رفتن به محتوا

✅ زبان ترکی استانبولی برای کسب و کار، تجارت و بازرگانی

زبان یکی از دارایی‌های ارزشمند مردم هر شهر و کشور است که برای برقراری ارتباط با یکدیگر از آن استفاده می‌کنند. زبان ترکی استانبولی رایج‌ترین زبان از شاخه زبان‌های ترکی و زبان رسمی کشور ترکیه است. کشور ایران و ترکیه روابط تجاری، فرهنگی و اقتصادی زیادی با یکدیگر دارند. بنابراین، یادگیری زبان ترکی استانبولی برای کسب‌ و کار و ارتباط گرفتن با این کشور همسایه مهم، بسیار کاربردی است. شما با یادگیری این زبان می‌توانید فرصت‌های کاری، تحصیلی و اجتماعی زیادی را به دست آورید.

زبان ترکی استانبولی علاوه بر کشور ترکیه در قبرس شمالی، بخش‌هایی از عراق، یونان، کوزوو، آلبانی و بعضی از بخش‌های شرقی اروپا صحبت می‌شود. کشور ترکیه به دلیل نزدیک بودن به کشور ما و فرهنگ نزدیکی که با ما دارد. و همچنین دانشگاه‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی به روزی که در آن تاسیس شده‌اند، به گزینه محبوبی برای مهاجرت ایرانیان تبدیل شده است.

ما در این مقاله از آکادمی GMT به معرفی زبان ترکی استانبولی می‌پردازیم. و دلایل اهمیت آن را برای کسب و کار و تجارت با کشور ترکیه را بیان می‌کنیم.

زبان ترکی استانبولی در دنیای تجارت

اگر شما هدف خود را از یادگیری زبان ترکی استانبولی بدانید، بدون شک مسیر راحت‌تری را پیش رو دارید. و با یک برنامه‌ریزی دقیق و منسجم در زمانی مشخص این زبان را یاد می‌گیرید. بعضی از افراد برای یک سفر تفریحی به ترکیه می‌روند. و بعضی دیگر به قصد مهاجرت، تحصیل و یا کار و فعالیت و ارتباط تجاری با این کشور نیازمند یادگیری زبان ترکی استانبولی برای کسب‌ و کار هستند.

زبان ترکی استانبولی در دنیای تجارت

امروزه به دلیل رشد فناوری‌های ارتباطی تمام کشورهای دنیا با یکدیگر در ارتباط هستند. مسلماً یادگیری زبان کشوری که شما قصد تجارت و انجام کسب و کار را با آن دارید، باعث موفقیت بیشتر شما خواهد شد و این یک امتیاز بزرگ برای شما است. حتی شما با یادگیری یک زبان جدید تاثیر مثبتی بر روی حافظه و قدرت یادگیری خود می‌گذارید و دید شما نسبت به دنیای اطرافتان تغییر می‌کند.

اهمیت و مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی در کسب و کار

یکی از دلایل اهمیت یادگیری این زبان بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی مختلف است. اگر شما مهارت کافی در زبان ترکی داشته باشید این به عنوان یک امتیاز ویژه برای شما است و خیلی راحت‌تر می‌توانید موقعیت شغلی مناسب خود را انتخاب کنید.

همانطور که می‌دانید کشور ترکیه شانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد و به دلیل نزدیکی با کشور ایران این مزیت‌های اقتصادی بسیار خوب زبان ترکی استانبولی برای کسب‌ و کار است.

اهمیت و مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی در کسب و کار

نسل‌های قدیمی کشور ترکیه زبان انگلیسی را بلد نیستند. اما امروزه بعضی از جوانان ترک با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانند با انگلیسی زبانان ارتباط برقرار کنند. اما مسلط نبودن افراد به زبان انگلیسی همچنان به عنوان یک نقطه ضعف برای کشور ترکیه محسوب می‌شود. بنابراین، برای جلوگیری از ایجاد اشتباه یا سوء برداشت به خصوص در معاملات و روابط تجاری، شما نیاز به یادگیری زبان ترکی استانبولی دارید.

از مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی در تجارت و کسب و کار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن اطمینان بیشتر هنگام انجام معاملات تجاری و برقراری ارتباط با افراد ترک زبان
 • داشتن اعتماد به نفس
 • تقویت روابط تجاری با مشتریان ترک زبان، همکاران و شرکای تجاری
 • نشان دادن حسن نیت هنگام برقراری ارتباط در سطوح شخصی و سازمانی

کلاس‌های آمادگی زبان ترکی استانبولی برای کار در ترکیه

انواع کلاس‌هایی که در آموزشگاه GMT برگزار می‌شوند، عبارتند از:

 • کلاس‌های فشرده: این کلاس‌ها برای زبان‌آموزانی که زمان کمتری در اختیار دارند. و به دنبال روشی سریع و موثر برای یادگیری زبان ترکی هستند، مناسب است. شما با استفاده از این کلاس‌ها در زمان کوتاهی پیشرفت چشم‌گیری به دست می‌آورید.
 • کلاس‌های گروهی: شما علاوه بر تقویت مهارت‌های ارتباطی در این کلاس‌ها، به کشف دنیای جدیدی از این زبان می‌پردازید. و یادگیری زبان را در یک محیط واقعی تجربه می‌کنید.
 • کلاس‌های خصوصی: زبان‌آموزان ترکی طبق نیازها، علایق شخصی و اهداف خود، برنامه خود را دریافت می‌کنند.
 • کلاس‌های آنلاین: این کلاس‌ها برای تمام زبان‌آموزان در سراسر ایران و حتی خارج از کشور برگزار می‌شود. این کلاس‌ها با کلاس‌های حضوری هیچ تفاوتی از نظر کیفیت ندارند. علاوه بر این، شما در هزینه‌ها و وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید.

مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه GMT

 • پشتیبانی از زبان آموزان توسط کارشناسان زبان ترکی موسسه
 • برگزاری کلاس‌های آموزشی با تعداد نفرات محدود
 • ارائه مدرک معتبر از وزارت علوم تحقیقات و فناوری با قابلیت ترجمه رسمی
 • بهره‌گیری از اساتید مجرب
 • داشتن بالاترین آمار قبولی
مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه GMT

واژه‌های تخصصی و جملات کسب و کار به زبان ترکی

شما برای انجام معاملات تجاری و توسعه کسب و کار خود باید به زبان ترکی مسلط باشید. اما در بعضی شرایط با دانستن چند کلمه کاربردی می‌توانید منظور خودتان را به طرف مقابل برسانید. در این بخش به تعدادی از این واژه‌ها و معانی آن‌ها اشاره می‌کنیم.

معنیواژه ترکیمعنیواژه ترکی
امضاİmzaکارخانهFabrika
چانه زدنPazarlık yapmakحقوقÜcret
داراییMalحمل بارKargo
درآمدGelirارزDöviz
رایگانBedavaگارانتیTeminat
سفارشSiparişبیمهSigorta
مشارکتOrtaklıkگمرکGümrük
نمونهNumuneمخارجGider
پیش پرداختÖn ödemekفاکتورFatura
پول واریز کردنPara yatırmakشرکتŞirket
انبارDepoفروش عمدهToptan satışı
قراردادSözleşmeقیمت تک فروشیPerakende satış fiyatı
فروشSatişحساب بانکیBanka hesabı
حقوقMaaşسودKâr
مدیرMüdürتوافقSözleşme
سهامدارHissedarتجارتİş

جملات تخصصی کسب و کار

در این بخش تعدادی از جملات و عبارات مفید برای کسب و کار و صحبت با تجار ترکیه‌ای را بیان می‌کنیم.

معنیجمله ترکی
با کدام کشورها ارتباط تجاری دارید؟Hangi ülkelerle iş bağlantılarınız var?
من در مورد اسلاید سوم سوالی دارم.Üçüncü slayt ile ilgili bir sorum var
آیا شما با پیمانکاران فرعی کار می کنید؟Taşeron firmalarla çalışıyor musunuz?
اسم شما چیست؟Adınız nedir?
این یک نمایش بسیار آموزنده بود.Çok bilgilendirici bir sunumdu
آدرس ایمیلتان چیست؟E-posta adresiniz nedir?
‫ممکن است یک فرم گمرکی دیگر به من بدهید؟Bir tane daha gümrük formu alabilir miyim
می خواهم یک رابطه طولانی با کمپانی شما داشته باشیم.Şirketinizle uzun bir ilişkim olmasını istiyorum
پیشنهاد‌های شما چیست؟Önerileriniz nelerdir?
آیا کسی ایده دیگری دارد؟Başka fikri olan var mı?

جمع‌بندی:

زبان ترکی استانبولی یکی از زبان‌های شیرین و جذاب دنیا است. یادگیری این زبان چالش‌های مخصوص به خود را دارد و ممکن است هر کسی از عهده آن بر نیاید. ما در این مقاله از آکادمی GMT به اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی به خصوص برای راه‌اندازی کسب و کار و داشتن ارتباط اقتصادی و تجاری با کشور ترکیه پرداختیم. آکادمی GMT با سال‌ها تجربه و داشتن اساتید مجرب با برگزاری کلاس‌های زبان ترکی استانبولی به صورت گروهی، خصوصی و آنلاین در کنار شماست تا با جدیدترین متدها در این مسیر شما را همراهی کند.

تمام مهارت‌های زبان ترکی استانبولی مانند: خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن در این کلاس‌ها تقویت می‌شوند. و با توجه به هدف شما برای یادگیری این زبان، به طور تخصصی بر روی مهارت‌های شما کار می‌شود. داوطلبان ما با اشاره به استراتژی‌ها و برنامه‌ریزی‌های دقیق آموزشگاه و راهنمایی‌های اساتید با بیان قبولی خود در این آزمون، باعث دلگرمی و تلاش بیشتر ما در مسیر آموزش می‌شوند.

سوالات متداول:

1.یادگیری زبان ترکی استانبولی چگونه به رشد کسب و کار ما کمک می‌کند؟

شما با یادگیری زبان ترکی استانبولی با اعتماد به نفس با تجار ترکی ارتباط برقرار می‌کنید و می‌توانید بدون ایجاد سوء تفاهم و داشتن اعتماد، به انجام معامله با آنها بپردازید.

2.آیا دوره‌های تخصصی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی در آکادمی GMT وجود دارد؟

بله، شما با ثبت‌نام در کلاس‌های زبان ترکی استانبولی با تعیین هدف خود برای یادگیری این زبان، به طور تخصصی این زبان را یاد می‌گیرید.

3.مدت زمان لازم برای یادگیری ترکی استانبولی برای کسب و کار چقدر است؟

هر زبان‌آموز بنابر پشت کار، تلاش و زمانی که برای این کار صرف می‌کند، می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری این مسیر را پشت سر گذاشته و به این زبان مسلط شود. به طور متوسط در آکادمی GMT بسته به نوع کلاس که نرمال یا فشرده باشد، ۲ تا ۳ ماه زمان می‌برد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !