رفتن به محتوا

یادگیری زبان ترکی استانبولی چقدر طول می‌کشد?‍♂️سریع ترین روش آموزش چیست؟✅

آنچه در این مقاله میخوانیم:

 • زمان لازم برای یادگیری زبان ترکی
 • مدت زمان تخمینی برای یادگیری ترکی در هر سطح 
 • آشنایی با سطوح زبان ترکی و مدت زمان هر کدام 
 • چند نکته مهم در مورد یادگیری زبان ترکی 
 • تله های آموزشی!

زمان لازم برای یادگیری زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی استانبولی چقدر زمان میبرد یکی از مهم ترین سوالات زبان آموزان برای آموزش زبان ترکی استانبولی می‌باشد.این سوال بستگی به انتخاب شما در کلاس های ترمیک، فشرده و نیمه فشرده در قالب خصوصی و گروهی دارد. 

در ادامه مقاله با ما باشید تا کامل راجب سوالات شما عزیزان پاسخ بدهیم.
 امروزه به دلیل نزدیک بودن کشور ترکیه و آذربایجان به ایران و شرایط آب و هوایی مشابه بسیاری از عزیزان هم وطن مهاجرت به کشور ترکیه و آذربایجان را انتخاب میکنند و همچنین مسافرت های تفریحی به شهر های استانبول، آنکارا، ازمیر، وان و باکو بسیار زیاد شده است.

زمان لازم برای یادگیری زبان ترکی

از این رو …

از این رو یادگیری این زبان بسیار پر اهمیت است چرا که در کشور ترکیه و آذربایجان سطح زبان انگلیسی بسیار پایین هست و نمیتوانید به زبان انگلیسی با مردم آن کشور ارتباط بر قرار کنید در ضمن اگر شما زبان انگلیسی را نمی‌دانید در آموزش زبان ترکی مشکلی به وجود نمی‌آید و به راحتی میتوانید این زبان را یاد بگیرید. زمانی که برای یادگیری ترکی استانبولی صرف میکنید بستگی به تلاش و تمرین، استمرار و روش یادگیری شما دارد که عامل موفقیت شما می‌باشد.البته که استفاده از یک متد به روز و جدید هم خالی از لطف نیست پس در انتخاب منابع زبان ترکی  استانبولی هم دقت داشته باشید تا در عرض چند ماه این زبان شیرین را یادگرفته و از مکالمه زبان جدید لذت ببرید.

مدت زمان تخمینی برای یادگیری ترکی در هر سطح 

با توجه به تجربه ای که در آموزش زبان ترکی در آموزشگاه زبان ترکی GMT داریم میزان علاقه و تلاش خود شما و اساتید زبان ترکی در زندگی روزمره به شما کمک بسزایی در یادگیری سریع این زبان خواهد کرد. پس از چهار ماه میتوانید به ترکی صحبت کنید اما اگر استمرار در یادگیری داشته باشید. در ادامه مقاله با سطوح مختلف وراه کار های یادگیری سریع تر و آسان تر زبان ترکی پرداخته ایم. 

مدت زمان تخمینی برای یادگیری ترکی در هر سطح

آشنایی با سطوح زبان ترکی و مدت زمان هر کدام 

A1

اولین سطح زبان ترکی استانبولی A1 می‌باشد که در کلاس های نرمال این سطح را در 3 ماه و در کلاس های فشرده در 2 ماه به اتمام می‌رسانید که در این سطح شما با مکالمات روزمره در سطح ابتدایی آشنا خواهید شد 

 A2

سطح دوم زبان ترکی A2 است که در کلاس های نرمال 3 ماه و فشرده 2 ماه به اتمام خواهد رسید. در این سطح وارد گفتگو های طولانی تر زبان ترکی می شوید.

B1

سطح B1 زبان ترکی 3 ماهه و در فشرده 2 ماهه می‌باشد در این سطح گرامر های اصلی زبان ترکی به اتمام خواهد رسید و به راحتی میتوانید زبان ترکی را صحبت نمایید.

B2

زبان ترکی در سطح B2 رو به اتمام است  و زبان آموزانی که در این سطح هستند مسلط به زبان ترکی می‌باشند و در کلاس های نرمال 3 ماهه و فشرده 2 ماهه به اتمام خواهد رسید. 

آشنایی با سطوح زبان ترکی و مدت زمان هر کدام

C1

این سطح هم برای افرادی کاربرد دارد که میخواهند در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه تحصیل بکنند و در این سطح پیشنهاد آموزشگاه شرکت در کلاس های خصوصی می‌باشد چرا که زبان آموزان باید از پس آزمون های بین المللی Tömer بر بیایند. در نتیجه شما در مدت زمان 6 ماهه میتوانید به سطح B1 زبان ترکی برسید که به راحتی قادر به مکالمه زبان ترکی خواهید بود.

چند نکته مهم در مورد یادگیری زبان ترکی 

یادگیری زبان ترکی استانبولی به دلیل تقاضای  زیاد آن در کشورهای ترکیه، قبرس شمالی و جمهوری آذربایجان جذابیت بسیاری برای زبان آموزان دارد. اگر شما هم به دنبال یادگیری این زبان هستید، می‌توانید با رعایت چند نکته مهم به سرعت به سطح مورد نظر خود برسید.

1-تلاش و تمرین مداوم

برای رسیدن به هدف خود در یادگیری زبان ترکی استانبولی، باید به تلاش و تمرین مداوم پایبند باشید. همچنین باید به خودتان فرصت بدهید تا با زبان مورد نظرتان در تمام طول روز در تعامل داشته باشید.

2-استفاده از منابع مناسب

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی، باید از منابع مناسبی مانند کتاب‌های آموزشی، فیلم‌ها، موسیقی و … استفاده کنید. برای شروع می‌توانید از کتاب‌های مبتدی و فیلم‌های زیرنویس دار شروع کنید.

3-یادگیری گرامر و واژگان

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی، باید به یادگیری گرامر و واژگان این زبان توجه کنید. در این بخش باید به تمرینات کتاب‌های آموزشی توجه کنید و در جلسات گفتگو با دوستان خود از واژگان و گرامر زبان ترکی استانبولی استفاده کنید. و از روش های نوین تدریس برای آموزش به کار گرفته تا مکالمه زبان ترکی شما هر چه سریع تر به نتیجه برسد.

Some important points about learning Turkish

تمامی اساتید داری مدارک تخصصی در حوزه آموزش زبان ترکی هستند و دارای چندین سال سابقه تدریس می‌باشند. تمامی عزیزان با خیالی راحت می‌توانند در این کلاس ها شرکت کنند تا بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن  به زبان ترکی صحبت بکنند.

5- تعامل با زبان آموزان دیگر:

تعامل با زبان آموزان دیگر در کلاس های گروهی ترکی  نیز می‌تواند به شما در یادگیری زبان ترکی استانبولی کمک کند. با تعامل با دیگران، می‌توانید از طریق تمرین گفتگو با آن‌ها، مهارت‌های خود را تقویت کنید.

در نهایت باید به این نکته توجه کنید که یادگیری زبان ترکی استانبولی به دلیل وجود گرامر و واژگان پیچیده، نیاز به صبر و تمرکز دارد. بنابراین با تلاش و تمرین مداوم، می‌توانید به سطح پیشرفته این زبان برسید و از آن بهره‌مند شوید.

هدف و انگیزه خود را فراموش نکنیم !

در این قسمت قصد داریم به شما تله های آموزشی را یاد بدهیم !

زبان ترکی آهنگین ترین زبان دنیا بعد از زبان ایتالیایی می‌باشد اما گرامر این زبان مقداری پیچیده تر از گرامر زبان های دیگر است. پس هر چه جلو تر برویم گرامر این زبان پیچیده تر شده و شما در این مرحله انگیزه و هدف خود را از دست می‌دهید یکی از دلایل مهم این است که  استفاده از روش های قدیمی و حوصله سر بر و اساتیدی که هنوز روش های تدریس را نمی‌دانند می‌باشد.

تمرین نکردن و عدم تلاش کافی خود شما هم بی تاثیر  نخواهد بود.

اما آموزشگاه زبان ترکی GMT با استفاده از روش های جدید و اصولی و اساتید حرفه ای نه تنها یادگیری این زبان را آسان کرده بلکه آموزش زبان ترکی را بسیار شیرین و دلچسب کرده اند تا شما عزیزان با هدف و انگیزه هر چه بیشتر به یادگیری زبان ادامه بدهید. 

در این قسمت قصد داریم به شما تله های آموزشی را یاد بدهیم !

چه مدت در روز برای مطالعه زبان ترکی وقت بگذاریم ؟

هر چه زمان بیشتری برای یادگیری بگذارید  نتیجه بهتری هم در مدت کوتاه خواهید گرفت اما افرادی که شاغل هستند وقت کافی برای یادگیری این زبان را ندارند. برای همین ما با تنوع زیاد کلاس های زبان ترکی در طول هفته این کمبود را جبران کرده ایم برای اطلاعات بیشتر راجب تمامی کلاس های گروهی و خصوصی آموزشگاه به صورت رایگان میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

02188913000

02188905800

✅میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید🤗

10 دیدگاه

 1. Avatar

  من خودم ترکی استانبولی تدریس میکنم واقعا مفید و جامع بیان کردین،هیچی بیشتر از تکرار و تمرین نمیتونه تاثیرگذارتر باشه??

 2. Avatar

  کلاس های صرفا مکالمه ای ک برگزار کردین عالی بود و کلی به سفرم به آنکارا کمک کرد

 3. Avatar

  ممنون ازتون خیلی خوب راهنمایی میکنین هم تو سایت تون،هم مشاورین تون?

 4. Avatar

  كلاس هاي آمادگي آزمون tömer خوبي دارين هم خصوصي هستم هم واقعا قيمت مناسبي داره

 5. Avatar

  شش ماهه امکان تموم شدن دوره هست ؟

  • Avatar

   021-88913000 تماس بگیرید مشاورین راهنمایی میفرمایند خدمتتون

 6. Avatar

  من قبلا کلاسای انگلیسی جی ام تی رو شرکت میکردم ولی خب همه رو خوندم تموم شد. حالا میخوام یه زبان دیگه رو شروع کنم چون فضای آموزشگاتون وایب خوبی داره و دلم تنگ شده. ترکی بخونم بنظرتون خوبه؟!

  • Avatar

   بله تشریف بیارید هستیم خدمتتون?

 7. Avatar

  من زبان ترکی پیششتون پارسال تموم کردم. امسال هم دوره های تربیت معلم گذروندم.
  واقعا ممنون از پشتیبانیتون.
  شما بهترین موسسه هستید بدون اقرار


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !