۰ دلار پرداخت کنید و اگر بار اول در آزمون قبول نشدید، می‌توانید بار دوم با نصف این هزینه در آزمون شرکت کنید.

محل برگزاری آزمون بین المللی تورفل (روسی): این آزمون به صورت آنلاین برگزار می‌شود و قبل از شرکت در آزمون باید به دانشگاه مورد نظر خودتان ایمیل بزنید و در آزمون ثبت نام کنید. 

زمان برگزاری آزمون: آزمون ترفل طی دو روز برگزار می‌شود و روز اول سه مهارت را امتحان می‌دهید و روز دوم نیز بخش‌های باقیمانده مورد سنجش قرار می‌گیرد. به طور کلی، معمولاً بخش‌های گرامر، لغت شنیداری و درک مطلب روز اول برگزار می‌شود و روز دوم می‌توانید آزمون بخش صحبت کردن و نوشتاری را بدهید.

تاریخ برگزاری آزمون: آزمون ترفل معمولا هفته دوم ماه مارس هر سال برگزار می‌شود. تاریخ و زمان برگزاری به تایم مسکو است، پس حتما باید زمان خودتان را بر اساس مسکو تنظیم کنید تا به موقع سر امتحان حاضر شوید.

کسب نمره قبولی: برای گرفتن مدرک آزمون ترفل باید حداقل ۶۶ درصد نمره در هر مهارت بگیرید. اگر در هر یک از بخش‌ها نمره قبولی را نگرفتید، می‌توانید دوباره در آن بخش شرکت کنید.

شرایط سنی و مدت اعتبار آزمون: این آزمون محدودیت سنی ندارد و افراد با هر سنی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. گواهی آزمون برای همیشه معتبر است و روش صدور گواهینامه هر سال توسط وزارت آموزش و پرورش فدراسیون روسیه تعیین می‌شود. 

راهنمای آزمون زبان روسی ترفل (TORFEL)
(gmt-academy.com)

کلاس آنلاین آزمون ترفل روسی

صفر تا صد آزمون تورفل ( TORFEL ) : اکنون که شما به طور کامل در مورد آزمون تورفل زبان روسی می‌دانید، اولین سوالی که ذهن شما را درگیر می‌کند این است که چگونه برای این آزمون آماده شوید. جواب سوال شما پیش ماست.

آموزشگاه GMT با ۱۸ سال سابقه به عنوان یکی از ۱۰ آموزشگاه برتر سطح کشور این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون تورفل روسی نمره قبولی را به صورت تضمینی از آن خود کنید و مدرک خود را بگیرید.

این آموزشگاه کلاس‌های آمادگی آزمون تورفل روسی را زیر نظر اساتید مجرب با مدرک بین‌المللی برگزار می‌کند و تمامی کلاس‌ها به صورت هدفمند پیش می‌رود. آموزشگاه GMT کلاس‌های زبان روسی را به صورت حضوری، خصوصی، فشرده، نیمه فشرده و آنلاین برگزار می‌کند تا افراد با هر شرایطی بتوانند در این کلاس‌ها شرکت کنند و به آرزو و هدف خود برسند.

نکته جذاب اینجاست که هر فرد قبل از شرکت در کلاس زبان روسی، برنامه‌ریزی درسی مخصوص به خودش را دریافت می‌کند و از این طریق می‌تواند در کمترین زمان ممکن نتیجه کار خودش را ببیند.

بیشتر از این وقت خود را تلف نکنید و با شرکت در کلاس‌های صفر تا صد آزمون تورفل ( TORFEL ) ، مدرک این آزمون را در دست خودتان ببینید و به کشورهای روس زبان مهاجرت کنید. آموزشگاه GMT در این مسیر به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن به هدف خود برسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

1 دیدگاه


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !