رفتن به محتوا

✅ آموزش سطح A1 زبان آلمانی برای پیوست به همسر (ایرانیان و اتباع خارجی)

زبان آلمانی بعد از زبان انگلیسی در میان زبان‌های خارجی شناخته شده در اتحادیه اروپا است. از طرفی آلمان یکی از کشورهای پیشرو در تجارت جهانی است و با شرکت‌های زیادی در سراسر دنیا همکاری دارد. همان‌طور که می‌دانید در سال‌های اخیر این کشور شرایط مهاجرتی را راحت‌تر کرده‌است.

 • ، شرایط تحصیل رایگان
 • هزینه‌های بسیار پایین زندگی
 • بازار کار خوب
 • کیفیت بالای زندگی

این کشور را در صدر کشورهای مهاجر‌پذیر قرار می‌دهد. بنابراین، افراد بیشتری تمایل به مهاجرت به این کشور برای تحصیل و زندگی دارند. پس باید نحوه آموزش سطح A1 زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان رو هم بلد باشید!

کشور آلمان دارای دانشگاه‌های بسیار برجسته و پیشرفته‌ای است؛ به همین دلیل محبوبیت یادگیری زبان آلمانی برای افرادی که قصد تحصیل و کار در این کشور را دارند، بالا است. همچنین، افرادی که دارای سطح دانش خوبی از زبان آلمانی هستند، جایگاه اجتماعی بهتری نیز دارند.
سطح A1 زبان آلمانی شامل دانش ابتدایی و اولیه زبان آلمانی است. ما در این مقاله از آکادمی GMT به معرفی آموزش سطح A1 زبان آلمانی برای پیوست به همسر ویژه ایرانیان و اتباع خارجی می‌پردازیم و نحوه آموزش سطح A1 زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان و شرایط آن را توضیح می‌دهیم.


معرفی سطح A1 زبان آلمانی و اهمیت یادگیری آن

زبان آلمانی دارای سطوح A1, A2, B1, B2, C1, C2 است. سطح A1 ابتدایی‌ترین و پایین‌ترین سطح این زبان است. زبان‌آموزان در این سطح مقدماتی، گرامر و واژه‌های پایه زبان آلمانی را یاد می‌گیرند و در مکالمات روزمره شرکت می‌کنند.

اگر شما متاهل باشید اولین موضوع مورد توجه شما، شرایط ویزای همراه کشور آلمان است. ویزای همراه آلمان برای اقامت بلند مدت و مدت اعتبار آن بیش از سه ماه است.

كتاب STARTEN WIR a1

برای اتباع خارجی که قصد گرفتن ویزا همراه و پیوستن به همسر خود را دارند، داشتن دانش زبان آلمانی تا سطح A1 ضروری است. آنها می‌توانند در این سطح کلمات ساده را یاد بگیرند و خود را معرفی کنند؛ بگویند اهل کجا هستند و وقتی افراد به آرامی صحبت‌ می‌کنند حرف‌های آن‌ها را درک کنند.

منابع آموزشی سطح A1 زبان آلمانی برای پیوست به همسر

یادگیری زبان آلمانی با تلاش و پشتکار زبان آموزان دور از دسترس نیست. شما با داشتن اراده کافی، تبدیل چالش‌ها به فرصت و استفاده از منابعی که در اختیار دارید، این زبان را به راحتی یاد می‌گیرید. در این بخش به معرفی چند مورد از منابع یادگیری می‌پردازیم.

 • کتاب آلمانی Startin Wir سطح A1

سطح A1 با کتاب starten wir که شامل 12 درس می‌باشد در آموزشگاه زبان آلمانی GMT برگزار میگردد که آموزش مقدماتی زبان آلمانی را در بر دارد.
این کتاب یکی از ساده‌ترین کتاب‌های طراحی شده برای زبان آموزان است. سطح A1 این کتاب بر روی مهارت‌های اصلی زبان شامل گفتار، شنیدار، نوشتار و درک مطلب کار می‌کند. 

 • کتاب Schritte International Neu

این کتاب یکی از کتاب‌های آموزشی موفق و پرفروش در زمینه آموزش سطح A1 زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان است. در ابتدای هر درس کتاب Schritte International Neu، تصاویری وجود دارد که خط مشی آن درس را مشخص می‌کند که در مورد موضوعات روزمره است. 

 • کتاب German language of 128 Million

این مجموعه شامل 3 کتاب برای آموزش زبان آلمانی است. متن کتاب بسیار ساده و فهم مطالب آن آسان است و شما را از ابتدا با شکل الفبای آلمانی آشنا می‌کند. این کتاب را می‌توان به نوعی خودآموز زبان آلمانی دانست.

 • منابع آنلاین آموزشی 

شما می‌توانید از فرهنگ لغت‌های آنلاین زبان آلمانی استفاده کنید. فرهنگ لغت آلمانی انگلیسی Dict.tu-chemnitz یکی از مشهورترین فرهنگ لغت‌ها است. همچنین، شما می‌توانید از دوره‌ها یا اپلیکیشن‌های آنلاین یادگیری زبان آلمانی استفاده کنید. برای مثال می‌توان Duo Lingo, Babbel, BBC  Learn German, Reddit | German Subreddit را نام برد.

استراتژی‌های اصولی یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی و مسلط شدن به آن یکی از اولین نکات ضروری برای مهاجرت به این کشور است. ما در این بخش به معرفی چند مورد از راه‌های موثر یادگیری زبان آلمانی می‌پردازیم.

سطوح زبان آلمانی
 1. برنامه‌ریزی و تعیین اهداف

شما برای فعالیت‌های روزمره زندگی و کار خود برنامه‌ریزی می‌کنید تا بتوانید آنها را به نتیجه برسانید. بنابراین، برای یادگیری یک زبان جدید که قرار است همه جوانب زندگی و کار شما را در برگیرد نیز نیاز به برنامه‌ریزی دارید.
پس باید اهداف خود را مشخص کنید.

 • اینکه چه مدت زمانی را می‌توانید به یادگیری این زبان اختصاص دهید؟
 • هدف شما از یادگیری آن چیست؟
 • در چه مدت زمانی باید مدرک زبان آلمانی مورد نیاز خود را بگیرید؟

این را بدانید که باید واقع بین باشید و خودتان را تحت فشار و استرس نگذارید تا بتوانید عملکرد خوبی داشته باشید و زمان را مدیریت کنید.

 1. نترسیدن از اشتباه کردن

این را بدانید که همه انسان‌ها اشتباه می‌کنند و از اشتباهات خود درس می‌گیرند. شما هنگام یادگیری یک زبان جدید باید سعی کنید خود را در معرض آن زبان قرار دهید؛ از صحبت کردن نترسید، خجالت نکشید و مطمئن باشید که افراد از اینکه شما به زبان آنها صحبت می‌کنید خوشحال می‌شوند.

3. گوش دادن به رادیو و آهنگ‌های آلمانی

شما برای تقویت کردن مهارت‌های شنیداری خود باید به طور مدام مطالبی را به زبان آلمانی گوش دهید. در مسیر رفتن به باشگاه، دانشگاه و در حال آشپزی گوش خود را به شنیدن زبان آلمانی عادت دهید. وقتی به یک آهنگ آلمانی گوش می‌دهید، سعی کنید مضمون آن آهنگ را متوجه شوید. در نتیجه، به مرور زمان کلمات و معانی بیشتری را درک می‌کنید.

 1. تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها به زبان آلمانی

فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی یکی از مهمترین منابع یادگیری یک زبان جدید هستند. شما با تماشای آنها با لغات، نحوه استفاده از آنها در جمله، اصطلاحات، زبان محاوره و رسمی آشنا می‌شوید. در نتیجه، شما می‌توانید مهارت‌های شنیداری، تلفظ و درک مطلب خود را تقویت کنید.

تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها به زبان آلمانی
 1. پاداش دادن به خود

یادگیری هر زبان جدیدی به جز زبان مادری چالش‌های خود را دارد. شما نباید توقع بیجا داشته باشید و خودتان را تحت فشار قرار دهید؛ بلکه باید بعد از یادگیری تعدادی لغات یا گرامر جدید به خودتان پاداش دهید. ملاقات با یک دوست، خوردن چیزی که به آن علاقه دارید می‌تواند پاداشی باشد که شما به خودتان می‌دهید.
شما باید به عملکرد خود افتخار کنید و اگر یک روز را برای مطالعه از دست دادید یا زمان کافی برای مطالعه صرف نکردید، خود را سرزنش نکنید. بنابراین، انگیزه خود را حفظ کنید و بدانید که در مسیر رسیدن به اهداف خود هستید.

6. نکته برداری و استفاده از برچسب

شما می‌توانید با مطالعه هر بخش نکات مهم مربوط به آن را یادداشت کنید. برای مثال می‌توانید در یک دفترچه‌ خلاصه‌ای از کل نکات گرامری را بنویسید. گاهی یادگیری بعضی از لغات و به خاطر سپردن آنها دشوار است. بنابراین، با نوشتن نام آنها بر روی کاغذهای کوچک و حتی چسباندن آنها به آن وسیله به راحتی می‌توانید آن لغت را حفظ کنید.

 1. تعامل با آلمانی زبان‌ها

اگر در میان اعضای خانواده و یا دوستان خود فردی را دارید که به زبان آلمانی صحبت می‌کند، فرصت خوبی است تا با آن شخص مکالمه کنید. حتی شما می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، یوتیوب، لینکداین و غیره برای ارتباط گرفتن با افراد نیتیو بهره ببرید.

 1. استراحت کافی

شما باید پس از یک مطالعه ۴۰ تا ۵۰ دقیقه‌ای به خودتان استراحت دهید. این استراحت را به عنوان زمان از دست رفته در نظر نگیرید؛ زیرا مغز شما برای اینکه بتواند با اطلاعات جدیدی پر شود باید اطلاعات قبلی را پردازش کند. پس سعی کنید کمی چشمان خود را ببندید، از هوای تازه استفاده کنید و دوباره تمرکز کنید.

جمع‌بندی

افرادی که قصد دارند به عنوان همراه به خانواده و یا همسر خود در آلمان بپیوندند، نیاز به گرفتن ویزای همراه دارند. آنها برای طی کردن این مسیر باید سطح A1 زبان آلمانی را بلد باشند. ما در این مقاله از آکادمی GMT به بررسی سطح A1، اهمیت آن  و استراتژی‌های لازم برای یادگیری هرچه بهتر این سطح پرداختیم. آکادمی GMT با سال‌ها تجربه، استفاده از اساتید مجرب و کلاس‌های آموزشی با متد روز دنیا شما را در مسیر یادگیری زبان آلمانی کمک می‌کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.8]

1 دیدگاه

 1. Avatar

  چقدر خوب،خوش به حالشون چه خوب که میتونن با A1 از ایران برن??


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب

تلگرام
واتساپ
ایمیل
تویتر

مطالب پیشنهادی برای کشف دنیایی جدید !