رفتن به محتوا

جملات کوتاه تبریک عید نوروز به زبان انگلیسی (همراه با ترجمه  فارسی)

نوروز در زبان فارسی به معنای روز نو، سال نو و آغاز بهار و شکفتن است.
مردم این عید را به عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین عید سال در کشور ایران جشن می‌گیرند؛ بسیاری از کشورهای حاشیه جاده ابریشم مانند هند، تاجیکستان، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان، عراق و پاکستان نیز این آیین تاریخی را به نام نوروز برگزار می‌کنند.

نوروز جشن شکفتن است و آمدن بهار اهمیت معنوی زیادی دارد؛ زیرا نماد پیروزی خیر بر شر و شادی بر غم است.
بعضی از خاستگاه‌های اولیه این جشن در آیین زرتشتی نهفته است. البته این جشن بسیار قدیمی‌تر از این حرف‌هاست؛ نوروز در زمان هخامنشیان توسط مردم و خانواده‌های سلطنتی نیز برگزار می‌شده است. در بسیاری از متون تاریخی بارها گفته‌اند که مجموعه معروف تخت‌جمشید، کاخ‌های آپادانا و صد ستون را برای جشن نوروز ساخته‌اند.


آیین‌ و جملات تبریک سال نو به انگلیسی

هر ساله با نزدیک شدن به سال نو حال و هوای عید در تمام شهرهای کشور ایران متفاوت می‌شود و مردم شور و اشتیاق خود را نسبت به سال نو با روش‌های مختلف نشان می‌دهند.
آنها خانه‌های خود را تمیز می‌کنند، فرش‌ها و پرده‌ها را می‌شویند، وسایل کهنه و شکسته را دور می‌ریزند و خانه و محل کار خود را تزیین می‌کنند. آنها با دور ریختن بدی‌ها و با انرژی تازه به استقبال سال نو می‌روند و برای اتفاقات بهتر در سال جدید آماده می‌شوند.

? Happy New Year! May the coming year be full of grand adventures and opportunities.

سال نو مبارک! باشد که سال آینده پر از ماجرا‌ها و فرصت‌های بزرگ باشد.

? Cheers to the New Year! May this year be an extraordinary one.

به سلامتی سال نو! انشاالله امسال یک سال فوق العاده باشد.

سنت‌ها و آیین‌های نوروز

قدمت و متن کوتاه انگلیسی در مورد نوروز

یکی از زیباترین سنت‌هایی که وجود دارد، انداختن سفره هفت‌سین است.
سفره کوچکی که در آن هفت سمبل را که همه آنها با حرف سین شروع می‌شوند، در ظروف سنتی کوچکی گذاشته و آن‌را پهن می‌کنند.
این سفره شامل سیب، سکه، سرکه، سمنو، سبزه، سماق، سنجد است و ماهی قرمز، تخم مرغ رنگ شده و شمع و آینه نیز به عنوان نماد نور و روشنایی در کنار آن‌ها وجود دارد.

این سفره نماد زندگی، عشق، برکت، سلامتی و رفاه است و هر کدام از این سمبل‌ها نماد و نشانه مخصوص خود را دارند. ایرانیان شب نوروز را در کنار خانواده خود می‌گذرانند. بخش خوشمزه آن شام سنتی سال نو است که معمولا سبزی پلو و ماهی می‌پزند. البته در بعضی از شهرها خورش قورمه سبزی، فسنجان و کوفته نیز جز غذاهای سنتی سال نو هستند.

? May the New Year bring you happiness, peace, and prosperity. Wishing you a joyous Nowruz.

باشد که سال نو برای شما شادی، آرامش و رفاه به همراه داشته باشد. با آرزوی نوروزی شاد برای شما

? May the New Year bring to you Warmth of love and a light to guide your path towards a positive destination. Happy New Year!

 آرزو میکنم ارمغان سال نو، گرما و نور عشق باشد تا تو را به مقصدی عالی رهنمون کند. سال نو مبارک!

? در نهایت سال نو با صدای شلیک توپ، رقص و آواز و شادی در بین مردم شروع می‌شود ?

صبح روز عید دید و بازدیدها شروع می‌شود و افراد کوچکتر به منزل افراد بزرگتر خانواده خود می‌روند. آنها عیدی می‌گیرند و با خوردن شیرینی و آجیل که یکی از تنقلات سنتی جشن نوروز است لحظات زیبایی را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند.

برخیز که باد صبح نوروز      در باغچه می‌کند گل‌افشان

خاموشی بلبلان مشتاق       در موسم گل ندارد امکان

جهانی شدن نوروز و تبریک سال نو به انگلیسی

ثبت جهانی نوروز یکی از زیباترین اتفاقاتی بود که توسط سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در ۸ مهرماه سال ۱۳۸۸ افتاد. سازمان ملل روز جهانی عید نوروز را با ریشه ایرانی، به رسمیت شناخت و آن را در تقویم خود قرار داد.

? Wishing you a year that is filled with all the fragrance of roses, illuminated with all the lights of the world and be blessed with all the smiles on the planet. Hope this year will be the year when all your dreams come true. Happy New Year.

سالی معطر به رایحه گل‌های رز و مزین به نورها و تمام لبخندهای دنیا برایت آرزو می‌کنم. امیدوارم که در این سال جدید رویاهایت به حقیقت بپیوندند. سال نو مبارک.

جهانی شدن نوروز

جشن ایرانی نوروز همیشه جایگاه اجتماعی بالایی داشته است و حتی در زمانی که تحت تاثیر فرهنگ اعراب قرار گرفته بود، برپا می‌شد.
یکی از مهمترین مسائلی که در مورد نوروز مطرح می‌شود تقویم بسیار دقیق و دانش اخترشناسی ایرانیان است که حتی دقیقه و ثانیه نو شدن سال جدید را ثبت می‌کند. ثبت جهانی نوروز باعث شد همگان آن را به عنوان رویدادی جهانی بشناسند؛ در نتیجه نوروز تنها برای ملت ایران نیست بلکه ده‌ها کشور آغاز بهار و سال نو را جشن می‌گیرند.

مژده ای دل که دگرباره بهار آمده است           خوش خرامیده و با حسن و وقار آمده است

به تو ای باد صبا می‌دهمت پیغامی               این پیامی است که از دوست به یار آمده است

شاد باشید در این عید و در این سال جدید    آرزویی است که از دوست به یار آمده است

نحوه تبریک نوروز به زبان انگلیسی همراه با ترجمه فارسی

آغاز سال نو دلیلی برای جشن گرفتن و گذراندن وقت با دوستان و خانواده و ارسال پیام‌های تبریک سال نو است. اشعار زیبا و جملات زیبا می‌توانند حاوی پیام‌هایی باشند که شما مهر و محبت و ارادت خود را نسبت به دوستان خود ابراز کنید. در ادامه چند تبریک عید نوروز به انگلیسی را باهم یاد میگیریم:

? Wishing you health, wealth, and happiness in the New Year ahead.

با آرزوی سلامتی، ثروت و شادی در سال جدید.

? Wishing you a new year rich with the blessings of love, joy, warmth, and laughter.

برایت سالی سرشار از عشق، شادمانی، محبت و لبخند آرزو می کنم.

? Wishing you health, wealth, and happiness in the New Year ahead.

نوشتن پیام‌های نوروزی خلاقانه و جدید

شما هر سال نزدیک سال تحویل پیام‌های تبریک زیادی را دریافت می‌کنید که گاهی این پیام‌ها تکراری و کپی یکدیگر هستند. چه زیباست که شما بتوانید از خلاقیت خود استفاده کنید و پیام‌های تبریک خود را چه صمیمانه و چه رسمی به زبان دل خود بنویسید.

? As the New Year makes its way through the cold winter…
Sending you a warm ‘Hello’ and wishing you a Happy New Year!

 همچنان که سال نو از دل زمستان سرد گذر می کند، درود صمیمانه برایت می‌فرستم و سالی سرشار از شادمانی برایت آرزو می کنم.

?نوشتن پیام‌های نوروزی خلاقانه

سعی کنید پیام‌های تبریک عید نوروز به انگلیسی خود را کوتاه و خلاقانه بنویسید و آرزویی را که برای طرف مقابل دارید در قالب چند کلمه زیبا مطرح کنید.

شما می‌توانید از اشعار زیبای فارسی و یا ضرب المثل‌های این زبان شیرین برای پیام تبریک عید نوروز به انگلیسی خود استفاده کنید. همچنین،  با استفاده از اموجی‌های جالبی که در هر پیام رسانی وجود دارد، متن خود را از حالت یکنواختی در بیاورید. گاهی شما می‌توانید برای طرف مقابل پیام صوتی ارسال کنید؛
مخصوصاً اگر صدای زیبایی دارید، مطمئن باشید که این تبریک احساس شما را به زیبایی هر چه تمام به دل او می‌نشاند.

جمع‌بندی

نوروز نخستین روز سال خورشیدی برابر با ۱ فروردین ماه از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است. همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، جغرافیای نوروز محدود به ایران نمی‌شود و در بسیاری از کشورها این آیین فرخنده را جشن می‌گیرند. چه زیباست که برای تبریک این جشن باستانی پیام‌هایی که حاوی مهر و محبت و صمیمیت هستند برای دوستان خود ارسال کنیم.

شما امروزه با توجه به وجود شبکه‌های اجتماعی مختلف، می‌توانید با استفاده از جملات و پیام‌های تبریک عید نوروز به انگلیسی، نوروز را به فراتر از مرزهای ایران ببرید و از این فرصت برای شناساندن این آیین زیبا به جهانیان استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 3.7]

17 دیدگاه

 1. Avatar

  عالی بود 🙂

 2. Avatar

  واقعا از خوندن این مقاله لذت بردم، تبریک سال نو به انگلیسی با ترجمه فارسی عالی بود. خیلی خوبه که بتونیم فرهنگ زیبامونو به زبان دیگه‌ای هم ابراز کنیم.

  • Avatar

   خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده! همیشه سعی می‌کنیم فرهنگ غنیمون رو به زبان‌های دیگه هم منتقل کنیم. نوروزتون مبارک!

 3. Avatar

  هر سال سعی می‌کنم پیام‌های نوروزی‌ام رو خاص و متفاوت بنویسم، این مقاله عالی بود برای پیدا کردن ایده‌های جدید. مرسی که به اشتراک گذاشتین.

 4. Avatar

  این مقاله رو برای تمام دوستان خارجی‌م فرستادم، خیلی دوست داشتن و ازم پرسیدن که بیشتر در مورد نوروز بدونن. خیلی مفید و جذاب بود.

  • Avatar

   چه خبر خوبی! خیلی خوشحالیم که مقاله برای دوستانتون هم جالب بوده. امیدواریم نوروز و فرهنگمون رو بیشتر به دنیا معرفی کنیم.
   سال خوبی رو براتون آرزو داریم

 5. Avatar

  هر سال با خوندن پیام‌های تبریک نوروز به انگلیسی، احساس غرور می‌کنم. مقاله‌تون باعث شد امسال هم این حس رو داشته باشم.

 6. Avatar

  من خیلی خوشحالم که نوروز جزو میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده. نشون دهنده اهمیت و زیبایی‌های فرهنگ ماست. مقاله‌تون اینو خیلی خوب بیان کرد.

  • Avatar

   بله، ثبت جهانی نوروز واقعاً یک افتخار بزرگ برای ما هست و مفتخریم که تونستیم این زیبایی‌ها رو در مقاله به اشتراک بگذاریم. امیدواریم همیشه بتونیم فرهنگ غنیمون رو به دنیا معرفی کنیم. نوروزتون مبارک!

 7. Avatar

  من خودم همیشه برای تبریک عید نوروز به دوستام دنبال متن‌های جدید و خلاقانه می‌گردم. ایده‌های این مقاله واقعا به دردبخور و نو بودن.

  • Avatar

   ممنون از کامنت پر انرژیتون، سال خوبی رو براتون آرزو میکنیم

 8. Avatar

  سلام، می‌خواستم بدونم آیا می‌شه مطالب بیشتری در مورد سنت‌های نوروز و معانی عمیق‌تر این جشن در سایت قرار دهید؟ دوست دارم بیشتر یاد بگیرم.

  • Avatar

   نظرتون کاملاً محترمه و حتماً در آینده مطالب بیشتری در این زمینه منتشر می‌کنیم. ممنون که پیشنهاد دادید

 9. Avatar

  آیا امکان داره در مورد چگونگی برگزاری نوروز در کشورهای دیگه هم بنویسید؟ دوست دارم بیشتر در این باره بدونم و ببینم چطور جشن گرفته می‌شه.

  • Avatar

   دوست عزیز، این پیشنهاد خیلی خوبیه! حتماً روی این موضوع کار می‌کنیم و تجربیات نوروزی در کشورهای مختلف رو به اشتراک می‌گذاریم.

 10. Avatar

  مقاله‌تون باعث شد تصمیم بگیرم امسال تبریک‌های نوروزی‌امو به زبان انگلیسی برای دوستان خارجی‌م بفرستم. ایده‌های خوبی داشت.

  • Avatar

   چه عالی! خیلی خوشحالیم که تونستیم در این زمینه بهتون کمک کنیم. نوروزتون پر از شادی باشه


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !