رفتن به محتوا

چند کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند؟ (قسمت اول)

در ابتدای این مقاله ، کشورهای آلمانی زبان را معرفی می کنیم و به پراکندگی آنها در قاره های اروپا ، آمریکای شمالی و جنوبی و آفریقا می پردازیم.

در آلمان و اتریش تنها زبان رسمی ، آلمانی می باشد و در کشور سوئیس نیز به همراه فرانسوی و ایتالیایی ، به عنوان زبان رسمی به کار می رود. هم چنین در برخی از کشورها مانند آرژانتین ، استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، شیلی، جمهوری چک، دانمارک، اکوادور، یونان، مجارستان، ایتالیا، قزاقستان، قرقیزستان، لیختنشتاین، لوکزامبورگ، نامیبیا، پاراگوئه، لهستان، رومانی، روسیه، اسوواکی، اوکراین، ایالات متحده و اروگوئه ، آلمانی زبانان وجود دارند.

آن چه در این مقاله می خوانیم:

 • کدام کشورها به زبان آلمانی صحبت می کنند؟
 • پراکندگی زبان آلمانی در قاره های مختلف
 • کلاس آنلاین آلمانی
 • آموزش آنلاین زبان آلمانی گوته
 • چگونه در کلاس آنلاین زبان آلمانی شرکت کنیم؟
 • هزینه کلاس آنلاین زبان آلمانی
 • مکان برگزاری زبان آلمانی گوته
 • بهترین روش برای یادگیری زبان آلمانی
 • برنامه برای یادگیری زبان آلمانی
 • مزیت های آموزش خصوصی زبان آلمانی

کدام کشورها به زبان آلمانی صحبت می کنند؟

زبان آلمانی: یک زبان جهانی

زبان آلمانی یکی از زبان‌های ژرمنیک است که در اروپا و جهان گسترش یافته است. این زبان رسمی کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، لوکزامبورگ و لیختنشتاین است و همچنین در بلژیک، فرانسه، ایتالیا، نامیبیا، پولند و رومانی نیز صحبت می‌شود. بر اساس آمار سال ۲۰۲۱، حدود ۱۳۰ میلیون نفر در جهان زبان آلمانی را به عنوان زبان مادری یا زبان دوم بلد هستند.

زبان آلمانی در قاره‌های مختلفی از جهان پراکنده شده است. در این مقاله، ما به بررسی تاریخچه و وضعیت زبان آلمانی در قاره‌های آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و آفریقا می‌پردازیم.

زبان آلمانی: یک زبان جهانی

زبان آلمانی در آمریکای شمالی

زبان آلمانی در آمریکای شمالی از قرن هفدهم شروع به گسترش کرد. این زبان به واسطه مهاجرت گسترده آلمانی‌ها به این قاره وارد شد. آلمانی‌ها به دلایل مختلفی مانند جنگ، فقر، بیماری، تعصبات مذهبی و سیاسی از کشور خود رها کردند و به دنبال زندگی بهتری در آمریکا رفتند. آلمانی‌ها در ایالت‌های مختلفی مانند پنسیلوانیا، نیویورک، ویرجینیا، مریلند، اوهایو، ایندیانا، ویسکانسین، مینه‌سوتا و نبراسکا نشاندند و تأثیر زیادی بر فرهنگ، اقتصاد، سیاست و زبان این قاره گذاشتند.

زبان آلمانی در آمریکا در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم رونق زیادی داشت. این زبان در مدارس، روزنامه‌ها، کتاب‌ها، تئاترها، کلیساها و حتی در پارلمان آمریکا استفاده می‌شد. برخی از افراد مشهوری که زبان آلمانی را صحبت می‌کردند عبارتند از: آلبرت انیشتین، توماس ادیسون، چارلز لیندبرگ، دوایت آیزنهاور و جان اف کندی.

زبان آلمانی در آمریکای جنوبی

زبان آلمانی در آمریکای جنوبی نیز از قرن نوزدهم شروع به گسترش کرد. این زبان به واسطه مهاجرت آلمانی‌ها به این قاره وارد شد. آلمانی‌ها به دلایل مختلفی مانند جنگ، فقر، بیماری، تعصبات مذهبی و سیاسی از کشور خود رها کردند و به دنبال زندگی بهتری در آمریکای جنوبی رفتند. آلمانی‌ها در کشورهای مختلفی مانند برزیل، آرژانتین، شیلی، ونزوئلا و پرو نشاندند و تأثیر زیادی بر فرهنگ، اقتصاد، سیاست و زبان این قاره گذاشتند.

زبان آلمانی در برزیل به ویژه در ایالت ریو گراندی دو سول گسترش یافت. این ایالت در جنوب برزیل قرار دارد و مرز با اوروگوئه و آرژانتین دارد. این ایالت در سال ۱۸۲۴ توسط مهاجران آلمانی تأسیس شد و از آن زمان به بعد، جمعیت آلمانی‌زبان آن افزایش یافت. این جمعیت در سال ۲۰۱۰ حدود ۱.۵ میلیون نفر بوده است1.

طبق سرشماری سال ۲۰۱۰، زبان آلمانی یازدهمین زبان پرتکلم جهان است که ۱۳۲ میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند. ۷۹ میلیون نفر از این تعداد ، در کشور آلمان زندگی می کنند.

پراکندگی زبان آلمانی در قاره های مختلف:

بیشترین افرادی که به زبان آلمانی صحبت می کنند،  در کشورهای اروپایی زندگی می کنند. حدود ۱۰۰ میلیون نفر در اروپا، آلمانی صحبت می کنند. در قاره آمریکای شمالی حدود ۱.۴ میلیون نفر، در آمریکای جنوبی، حدود ۲.۲ میلیون نفر، در آفریقا ، ۱۱۲۰۰ نفر ، به زبان آلمانی صحبت می کنند.

کلاس آنلاین زبان آلمانی:

افرادی که متقاضی تحصیل و اقامت در کشور آلمان هستند ، باید مدرک گوته آلمانی در سطح B1 یا B2 داشته باشند.در ایران از مدت ها قبل تدریس زبان آلمانی انجام می شده اما به دلیل عدم تطابق با روش های نوین آموزشی ، یادگیری برای زبان آموزان دشوار شده است.

کلمات درست و کاربردی رو یاد بگیرید

کلاس زبان های آلمانی مشکلات زیادی دارند که شامل موارد زیر است:

۱. تعداد اساتید خوب آلمانی ، کم است و دسترسی به آنها سخت است.

۲. ممکن است شما محدودیت زمانی داشته باشید و کلاس آموزشی با امور زندگی شما تداخل داشته باشد.

۳. اگر در شهر های کوچک زندگی می کنید، رفتن به کلاس زبان آلمانی سخت است.

آموزش آنلاین زبان آلمانی گوته:

اگر به کلاس زبان آلمانی و منابع مناسب دسترسی ندارید، می توانید به کلاس آنلاین زبان آلمانی بپیوندید.

?چگونه در کلاس آنلاین زبان آلمانی شرکت کنیم؟

۱. مشاوره گرفتن: بهتر است زبان آموزان  قبل از تعیین سطح ، مشاوره بگیرند تا روند یادگیری ، سریع تر شده و هزینه یادگیری را کاهش دهند. با انجام مشاوره می توانید نوع دوره مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

۲. آزمون تعیین سطح: باید در آزمون آنلاین شرکت کنید تا سطح تسلط شما مشخص شود ( البته اگر تاکنون زبان آلمانی بلد نبوده اید نیازی به انجام این کار نیست)

۳. ثبت نام کردن: روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و به صورت آنلاین ، فرم ثبت نام را پر کنید.

۴. دانلود و نصب نرم افزار : می توانید از اینترنت،  نرم افزار ورود به کلاس مجازی را دانلود کرده و وارد کلاس شوید.

چگونه در کلاس آنلاین زبان آلمانی شرکت کنیم ( آموزشگاه زبان gmt )

مکان برگزاری زبان آلمانی گوته:

آزمون گوته آلمانی ، تنها در تهران برگزار می شود و در شهرستان ها شعبه ای ندارد. آزمون اصلی گونه در تهران و تحت نظر سفارت آلمان برگزار می شود و آزمون های دیگر در شهرستان های دیگر رسمیت ندارند.

بهترین روش برای یادگیری زبان آلمانی :

تخصصی ترین موسسه آموزش زبان آلمانی ، گوته است. اما آموزش در این موسسه به صورت طولانی مدت است. بنابراین دوره های کوتاه مدت زبان آلمانی را بهتر است در موسسه های دیگر گذرانده و فقط در آزمون گوته شرکت کنید.

?برای تقویت مکالمه زبان آلمانی از چند روش می توانید استفاده کنید:

۱.با صدای بلند صحبت کنید:

برای تقویت مهارت مکالمه زبان آلمانی باید با صدای بلند به آن زبان صحبت کنید. البته منظور از بلند صحبت کردن ، داد زدن نیست که باعث آزار دیگران شود. برای اینکار ، هر چه مطالعه می کنید با صدای بلند بخوانید و سپس هر دفعه سعی کنید متن را سریعتر بخوانید. این کار را تا جایی ادامه دهید تا زبان و گوش شما ، به سریع صحبت کردن عادت کند.

با صدای بلند زبان آلمانی صحبت کنید

۲.تقویت مکالمه به شکل موضوعی:

قبل از شروع مکالمه باید موضوع آن را مشخص کنید. قبل از شروع به صحبت کردن بهتر است کلمات،افعال، عبارات و اصطلاحات مربوط به آن موضوع را یاد بگیرید. با انجام این کار دیگر موقع صحبت کردن در مورد هر موضوعی، مشکلی نخواهید داشت. هم چنین این کار باعث انسجام بیشتر یادگیری کلمات می شود تا شما بهتر بتوانید  آنها را به خاطر بسپارید و از آنها استفاده کنید.

تقویت مکالمه به شکل موضوعی  ( موسسه زبان gmt )

۳.تمرین زیاد:

برای تقویت مکالمه زبان آلمانی، باید تکرار و تمرین زیاد انجام دهید تا بهتر بتوانید به زبان آلمانی صحبت کنید. برای اینکار ابتدا از مکالمات کوتاه، جملات کوتاه و ساده شروع کنید و آنها را تمرین کنید. بهتر است ابتدا با یادگیری موضوعاتی که به آنها علاقه مند هستید،  شروع کنید.

تمرین زیاد

برنامه برای یادگیری زبان آلمانی :

برای فارسی زبانان ، اپلیکیشن های مختلفی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

1.اپلیکیشن Drops

این برنامه، بازی های کلمه ای کوتاه و جذاب دارد که برای حفظ لغات آلمانی به کار می رود.

۲.اپلیکیشن Memrise

این اپلیکیشن هم روی حفظ لغات تاکید دارد اما برای تلفظ درست لغات هم به شما کمک می کند.

?مزیت های آموزش خصوصی زبان آلمانی :

– دوره متناسب با نیازهای دانشجو ( در این دوره های خصوصی شما بر اساس نیازتان زبان آلمانی یاد می گیرید)

– برگزاری کلاس های تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

_ دوره های آمادگی برای آزمون های رسمی آلمانی با سطوح مختلف

– تمرکز بر تقویت مکالمه زبان آلمانی

مزیت های آموزش خصوصی زبان آلمانی

نتیجه گیری :

کشورهای آلمانی زبان در قاره های مختلف جهان پراکندگی دارند. بیشترین کشورهای آلمانی زبان در قاره اروپا قرار دارند. آزمون گوته تنها آزمون رسمی برای گرفتن مدرک معتبر زبان آلمانی است اما از آنجایی که دوره های موسسه گوته طولانی مدت است ، بهتر است در کلاس های زبان آلمانی موسسات شرکت کنید. برای یادگیری بهتر و سریعتر می توانید از کلاس های خصوصی زبان آلمانی هم استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !