رفتن به محتوا

✅هزینه آزمون آیلتس در 1402 چقدر است؟ ( شرایط و تاریخ برگزاری آیلتس )

مدرک آیلتس یکی از رایج‌ترین و معتبرترین مدرک‌ها برای سنجش زبان انگلیسی است. برای دریافت مدرک آیلتس شما حتماً باید در آزمون آیلتس شرکت کنید. افرادی که قصد مهاجرت دارند و می‌خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند، حتماً باید مدرک آیلتس داشته باشند. اما هزینه آزمون آیلتس چقدر است؟ در ادامه همراه ما باشید.

سازمان IDP استرالیا، آزمون آیلتس را در بسیاری از کشورهای جهان به خصوص ایران برگزار می‌کند و هر سال مبلغ مشخصی را به عنوان هزینه ثبت‌ نام آزمون در نظر می‌گیرد. در ادامه این مقاله، به بررسی کامل هزینه آزمون آیلتس، تاریخ برگزاری ازمون ایلتس و شرایط شرکت در ازمون ایلتس می‌پردازیم و اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

مطالب جدیدی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

 • هزینه آزمون آیلتس در سال ۱۴۰۲
 • تاریخ برگزاری ازمون ایلتس
 • شرایط شرکت در ازمون ایلتس
 • شرایط برگزاری آزمون آیلتس
 • چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟
 • کسب نمره قبولی در آیلتس با آموزشگاه GMT

هزینه آزمون آیلتس در سال ۱۴۰۲

سازمان سنجش تنها مرجع رسمی در ایران است که مجوز برگزاری آزمون آیلتس را صادر می‌کند. این سازمان هزینه آزمون آیلتس را با توجه به قیمت ارز در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

لازم به ذکر است که اگر هزینه آزمون آیلتس را پرداخت کنید و پیش از برگزاری،هزینه آزمون آیلتس کاهش یا افزایش داشته باشد، داوطلب باید ما به تفاوت آن را دریافت کند یا هزینه اضافی را بپردازد.

هزینه آزمون آیلتس در سال ۱۴۰۲ بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار آمریکا است. توجه داشته باشید که هزینه این آزمون شامل ارز دولتی نمی‌شود. به طور کلی هزینه آزمون آیلتس در سال ۱۴۰۲ حدود ۶ تا ۶.۵ میلیون تومان است که با افزایش روزانه نرخ دلار ممکن است این مبلغ نیز بالا برود.

هزینه ازمون ایلتس در سال ۱۴۰۲

تاریخ برگزاری ازمون ایلتس

آزمون آیلتس آکادمیک هر سال ۴۸ مرتبه و آزمون جنرال ۲۴ مرتبه برگزار می‌شود.

شما می‌توانید در روزهای پنجشنبه و شنبه آزمون بدهید.

متقاضیان می‌توانند تاریخ برگزاری ازمون ایلتس در طی یک سال را ببینند و تاریخ مورد نظر را برای خودشان انتخاب کنند. 

سازمان سنجش تاریخ برگزاری ازمون ایلتس را مشخص می‌کند و شما می‌توانید با توجه به شرایط خودتان، زمان و تاریخ آزمون را مشخص کنید. توجه داشته باشید که حتماً قبل از برگزاری آزمون، پاسپورت خودتان را هم ببرید.

تاریخ برگزاری ازمون ایلتس

شرایط شرکت در ازمون ایلتس

برای شرکت در آزمون آیلتس حتماً موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • شروع آزمون در تمامی مراکز ساعت ۹ است و داوطلب باید ۴۵ دقیقه قبل از شروع آزمون حضور داشته باشد.
 • داوطلبان باید مدارک لازم برای آزمون آیلتس را همراه خود داشته باشند. این مدارک شامل پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی یا هر مدرک شناسی شناسایی معتبر است.
 • طبق قوانین آیلتس در سال ۱۴۰۲، اگر بخواهید تاریخ آزمون خود را تغییر دهید یا لغو کنید، حتماً باید ۵ هفته قبل از برگزاری آزمون این درخواست را ایمیل کنید. توجه داشته باشید که لغو آزمون یا تغییر زمان شامل پرداخت هزینه است.
 • داوطلبان می‌توانند در کنار آزمون آیلتس، در آزمون زبان انگلیسی تافل نیز شرکت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون تافل به لینک زیر مراجعه کنید.
شرایط شرکت در ازمون ایلتس

شرایط برگزاری آزمون آیلتس

کسب نمره قبولی و شرایط شرکت در ازمون ایلتس با دیگر آزمون‌های زبان متفاوت است. زمانی که آزمون می‌دهید، کیفیت سطح دانش شما از نمره ۳ تا نمره ۹ تعیین می‌شود. مسلماً هرچه نمره بالاتری بگیرید، مدرک محکم و قوی‌تری برای ارائه به دانشگاه‌ها و کارفرمایان خارجی دارید. در ادامه این مطلب به بررسی کامل شرایط آزمون آیلتس می‌پردازیم.

? نمرات آزمون آیلتس

 • نمره ۹: این نمره نشان دهنده سطح تخصصی و تسلط کامل به زبان انگلیسی است.
 • نمره ۸: این نمره نشان دهنده سطح عالی است و فرد تسلط کاملی به زبان انگلیسی دارد. هرچند در برخی از موارد دچار مشکل است، اما به طور کلی سطح بالایی دارد.
 • نمره ۷: این نمره بیانگر تسلط بسیار خوب زبان آموز به زبان انگلیسی است. این فرد پیچیدگی‌های زبان را به خوبی درک می‌کند و استدلال دقیقی از بخش‌های مختلف زبان دارد، اما گاهاً ممکن است در برخی از بخش‌های شنیداری، گفتاری و صحبت کردن دچار مشکل شود.
 • نمره ۶: کسب این نمره به این معنی است که شما به طور کلی تسلط مناسبی روی زبان انگلیسی دارید و در شرایط مشابه می‌توانید از پس خود بر بیایید.
 • نمره ۵: اگر نمره ۵ کسب کنید به این معنی است که تسلط نسبی به زبان انگلیسی دارید. در حالت کلی زبان را متوجه می‌شوید و می‌توانید صحبت کنید و مطالب را بفهمید هرچند ممکن است اشتباهات نسبتاً زیادی داشته باشید. در واقع، فردی که این نمره را کسب می‌کند، به ارتباط اولیه مسلط است.
 • نمره ۴: این نمره نشان دهنده این است که زبان آموز نمی‌تواند از ساختار پیچیده زبان در شرایط مختلف استفاده کند. به علاوه، فردی که این نمره را کسب می‌کند، اشکالات مکرر و زیادی در درک و بیان مطالب زبان انگلیسی دارد.
 • نمره ۳: فردی که این نمره را کسب می‌کند فقط می‌تواند با سرهم کردن چند جمله منظور خودش را برساند و تنها در شرایط یکسان مشخص شده می‌تواند از سطح زبان انگلیسی خود استفاده کند. چنین فردی نمی‌تواند ارتباطات اولیه به زبان انگلیسی را مدیریت کند.

ما در آموزشگاه زبان gmt به شما کمک میکنیم تا به نمره مورد نظر خود برسید و بهترین عملکرد خود را در آزمون داشته باشید.

چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

یکی از بهترین راه‌ها برای آمادگی آزمون آیلتس و کسب نمره قبولی، استفاده از نمونه سوالات قبلی است. همچنین، توصیه می‌کنیم که در دوره‌های آیلتس آموزشگاه زبان GMT شرکت کنید تا در چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن حرف اول را بزنید.

آموزشگاه جی ام تی علاوه بر برگزاری کلاس‌های ترمیک، برای بالا بردن سطح آیلتس، کلاس‌های جانبی رایگان نیز برای شما برگزار می‌کند تا از این طریق گرامر، لغات و اصول اصلی زبان انگلیسی را به طور کامل یاد بگیرید. 

علاوه بر این، آموزشگاه GMT بهترین نمونه سوالات آزمون آیلتس در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند که در شرایط آزمون قرار بگیرید و از این طریق استرس شما کمتر می‌شود.

آموزشگاه GMT با ۱۸ سال سابقه در آموزش زبان انگلیسی و آمار قبولی بالای زبان آموزان در آزمون آیلتس، به یکی از بهترین آموزشگاه‌های  زبان انگلیسی در تهران تبدیل شده است. با تبت نام در آموزشگاه GMT، یک قدم از دوستان خود جلو بزنید و نمره بالاتری در آزمون آیلتس کسب کنید. ما راه ورود به دنیای آکادمیک و مهاجرت به خارج از کشور را برای شما هموار می‌کنیم.

چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

✅کسب نمره قبولی در آیلتس با آموزشگاه GMT

آموزشگاه GMT دوره‌های آزمون آیلتس را برای علاقمندان برگزار می‌کند. کیفیت این آموزشگاه را یک دهه تحقیق و تلاش گروهی از اساتید و کارشناسان برتر آیلتس تضمین می‌کند.

دوره‌های آیلتس آموزشگاه GMT طبق یک برنامه اصولی طراحی شده است و تمامی نکات و تکنیک‌های ۴ مهارت اصلی آزمون به طور کامل توسط اساتید نیتیو (native) تدریس می‌شود.

این آموزشگاه به شما کمک می‌کند که با گذراندن و کامل کردن دوره آیلتس در ۴۶ جلسه، نمره قبولی آیلتس را از آن خود کنید.

?سوالات متداول

کدام مراکز مجوز برگزاری آزمون آیلتس را دارند؟

پاسخ: سازمان سنجش هر سال مراکز مجاز به برگزاری آزمون آیلتس را از طریق وب سایت رسمی خود منتشر می‌کند.

آزمون آیلتس چقدر طول می‌کشد ؟

جواب: مدت زمان آزمون آیلتس اغلب دو ساعت و ۴۵ دقیقه است.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه یا مهاجرت به کشورهای انگلیسی چه نمره‌ای را در آزمون آیلتس کسب کنم؟

در پاسخ: معمولا برای پذیرش در دانشگاه‌های خارجی نمره 6.5 تا 7.5 کار شما را راه می‌اندازد. هرچند برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان نمره ۷ به بالا مورد نیاز است.

چگونه هزینه آزمون آیلتس را پرداخت کنم؟

در جواب: داوطلبان و زبان‌جویان می‌توانند هزینه آزمون آیلتس را از طریق سایت موسسه IDP و یا موسسه برگزار کننده پرداخت کنند.

در آخر

ممنون از اینکه مهمان این مقاله ما بودید.
برای اینکه بتوانیم مطالب مفید بیشتری برایتان بنویسیم لطفا با کامنت و نظرات خود به ما انرژی بدهید?

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

4 دیدگاه

 1. Avatar

  بسیار عالی و درجه یک?

 2. Avatar

  خیلی خوب بود، ممنون از وبسایت جذاب و مفیدتون?


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !