رفتن به محتوا

✅ لیست اصطلاحات انگلیسی جالب و پرکاربرد روزمره که برای مکالمه که باید بلد باشید!

در زبان انگلیسی، با اصطلاحات متنوع و شگفت انگیزی مواجه می شوید که در مکالمات روزمره و در فرهنگ زبان‌ انگلیسی استفاده می شوند. این اصطلاحات (یا idioms) در برخی موارد به صورت واضح و قابل تفسیر هستند، اما در برخی موارد ممکن است برای غیر بومی زبان‌ها سخت باشد تا معنی آنها را درک کنند چون معنی تک تک کلمات فرق می کند.
اگر شما جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارید یا اینکه می خواهید با افراد بومی انگلستان ارتباط برقرار کنید‌، مثل آنها صحبت کنید و منظورشان را متوجه شوید حتما نیاز خواهید داشت تا از این اصطلاحات استفاده کنید.
برای مثال وقتی از دیگران پذیرایی می کنید و دوست دارید که از غذایشان لذت ببرند می توانید از جمله “Bon appetite” که به معنی نوش جان است استفاده کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

 • برای برقراری یک ارتباط موثر پیشقدم شوید!
 • در موفقیت حرف اول را بزنید!
 • در مصاحبه های شغلیتان با اعتماد به نفس صحبت کنید!
 • برای بیان افکارتان دنبال واژه نگردید!
 • خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید!
 • با دوستانتان صحبت کنید و زبان یاد بگیرید!
 • کتاب بخوانید!
 • حول موضوعات متنوع مکالمه کنید!
 • حضورتان را در جامعه پرنگ کنید!
 • بهترینِ خودتان باشید!
اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی در فیلم ها

✅ برای برقراری یک ارتباط موثر پیشقدم شوید!

مدت هاست رویای مهاجرت را در سر می پرورانید؟ به کشوری فکر می‌ کنید که قصد دارید آینده ی خود را در آنجا بنا کنید؟ به مردم غریبی که قرار است روزهایتان را در تعاملات با آن ها سپری کنید. صبح روز بعد از مهاجرتتان، از خواب بیدار می شوید و برای انجام امور روزمره از محل اقامتتان بیرون می آیید.

به خرید می روید یا می خواهید با افرادی که در محل کارتان هستند صحبت کنید یا برای نهار به یک رستوران می روید. زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی، دسترسی به بیشترین تعداد افراد را فراهم می کند از این روبرای برقراری یک ارتباط موثر با مردم بومی اطرافتان باید گوشتان با اصطلاحات و عبارات از پیش آشنا شده باشد. یعنی از همین حالا!

برای برقراری یک ارتباط موثر پیشقدم شوید!

? مطلب پیشنهادی : جملات رایج و روزمره برای مسافرت

✅ در موفقیت حرف اول را بزنید!

فراموش نکنید که یادگیری عبارات و اصطلاحات انگلیسی بخش مهمی از پروسه ی یادگیری زبان است. چرا که برای صحبت کردن، شنیدن و بیان درست و دقیق افکار و ایده‌ هایتان باید با عبارات پر کاربرد مردم کوچه و بازار و نحوه ی ابراز روزمرگی هایشان آشنا شوید. در کوچه با همسایه هایتان ارتباط بگیرید، در خیابان با شهروندان، و در بازار با فروشندگان و مغازه دارها‌.
این شد پایه‌ ای ترین سطح روابط شما به عنوان یک شهروند در کشور مقصد. اما حالا می خواهیم در رابطه با سطح پیچیده تری از ارتباطات صحبت کنیم که جایگاه شما را در جامعه مشخص می کند. یعنی قدم گذاشتن در مسیر اهدافتان!

در موفقیت حرف اول را بزنید!

✅ در مصاحبه های شغلیتان با اعتماد به نفس صحبت کنید!

شاید چیزی که قبل از انجام مصاحبه های شغلی به نظرتان مهم بیاید، این است که چقدر در رابطه با حوزه کاری خود دارای مهارت و تجربه می باشید!

البته که از موارد بسیار مهم برای هر کارفرما همین تجربه و مهارت است! اما یادتان نرود که اعتماد به نفس مهم ترین چیزی است که در ابتدا می تواند نظر مصاحبه کننده تان را جلب کند! اعتماد به نفس لازمه ی بیان تجارب و مهارت هایتان است و اگر شما در هنگام صحبت کردن، ضعیف عمل کنید؛ شانس خود را برای به دست آوردن شغل رویاییتان از دست می دهید!
پس فراموش نکنید که با یادگیری اصطلاحات و عبارات پنهان انگلیسی، شما قادر خواهید بود تا معرفی خود را در مصاحبه شغلی بهبود بخشید و مهارت و دانش خود را به بهترین شکل ممکن نشان بدهید.

در مصاحبه های شغلیتان با اعتماد به نفس صحبت کنید!

✅ برای بیان افکارتان دنبال واژه نگردید!

وقتی در مسیر حرفه ی مورد علاقتان قرار می گیرید، ذهن شما سرشار از ایده های بکر و جدید است. دنبال راهی برای بیان افکارتان هستید و در این شرایط اگر در دایره ی افرادی قرار گرفته باشید که با زبان مادریتان بیگانه می باشند، زبان جدید مانعی بر سر راه بیان ایده هایتان می شود!
یادگیری زبان انگلیسی و مهم تر از آن آشنایی با عبارات و اصطلاحات بومی، یکی از مهمترین مهارت‌هایی است که در حوزه کاری و شغلی شما را برای ایجاد یک پیوند قوی با همکارانتان آماده می کند و قادر خواهید بود افکارتان را به بهترین نحو به رئیستان منتقل کنید و در پیشبرد اهداف در مسیر حرفه ای خود موفق عمل کنید.

✅ انگلیسی رو مثل زبان مادریت یاد بگیر!

یادگیری زبان انگلیسی یکی از چالش‌های بزرگ برای بسیاری از افراد است، به خصوص زمانی که به عبارات و اصطلاحات پنهانی بر می‌خورند. برخی اصطلاحات و ضرب المثل ها در زبان انگلیسی بسیار رایج هستند. و ما برای درک بهتر و کامل تر شنیده هایمان نیاز داریم تا شناخت خوبی از آن ها پیدا کنیم. در ادامه، به بررسی روش‌های یادگیری اصطلاحات و عبارات انگلیسی و کاربرد آن‌ها در صحبت کردن مانند بومی زبان‌ها می‌پردازیم.

✅ خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید!

یکی از ساده ترین روش هایی که می توانیم به شما پیشنهاد بدهیم، خواندن متون انگلیسی همراه با ترجمه ی فارسیشان می باشد.

اما ترجیح ما بر این است که پس از اینکه کمی تسلطتان روی زبان بیشتر شد، دیگر برای واژگان و عبارت انگلیسی دنبال معادل های فارسی نباشید و سعی کنید همه چیز را با معادل انگلیسی اش درک کنید. به این صورت که معنا و مفهوم هرچیز را به زبان انگلیسی برای خودتان توضیح بدهید! یا معنی کلمات و مترادف آنها را بنویسید. با این کار ذهنتان را آماده می کنید که به زبان انگلیسی فکر کند!
با استمرار در این تمرین، پس از مدتی از نتیجه ی آن شگفت زده خواهید شد!

خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید

? مقاله پر کاربرد و پیشنهادی : سریع ترین راه یادگیری زبان انگلیسی

✅ هنگام صحبت مکث می کنید و رشته ی افکارتان پاره می شود؟!

همانطور که در مقالات پیشین گفته بودیم، وجود مکث میان جملات هنگام برقراری مکالمه، به دلیل ترجمه‌ ی افکارِ فارسی به انگلیسی می باشد. حالا اگر تمرین قبل را به صورت مستمر انجام بدهید، متوجه خواهید شد که دیگر هنگام صحبت کردن به دلیل ترجمه ی فارسی به انگلیسیِ حرف هایتان، مکث نخواهید کرد. چرا که ذهنتان یاد گرفته است به انگلیسی فکر کند و این یک راه میانبر است. در نتیجه این روند به روان صحبت کردن شما، و بیان منسجم تر ایده هایتان کمک می کند. این همان نتیجه ای است که گفتیم شما را شگفت زده خواهد کرد.

✅ با دوستانتان صحبت کنید و زبان یاد بگیرید! (صحبت کردن با دوستان بومی زبان)

در مورد ضرب المثل ها و اصطلاحاتی که هنگام مکالمه با دوستان بومی زبانتان می شنوید؛ کنجکاوی کنید! در رابطه با معنا و مفهوم آن ها پرس و جو کنید. هر چیز جدیدی را که یاد می گیرید یادداشت کنید و به دنبال موقعیت مناسب برای استفاده از آنها در مکالمات خود بگردید! این کار اعتماد به نفس شما را بسیار افزایش می دهد. همچنین می توانید خودتان مکالمه را شروع کنید ؛ اگر منتظر این هستید که دیگران مکالمه را شروع کنند هرگز به هدفتان نخواهید رسید پس خجالت را کنار بگذارید و برای شروع مکالمه تردید نکنید.

✅ کتاب بخوانید!

استفاده از منابع آموزشی مثل کتاب‌های درسی، روزنامه‌ها، مجلات و وب‌سایت‌های آموزشی یک روش موثر برای یادگیری اصطلاحات و عبارات انگلیسی است. با مطالعه متون مختلف، شما با عبارات و اصطلاحات آشنا خواهید شد و می‌توانید آن‌ها را در جملات مختلف به کار ببرید.

خواندن رمان ها و داستان های کلاسیک انگلیسی که در واقعه ها و شخصیت های آن زمان متمرکز هستند، دایره واژگان شما را افزایش می دهد و به ارتقای مهارت خواندن شما کمک می کند.همچنین، با مطالعه کتاب‌های روانشناسی و فرهنگی، می‌توانید به روش‌های صحیح استفاده از اصطلاحات و عبارات پنهان در مکالمات خود بپردازید.
لازم به ذکر است که انتخاب کتاب بستگی به علاقه و سطح زبانی شما دارد. پس برای گرفتن بهترین نتیجه، بهتر است کتابی را انتخاب کنید که شما را به چالش بکشد و در عین حال از خواندنش لذت ببرید.

کتاب بخوانید!

✅ فیلم ببینید و بیاموزید!

با تماشای فیلم و سریال های موردعلاقتان غرق در اصطلاحات انگلیسی شوید! همزمان با تماشای بازیگر محبوبتان می توانید با تلفظ صحیح واژگان آشنا شوید و موقعیت صحیح استفاده از آنان را نیز تماشا کنید.


در ادامه چند سریال ، فیلم و انیمیشن جذاب معرفی می کنیم :

? سریال: Suits – The 100 – That ’70s show – Community – Vikings – Space force
? فیلم: Get smart – Pacific rim – The king’s speach – The walk – The platform – Drive
? انیمیشن: Madagascar – Open season – Stuart little – Appleseed – V hunter D bloodlust -The secret of NIMH

✅ از یکدیگر بیاموزید! حول موضوعات متنوع مکالمه کنید:

شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی یک روش بسیار موثر برای یادگیری اصطلاحات و عبارات است. چرا که برای یادگیری زبان نیاز دارید ساعاتی را در محیط انگلیسی سپری کنید! در کلاس‌های زبان انگلیسی GMT، نحوه ی استفاده از عبارات، کنایه ها و ضرب المثل ها را یاد میگیرید و به کمک اساتید ماهر و با تجربه، در کنار یکدیگر می آموزید چگونه آنها را در مکالمات خود، حول موضوعات گوناگون به کار ببرید‌.

✅ حضورتان را در جامعه پرنگ کنید!

فرض کنید در یک کشور انگلیسی زبان هستید و می خواهید دایره ی دوستانتان را گسترش دهید، در مهمانی ها و دورهمی های دوستان جدیدتان شرکت کنید و دیگر دغدغه ای برای برقراری ارتباط صمیمانه و شرکت در گفت و گوهای دوستانه نداشته باشید! این یک تمرین عملی است و در شرایط واقعی تمرین می کنید. در طول زمان، با تمرین مکرر، مهارت شنیداری شما برای فهمیدن لحجه ها و سرعت حرف زدن بهتر می شود. همچنین شما متوجه می شوید که در کجای جمله تاکید بیشتری داشته باشید تا منظور خود را بهتر بیان کنید.

? مقاله پرکاربرد و پیشنهادی : تقویت مهارت شنیداری و مکالمه زبان انگلیسی

✅ اصطلاحات جالب انگلیسی:

عبارات و اصطلاحات متنوع و جذابی حول موضوع دوستی، آداب معاشرت در خانواده، فامیل و همسایه، در زبان انگلیسی وجود دارد. این عبارات و اصطلاحات، در روابط اجتماعی و فرهنگی، مفید و کاربردی هستند. در ادامه تعدادی ازین عبارات را باهم یاد میگیریم.

1- Best friends forever (BFF):
به دوستانی گفته می‌شود که به شدت به یکدیگر علاقه دارند و به هم متعهد هستند.

2- Hang out:
به معنای گذراندن وقت با دوستان است. مثلاً:
“Let’s hang out tonight”.

3- Have someone’s back:
به کسی کمک کردن و حمایت کردن در برابر مشکلات و خطرات. مثلاً:
“I always have your back”.

4- Family ties:
این عبارت به رابطه‌های خانوادگی اشاره دارد. مثلاً:
“Family ties are very important to me”.

5- Blood is thicker than water:
این اصطلاح به معنای این است که رابطه خویشاوندی بین افراد، ارزش بیشتری دارد نسبت به رابطه دوستی. مثلاً:
“I know we had a fight, but blood is thicker than water”.

6- Good neighbor:
به همسایه‌ای گفته می‌شود که با آداب و رسوم خوب و محترمانه با همسایگان خود رفتار می‌کند.

7- Home sweet home:
این عبارت به معنای خانه‌ای است که برای فرد خاطره‌ای شیرین دارد و در آن احساس راحتی و آرامش می‌کند.

8- Family values:
به ارزش‌های خانوادگی اشاره دارد که شامل احترام، محبت، تعهد، وفاداری و… است.

9- Family tree:
به شجره نامه خانوادگی گفته می‌شود که نشان دهنده رابطه‌های خویشاوندی بین افراد است.

10- Close-knit family:
به خانواده‌ای گفته می‌شود روابط نزدیک و صمیمی با یکدیگر دارند و همیشه در کنار هم هستند.

✅ در ادامه اصطلاحات جذاب دیگر

1- Good neighbor:
به همسایه خوب گفته می‌شود که با دیگران در ارتباط خوبی است و در مشکلات و نیازهای همسایگانش مشارکت دارد.

2- Social butterfly:
به فردی گفته می‌شود که در جمع‌های اجتماعی فعالیت زیادی دارد و با افراد مختلف آشنا می‌شود.

3- Ice breaker:
به شخصی گفته می‌شود که در جمع‌هایی که افراد آشنا نیستند، با شوخی و مزاح، برای شکستن یخ‌ها و فضای صمیمانه‌تر کردن جمع تلاش می‌کند.

4- Small talk:
به گفتگوهای ساده و روزمره گفته می‌شود که معمولاً در ابتدای یک رابطه با افراد جدید، برای شناخت بهتر یکدیگر انجام می‌شود.

5- Breaking bread:
به خوردن وعده غذایی با دیگران گفته می‌شود که به عنوان یک فرصت برای برقراری رابطه و افزایش ارتباط با دیگران استفاده می‌شود.

6- People person:
به فردی گفته می‌شود که با افراد خوبی هست و توانایی برقراری رابطه و ارتباط با دیگران را دارد.

7- Good listener:
به شخصی گفته می‌شود که به دیگران با دقت گوش می‌دهد و توانایی فهمیدن نیازها و مشکلات آن‌ها را دارد.

8- Social network:
به شبکه‌های اجتماعی در اینترنت گفته می‌شود که به عنوان یک فرصت برای برقراری رابطه با افراد جدید و افزایش شبکه ارتباطی استفاده می‌شود.

9- Community involvement:
به شرکت فرد در فعالیت‌های مرتبط با جامعه و افراد اطرافش گفته می‌شود که به عنوان یک راه برای افزایش رابطه و ارتباط با دیگران استفاده می‌شود.

10- Kindness counts:
به این موضوع اشاره دارد که رفتار محترمانه و دوستانه با دیگران، به عنوان یک عامل مهم در برقراری رابطه و ارتباط با همسایگان و افراد اطراف، بسیار مهم است.

در نهایت، می‌توان گفت که عبارات و اصطلاحات پر کاربرد درباره دوستی، آداب معاشرت در خانواده، فامیل و همسایه، نشان دهنده ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی مردم انگلستان و آمریکا هستند. این عبارات و اصطلاحات، به شما کمک می کند تا بهتر با دوستان، خانواده و همسایگان خود رابطه برقرار کنید. علاوه بر این استفاده از این عبارات و ضرب المثل ها، نشان دهنده توانایی فرد در برقراری ارتباط با دیگران و مهارت‌های زبانی اوست.

✅ بهترینِ خودتان باشید!

در مصاحبه ی شغلی خود را به بهترین شکل پرزنت کنید! در گروه های کاری متفاوت عمل کنید و موانع موجود برای بیانِ تمامیِ آنچه در سر دارید را کنار بزنید!

آن چیزی که شما را از رقیبان شما متمایز می کند، این است که در برخورد با مشتریان به خوبی درک کنید که نیازشان چیست، و دقیقا همان را به آن ها عرضه کنید. برای دستیابی به تمام این ها تنها کافی است بتوانید همانند یک فرد بومی صحبت کنید و به عبارات و اصطلاحات پر کاربرد در حوزه ی شغلی خود مسلط شوید.
آگاهی از نقاط قوت و ضعف خود در مکالمه و داشتن اعتماد به نفس در بهتر کردن مکالمه بسیار مهم است. شما با ارزیابی خودتان و تمرین در زمینه هایی که نیاز به بهبود دارند، می توانید بهترین خودتان باشید.

خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید!

✅ در ادامه برخی از عبارات زبان انگلیسی در این زمینه را باهم می خوانیم:

1- Team player:
به فردی گفته می‌شود که در کار گروهی، با همکارانش هماهنگی خوبی دارد و به راحتی با آن‌ها همکاری می‌کند.

2- Communication skills:
به مهارت‌های ارتباطی فرد اشاره دارد که شامل توانایی گفتگو، شنیدن و فهمیدن دیگران، نوشتن و خواندن متون است.

3- Customer service:
به خدماتی گفته می‌شود که یک شرکت یا سازمان به مشتریان خود ارائه می‌دهد. به عنوان مثال:
“We pride ourselves on our excellent customer service”.

4- Deadline:
به زمان محدودی گفته می‌شود که برای انجام یک کار تعیین شده است. به عنوان مثال:
“The deadline for this project is next Friday”.

5- Multitasking:
به توانایی فرد گفته می‌شود که بتواند به طور همزمان با چندین کار مختلف سر و کار داشته باشد.

6- Attention to detail:
به توجه دقیق فرد به جزئیات گفته می‌شود. به عنوان مثال:
“She has great attention to detail, which makes her a valuable asset to our team”.

7- Work ethic:
به ارزش‌ها و اصولی گفته می‌شود که فرد در کار خود رعایت می‌کند. به عنوان مثال:
“He has a strong work ethic and always goes above and beyond in his job”.

8- Networking:
به برقراری ارتباط با دیگران در صنعت و بازار کار گفته می‌شود. به عنوان مثال:
“Networking is an important part of building a successful career”.

9- Time management:
به توانایی فرد در مدیریت زمان خود و اولویت‌بندی کارهایش گفته می‌شود.

10- Professionalism:
به رفتار حرفه‌ای و محترمانه فرد در کار خود گفته می‌شود. به عنوان مثال:
“She always shows great professionalism in her dealings with clients”.

? جمع بندی:

در نتیجه برای صحبت کردن به شکلی مانند بومی زبان‌ها و استفاده بهینه از اصطلاحات و عبارات پنهان انگلیسی، باید به تمرین و تلاش مستمر ادامه داد.
با استفاده از روش‌های مناسب و تمرین منظم مانند یادگیری واژگان مرتبط با موضوعات مختلف، تمرین تلفظ کلمات و آوا های خاص انگلیسی می‌توانید به راحتی معنا و مفهوم اصطلاحات و عبارات را درک کنید و مهارت خود در صحبت کردن را بهبود بخشید.

یادگیری اصطلاحات، کنایه ها و ضرب المثل های انگلیسی به شما کمک خواهد کرد تا به شکلی موثر در مکالمات شرکت کنید و به خود اعتماد بیشتری پیدا کنید. به علاوه با توجه دقیق به صحبت کننده بومی که چگونه پاسخ می دهد می توانید بر اساس آن عمل کنید. رعایت جزئیات به طور کلی می تواند به بهبود صحبت کردن به شکل یک بومی کمک کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

5 دیدگاه

 1. Avatar

  فوق العاده بود جامع و کاربردی??

 2. Avatar

  مهاجرت کردن خودش حقیقتا کار سختی هستش حالا اگه زبان اونجا رو بلد نباشی سخت تر هم میشه و خیلی حس غربت دست میده به آدم

 3. Avatar

  لطفا فیلم و سریال هم معرفی بکنین?

 4. Avatar

  شما کلاس free dis هم دارید؟

 5. Avatar

  با خوندنش احساس کردم به یک کشور انگلیسی زبان سفر کردم. تمام چالش‌هایی که ممکنه بعد از مهاجرت باهاشون روبرو بشم، رو دیدم. و چه خوب که راه حل مواجهه با اونارو بهمون میگید! ?❤️


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !